Gwiazda spadająca za dnia #1

Forum ogólny o mandze Hirunaka no Ryuusei
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Gwiazda spadająca za dnia #1

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 22, 2016 2:51 pm

Obrazek
Przed Wami obwoluta pierwszego tomu naszej nadchodzącej nowej serii – Gwiazda spadająca za dnia! Wszyscy fani dobrych romansów i tytułów w stylu Ścieżek Młodości mogą zaznaczyć w swoich kalendarzykach datę 18 kwietnia 2016, wtedy bowiem tomik ten trafi do sprzedaży.
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2016 5:13 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt mar 22, 2016 2:56 pm

Ładna :3 Fajnie, że Waneko ma nowe logo i może je dopasować kolorystycznie do obwolut.
Lubię mangi z wątkiem romansowym między uczniem a nauczycielem i to mnie głównie zachęca do sięgnięcia po ten tytuł, ale poczekam chyba aż zostanie wydane kilka tomików, by mieć więcej lektury naraz :>
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt mar 22, 2016 3:44 pm

Ja właśnie motywu romansowego uczeń-nauczyciel mocno nie lubię, ale akurat tę historię dobrze mi się czytało i pewnie niedługo zamówię, coby nie zaniżać poziomu szojkowatych szkolnych romansów we krwi. A obwoluta, jak i wygląd tytułu bardzo mi się podobają.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » wt mar 22, 2016 3:46 pm

Obwoluta śliczna,teraz tylko czekać na premierę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 22, 2016 4:07 pm

Śliczna.
Itachi, dlaczego założyłeś temat z japońskim tytułem? Przecież mamy swoje tłumaczenie.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » wt mar 22, 2016 4:13 pm

Podoba mi się ta obwoluta, mimo że totalnie nie wiem co to jest.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt mar 22, 2016 4:16 pm

SallyCzarownica pisze:Itachi, dlaczego założyłeś temat z japońskim tytułem? Przecież mamy swoje tłumaczenie.
Dobre pytanie. Ja się jeszcze w przypadku "Księcia Piekieł" zawsze zastanawiam widząc wątek, czego on w ogóle dotyczy, bo chyba ma oryginalny tytuł, a mangi nie znam.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » wt mar 22, 2016 4:56 pm

Obwoluta do poprawki... bohaterka na rewersie (czy jak nazwać tył obwoluty :P) ma ucięty kawałek palca... chyba ze to wersja robocza i w wydruku będzie poprawione. :wink:
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 22, 2016 5:07 pm

Ale wywołałem oburzenie. Dałem tytuł taki jaki był w tym mini forum - czyli HnR. Ale, poprawiłem, bo widzę iż za bardzo to przeżywacie :roll:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 22, 2016 5:11 pm

To nie było oburzenie z mojej strony, tylko zwykłe pytanie. Widocznie źle to odebrałeś. Nie mniej jednak miło, że poprawiłeś tytuł. Od razu lepiej wygląda.
Ten wykrzyknik na końcu tytuły to dałeś ze złości, czy co ;)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 22, 2016 5:14 pm

SallyCzarownica pisze:To nie było oburzenie z mojej strony, tylko zwykłe pytanie. Widocznie źle to odebrałeś. Nie mniej jednak miło, że poprawiłeś tytuł. Od razu lepiej wygląda.
Ten wykrzyknik na końcu tytuły to dałeś ze złości, czy co ;)
Spoko... Następnym razem muszę zwracać na to większą uwagę. Co do wykrzyknika, to był błąd, ale już poprawiłem :P

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt mar 22, 2016 7:13 pm

Ja właśnie szczerze nie lubię motywu uczeń-nauczyciel, zwłaszcza przedstawionego jako coś w porządku. Przeczytałam tę mangę całą i przez wszystkie tomy czułam się tym niezmiernie poirytowana, głównie przez fakt, jaki mały nacisk był kładziony na problemy, jakie mogą wyniknąć ze związku uczennicy z nauczycielem. Mam duży niesmak do tej mangi, ale bardzo ładna obwoluta i cudowny tytuł ;)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » wt mar 22, 2016 7:35 pm

Ostatnio przez przypadek przeczytałam inną mangę tej autorki (nadal trwającą) i jak szukałam co jeszcze narysowała to odkryłam, że właśnie "Hirunakę". Bardzo się cieszę, że będę mogła przeczytać ją już w wersji drukowanej, a że mam zaspoilerowane z kim kończy główna bohaterka, to nawet bezstresowo mi to powinno pójść :D.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 22, 2016 8:08 pm

Otai pisze:Bardzo się cieszę, że będę mogła przeczytać ją już w wersji drukowanej, a że mam zaspoilerowane z kim kończy główna bohaterka, to nawet bezstresowo mi to powinno pójść :D .
To jest w tym wszystkim najlepsze :?

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » wt mar 22, 2016 8:25 pm

Ja też mam zaspoilerowane :lol: Przynajmniej bez nerwów będę czytać,bo jak się biorę za wciąż wychodzące romansidła to czasami sobie włosy z głowy potem wyrywam :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 22, 2016 8:30 pm

Ja również, ale raz jeszcze przeżyję przeżyję historię, bo naprawdę warto. :P

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » śr mar 23, 2016 12:32 pm

Kurczę, uwielbiam szojki, a wcześniej w ogóle nie słyszałam o tej mandze, pomimo wysokich ocen na MALu :D Na pewno się nią zainteresuję jak już wyjdzie kilka tomów. Obwoluta śliczna, a bałam się, że nasz dość długi tytuł będzie słabo na niej wyglądał.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt kwie 22, 2016 8:31 pm

Pytanie do tych, którzy czytali po raz pierwszy - jak wrażenia? Warto kupić?

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » pt kwie 22, 2016 9:33 pm

Katori pisze:Pytanie do tych, którzy czytali po raz pierwszy - jak wrażenia? Warto kupić?
Rzecz gustu, ja ten tytuł znam od około roku może dłużej, że jak zaczęłam czytać to mi się od razu spodobało i szybko przez niego przebrnęłam w angielskich skanach :). Dlatego pierwszy tomik kupiłam z sentymentu (skompletuję wszystkie) i żeby móc wracać do tego tytułu. Spróbuj przeczytać pierwszy tomik to się przekonasz, czy się tobie spodoba, jeśli lubisz szkolne shoujo. Dla mnie ogólnie nauczyciel momentami był irytujący, a Mamura fajny :D. Ale każdy może mieć inne zdanie na temat tej mangi, bo znajdą się też przeciwnicy. I oczywiście kreska śliczna, mniej więcej jak w Ścieżkach. Humor jak dla mnie momentami niezły :D.

Elumin
Status: Offline

Post autor: Elumin » sob kwie 23, 2016 11:13 pm

Katori pisze:Pytanie do tych, którzy czytali po raz pierwszy - jak wrażenia? Warto kupić?
Nie wiem jak odnośnie polskiej wersji, ale dla mnie jak czytałem (scany jeszcze zanim waneko ogłosiło) do dość podobne do Ao Haru Ride, tyle że znacznie lepsze (dałem 9+ na malu chyba). Ale mi się AHR średnio podobało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gwiazda spadająca za dnia"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość