Sunstone - temat ogólny

Dział dotyczący wszystkiego co "związane" z komiksem Sunstone
karakortada
Status: Offline

Post autor: karakortada » czw maja 19, 2016 9:04 pm

O to mi właśnie chodziło, może nie wyraziłam się jasno, przepraszam. No nic, nie ma zbyt wielu stron po polsku udostępnionych, ale coś chyba i tak przekonują mnie one do wersji ang. Tylko właśnie samo wydanie pl wydaje mi się być porządniejsze (grubsze kartki), dlatego pytam czy faktycznie tak jest, czy komiks i tak potrafi się nagle rozkleić, jak wiele innych z miękką okładką..

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw maja 19, 2016 9:15 pm

Nie mogę porównać polskiej wersji z ang bo zwyczajnie ang nie mam, ale moje dwa zeszyty ani myślą się rozklejać. W sumie to podczas czytania sprawiały wrażenie naprawdę solidnych i nie bałam się, że połamią albo rozkleją mi się w łapach. A kartki są bardzo przyjemne w dotyku i ładnie papier wygląda z kolorowym drukiem na nim.
Moim zdaniem przynajmniej.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

karakortada
Status: Offline

Post autor: karakortada » pt maja 20, 2016 1:28 pm

Dzięki za odpowiedź :)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lis 23, 2016 9:35 am

Šejić dał dziś znać na FB, że szykuje kalendarz z Sunstone. Jakieś szanse na to, by wyszedł i u nas?

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr lis 23, 2016 9:51 am

O fajnie by było żeby można kupić u nas. Z chęcią bym powiesiła :D .
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lis 23, 2016 10:16 am

Ja jestem wkurzona, bo wyjdzie wydanie zbiorcze (tomy 1-3 i 5-6), twardookładkowe, niewiele droższe od osobnych tomików. Gdybym to wiedziała, to bym nie kupowała pojedynczych, ale nie kupowałabym ich też gdybym wiedziała, że wyjdzie w Polsce. Kupowanie Sunstone to dla mnie jedno pasmo rozczarowań. Kupię jeszcze ostatni tom i zapomnę o tej serii. Teraz nie wiem czy będę Mercy kupować, bo pewnie będzie ta sama sytuacja...
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn lis 28, 2016 3:36 pm

Meliona pisze:Ja jestem wkurzona, bo wyjdzie wydanie zbiorcze (tomy 1-3 i 5-6), twardookładkowe, niewiele droższe od osobnych tomików. Gdybym to wiedziała, to bym nie kupowała pojedynczych, ale nie kupowałabym ich też gdybym wiedziała, że wyjdzie w Polsce. Kupowanie Sunstone to dla mnie jedno pasmo rozczarowań. Kupię jeszcze ostatni tom i zapomnę o tej serii. Teraz nie wiem czy będę Mercy kupować, bo pewnie będzie ta sama sytuacja...
też się o to wkurzyłam, ale mi przeszło jak zdecydował się je wydać w uproszczonych okładkach (mi one od początku nie przypadły do gustu) także jakoś przeżyję :/ no chyba że zrobi omnibusa w twardej wszystkich 5w1 to wtedy się wkurzę na bank :/

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lis 29, 2016 10:31 am

http://shiniez.deviantart.com/gallery/ - kilka przykładowych strona z kalendarza, jeśli jeszcze ktoś nie widział.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » sob gru 03, 2016 9:42 pm

Sunstone mnie znudziło już po drugim tomie i pewnie gdyby nie to, że to yuri, już bym się tomików pozbyła. Jednak gdyby w moje ręce wpadł kalendarz - takim ilustracjom miejsca na ścianie nie odmówię ;) Importu ściągać nie będę więc chętnie przygarnęłabym wanekową wersję.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn mar 27, 2017 9:24 am

https://www.previewsworld.com/Catalog/APR170757 - kalendarz z Sunstone jest już do zamówienia. Cena nie najniższa, ale też nie astronomiczna.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn mar 27, 2017 11:46 am

A jak tam się zamawia?
W Archonii też jest,ale tam sobie liczą za przesyłkę...
Czekam aż będzie dostępny w amazonie.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn mar 27, 2017 11:57 am

Previews to katalog dystrybutora komiksów itp. Z niego zamawiają sklepy komiksowe. Taki plebs jak my nie może.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sunstone - temat ogólny

Post autor: Meliona » pn maja 15, 2017 10:53 pm

Kalendarz z Sunstone wygląda tak:
► Pokaż Spoiler
:shock: Jest ogromny.

Btw.: Sejic rysuje teraz dla DC (dwie serie) :D Chyba kupię numery rysowane przez niego. A raczej wydania zbiorcze, jak już się wyjdą, bo zeszyty są drogie. Z tego co się orientuję, to Aquaman* ma się ukazać po polsku, a tego drugiego tytułu nie jestem jeszcze pewna.
*Sejic będzie rysował od 25 numeru.
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2018 9:23 am przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn maja 15, 2017 11:04 pm

Taki kalendarz to bym kupił :D

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » pn maja 15, 2017 11:19 pm

Meliona, tak, Kołodziejczak się przedwcześnie wygadał na Pyrkonie. Ma być Aquaman z DC Rebirth, ale nie wiedziałem że Sejic go rysuje. Zaraz zrobię research komiksowy Pana S. :)
Kalendarz rewelacyjny, w sumie 18 dużych grafik z bohaterami Sunstone (wrzucał je kiedyś na swojego DeviantArta). Tylko kaski mi trochę szkoda (ponad 80zł za kalendarz).

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt maja 16, 2017 7:41 pm

Taki kalendarzyk to z wielką chęcią bym kupił :twisted:

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » czw maja 18, 2017 9:00 pm

Właśnie zauważyłem, że można zamawiać w formie przedpłaty piąty tom od Waneko. Premiera w sierpniu (w zapowiedziach i w sklepie są trochę inne daty).
Niestety wyższa cena (64,99zł), ale to było do przewidzenia, bo komiks ma aż 264 strony. :)
A, taki mały hint jakby ktoś chciał kupować wcześniejsze tomy - polecam mangarden, bo zrobili nieświadomą (chyba) promocję na 4. tom. ;)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw cze 01, 2017 1:17 pm

fb pisze:so i finally made my choice on an issue that was bugging me for a long time. and after a lot of discussions with fans and publishers i decided for the overall title for all of the sunstone verse storyarcs... that name being...
sunstone.
i will have arc subtitles, mercy, jasper and whatever i decide for the fourth one, but in the end they are all stories compiled and written by lisa, so it made sense.
so yeah... got that off my mind now. back to work XD
Ciekawam, czy w takim razie Waneko wyda kolejne arci Sunstone.

Jakby co, to Sejic narysuje jeden numer Suicide Squad (#20).
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob cze 03, 2017 8:19 am

Meliona pisze:Ciekawam, czy w takim razie Waneko wyda kolejne arci Sunstone.
Niestety wątpię. Chociaż teraz Sejic trochę psuje im szyki :) Ciekawe, czy np. pierwszy tom Mercy wyda jako Sunstone 6 - Mercy. Wtedy, wedle ich polityki, powinni wydać :)

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » sob cze 03, 2017 10:06 pm

Takie rozwiązanie byłoby świetne, nie chciałbym się jeszcze rozstawać z postaciami :( . Przynajmniej wydanie waneko i IC mają te same wymiary, więc jakby co mieszanka na półce będzie do zniesienia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Sunstone"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości