Gwiazda spadająca za dnia #2

Forum ogólny o mandze Hirunaka no Ryuusei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Gwiazda spadająca za dnia #2

Post autor: Itachi Uchiha » sob maja 21, 2016 3:40 pm

Obrazek
Planowana premiera tego tomu już ok. 27 maja.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob maja 21, 2016 3:55 pm

Poprawcie te "zaprzec-zanie" z tyłu na obwolucie. Z resztą, w tym zdaniu "zaprzeczanie faktom nie zdaje się na nic - głos serca tylko przybiera na sile" wywaliłabym "nie". Powinno chyba być "zaprzeczanie faktom zdaje się na nic...".
Obrazek

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » sob maja 21, 2016 4:01 pm

No pierwsze zdanie to też nie brzmi dobrze - "Suzume zdaje uświadamia sobie" :/

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob maja 21, 2016 4:20 pm

dziabara pisze:No pierwsze zdanie to też nie brzmi dobrze - "Suzume zdaje uświadamia sobie" :/

O, to też. To "zdaje" do wyrzucenia.

A co do samej obwoluty, to jest śliczna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob maja 21, 2016 4:32 pm

Kolor loga ładnie komponował się z pierwszą obwolutą, bo tło było błękitne, a logo niebieskie. Tutaj już niekoniecznie pasuje :P Wydawało mi się, że kolor loga będzie się zmieniał w kolejnych tomach, tak jak było np w Ścieżkach Młodości. :<
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn cze 27, 2016 8:32 pm

Drugi tomik za mną. Sympatyczny, miło się go czytało. Momentami zaleciało telenowelą ale póki co mi to nie przeszkadza. Zdarzyła się jedna rzecz, której nie chciałam - chodzi o [spoiler]Mamurę[/spoiler] Nadal zgrzyta mi różnica wieku między Shishio a Suzume ale obie postacie polubiłam. Może w przyszłości zaakceptuję ich związek (zależy jak się rozwinie).

Parę luźnych uwag co do treści:
-str. 126 - Suzume pyta Shishio, co tamten je. Chłopak odpowiada, że lody. Tymczasem na obrazkach jak byk mamy czekoladę. Skąd taki dziwny błąd?
-str. 132-133 - "Ledwo wyczuwalny zapach papierosów sprawia, że czuję w sobie jakąś pustkę". Co te dziewczyny mają z papierosami? W "Dengeki Daisy" było to samo... Mam wrażenie, że autorki szojek uważają palenie za fajne i że podoba się ono dziewczynom. Okej, ja lubię zapach papierosów. Od małego rodzice przy mnie palili, sama paliłam długi czas i do tej pory, nawet po rzuceniu, autentycznie podoba mi się ten zapach. Od zawsze mi się podobał. Jednak wiem, że jestem w swojej opinii raczej odosobniona (no jak by nie patrzeć, od zawsze towarzyszył mi ten zapach). Jeśli chodzi o osoby nigdy nie palące to papierosy im zwyczajnie śmierdzą. W całym swoim życiu spotkałam JEDNĄ niepalącą (nigdy nie palącą) osobę, której podobałby się ten zapach. Tym bardziej dziwne, że w mangach shoujo jest to tak częsty motyw. Zakładam, że Susume (i Teru z DD) nie palą i nie paliły, więc dziwi ich fascynacja palącym facetem...
-str. 138 - po co ona wiesza to na ścianie? Przecież jak wujek wejdzie do pokoju to to zobaczy...

I w dodatku odautorskim pani Yamamori pisze, że nie mogła wybrać imienia dla Mamury więc nazwała go imieniem [spoiler]psa sąsiadów[/spoiler] :lol:. Jak Mamura ma na imię? Było to w ogóle gdzieś wspomniane? Przejrzałam te mini-charakterystyki postaci w pierwszym tomie i przy Mamurze mamy tylko "Mamura"... Zakładam, że to nazwisko.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt lip 01, 2016 10:08 pm

A ja jestem rozdarty i to mocno.
Tomik drugi mi się podoba i to bardzo. Dużo wstawek komediowych które lubię. Podoba mi się też kreska. Ale Shishio strasznie działa mi na nerwy, gościa po prostu nie lubię, za to polubiłem bardzo Mamurę...
Tylko nie wiem kiedy u Mamury [spoiler]tak zwiększyło się zainteresowanie Suzume, bo w pierwszym tomie tego nie było[/spoiler]

Zastanawiam się czy nie porzucę tej serii, bo nie ma szans że mając [spoiler]Mamurę, wybrał kibicowanie nauczycielowi (którego nie lubię). A chyba zdajemy sobie sprawę jak to się skończy...[/spoiler]
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt lip 01, 2016 10:35 pm

Kurczę, napisałabym coś, ale cokolwiek nie napiszę w tej kwestii, będzie to duży spoiler... W każdym razie, jak dobrze Ci się czyta, to nie porzucaj. Jako członkini kameralnego "Klubu Wspierania Tego Drugiego" werbuję nowych członków :P

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob lip 02, 2016 1:44 am

Shishio to postać która daje mi takiego raka, że przez niego nie kupuję tej serii w formie tomikowej, mimo mojej całej sympatii dla Mamury (chociaż i tak Toumę ze Ścieżek lubię bardziej) xD tak czy inaczej ja polecam ci dalej kupować, zwłaszcza, jeśli nie znasz historii, bo jest warta poznania.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob lip 02, 2016 3:41 pm

A czy wujek Suzume też znajdzie sobie kogoś? Bo w sumie to on tęż jest zabawny.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob lip 02, 2016 3:49 pm

Co w Shishio jest takiego denerwującego? Ja tam go lubię. Ot, normalny młody facet. Fakt, momentami trochę dziecinny i podoba mu się taka jedna nieletnia :wink: ale poza tym jest w porządku. Może w dalszych tomach dzieje się coś, co zmieni obraz tej postaci?

Co do Mamury to nie widzę go z Suzume. Jako kumple pasują do siebie idealnie, związek zepsułby tę relację. Nie wyobrażam ich sobie jako pary. Bardzo liczę, że Mamura dostrzeże w końcu Yuyukę... Byłaby z nich fajna para.

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Gwiazda spadająca za dnia #2

Post autor: Lisa » sob maja 11, 2019 4:56 pm

Jakiś czas temu zaopatrzyłam się w połowę tomów tej mangi i wyłapałam takie błędy.

str. 15 - jest "jaki zrobić minę", powinno być "jaką".
str. 22 - przy "zmysł orientacji niestwierdzono", czy nie powinno być "zmysłu"?
str. 63 - o co chodzi z tym "mega" przy wypowiedzi Yuyuki? Szczerze nie rozumiem, nie ma sensu, aby użyć tego słowa tutaj, w tym kontekście.... :roll: Może jestem po prostu za stara na niektóre slangowe słowa....
str. 74 - to "yep" mnie rozbawiło, ale jeśli tak było w originale to w porządku. haha

Jeszcze taki komentarz, nie pamiętam na jakiej to było stronie, ale Mamura ma jednego brata a nie kilku braci. W tekście jest napisane "bracia" (nie przytoczę teraz całego fragmentu, wszystko spisuję z kartki a tomiku nie mam pod ręką, ale mam napisane, że to rozdział 9). I tak się teraz zastanawiam, czy tłumacze znają dalszą część fabuły tytułu, który tłumaczą - bo się z nim wcześniej zapoznali, czy jednak "znają" tylko to co w chwili obecnej tłumaczą, czyli bez zapoznania się z następnymi rozdziałami/tomami. Wtedy ten błąd by mnie nie zdziwił - wiadomo, ze nie wszystko się wie, akurat przy HnR było można to sprawdzić, jakoś zweryfikować. Zwłaszcza, że seria była już zakończona, kiedy Waneko ją wydało. Wiem, ze błędy się zdarzają, może zostało czy też dopiero zostanie to poprawione w następnym wydaniu. ;)

Końcówka tomu aż prosi się, aby dostać w swoje łapki następny tom, który od razu pochłonęłam.
ninna pisze:
pn cze 27, 2016 8:32 pm
I w dodatku odautorskim pani Yamamori pisze, że nie mogła wybrać imienia dla Mamury więc nazwała go imieniem
► Pokaż Spoiler
:lol:. Jak Mamura ma na imię?
Cały ten dodatek jest super, Suzume jako blondynka wygląda ciekawie. Wiem, ze jestem za późno, ale Mamura ma na imię Daiki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gwiazda spadająca za dnia"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość