Hirunaka no Ryuusei

Forum ogólny o mandze Hirunaka no Ryuusei

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
54
39%
Nie
58
42%
Może
26
19%
 
Liczba głosów: 138

Berii
Status: Offline

Post autor: Berii » pn lis 03, 2014 5:49 pm

Stupid_Shishio, chciałam tylko zaznaczyć, że twój nick i podpis pod zdobyły me serce xD Tak w tej mandze to jest niezwykłe, że faktycznie im dalej tym lepiej :) 78 rozdział z tego co kojarzę ma być ostatni więc chyba seria będzie mieć 12 tomów . To też plus :)

Akedeia
Status: Offline

Post autor: Akedeia » śr sty 14, 2015 11:49 am

Manga rzeczywiście zamknęła się w 12 tomach.
Generalnie uważam, że to taki romans z dramatem w tle, bo jakoś na samą komedię mi nie pasuje. Było parę zabawnych sytuacji, ale to wszystko. A tak poza tym to też zauważyłam, że zarówno pod względem kreski, jak i sposobu prowadzenia historii przypomina mangi Sakisaki Io (czyli dla Waneko w sam raz). Musiałabym się zastanowić nad kupnem, ale w sumie koniec mi się podobał (oprócz tego, że jest bardzo, ale to bardzo skondensowany i wydaje się być źle skonstruowany). Jeśli tylko przymknie się oko na te wahania hormonalne w pierwszej części głównej bohaterki, to jest spoko :D. Szkoda tylko, że Yuyuka nie dostała żadnego zakończenia -.-
+ HnR ma bardzo ładne okładki.

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » pn sty 26, 2015 1:39 am

Nie pamiętam jak zagłosowałam, ale przeczytałam kilka rozdziałów i jestem na tak :D
edit: Z jakiegoś powodu usunęło mi poprzedniego edita, więc powiem krótko: koszmarne rozwiązania fabularne, historia jest poprowadzona tragicznie i zupełnie nie oddaje sprawiedliwości bohaterom. Gdyby to były dwie różne mangi byłabym jak najbardziej na tak, ale za poprowadzenie akcji w ostatnich rozdziałach, która "trzymała nas w napięciu" jestem na nie. Wątek z Mamurą był jakiś taki nierozwinięty, a sama Suzume wygląda jakby autorka myślała, że wykreowała inną bohaterkę, może też z tego powodu kompletnie odrzucały mnie okładki z Suzume :/ Takie to było... spłaszczone..?
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2015 4:04 pm przez Clair, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 26, 2015 3:38 pm

Opis brzmi zachęcająco + 12 tomów. Na razie daje może, bo mam już do nadrobienia sporo innych serii :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob maja 30, 2015 6:56 pm

Wcześniej byłam na nie,a teraz bardziej jestem na może.Zobaczę jak będzie dalej.

Niloiv
Status: Offline

Post autor: Niloiv » wt cze 02, 2015 9:22 pm

Wiem, że kiedy słyszy się uczennica x nauczyciel, to nie brzmi fajnie. Aczkolwiek mówię tym, którzy uważają to za dziwne: wcale nie jest to takie jak brzmi, na pewno nie w tej mandze. To przyjemny romans, zapewniam. Ci którzy spodziewają się nie wiadomo jakich niepoprawnych rzeczy powinni zapoznać się choć z pierwszymi rozdziałami. Miły tytuł jak Orange czy Ao Haru Ride. Ciekawe postacie, ciekawy zwrot akcji. Ja zdecydowanie jestem na TAK i jeśli manga kiedykolwiek zostanie wydana na polskim rynku na pewno ją kupię.
Poza tym... kto tam jeszcze mówił, że ,,dziewczyna'' będzie z ,,nauczycielem''. Jest jeszcze Mamura! xD

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » śr cze 03, 2015 4:13 pm

Niloiv pisze:Poza tym... kto tam jeszcze mówił, że ,,dziewczyna'' będzie z ,,nauczycielem''. Jest jeszcze Mamura! xD
Haha, exactly :p

Osobiście też nie rozumiem co tak odstrasza ludzi w parach nauczyciel x uczeń. Rozumiem, gdyby była tu mowa o dziewczynce z podstawówki, a tak...? Sama jestem uczennicą liceum, lat 19, część moich nauczycieli to faceci koło 30. Różnica wieku jedynie kilkanaście lat, więc gdybym miała się z którymś spotykać - gdzie tu niby coś dziwnego, jakaś pedofilia?

Shishio to młody chop, wygląda na takiego ledwo po studiach. Jakoś nikogo nie gorszą związki student x uczeń liceum. Naprawdę żyjemy w tak staromodnym społeczeństwie, że z biegu mówimy "nie, fuj, to chore"? ;o

EDIT.
Seria zakończona na 7 tomach. Może nie jest to seria wybitna, acz znając "tendencje" mang shoujo do oklepanych i znanych już na samym początku zakończeń (chociażby takich jak w Ao Haru), tutaj zakończenie jest dosyć, hm, nieoczekiwane? A przynajmniej nie takie w 100% oczywiste. Przez co ponoć autorka otrzymała w internecie masę hejtów od swoich fanów. Japończycy to jednak we wszystkim tacy konserwatywni... :p

Niemniej, dalej jestem za wydaniem. Teraz chyba jeszcze bardziej, bo 7 tomików to taka optymalna długość. Starczy, żeby się nacieszyć, a przy tym nie wykosztować.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » czw sie 06, 2015 9:25 pm

Następny temat propozycji do zamknięcia :mrgreen: :) :P
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Zablokowany

Wróć do „"Gwiazda spadająca za dnia"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość