Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob sie 22, 2015 7:32 pm

LunaWillow pisze:i na matowych obwolutach/okładkach zostawiają brzydkie ślady.
Obwoluty można zdejmować wiesz :lol: ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » sob sie 22, 2015 10:04 pm

Generalnie najbardziej chodzi o grzbiety - błysk w bieli wygląda źle. Po prostu. Kto ma rebbeliona niech sam zerknie, jak pięknie by to wyglądało z taką cykadową cegiełką. A umówmy się, manga najwięcej czasu będzie świecić z półki właśnie.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

LunaWillow
Status: Offline

Post autor: LunaWillow » ndz sie 23, 2015 2:01 pm

Kakaladze pisze:
LunaWillow pisze:i na matowych obwolutach/okładkach zostawiają brzydkie ślady.
Obwoluty można zdejmować wiesz :lol: ?
Ale to nie to samo, noo :< Zupełnie inaczej się czyta!

Poza tym, z książek nie ściągnę okładki.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz sie 23, 2015 2:26 pm

No nie wiem, ja w większości przypadków zdejmuję obwolutę bo dostaje szału kiedy obwoluta jest źle spasowana z tomikiem i ciągle spada, więcej się nagimnastykuje żeby ją co chwilę wkładać na miejsce niż jakbym miał ją zdjąć.
LunaWillow pisze:Zupełnie inaczej się czyta!
Nie czuję tego, jak masz otwarty tomik to i tak nie widzisz obwoluty a zdejmując ją mniej ją ubrudzisz tym że pocą ci się ręce mocno w trakcie czytania... Ale może to tylko ja tego nie rozumiem.
LunaWillow pisze:Poza tym, z książek nie ściągnę okładki.
Co to ma do rzeczy?

Ja osobiście wolę maty ponieważ ładnie się prezentują i są bardzo miłe w dotyku, jakoś bardziej je polubiłem niż błyszczące, ale ogólnie to jestem za matem ale jak będzie błysk to świat się walić nie będzie bo ważne że dostane cykady. Pozdrawiam :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » ndz sie 23, 2015 7:40 pm

Kakaladze pisze:Ja osobiście wolę maty ponieważ ładnie się prezentują i są bardzo miłe w dotyku, jakoś bardziej je polubiłem niż błyszczące, ale ogólnie to jestem za matem ale jak będzie błysk to świat się walić nie będzie bo ważne że dostane cykady. Pozdrawiam :).
O to to, ważne, że będzie, ale za mat się nie pogniewam. Witam w klubie ściągających obwoluty do czytania. Dla mnie obwoluta ma ładnie wyglądać i zawsze ściągam ja do czytania by nie zniszczyć, jeżeli już pożyczam mangi to tylko bez obwolut, bo jak ktoś coś zagnie to zawsze można to zasłonić właśnie obwolutą ;P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz sie 23, 2015 8:46 pm

Ja kiedyś przez długi czas nie ściągałem obwolut i w sumie i tak żadnej nie zniszczyłem. Ale kiedyś dowiedziałem się, że na tym forum większość posiadaczy mang raczej ściąga, to też zacząłem i jest to na tyle wygodne, że nie potrafię już czytać mangi w obwolucie :)

LunaWillow
Status: Offline

Post autor: LunaWillow » ndz sie 23, 2015 9:05 pm

No to widać jestem ewenementem jakimś. Mogę spróbować bez tych obwolut.

A wyglądem nie przeszkadza mi żadna opcja, może być mat, może być błyszcząca.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw sie 27, 2015 10:37 am

Mówiliście, że wydanie Umineko jest uzależnione od sprzedaży Higurashi, ale powiedzcie szczerze czy to aby na pewno takie być albo nie być. Zastanawia mnie jak kosmiczna musiałaby być sprzedaż Higurashi byście zabrali się za serię, która oficjalnie zamyka się w 50 tomach (seria pytań+odpowiedzi). Za tak długi tytuł jeszcze się nie braliście, więc jakoś nie potrafię uwierzyć byście nagle postanowili się w to wpakować ;> Chyba, że coś mi umyka i może jest coś innego oprócz super-sprzedaży Higurashi (w którą szczerze wątpię).

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw sie 27, 2015 11:35 am

Nie ma sztywno ustalonego poziomu naszego zadowolenia (a już na pewno nie jest to wyrażone w liczbach), każdy tytuł jest inny i od każdego tytułu oczekujemy pewnych wyników. To czy higurashi osiągnęło poziom, którego oczekiwaliśmy, będę mógł pewnie powiedzieć dopiero pod koniec pierwszego półrocza 2016, po 2-3 tomach ;)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw sie 27, 2015 11:42 am

Oj, ale nie chodzi mi o poziom zadowolenia i jaki on będzie, tylko czy ewentualne osiągnięcie go wystarczy by wpakować sie w 50-tomową serie, jesteście na to gotowi zakładając, ze Higu sprzeda się tak jak byście tego chcieli? Co jeszcze ewentualnie bierzecie pod uwagę rozważając wpakowanie się w Umineko?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw sie 27, 2015 12:01 pm

Nie wiem jak to jest z Umineko i czy jest taka opcja ale jeżeli było by to wydanie 2w1 to powinniśmy liczyć 25tomów. Waneko gdzieś nawet mówiło że wpakowali się w higu tylko dlatego że mogli 2w1 (mogę się mylić ale coś takiego mi się kojarzy). O Umineko można myśleć później, bardzo bym chciał ale szczerze mam wątpliwości czy kiedykolwiek się pojawi w Polsce. Myślałem o importach ale tyle tomów zbierać za tą cenę mnie strasznie zniechęca :|.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw sie 27, 2015 12:02 pm

Rozważamy, ale wszystko zależy od właśnie "poczucia spełnionych oczekiwań" ;)
Właściwie nasze rozważanie nie oznacza nic więcej niż to że obserwujemy jakiś tytuł, a rozważamy całkiem sporą ich ilość.
Z umineko był by problem bo serie bywają po 5 albo 7 tomów więc byłoby 2+2+...+1 (albo 3) nie wiem jak by to wyglądało :/

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw sie 27, 2015 1:39 pm

kuras pisze:Z umineko był by problem bo serie bywają po 5 albo 7 tomów więc byłoby 2+2+...+1 (albo 3) nie wiem jak by to wyglądało :/
A jak macie licencje na jakiś tytuł to z góry musicie założyć że całość wydawana w jednolity sposób tak jak 2in1 czy możecie rozdzielić np. 3+2 lub 1+1+2? Zwykła ciekawość, wiadomo że cena była by też nieregularna.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw sie 27, 2015 1:44 pm

Jak do tej pory spotkaliśmy się z oporem ze strony Japończyków jeśli chcieliśmy robić rzeczy typu 2w1+3w1 albo 1,5 w 1. Co nie znaczy że jest to regułą. Zresztą nie każdy wydawca chce się zgodzić nawet na 2w1 przy parzystej liczbie tomów.
W licencji na pewno jest zawarta informacja o sposobie wydania (czyli o ewentualnym łączniu tomów również).

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw sie 27, 2015 2:19 pm

YenPress w przypadku Umineko zrobił 3w1+2w1 np. w Turn of the Golden Witch (2 część serii pytań).
To życzę Wam poczucia spełnionych oczekiwań, bo importy bolą, w sumie mam kilka tomów Umineko, ale wstrzymuję się z kontynuacją skoro jest cień szansy na wydanie u nas, jest to seria, którą z chęcią zdubluję, ale póki co poczekam, w związku z tym liczę, iż po tych 3-4 tomach Higurashi oficjalnie określicie się co do przyszłości Umineko ;P (a jak zapomnicie to Wam przypomnę huehuehue)

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » pt wrz 04, 2015 3:16 pm

Alzea pisze:YenPress w przypadku Umineko zrobił 3w1+2w1 np. w Turn of the Golden Witch (2 część serii pytań).
To życzę Wam poczucia spełnionych oczekiwań, bo importy bolą, w sumie mam kilka tomów Umineko, ale wstrzymuję się z kontynuacją skoro jest cień szansy na wydanie u nas, jest to seria, którą z chęcią zdubluję, ale póki co poczekam, w związku z tym liczę, iż po tych 3-4 tomach Higurashi oficjalnie określicie się co do przyszłości Umineko ;P (a jak zapomnicie to Wam przypomnę huehuehue)
podczepiam się pod prośbę koleżanki ;) i liczę, że wraz z wydaniem i dobrą sprzedażą Cykad, wyciągnięte zostaną wnioski odnośnie Umineko ;)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt paź 20, 2015 5:26 pm

Tak będzie wyglądał plakat:
Obrazek
Nie spodziewałam się czegoś tak świetnego xD
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt paź 20, 2015 5:44 pm

Kolorki trochę nie wyszły na tym .jpg, jakby co. Ale w druku będzie lepiej.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
marakeusz
Posty: 78
Rejestracja: wt cze 02, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: marakeusz » wt paź 20, 2015 5:49 pm

W sklepie gildia będzie taki plakacik?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt paź 20, 2015 5:52 pm

marakeusz pisze:W sklepie gildia będzie taki plakacik?
Nope, tylko u nas i na konwentach (ale tez u nas, więc na jedno wychodzi)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości