Gakkou Gurashi!

Tu znajdziecie wszystko to, co na forum ciekawego o Gakkou napiszą.
Zablokowany

Gdyby ta manga ukazała się, w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak ^^
23
48%
Może ^^
9
19%
Nie
16
33%
 
Liczba głosów: 48

Aki
Status: Offline

Gakkou Gurashi!

Post autor: Aki » pn mar 09, 2015 5:57 pm

Tytuł: Gakkou Gurashi!


Tu powinien być, obrazek z mangą. Polecam Wujka Google ^^


Autor: Kaihou Norimitsu Rys: Chiba Sadoru


Liczba tomów: 4 trwa


Wydawca japoński: Houbunsha


Gatunek: Horror, Mystery, School Life, Seinen, Slice of Life, Supernatural


https://www.mangaupdates.com/series.html?id=78105

Jakbyś zareagował/a gdyby cale twoje codzienne życie zostało wywrócone do góry nogami? A jedynym miejscem, gdzie będziesz żył to szkoła. Takeya Yuki jest zachwycona swoją szkołą. Dla niej jest to wspaniałe miejsce, gdzie spędza dużo czasu. Szczególne lubi to robić w szkolnym klubie: „Szkoła Życia” .Klub ma RII-chan jako prezydenta, Kurumi-chan, a także nauczyciela Megu-nee. I wszystko, by wyglądało normalnie, gdyby nie zombie apokalipsa. Dziewczyny z klubu razem z nauczycielką. Nie mając wielu perspektyw na przetrwanie kryzysu postanawiają na stałe ulokować się w placówce oświatowej i walczyć o przeżycie. Starają się, żyć w szkole niczym przed katastrofą. Odizolowane od otaczającego, ich brutalnego świata. Czy starczy im sił, aby przetrwać i nie zwariować?

Za nim osoby klikną nie, polecam przeczytać parę rozdziałów. To nie jest słodka manga, o słodkich dziewczynkach. Robiące słodkie rzeczy. Ta manga nie jest następnym H.O.T.D. Ta manga to, szkolne The Walking Dead. Fabuła jest wciągająca, krwawa i świetnie zbudowana oraz potrafi zaskakiwać. Dziewczyny są, postawione w ciężkich sytuacjach oraz wyborach. Atmosfera osaczenia, opuszczenia, strachu i paranoi. Postacie są, bardzo dobrze narysowane i mają wpływ na akcje. Każda z dziewczyn ma świetnie dobrany charakter. Rysunek tła, budynków, przedmiotów na dobrym poziomie. Jeśli lubicie klimat zaszufladkowania, załamania nerwowe postaci po apokalipsie przez ich wybory oraz czyhającą śmierć. To jest manga dla ciebie. Naprawdę polecam. W Sierpniu tego roku ma pojawić się anime i może wiele namieszać.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn mar 09, 2015 6:22 pm

Po przejrzeniu przykładowych stron nie jestem do końca przekonana. Nie lubię takiej kreski w połączeniu z taką historią, ale historie z zombiakami już tak, dlatego "może".
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2015 6:24 pm przez Mixik, łącznie zmieniany 1 raz.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn mar 09, 2015 6:32 pm

Zagłosowałem na nie. Wydaje mi się to zbytnio zagmatwane, ok, czasami taki misz-masz wychodzi znośnie (lub wręcz wybitnie), ale to wyjątki ;) poza tym raczej post-apo i zombie nie są moimi klimatami. No ale kto wie, może gdyby ktoś to rzeczywiście wydał, to bym się nad tym jednak zastanowił.

Jilian
Status: Offline

Post autor: Jilian » sob lip 11, 2015 1:23 pm

Jestem po pierwszym odcinku anime i daję ogromne TAK.

Nie wiem, jak to wygląda w mandze, ale brałabym w ciemno. Dawno żadna seria tak bardzo mnie nie zaskoczyła! :shock:

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » sob lip 11, 2015 11:14 pm

Zdecydowanie tak! Mangę przeczytałam całą w jeden dzień, jest zdecydowanie o wieeele lepsza od ekranizacji (chociaż anime też zapowiada sie ciekawie bo zaczęli w zupełnie inny sposób). No i do tego seria nie jest długa, więc tym bardziej skłania do kupna ^^

MidoriCha
Status: Offline

Post autor: MidoriCha » pn lip 13, 2015 3:25 pm

Jilian pisze:Jestem po pierwszym odcinku anime i daję ogromne TAK.
Dziwi mnie takie zdanie.
Pierwszy odcinek był wyjątkowo słaby pod każdym względem. 20 minut najgorszej możliwej nudy (dziewczynki szukają pieska w szkole, do tego ten humor i sposób animacji, wielkie MEH) a ostatnie 2 minuty, niby mindfuck, ale generalnie wyszło to słabo. Czytając początek mangi (oraz posty na forum) odniosłam wrażenie, że praktycznie każdy odcinek tak będzie wyglądać... choćby nie wiem jak dobry minfuck był zrobiony, to proporcje 20:2 minut są po prostu nie do zniesienia.

Ja za takie coś dziękuję, jestem na nie, jest miliard lepszych mang. Nie głosują, bo przeczytałem tylko początek, ale nie mam żadnej motywacji na zapoznawanie się z resztą.

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » pn lip 13, 2015 11:33 pm

MidoriCha pisze:Czytając początek mangi (oraz posty na forum) odniosłam wrażenie, że praktycznie każdy odcinek tak będzie wyglądać... choćby nie wiem jak dobry minfuck był zrobiony, to proporcje 20:2 minut są po prostu nie do zniesienia
Nie ma sensu ciągnąć tego sekretu bo został ujawniony. Halucynacje Yuki po prostu będą przemieszane z ich rzeczywistością.

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » wt lip 14, 2015 5:54 pm

Jakoś tego typu mangi mnie nie interesują xD

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » pn sie 10, 2015 8:19 am

Temat można zamknąć/przenieść bowiem Waneko zapowiedziało wydanie powieści :D
Jestem szczęśliwy, bo to moja pierwsza propozycja która doczekała się wydania u Waneko :D

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn sie 10, 2015 1:14 pm

Aki pisze:Jestem szczęśliwy, bo to moja pierwsza propozycja która doczekała się wydania u Waneko
Gratulacje =D>

Zablokowany

Wróć do „"Szkolne Życie"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości