Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » sob mar 28, 2015 3:33 pm

Fakt, jak mogłam, w sumie to jeszcze jedna rzecz
Obrazek
A moz eraczej PARUFEKTO!
(czekając na odpowiedź Waneko)

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » sob mar 28, 2015 3:47 pm

Mam nadzieję, że posłuchają argumentów. Mogliby się nieco odbić z opinią po "Kagune" i TG. Bez ankiet, słuchania swoich brzmieniowych-widzimisię, i tego typu.

No i po coś te wątki o tłumaczeniu i wydaniu chyba są zakładane, prawda? PRAWDA?
Może uda się ugrać choć jedno z dwóch: mat - zapłaczą :(
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz mar 29, 2015 6:18 am

Za Umineko też trzymam kciuki, bo o ile anime było tragiczne, to historia w miarę mnie zaciekawiła, a wiele dobrego nasłuchałem się o mangowej adaptacji, także chętnie bym ją przygarnął po zakończeniu Higurashi (o oczywistym związku pomiędzy tymi dwoma tytułami nawet nie wspominam, bo jak spojrzeć na to pod tym względem, to Higu jest tak naprawdę wstępem do Umineko).

Anime Umineko miało swoje momenty, abstrahując już od Oh Desire i openingu (notabene świetnych), od kiepskiego początku przechodziło do całkiem fajnego środku i tragicznej końcówki. Bardzo mnie ciekawi VN, ale jako że nie przepadam za taką formą, czekam na ruch wydawców.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn mar 30, 2015 11:16 am

Nad tytułem pomyślimy w naszym gronie, dam znać. Co do mat/błysk to z matowym lakierem jest ten problem/problemy, że:
- kolory będą przygaszone
- jak w Battlu obwoluty będą się łatwiej "palczyć "(że odciski palców na nich będą non stop)

Więc też się zastanowimy nad tym, co wybrać. Pytanie czy w świetle tego co w/w nadal byście chcieli matowego lakieru?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn mar 30, 2015 1:43 pm

wataken pisze:Pytanie czy w świetle tego co w/w nadal byście chcieli matowego lakieru?
Ja wciąż jestem za matem :>
Choć szczerze mówiąc to bardziej interesuje mnie kwestia "zapłaczą", zwłaszcza w świetle przytoczonych przez nas argumentów, w tym spójności z ewentualnym Umineko :> Właśnie, jakie szanse na Umineko?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn mar 30, 2015 2:00 pm

Na pytania o Umineko jest tak z rok za wcześnie, ostrzegam :) Na razie nawet o nim nie myślimy. A z tłumaczeniem niedługo coś wykombinujemy.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn mar 30, 2015 2:09 pm

Oj tam, oj tam to nie jest kwestia wydacie, nie wydacie, bardziej czy jest jakakolwiek szansa i od czego zależy, czy od sprzedaży Higurashi czy jakieś inne magiczne czynniki, bo jakby nie patrzeć tomów wyjdzie o 20 więcej, kwestia czy będziecie w ogóle chcieli się tego podjąć ;)
wataken pisze:Na pytania o Umineko jest tak z rok za wcześnie
Zapamiętam! Za rok będę męczyć!

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » pn mar 30, 2015 2:27 pm

wataken pisze:A z tłumaczeniem niedługo coś wykombinujemy
Tylko ankiety nie wykombinujcie.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn mar 30, 2015 2:29 pm

Nie planujemy
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn mar 30, 2015 4:45 pm

wataken pisze:Więc też się zastanowimy nad tym, co wybrać. Pytanie czy w świetle tego co w/w nadal byście chcieli matowego lakieru?
Zdawałem sobie z tego sprawę, jak w sumie większość mających cokolwiek w macie - mimo to wciąż jestem ogromnie za nim.

Pomijając wszystkie argumenty, z tłumaczenie jest o tyle zabawnie, że nawet pod ogłoszeniem Higu Wam pisali "zapłaczą brzmiałoby lepiej". No nic, poczekamy-zobaczymy coście tam podywagowali w wydawnictwie ;)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn mar 30, 2015 11:05 pm

Tak, wciąż jestem w stu procentach za matem. W sumie to zawsze jestem za matowymi obwolutami :lol:

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » wt mar 31, 2015 10:37 am

Tak z innej beczki, mam nadzieję, że żadnej cenzury nie będzie?
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt mar 31, 2015 10:50 am

Nie, nie będzie żadnej cenzury
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » wt mar 31, 2015 10:51 am

wataken pisze:Nie, nie będzie żadnej cenzury
Już się bałam. 8-)
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt mar 31, 2015 7:28 pm

ZenekPsychopata pisze:Tak z innej beczki, mam nadzieję, że żadnej cenzury nie będzie?
Kurde, jak mogłem zapomnieć zadać to pytanie.... chyba się starzeję xD

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw kwie 02, 2015 12:15 am

Jak już wróciłam do domu i mam dostęp do tomików angielskich mam kilka pytań co kwestii bolących mnie w wydaniu anglojęzycznym - czy u nas również będą
- kuny i chany (+obatcha, oji-sama i inne) oraz krzaki, co prawda to jest kwestia polityki YenPressu, oni zawsze zostawiają kuny i chany oraz pod krzakami piszą jak je czytać+tłumaczenie, ale tak dla pewności pytam (gdyby ktoś był ciekaw jak to tragicznie wygląda, w słynnej scenie, wybaczcie jakość)
- kwestia Oyashiro-sama
- Onigafuchi (t.2 - dawna nazwa Hinamizawy - czy tłumaczyć? Yenpress dał przypis co oznacza ta nazwa, nie znam się na zabawie w tłumaczenie, nie wiem czy w ogóle powinno się to tłumaczyć, ale znaczenie jest na tyle istotne, że nawet oni dali przypis)
- tytuł, w wydaniu angielskim mamy Higurashi When They Cry i nazwe arcu na okładce, jak to u nas będzie wyglądało? mamy się spodziewać japońszczyzny czy zobaczymy samo 'Gdy (za)płaczą cykady'?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw kwie 02, 2015 3:40 pm

A więc:

- Chanów i Kunó nie będzie u nas, onomatopeje i teksty takie jak ty tam pokazałaś oczywiście czyszczone-tłumaczone.
- Hmmm, jeszcze o tym nie gadaliśmy. Jakieś sugestie/oczekiwania?
- Jeżeli to nazwa miejscowości to nie będzie tłumaczona, ale przypis jak najbardziej można dać.
- Z tego co wiem będzie na grzbietach i z przodu takie samo kombo - polski tytuł + polskie tłumaczenie nazwy danego arca. Jeszcze nie siedliśmy do kminienia obwolut (a raczej ich wyglądu) więc jak to dokładnie będzie rozmieszczone to chyba tylko Mroczny Michael wie.

A ta scena którą podlinkowałaś faktycznie smutno wygląda...
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » czw kwie 02, 2015 4:06 pm

Bardzo się ciesze z Higurashi. W zasadzie jest to chyba jedyny tytuł od was, który będę kupował, z tych ogłoszonych tego roku.

Co do Umineko - > jestem raczej na nie, oglądałem anime, które w połowie porzuciłem, bo takiego debilizmu dawno nie widziałem. Tam wszystko było do kitu, od kreski (jaszcze gorsza jak dla mnie od tej z Higu), po voice acting i sam scenariusz.
Z tego co słyszałem, VN jest całkiem inna (ale jeśli mimo wszystko założenia VN są takie same jak w anime, to w tym przypadku jestem na zdecydowane NIE)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw kwie 02, 2015 4:20 pm

To zależy co uznajesz za założenia po kilku odcinkach tej parodii, jaką było anime Umineko.
Co do Oyashiro, to liczę na wywalenie -sama, tłumaczyć to tego raczej się nie da, pomijając fakt, że to imię lokalnego bóstwa, to nie wiem jak by to miało zostać przełożone.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw kwie 02, 2015 4:20 pm

Onigafuchi oraz Oyashiro to nazwy własne, raczej się ich nie tłumaczy. Bożka można co najwyżej nazwać "czcigodnym Oyashiro", coś w ten deseń.

Jestem chyba odosobniony w opinii, ale wolałbym błyszczące obwoluty :(

Alzea, obvious troll is obvious. Przeczytaj resztę jego postów :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości