Higurashi No Naku Koro Ni

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
82
59%
Nie
44
32%
Być może
13
9%

Liczba głosów: 139

Whitedove
Status: Offline

Post autor: Whitedove » pn maja 06, 2013 3:02 pm

Jestem na tek, chociaż są to nikłe nadzieje ;p

Ariellka

Post autor: Ariellka » sob paź 19, 2013 8:52 am

Jestem stanowczo za >w< Anime było super :D

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Kontakt:

Post autor: Mephisto » wt gru 10, 2013 5:42 pm

Higurashi ma to ,,coś" , po czym o mandze nie zapominasz zaraz po przeczytaniu. Połączenie stylu i wyglądu postaci, z wydarzeniami jakie się dzieją na kolejnych kadrach jest świetnym zagraniem. Horror/Psychologiczny to jedno z moich ulubionych połączeń gatunków, a wykonanie w tym wypadku jak najbardziej mnie satysfakcjonuje. Historia przy wszystkich twistach trzyma poziom. Anime było dobre, a z tego co przeglądałem manga zdaje się być lepsza. W tym wszystkim podział na sekcje pytań i odpowiedzi. Choć długie, jestem za wydaniem.

Veeke~

Post autor: Veeke~ » czw gru 26, 2013 8:27 pm

Myśle ze bardzo tak- tak kupiłabym :3
We're all mad here.

arhus
Adept

Post autor: arhus » ndz gru 29, 2013 6:22 pm

Na 100% bym kupiła. Higurashi to dość znany tytuł, myślę że wiele osób zdecydowałoby się na kupno tej mangi. Anime strasznie mi się podobało, więc tym bardziej jestem chętna na mangę :3

kasiak

Post autor: kasiak » śr sty 29, 2014 4:01 pm

Oglądałam dwa sezony anime (słyszałam że reszty nie warto więc dałam sobie spokój) i bardzo mi się podobało. Gdyby manga została wydana w Polsce to na pewno bym kupiła, ale tylko do momentu w którym kończy się drugi sezon =D

Marei
nołlife

Post autor: Marei » śr sty 29, 2014 4:43 pm

(słyszałam że reszty nie warto więc dałam sobie spokój)
Możesz obejrzeć jeszcze Rei, jedna z historii jest całkiem fajna, reszty nie tykaj.
kasiak pisze:Gdyby manga została wydana w Polsce to na pewno bym kupiła, ale tylko do momentu w którym kończy się drugi sezon =D
Manga tak jak anime jest podzielona na "pytania" i "odpowiedzi", a każdy rozdział tworzy odrębną całość, więc z tym akurat nie ma problemu :wink:

Mixik
Fanatyk

Post autor: Mixik » śr sty 29, 2014 8:31 pm

Nigdy bym nie kupiła, nie moje klimaty. :|

Wukau
Wtajemniczony

Post autor: Wukau » czw sty 30, 2014 3:53 am

kasiak pisze:Oglądałam dwa sezony anime (słyszałam że reszty nie warto więc dałam sobie spokój) i bardzo mi się podobało. Gdyby manga została wydana w Polsce to na pewno bym kupiła, ale tylko do momentu w którym kończy się drugi sezon =D
Marei pisze:
(słyszałam że reszty nie warto więc dałam sobie spokój)
Możesz obejrzeć jeszcze Rei, jedna z historii jest całkiem fajna, reszty nie tykaj.
Wait, to jest więcej niż 3 sezony o.O
Swoją drogą już drugi sezon jest słaby, nie rozumiem trochę zachwytu tą mangą - w sensie podoba mi się jest ok (jak teraz myślę to mam ochotę obejrzeć bardzo dobry pierwszy sezon), ale zawsze myślałem, że jest dużo lepszych horrorów (zwłaszcza w japonii.

Aratar
Wtajemniczony

Post autor: Aratar » czw sty 30, 2014 9:06 am

Wukau pisze: Wait, to jest więcej niż 3 sezony o.O
Jest jeszcze Kira - od tego radzę się trzymać z daleka.
Wukau pisze:Swoją drogą już drugi sezon jest słaby, nie rozumiem trochę zachwytu tą mangą
Bo drugi sezon to sezon odpowiedzi - czyli wyjaśnienia co, gdzie, kiedy, jak i dlaczego.

Shakkaho
Weteran

Post autor: Shakkaho » czw sty 30, 2014 9:26 am

Tak generalnie, to na "kręcone" wersje Higurashi składa się 1 sezon obejmujący pytania, 2 sezon - Kai - obejmujący odpowiedzi, 3 sezon - Rei - zbierający historyjki poboczne, "4 sezon" - Kira - który obejmuje nie wiem co, ale wygląda jak jedna wielka parodia wykonana źle, OVA parodyjne, OVA zwykłe oraz dwa filmy kinowe obejmujące dwa pierwsze Pytania.
Fakt, lepiej trzymać się 1 dwóch sezonów, a jak się lubi pośmiać to można obejrzeć 3. Wszystko inne jest raczej kiepskie.

Marei
nołlife

Post autor: Marei » czw sty 30, 2014 11:12 am

Wukau pisze:Swoją drogą już drugi sezon jest słaby, nie rozumiem trochę zachwytu tą mangą - w sensie podoba mi się jest ok (jak teraz myślę to mam ochotę obejrzeć bardzo dobry pierwszy sezon), ale zawsze myślałem, że jest dużo lepszych horrorów (zwłaszcza w japonii.
Moim zdaniem drugi sezon przebija pierwszy, mimo że traci jednak klimat horroru, bardziej robi się z tego thriller lub coś kryminałopodobnego. Głównie dlatego, że nie ma tutaj takiej psychozy jaka panuje w pierwszym, bo dużo rzeczy się już wyjaśnia, więc widz po prostu ogląda, żeby poznać zakończenie. Podoba mi się sposób, w jaki została ta seria skonstruowana.
Co do Rei, zawarte tam są 2 odcinki stricte komediowe oraz jedna historia (chyba na 3 odcinki) poważniejsza związana z Riką i innym światem. Warto obejrzeć właśnie dla tych 3 odcinków. No i oczywiście dla tej sceny, która jest chyba jedną z lepszych w tej serii :lol:
Manga jest idealna do serii z krótszymi tytułami, poszczególne rozdziały pytań i odpowiedzi można wydawać nieregularnie, przeplatając innymi mangami. Nic nie stanie na przeszkodzie, jeżeli wyniki sprzedaży będą niskie, więc przerwać też można w dowolnym momencie.

KyleKatarn97

Post autor: KyleKatarn97 » pt lip 11, 2014 7:41 pm

Ooo... Jak najchętniej brałbym. Cudowny klimat i kreska. A najlepsze jest to, że manga, oprócz rozwałki, moe dziewczynek i sadyzmu a la Eric Cartman z South Parku, ma też nieźle rozbudowaną fabułę.
Obrazek

Vinya

Post autor: Vinya » ndz wrz 14, 2014 10:33 am

Kupowałabym, czytałabym, jarałabym się :D Na początku nie mogłam się przekonać do anime, za dużo cukierkowości bohaterów i sielanki... a później zrobiło się faaaaajnie i wciągająco tak, że obejrzałam całość praktycznie za jednym zamachem :D

Keiichi

Post autor: Keiichi » sob lis 01, 2014 9:56 am

Nie wiem, czy bym kupił. Anime jest genialne i manga pewnie też, ale jest też bardzo długa, więc pewnie trzeba było by wydać na nią mn&#242;stwo pieniędzy.

Kyokoro
Adept

Post autor: Kyokoro » sob lis 01, 2014 12:17 pm

Keiichi pisze:Nie wiem, czy bym kupił. Anime jest genialne i manga pewnie też, ale jest też bardzo długa, więc pewnie trzeba było by wydać na nią mn&#242;stwo pieniędzy.

Zgadzam się z tobą. Ale niektóry ma problem z pieniędzy i dlatego nie kupią Higurashi bo za długa. Ale ja kupiłabym tę mangi > w <

Keiichi

Post autor: Keiichi » sob lis 01, 2014 1:55 pm

Higurashi ma chyba około 30 tomów >.<

Aratar
Wtajemniczony

Post autor: Aratar » sob lis 01, 2014 6:15 pm

A niech ma i tysiąc. Świetna manga, za którą dam każde pieniądze.
Jesteśmy synami pogan, choć już znamy Boga imię.
W moich żyłach Odra płynie, z godła jestem Słowianinem.
(Nullo)

Trace

Post autor: Trace » sob lis 01, 2014 7:24 pm

Wolę uzbierać jeden porządny tytuł i wydać na niego sporo forsy niż tyle samo wydać na kupę średniaków, które są wydawane. Jestem na tak.

Kyokoro
Adept

Post autor: Kyokoro » wt lut 17, 2015 6:23 pm

Keiichi pisze:Higurashi ma chyba około 30 tomów >.<

Co...? ( ; ^ ; )/ Mam nadzieję ze jest zakończony (OBY XD)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
&#9744; Haikyuu!!
&#9744; Akame ga Kill!!
&#9744; Assassin classroom
&#9744; Kuragehime
&#9744; magi the labyrinth of magic
&#9744; Kasane
&#9744; Nisekoi
&#9744; NL Kagerou Project
&#9744; Ore Monogatari!!
&#9745; Higurashi

Zablokowany

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”