Higurashi No Naku Koro Ni

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
82
59%
Nie
44
32%
Być może
13
9%
 
Liczba głosów: 139

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz lut 20, 2011 3:16 pm

Nie powiedziałbym. Obecnie wydają tak:
- Heat, ostatnio wydali 14 tom, wiec zostały 3 do końca
- FullMetal, na dniach wychodzi tom 23 (na 27)
- Ouran, który jakoś niedawno skończył się w Japonii na 18 tomach (7 wydanych)
- Evangelion, ale jaka z nim jest sprawa to wiadomo
- Naruto, które już dogoniło (?) Japonię, dlatego wychodzi w większych odstępach czasu

Więc z tasiemców został Bleach i One Piece. Do tego sam JPF mówił, że chcieliby wydać coś nowego w drugiej połowie roku.

Wracając do tematu, nie spodziewałbym się od nich Higurashi. Seria może i jest potężna i rozbudowana, ale jakoś oni nie wydają się nią szczególnie zainteresowani.

Ogólnie Higurashi jako całość dzieli się na mniejsze podserie, które mają po 2, 3, może czasem i więcej tomów. Nie wiem, jak wygląda sprawa z licencją, ale może można spróbować z jedną częścią i zobaczyć, jak się sprzeda? :wink:

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz lut 20, 2011 4:13 pm

Marei pisze:Nie powiedziałbym. Obecnie wydają tak:
- Heat, ostatnio wydali 14 tom, wiec zostały 3 do końca
- FullMetal, na dniach wychodzi tom 23 (na 27)
- Ouran, który jakoś niedawno skończył się w Japonii na 18 tomach (7 wydanych)
- Evangelion, ale jaka z nim jest sprawa to wiadomo
- Naruto, które już dogoniło (?) Japonię, dlatego wychodzi w większych odstępach czasu

Więc z tasiemców został Bleach i One Piece. Do tego sam JPF mówił, że chcieliby wydać coś nowego w drugiej połowie roku.
Jak się pod tym kątem do sprawy podejdzie, to wygląda ładnie, ale jak się spojrzy na zapowiedzi to jednak wciąż 4-5 tytułów miesięcznie, a to mnóstwo.
Heat się skończy na jesieni, Fullmetal optymistycznie przed końcem roku, realistycznie na początku przyszłego, a Ouran pewnie i do 2013 dociągnie. Z naruto sprawa jest dziwna, bo w Japonii jest 55(54) tom i wychodzi co 2 miechy, a u nas 48 i jest kwartarnikiem...? Podejrzewam, że to tylko czasowe zawieszenie i jak będzie miejsce nadrobią. No i jeszcze coś tam przebąkiwali o Bakumanie, a skoro już Ohby wydali Death Note'a, to czemu tu miałoby się nie udać?
no i myślę, że Higurashi nie leży w emploi jpfu, tak więc szans bym większych nie dawał...
Odrobinę offtop, kajam się

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz kwie 01, 2012 4:59 pm

Serio nie pisałem w tym temacie? :shock:
Oczywiście, że jestem na TAK. Manga godna wydania na naszym rynku. (Póki co to się rozglądam za ang. wydaniem...)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz kwie 01, 2012 8:20 pm

Nie trzeba się rozglądąc, yen press to wydaje, no ale dużo tomików a ceny niemałe ;) dlatego wolałbym to od polskiego wydawcy.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz kwie 01, 2012 8:57 pm

Mam angielskie wydanie, więc polskiego bym nie kupił, ale warto wydać.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » ndz kwie 01, 2012 10:39 pm

Higurashi lubię, kupiłbym no ale... Zawsze to ale. Manga ma ponad 45 tomów, przez co Waneko jej nie wyda. I (przynajmniej tak myślę) byłby problem z licencją dla wszystkich części, gdyż każda historia to inna manga 1-5 tomowa. No ale zawsze pozostają inne dobre horrory :mrgreen:

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » ndz kwie 01, 2012 11:20 pm

Wukau pisze:Manga ma ponad 45 tomów
TRZYDZIEŚCICOŚ MAKS, NIE LICZĄC TYCH POBOCZNYCH HISTORII CZY COŚ.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn kwie 02, 2012 9:59 am

Dla ścisłości 38 ;) seria zakończona.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn kwie 02, 2012 10:51 am

Zakończona? Łokurde... byłem przekonany, że to się jeszcze ciągnie. A na którym tomie mangi zatrzymało się anime? Patrzyłem na Baka-Updates ale tam nie ma żadnych informacji...

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn kwie 02, 2012 11:36 am

Zekranizowane nie były; Onisarashi-hen, Utsutsukowashi-hen, Kokoroiyashi-hen, Yoigoshi-hen - te napewno, dalej nie wiem

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn kwie 02, 2012 2:24 pm

Anime zakończyło się na 8 chapterach głownej gry. Reszta historii w mandze to historie dodatkowe, z innych visual novel, powstałych później, jako dodatkowe wskazówki, informacje itd.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn kwie 02, 2012 7:40 pm

A nie 6 z 8 chapterów gry? Kurka, tyle tego jest, człowiek się gubi :D

PS. A I TAK WOLĘ UMINEKO :PPP

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn kwie 02, 2012 8:09 pm

8, 8 ;) pierwszy sezon to chapy pytań, czyli 4 chapy pierwszej gry, drugi to odpowiedzi, czyli kolejne 4 chapy z drugiej gry :) i to jest głowna historia :D
też wolę umineko ^^

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » wt kwie 03, 2012 10:03 am

Manga jest ciekawa (chociaż wolę Umineko) ale w anime zdarzało mi się czasem gubić. Jeśli w mandze wątki są bardziej poukładane to jestem na tak.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt kwie 03, 2012 3:11 pm

Anime Umineko jest tak debilne, że chyba tylko z tego powodu obejrzałem je do końca...

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt kwie 03, 2012 4:42 pm

No anime było kiepsko zrobione, nawet bardzo. Gra za to jest bardzo dobra i trzyma klimat. I tak jak dla mnie Higurashi>Umineko.

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » pt kwie 06, 2012 5:11 pm

Seria może i długa, ale elegancko można ją wydawać po dwa tomiki w jednym. Wiem że w przypadku Karin niekoniecznie się to sprawdziło (nadal nie rozumiem czemu), ale tutaj dwa tomy to właściwie oneshot :P Oczywiście te answer arc są dłuższe ale są chyba tylko dwa obecnie i to czterotomowe.
Sama seria nie dorównuje psychodelą anime ale ma swój klimacik. Byłaby to ciekawa pozycja na rynku.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn maja 07, 2012 7:07 pm

Jak najbardziej jestem na tak :D

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pn maja 07, 2012 9:26 pm

Jestem na TAK.

Koralina98
Status: Offline

Post autor: Koralina98 » czw sie 02, 2012 1:12 pm

Sama nie wiem,czy bym się skusiła na Higurashi jako mange. Mogłabym kupić pierwszy tomik czy w ogóle opłaca się kupić. Ogólnie to jestem na tak

Zablokowany

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości