Utsuro no Hako to Zero no Maria - temat ogólny

Tu piszcie na temat naszej pierwszej nowelki w ofercie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn gru 12, 2016 12:09 pm

Moja teoria wysokich ocen na jest taka że cześć ludzi przeczytała tylko pierwszy tom i na jego podstawie oceniła cała serie. Już pomijam to że wielu ludzi używa tylko skali 0-1.

Ja jestem rozczarowany, kierunkiem w jakim poszła ta seria, ale do końca dozbieram bo zostały mi tylko 2 tomy do kupienia (a 3 w sumie do przeczytania).
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Vayar
Status: Offline

Post autor: Vayar » czw mar 02, 2017 4:39 pm

:?: Mam takie małe pytanko do ludzi, którzy Marię czytali już w kolejnych dodrukach. Gdzieś w tym temacie widziałam komentarze ostro krytykujące korektę tekstu w pierwszym tomie. Wiadomo, literówki się zdarzają, ale mnie osobiście drażni każdy taki szczegół, dlatego z góry wolałabym wiedzieć czy do Marii mogę się bezpiecznie zabierać.

[W sumie to nie wiem nawet czy wydawnictwa poprawiają zgłoszone błędy w tekście przed dodrukami, ale mam taką nadzieję, to nie wydaje się aż takie trudne jak np. wyczyszczenie zbłąkanego krzaczka w mandze.]

mad02maddie
Status: Offline

Post autor: mad02maddie » czw mar 02, 2017 8:35 pm

@up Ja też jestem bardzo czuła na takie rzeczy, ale jak dla mnie to 4 tom był najbardziej rażący ;_;
W pierwszym nie było chyba wiele literówek, występowały natomiast braki lub nadmiar spacji przed/po kropkami przecinkami itd, itp. i kilka innych takich błędów o ile się nie mylę.

Vayar
Status: Offline

Post autor: Vayar » pt mar 03, 2017 11:48 am

Brrrr. Jeszcze gorzej niż z literówką, bo z takimi umiem już sobie radzić przy pomocy korektora i piórka, ewentualnie z kredkami do przywrócenia koloru kartce. 8-)
Ja wiem, że niektórzy uznaliby to za zbrodnię przeciwko książce, ale inaczej nie mogę spać po nocach myśląc o takim błędzie. Wolę już wyraźnie inny, ale poprawny tekst w jakimś miejscu niż byka.
Cóż, trudno. Dzięki za odpowiedź. :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz mar 05, 2017 6:47 am

Vayar pisze:Ja wiem, że niektórzy uznaliby to za zbrodnię przeciwko książce, ale inaczej nie mogę spać po nocach myśląc o takim błędzie.
Przerażające jest dla mnie to, jakie ludzie mają problemy. Naprawdę...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz mar 05, 2017 12:05 pm

ociesek pisze:Przerażające jest dla mnie to, jakie ludzie mają problemy. Naprawdę...
Dlaczego przeraża Cię to? To chyba dobrze, że ma takie problemy, a nie cięższego kalibru.
mad02maddie pisze:@up Ja też jestem bardzo czuła na takie rzeczy, ale jak dla mnie to 4 tom był najbardziej rażący
Myślałam już, że tylko mnie tak bardzo raziły te literówki w 4 tomie. :?

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » wt mar 07, 2017 12:03 am

Czemu nikt nie komentuję zakończenia ?

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt mar 07, 2017 7:22 am

Ja tam nie mam 7 tomu, a inni mogli nie mieć czasu na przeczytanie. :|

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt mar 07, 2017 7:24 am

Komentarze są w temacie o siódmym tomie.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw mar 30, 2017 12:28 pm

Jako że skończyłem czytać wszystkie tomiki (i za jakiś czas zamierzam przeczytać całość ciągiem,) to myślę że mogę wyrazić swoje zdanie o tym tytule.

Bardzo fajnie się to czyta, bo jest dobrze napisane od strony technicznej?

Seria mocno przereklamowana, ale bardzo dobra za razem... takie 7 może 7+ na 10.
Bardzo mocne wejście i zakończenie, ale ze średnim środkiem. Tu jest chyba właśnie problem bo te tomy pomiędzy są ewidentnie dużo słabsze od tych skrajnych, ale są tez bardzo potrzebne by przeprowadzić? przedstawić? dokładnie postacie i ich ewolucje.

Z postaci to na koniec tylko bejsbolista wzbudzał ciepłe uczucia u mnie. Resztą byłem mocno rozczarowany, ale tak bez złości (po za Marią). Co nie zmienia faktu że wykreowani są bardzo dobrze i łatwo się do nich przyzwyczaić czy polubić.

Co do zakończenia.
[spoiler]"O" został pokonany w sposób logiczny i właściwy, ale jakoś tak bez fajerwerków. Bez epickiego pojedynku, przez co czuję straszny nie dosyt, ale to jak przegrał wydaje się właściwe i takie na miejscu...
[/spoiler]
Świadczy to o tym że zostało to wykonane bardzo dobrze bo pozostawiło w czytelniku (czytaj mnie) jakieś silniejsze uczucie.


Na koniec napisze tak warto było to zbierać i czytać, seria jest po prostu dobra. I teraz mi szkoda że się skończyła... a w czasie zbierania nie mogłem się tego końca doczekać. :)
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » pn cze 26, 2017 1:30 am

Jestem aktualnie na szóstym tomie, ale czy tylko mnie bohaterowie i ich relacje z początkowych tomów przypominają te z Shakugan no Shana?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn cze 26, 2017 11:48 am

Gagantous ja nie miałam takich skojarzeń. W sumie to trochę podobne jakby się tak zastanowić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Zerowa Maria i puste pudełko"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości