Higurashi No Naku Koro Ni

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
82
59%
Nie
44
32%
Być może
13
9%
 
Liczba głosów: 139

Hikari
Status: Offline

Higurashi No Naku Koro Ni

Post autor: Hikari » śr lut 17, 2010 12:18 pm

Chciałabym zaproponować mangę "Higurashi No Naku Koro Ni"

OPIS:
Akcja rozgrywa się wokół Keiichiego Maebary, który niedawno zamieszkał w Hinamizawie. Miejscowość jest tak mała, iż w szkole uczniowie różnych roczników uczą się w jednaj klasie. Keiichi szybko zaprzyjaźnia się z czterema dziewczynami należącymi do szkolonego koła "Gier i Zabaw". Poznajemy razem z bohaterem historię Miasteczka oraz motywy które powodują iż ludzie za wszelką cenę chcą ukryć prawdę. Niedługo po tym okazuje się, iż poczynając od "pewnego zdarzenia" co roku podczas święta Watanagashi w umiera jakaś osoba, a inna znika... Czyja to sprawka? Może jest to naprawdę klątwa boga Oyashiro, której mieszkańcy się tak boją? Może stoją za tym trzy główne rodziny, które rządzą w Hinamizawie od wieków? Może jednak ktoś wykorzystuje wierzenia mieszkańców, aby bezkarnie zabijać ludzi?

Przykładowa okładka:

Obrazek

Według mnie manga naprawdę godna polecenia ^^ Byłoby świetnie gdyby została wydana przez Waneko :D Z pewnością kupiłabym wszystkie tomy ^^
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 9:47 am przez Hikari, łącznie zmieniany 1 raz.

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » śr lut 17, 2010 2:10 pm

O tak! Stanowczo jestem za ^_^ Oglądałam anime kilka razy, jest świetne ;) Mangę kupiłabym na 100% :D Zdecydowanie "Higurashi No Naku Koro Ni" jest tytułem godnym polecenia.

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » pt mar 12, 2010 8:51 pm

Jasne!! Zastanawialam sie czy tego czasem nie zaproponowac ale ktos mnie juz ubiegl. Ja juz zakupilam jeden tom tej mangi wydany po angielsku co wcale nie znaczy ze nie kupilabym jej po polsku :D Jest to tytul nieprzewidywalny, ciekawy i jedyny w swoim rodzaju, jestem oczywiscie za :D


Jestem ciekawa, czy jesli Waneko wydaloby ta mange, to czy wydalo by ja z kolorowymi stronami, ktorych jest kilka

de_lioncourt
Status: Offline

Post autor: de_lioncourt » wt maja 04, 2010 10:06 pm

Też byłabym za =D>

Hisui
Status: Offline

Post autor: Hisui » ndz maja 09, 2010 12:42 pm

Ja również jestem na tak. Może kreska specjalnie piękna nie jest,ale ma swój urok. Natomiast sama historia - fani horrorów i thrillerów powinni być zachwyceni. xD No i poza tym jeśli dobrze kojarzę akurat ten tytuł ma tylko 2 tomy, więc... Nie jest to na pewno żaden tasiemiec czy wydatek na wielką skalę. ;] Jakby Waneko wydało - chętnie kupię. ^^

Angel
Status: Offline

Post autor: Angel » ndz cze 06, 2010 5:25 pm

Też jestem na tak! Bardzo chciałabym mieć ten tytuł na półce!

Akasaka
Status: Offline

Post autor: Akasaka » sob cze 19, 2010 4:53 pm

Ja również jestem za, chociaż mi osobiście z serii Ryukushiego07 bardziej niż Higurashi podobało się Umineko. Jednak Higurashi jest na tyle dobre, że na pewnobym je kupił.
Problematyczna dla wydawnictwa może być jednak ilość tomów.

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » sob cze 19, 2010 5:51 pm

Jestem za, chętnie przeczytałabym polskie wydanie :D :mrgreen:

gin-chan
Status: Offline

Post autor: gin-chan » sob lis 27, 2010 1:40 pm

Myślę, że Higurashi to świetna propozycja. Gdyby Waneko wydało tę mangę, na pewno bym ją kupiła :D

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » sob lis 27, 2010 5:56 pm

hmmm... też bym zakupił.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lis 27, 2010 7:26 pm

Cóż, jestem jak najbardziej za, ale Waneko raczej tego nie wyda - za dużo tomów ;)

atanna
Status: Offline

Post autor: atanna » czw sty 27, 2011 8:45 pm

Agiss pisze:Jestem ciekawa, czy jesli Waneko wydaloby ta mange, to czy wydalo by ja z kolorowymi stronami, ktorych jest kilka
W angielskim wydaniu też są?

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » ndz sty 30, 2011 8:51 pm

Jedna kartka kolorowa zaraz po okladce i dwie w srodku :] moze to nie jest wiele ale zawsze coś

nerwen85
Status: Offline

Post autor: nerwen85 » sob lut 05, 2011 10:34 pm

Kupię na 100%, uwielbiam takie klimaty :)

Mam pytanie do forumowych ekspertów: jak manga "Higurashi No Naku Koro Ni" ma się do anime o tym samym tytule? Fabuła pokrywa się czy też są między nimi duże rozbieżności?

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz lut 06, 2011 4:02 pm

Ani mnie to ziębi ni grzeje. Anime nie powalało, ale pierwszy tom kupiłabym z ciekawości. Zawsze wychodzę z założenia, że pierwowzór jest o wiele lepszy od animowanej wersji, więc gdyby przypadło mi do gustu to bym kontynuowała zbieranie serii.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 06, 2011 8:05 pm

Pierwowzór to visual novel, ale niestety nie powala (kiepskie rysunki, brak wyborów), więc wolę anime, które też ma kreskę kontrowersyjną. Owych wątpliwości nie ma jeśli chodzi o mangę - kreska jest super. A fabuła ta sama :P więc... :D

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » pn lut 07, 2011 4:37 pm

Grey pisze:Pierwowzór to visual novel
Ups. Gafa z mojej strony wynikła z nieznajomości tytułu. :oops:
Tak naprawdę chętniej kupiłabym właśnie coś takiego niż dla przykładu takiego Uzumaki. Nie przepadam za horrorami, a tymi mangowymi to już w ogóle, ale zakładam że czytelnik ma czuć ciarki po lekturze. A nie obrzydzenie i odrazę, jak to miałam po przeczytaniu Gyo u koleżanki. Nigdy więcej czegoś podobnego do rąk nie wezmę. :x

buczo
Status: Offline

Post autor: buczo » pt lut 18, 2011 3:15 pm

widziałem anime i jest Super!!!!!! Mangę także troszkę poczytuje ale nie jest to łatwe ;) natomiast jeśli waneko by to wydało to z pewnością bym to kupił, z resztą jak widzę mnóstwo innych także :) może waneko się skusi:)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 12:26 pm

Większa szansa, że wyda to JPF niż my bo seria jest bardzo długa. Wolelibyśmy zacząć od czegoś krótszego w tym gatunku.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 20, 2011 12:16 pm

JPF nie wyda nic nowego przez następne 10 lat :P nim się te wszystkie tasiemce pokończą to osiwieje albo wyłysieje hehe

Zablokowany

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości