Dragons Rioting # 1

Wszystko co związane z mangą ecchi Dragons Rioting
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Dragons Rioting # 1

Post autor: Itachi Uchiha » czw lis 19, 2015 4:33 pm

Obrazek
Gotowi na mocne uderzenie? Sztuki walki? Humor? Kobiece wdzięki, które mogą… zabić? Lepiej żebyście byli, bo 1 tom naszej nowej serii ecchi wydaje w powiększonym formacie – Dragons Rioting – trafi do sprzedaży już ok. 11 grudnia 2015!

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob lis 21, 2015 10:11 am

Brzmi jak Ikkitousen, a że Ikkitousen mi się nawet podobał, to może i to się spodoba. Poza tym, fajnie będzie wziąć do ręki coś, o czym absolutnie nic nie słyszałem.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr gru 16, 2015 1:33 am

Widziałem dzisiaj pierwszy tomik w Empiku, więc wziąłem do ręki żeby przejrzeć. Rzuciło mi się w oczy to, że wiele stron wyglądało na źle wydrukowane, tzn. na niektórych było widać u dołu pusty biały pasek, u niektórych na górze, tak jakby cała strona była wydrukowana o centymetr za wysoko/za nisko. Tak to ma wyglądać, błąd w druku, czy po prostu trafiłem na felerny egzemplarz? Bo powiem, że nie wyglądało to zbyt ciekawie.

Zg0dusi3k
Status: Offline

Post autor: Zg0dusi3k » czw gru 17, 2015 4:42 pm

Dostałem dzisiaj pre-order, sprawdziłem i faktycznie jest kilka takich stron, gdzie rysunki jakby zostały zmniejszone, zostawiając białe paski na brzegach. Dodatkowo naliczyłem jakieś 14 stron, gdzie sam rysunek jest przesunięty i ucięty o jakieś 2-5mm na górze lub na dole (kawałek ręki/nogi/czubka głowy), z tych 14 stron też jedna lub dwie są bez marginesu, zostawiając więcej pustego miejsca na brzegu strony. Całe szczęście nie przycięto nigdzie dymków :mrgreen: Ogólnie drukarnia się nie popisała, ale tragedii nie ma ;)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw gru 17, 2015 4:52 pm

Marei pisze:Widziałem dzisiaj pierwszy tomik w Empiku, więc wziąłem do ręki żeby przejrzeć. Rzuciło mi się w oczy to, że wiele stron wyglądało na źle wydrukowane, tzn. na niektórych było widać u dołu pusty biały pasek, u niektórych na górze, tak jakby cała strona była wydrukowana o centymetr za wysoko/za nisko. Tak to ma wyglądać, błąd w druku, czy po prostu trafiłem na felerny egzemplarz? Bo powiem, że nie wyglądało to zbyt ciekawie.
Jutro się dowiem jak ta sytuacja ze Smoczycycami i tymi stronami wygląda.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw gru 17, 2015 6:00 pm

Marei pisze:Widziałem dzisiaj pierwszy tomik w Empiku, więc wziąłem do ręki żeby przejrzeć. Rzuciło mi się w oczy to, że wiele stron wyglądało na źle wydrukowane, tzn. na niektórych było widać u dołu pusty biały pasek, u niektórych na górze, tak jakby cała strona była wydrukowana o centymetr za wysoko/za nisko. Tak to ma wyglądać, błąd w druku, czy po prostu trafiłem na felerny egzemplarz? Bo powiem, że nie wyglądało to zbyt ciekawie.
Trochę przestraszył mnie twój opis i zajrzałem dziś do empiku. Rzeczywiście, część stron jest pomniejszona. Ale nie ma tragedii, spodziewałem się czegoś gorszego.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt gru 18, 2015 10:56 am

Waneko chyba nie powinno wydawać ecchi. Zawsze rodzi to jakieś problemy xD klątwa jakaś, czy co?

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn gru 28, 2015 7:09 pm

Przeczytane.
Rzeczywiście jest kilkanaście stron, które zostały wydrukowane za wysoko, lub za nisko, ale w czasie czytania nie zwróciłem na to uwagi (ale mi na ogół nie przeszkadzają takie rzeczy, więc się tym nie sugerujcie).
Tytuł kompletnie mi nie znany, ale nieźle się uśmiałem.
Bardzo mnie cieszą przetłumaczone nazwy technik, aczkolwiek potrzebowałem chwili, żeby przyzwyczaić się do czcionki, jaka została do nich użyta. Mam też jedno pytanie i jedno zastrzeżenie.
O co chodzi z tymi tekstami w nawiasach? Np. str. 40[spoiler] Smoczy Bóg Wojny (Szybki Świetlisty Smoczy Świder)[/spoiler]lub 74 (to akurat mnie zabiło - kapitalne =D> )[spoiler]Prześwitujący Biustonosz (Demoniczny Materiał Zapraszający Śmierć)[/spoiler]Czyli że co - w oryginale zostały użyte znaki, które można odczytać na te dwa sposoby, czy ki diabeł?

Zastrzeżenie mam do tekstu na stronie 119. O ile jasne jest przesłanie wydzierającego się Kosuke (Kosukeia? Kosukego? Kosuka? 8-[ )[spoiler]"Coo?! Chyba was porąbało! Skąd mielibyśmy mieć takie pieniądze, ty CENZURA"[/spoiler], o tyle drącego się Tamao już niekoniecznie[spoiler]"Jakbym miał 10 tysi, to bym robił CENZURA i jeszcze tak bardzo CENZURA"

to bym robił CENZURA? Serio? Niby wychwytuję o co chodzi, ale ten tekst jest zupełnie niezrozumiały... co Wy, w Hanami się bawicie? :P [/spoiler]
Ale mimo to tom bardzo mi się podobał i czekam na kolejne :D .

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn gru 28, 2015 8:46 pm

O ile dobrze pamiętam w skanach też były rzeczy o które czepiasz się w spoilerach.

A samą serię pewnie kupię po Nowym Roku(bo w tym już nie kupuję niczego).

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » pn gru 28, 2015 8:57 pm

Ineluki pisze:O co chodzi z tymi tekstami w nawiasach? Np. str. 40
Mogę tylko zgadywać, ale bardzo możliwe, że w oryginale były nazwy w kanji podpisane katakaną, która TEŻ coś znaczyła i każda z tych dwóch wersji brzmiała inaczej, więc postanowiono przełożyć obie na polski.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » ndz sty 03, 2016 4:22 pm

Halo, halo waneko.. Są jeszcze plakaty do Dragonsów? ;n;

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » pn sty 18, 2016 4:01 pm

Jestem po lekturze i powiem całkiem spoko. Tłumaczenie z błyskotliwymi tekstami. Kilkanaście stron zostało wydrukowane za wysoko lub za nisko, ale moim zdaniem nie wpływa na czytanie. Mam nadzieje, że tym tytułem Waneko przełamie klątwę wydawania ecchi :wink: Co do mangi dla mnie jest to parodia serii Ikkitousen :D

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn sty 18, 2016 4:13 pm

asuneko pisze:Halo, halo waneko.. Są jeszcze plakaty do Dragonsów? ;n;
Kurcze, nie odpisałem: tak, są dostępne.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob mar 12, 2016 11:43 am

O dziwo nawet dobre. Komedia jest, kobitki są i to nawet sporo, akcja i walki są.
Podobało mi się. Natomiast czcionka w nazwach smoków i ich technik jest zła. Składam to jak przedszkolak.

Główny bohater nawet mnie nie irytował.

A tego ecchi w sumie nie jest aż tak dużo.

Szału nie ma, ale czyta się przyjemnie i na razie mi to wystarcza.

[ Dodano: Sob 12 Mar, 2016 ]
Po zastanowieniu się to Ayane która jest do bólu schematyczna, zaniża odbiór pierwszego tomu. I sprawia wrażeniu że nic ciekawego tu nie znajdziemy. Albo inaczej pobieżne pokazanie/przedstawienie pozostałych smoków wypada nieciekawie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw sie 18, 2016 7:03 pm

Wypożyczyłam. Przeczytałam.

Za dużo cycków, za mało czegokolwiek innego. Ale przemęczyłam ten tom, w odróżnieniu od Monster Musume...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Dragons Rioting"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość