Higurashi No Naku Koro Ni

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
82
59%
Nie
44
32%
Być może
13
9%
 
Liczba głosów: 139

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » sob wrz 08, 2012 8:21 pm

Anime zaczynałam kilka razy, nie pochodził mi pierwszy rozdział. Jednak kiedy już doszłam do następnego... Powiedzmy, że obudziłam się z transu dwa dni później usatysfakcjonowana, ale ze smutną miną i trzema seriami za sobą, jeśli liczyć tę pięcioodcinkową(?). Na dzień dzisiejszy pozostał mi ogromny sentyment, kilka dzwonków na komórce i miłość do Reny.
Mangę kupiłabym na pewno, zastanawiałam się nawet nad angielskim wydaniem, ale stwierdziłam, że zaczekam, a nuż ktoś (ekhem) wyda :P
Z wydaniem pewnie było by masę problemów, ale wydaje mi się, że warto, bo seria nawet tyle lat po szczycie popularności ma dużo fanów, głównie cichych, którzy czasem, tak jak ja, przypominają sobie niektóre momenty i emocje, jakie towarzyszyły czytaniu/oglądaniu. Wyróżnia się na tle innych historii i zostaje w pamięci. Trafiłaby i do starszego i do młodszego czytelnika. Starszego, bo pamięta, że się przy tym dobrze bawił, młodszego, bo brutalne i słyszał wiele dobrego o całości.
Ja nie obraziłabym się, gdyby wydawnictwo zaprzestało wydawania po powiedzmy czterech rozdziałach (osiem tomików) z powodu braku popularności (co raczej wydaje mi się być niemożliwe, bo nie wierzę, że takie Special A ma więcej fanów niż Higurashi. Ba, Battle Royale chyba też). Miałabym na półeczce cztery w miarę zakończone rozdziały, a nie coś w stylu środka walki Naruto i Sasuke. Dlatego może warto spróbować?

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob wrz 08, 2012 8:45 pm

Nie tknąłbym tego. Anime było kiepskie. Fakt miało swoje momenty (kilka wymyślnych tortur) ale jako ogół z fabułą jest bardzo kiepskie.

Grevial
Status: Offline

Post autor: Grevial » śr paź 24, 2012 12:50 am

Bardzo bym chciał, żeby Higu wyszło w Polsce. Kupiłbym na pewno. To jest świetna manga, ale prawdopodobnie nikt jej nie wyda. A szkoda.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pt lis 09, 2012 9:56 pm

Byłoby fajnie, gdyby ta seria została wydana, zwłaszcza, że wszystkie główne historie są już zakończone. Z wydania angielskiego nie mam jeszcze wszystkich serii, więc chętnie uzupełniłabym kolekcję o wydanie polskie ;)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob lis 10, 2012 10:20 am

Nie moje klimaty. Nie kupiłabym.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » pt sty 25, 2013 12:01 am

Mnie anime bardzo się podobało. Na mangę liczę od dawna. Przeszkodą jest jednak duża liczba tomów. Jeśli chodzi o Higurashi to sprawa jest o tyle specyficzna, że seria dzieli się na mniejsze sety po 2 lub 4 tomy mangi na jeden set. Obecnie ukazało się już 38 tomów mangi w Nipponie :shock: Yen Press niedługo wydaje 21 tomik! Mimo sporej popularności anime w naszym kraju obawiam się, że tak rozbudowana seria to ciągle zbyt duże ryzyko dla wydawnictw. Jednak Higurashi to nie One Piece, Naruto, Bleach, czy inny pop-tasiemiec z armią wyznawców w gimbazach (bez obrazy dla kogokolwiek, zwłaszcza dla przytoczonych tytułów;)) Chyba, że wydane zostałyby tylko pierwsze sety, np jakieś 10-12 tomów. W końcu każdy set to inni twórcy. Nie wiem jak jest w takim przypadku z licencją. Kupuje się całość, czy można nabyć prawa do wydania kilku setów? tak czy owak kupiłbym nawet kilkutomowe wydanie gdyby takowe się pojawiło bo ta historia jest naprawdę wciągająca i trzymająca klimat. Jestem na TAAAK! ;)

boogie
Status: Offline

Post autor: boogie » pt sty 25, 2013 5:00 pm

Przepadam za anime Higurashi, więc mangę bym kupiła.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr sty 30, 2013 10:03 pm

Hmm anime było świetne.. a co do mangi to nie wiem.. nie czytałem jej nawet i raczej nie zamierzam.

Demotari
Status: Offline

Post autor: Demotari » sob lut 09, 2013 3:26 pm

Brakuje mi tego tytułu u nas ^.^
Trochę dużo to ma części, ale to żaden problem - ogromne Tak x3

Yuuii-chaan
Status: Offline

Post autor: Yuuii-chaan » pt lut 15, 2013 2:08 pm

Na pewno bym kupiła. :D Mam nadzieję, że ta manga w końcu pojawi się w Polsce~~.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pn lut 18, 2013 2:52 pm

Niektóre historie z anime mi się podobały, inne mniej, ale generalnie za dużo tego i końca nie widać. A w niektórych przypadkach okropna kreska.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt mar 15, 2013 6:11 pm

Kupiłabym. Aniem bardzo mi się podobało, a manga.. cóż, jest kilka miniserii o Higurashi z tego co się zorientowałam, więc nie zaszkodziłoby wydanie którejś (najlepiej krótkiej) dla spróbowania.
Obrazek

Font A. Marie
Status: Offline

Post autor: Font A. Marie » ndz mar 17, 2013 7:16 pm

Anime widziałam i zrobiło na mnie duże wrażenie, ale żadnej mangi bym nie kupiła. Zetknęłam się i bardzo nieprzyjemnie mnie rozczarowały.

Makoto
Status: Offline

Post autor: Makoto » ndz mar 17, 2013 8:21 pm

żeby być dokładnym to z samej głównej, że tak ją nazwę gałęzi historii zostało do tej pory wydane 31 tomów w japonii. oczywiście jest to podzielone na kilka serii, pod jednym głównym sztandarem Higurashi. Tak więc jest to trochę sporo.

Z miłą chęcią i nieukrywaną radością zobaczyłbym ten tytuł na swojej półeczce, jednak jestem realistą i wiem, że przez kilka lat na pewno nei zostanie wydane w polsce, obojętnie, czy przez Waneko czy jpf.
Pozostaje nam jednak wierzyć, że kiedyś się to zmieni i ktoś podejmie się wydania tego.

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » ndz mar 17, 2013 8:34 pm

Nigdy w życiu bym tego NIE! kupił ;)

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » pn kwie 01, 2013 11:07 am

Moim zdaniem na pewno lepsza Higurashi niż "Ao No Exorcist". Kupiłbym na pewno.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » ndz maja 05, 2013 6:45 pm

Kupiłabym na pewno.

Momo
Status: Offline

Post autor: Momo » ndz maja 05, 2013 6:46 pm

Na tak :)

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » ndz maja 05, 2013 11:26 pm

Kupiłabym z chęcią, tak.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn maja 06, 2013 12:22 am

Nie jestem zainteresowana tym tytułem.

Zablokowany

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości