Horimiya # 1

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn wrz 21, 2015 1:09 pm

Do mnie też i już przeczytane.
Cieszę się że wreszcie mogę czytać to na papierze. :mrgreen:
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn wrz 21, 2015 5:34 pm

Do mnie jeszcze nie dotarła, ale u mnie chyba listonosz nie chodzi w poniedziałki. Mam nadzieję, że jutro będzie, bo to czekanie mnie wyniszcza.

pico
Status: Offline

Post autor: pico » pn wrz 21, 2015 6:26 pm

Tomik już do mnie dostarczony i przeze mnie przeczytany :D
O rany jak ja się cieszę, że w końcu doczekałam się zobaczyć tą mangę w w tomiku i po polsku!!! ^^

Jestem zadowolona i z jakości wydania i z tłumaczenia, ale mówiąc szczerze nie spodziewałam się niczego innego. Jedyne 'ale' jakie bym miała to do tego różu na okładce. Jest strasznie... neonowy o.O
na obrazkach pokazujących obwolutę wyglądał na bardziej stonowany. No muszę przyznać, że wali po oczach xDD. No ale jakoś przeżyję :).

Jeszcze raz dzięki Ci Waneko, za danie nam tego tytułu! :D

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » śr wrz 23, 2015 4:17 pm

Matko, jak ta obwoluta fantastycznie przylega do tomiku <3 Wydanie bardzo fajne, czyta się luźno no i wszystko przetłumaczone. Nie mogę doczekać się drugiego tomu. I fajny plakat, faktycznie ten papier na plakat jest dużo lepszy ;)
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt lis 13, 2015 6:07 pm

Pierwszy tomik okazał się bardzo sympatyczny. Humor mi odpowiada, bohaterowie też.
Kilku rzeczy nie rozumiem.
1. Dlaczego Hori tak bardzo nie chciała by ktokolwiek poznał jej drugą stronę? "No sorry nie mogę pójść z wami na miasto, muszę odebrać brata i ogarnąć dom" - serio to jest coś strasznego? Nie kumam...
2. Do której klasy uczęszczają bohaterowie? Pierwsza czy druga? Może coś mi umknęło podczas lektury bo ją sobie dawkowałam... ale na początku 6 rozdziału mamy napisane: "Uczniowie drugiej klasy liceum Katagiri..." a kilka stron dalej (str 154 w tomiku) mamy strzałki "klasa 1, grupa 1" pokazujące na Miyamurę, Shuu i Ishikawę. W angielskich skanach też tak jest no ale... to jak w końcu?
3. No i wracając do Ishikawy - początek rozdziału 3. Ishikawa prosi Miyamure na rozmowę. Miyamura zdenerwowany i spięty myśli: czego on może chcieć... nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy... Wmawia sobie "och, podkochujesz się w Hori?" i nie przeszkadza mu to pokazać chwilę później swoich tatuaży - tych problemowych tatuaży, które z poświęceniem ukrywa przed innymi... "Mirosław" jest jaki jest. Nietaktowny, naiwny, jednak nie pasuje mi ta sytuacja. Wystarczy, że zamieni z kimś kilka słów by zaufał komuś?

Co do wydania, jest w porządku. Obwoluta tak fajnie przylega do tomiku <3 Ten różowy o dziwo też mi się podoba, wyróżnia się :D Tłumaczenie ok, brzmi bardzo naturalnie :)
Jedyne co mi nie pasowało to... że tomik się tak "ciężko" otwiera". Serio, skończyłam czytać Bezsenne noce 3 i wzięłam potem do ręki Horimiye i doznałam szoku :P Tiaa porównywanie tomików dwóch różnych wydawnictw- to biorę Kurosha i sprawdzam - no niby podobnie. Porównuje z Ścieżkami - spora różnica.
Już po przeczytaniu tomiku jest lepiej, chyba się "rozciągnął" :P No ale to tylko takie tam moje odczucia. Widzę, że nikt na to nie narzeka. :)
Obrazek

szogu3
Status: Offline

Post autor: szogu3 » czw maja 25, 2017 8:25 am

Dla każdego zainteresowanego kupnem - już jakiś czas temu przygotowałem recenzję właśnie pierwszego tomu. Manga sztos, polecam :D

https://leniwiecpisze.blogspot.com/2017 ... aneko.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Horimiya"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości