Mangamix 17

Komentarze na temat ukazujących się mang, propozycje nowych tytułów, wrażenia i krytyka - czyli dyskusja na temat Mangamiksu :]
Lilu
Status: Offline

Mangamix 17

Post autor: Lilu » czw kwie 08, 2004 12:55 pm

"WLASNIE PRZYSZEDL DO NAS NOWY MANGAMIX
W sprzedazy ukaze sie byc moze juz w spobote ale najprawdopodobniej
we wtorek po Swietach.

A w numerze
? UWAGA, ANKIETA!!!
? OSTATNI ODCINEK GTO!!!
? Jez-samuraj po raz 2

PSYCHOZABAWA DLA KOBIET!!!
czyli dobierz fason do osobowosci

NOWE DZIALY W MANGAMIKSIE

Gotuj z nami czyli I odcinek
KLUBU KOLOSALNIE KLAWEGO KUCHARZA
(robimy zupe miso)

WITAMINA J
(ciekawostki z historii Japonii)

JAPONSKIE CIEKAWOSTKI
(najciekawsze newsy techniczno-bytowe z ostatnich miesiecy)

MANGA NA SWIECIE
czyli ciekawostki z poletka mangi i anime

A poza tym:
PO LEWEJ STRONIE DROGI - felieton A.Watanuki opowiadajacy o tym jak to jest byc kierowca w Japonii.
SWIEZA RYBKA RROSTO Z MARKETU (Hori Yasuo)
Ciekawy felieton o preferencjach kulinarnych Japonczykow.
GDY DELICJE MAJA SZCZYPCE (M.Taniguchi)
czyli o krabach prawie wszystko

A w cyklu OKRUCHY JAPONII
proponujemy tym razem artykul opowiadajacy
o tym, co wspolnego ma jedna z najstarszych
swiatyn na swiecie z dziesieciojenowka.
SKARB NA MONECIE (M.Taniguchi)


No i to tyle. Ponadto znowu zmienilismy drukarnie.
O moj boze, ten MANGAMIX to wyjatkowo pechowa
pozycja."

Obrazek

Kasiotfur
Status: Offline

Post autor: Kasiotfur » czw kwie 08, 2004 7:39 pm

a seimadena jak nie bylo tak nie ma :/

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw kwie 08, 2004 7:49 pm

Kasiotfur pisze:a seimadena jak nie bylo tak nie ma :/
bo narazie jest faza na SF :cry: :roll: :? :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt kwie 09, 2004 11:35 am

WOW. Wreszcie :)
Numer kupuję napewno, będzie jeszcze GTO oraz dużo ciekawie się zapowiadających artykułów. Ponadto trzeba w ankiecie zagłosować :wink:
Ale obawiam się, że to będzie ostatni numer jaki kupię. Po prostu w następnym numerze interesować mnie będzie tylko Jeż, który w wydaniu Samurajskim jest jakby uboższy :roll: Będzie też pewnie znienawidzona prze ze mnie manga autorki SyF. No i coś tam pisali ostatnio, że Seimaden ma się zacząć...
Dla artykułów nie będzie warto wywalić tych 14,5, ale może za bardzo dramatyzuję... :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt kwie 09, 2004 12:20 pm

No w końcu bedzie nowy numer :D ( chwila z czego ja sie tak ciesze , przecież nie mam kasy :? )
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pt kwie 09, 2004 1:42 pm

O, a mi akurat koleżanka oddała zaległe 10 zł; jeśli do wtorku nie wyskoczy jakiś Nieprzewidziany Wydatek (bosh, jak ja tego nie znoszę :shock:) będę sobie mogła Mangamix kupić. Myślałam, że nie dam rady, a tu proszę... :)

Ankieta wprawdzie pro forma (mam nadzieję ;P), ale dla przyzwoitości należy wysłać. :]

if

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » pt kwie 09, 2004 10:04 pm

Moim zdaniem ten numer jest słabiutki.
Kuchnią się specjalnie nie interesuje -za bardzo jestem przwyiązany do polskiej. Nowinki wydawnicze w Stanach też nie są ciekawe. Ważne jest czy dana pozycja jest dokupienia czy nie.
Ogólnie co do atykułów to nie za bardzo jest co czytać.

W przypadku mang jest jeszcze gorzej. Finał GTO... i to w sumie wszystko. Final Lwa był nawet zaskakujący , ta kolejna historia też nie jest katastrofą , ale ja już nie mogę patrzeć na kreskę Fuyumi. Mam tej autorki serdecznie dość.

A Jeż jest chyba najsłabszy ze wszystkich. Nie kręci mnie czytanie komiksu o tym jak autor topi brak weny w alkoholu i zastanawia się co narysować... Na szczeście kupiłem Island i to się okazało znacznie lepszym zakupem.
Ankieta wprawdzie pro forma (mam nadzieję ;P), ale dla przyzwoitości należy wysłać. :]
Ith, ta ankieta skończyła się zanim się zaczęła. W ciągu miesiąca nie da się obdgadać z japończykami licencji, nanieść poprawek i wydrukować.
Prace nad wydaniem książkowym GTO są już w toku - a przynajmniej powinny być.

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » sob kwie 10, 2004 12:16 pm

Numerku nie kupię bo dla jednego odcinka GTO i paru artykułów o czymś co mnie właściwie zbytnio nie interesuje szkoda mi wydawać pieniędzy. Poczekam do 18 numeru może nowa manga będzie na tyle dobra by zachęcić mnie do kupna...

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob kwie 10, 2004 12:28 pm

nyu ja też niestety tegoż numeru nie nabędę.. muszę oszczędzać fundusze na mangi Clampa co się mają niebawem ukazać :)

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » sob kwie 10, 2004 1:33 pm

a ja sie wlasnie zastanawiam...gooopio bedzie luke zostawic,no i pare fajnych artykułow siem znajdzie,no ale dla ost odc GTO ktory i tak zapewne wyjdzie w tomikach kupowac to troszq bedzie mi zal :roll: jak bede miala niespodziewany przyplyw gotowki to pewnie kupie,choc wolalabym dolozyc niecale 2zl i dokupic sobie brakujacy tomik OMG czy X'a czy somethin' :roll:

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob kwie 10, 2004 5:30 pm

Kasiotfur pisze:a seimadena jak nie bylo tak nie ma :/
Niom to jest ból :evil:

Szczerze mówiąc faktycznie ten MM bedzie słabiutki, ale jak kupuje to kupować bede :D ( podkreślam że nie cierpie na "za dużo gotówki" :wink: )

Cóż może sobie miso ugotuje :roll: 8) :wink:

OOKIDAIBUTSU
Status: Offline

Post autor: OOKIDAIBUTSU » ndz kwie 11, 2004 11:35 pm

To, że go nie ma, to akurat plus. 8)

No ale są gusta i guściki.

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pn kwie 12, 2004 5:08 pm

Krzych Ayanami pisze:Ith, ta ankieta skończyła się zanim się zaczęła. W ciągu miesiąca nie da się obdgadać z japończykami licencji, nanieść poprawek i wydrukować.
Prace nad wydaniem książkowym GTO są już w toku - a przynajmniej powinny być.
Tak się właśnie trochę domyślałam... Może to niezbyt fair wobec czytelników, ale w tym wypadku akurat się cieszę. :)

Ale że też pismo musiało zbiec się w czasie z Islandem! Wygląda na to, że na razie MM tylko przeczytam sobie w Empiku albo księgarni, a kupię za jakieś 3 tygodnie. :?

if

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt kwie 13, 2004 4:35 pm

No. Poszedlem dzisiaj do kiosku i czekal na mnie nowiuski Mangamix :D
Na razie nie mam czasu na czytanie, ale odcinek GTO wydaje sie za krotki :cry:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt kwie 13, 2004 7:14 pm

Niom ja przeczytałam i musze powiedzieć, że artykuły sa naprawde ciekawe :D
Zakończenie Śpiącego Lwa mnie troche zaskoczyło (pozytywnie :wink: ), ale już kolejna manga to nawet dla mnie ( dużej fanki pani Fuyumi ) to przegiecie :? no ale cóż trzeba to przeżyć :twisted:

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » wt kwie 13, 2004 8:11 pm

Cała bolączka w tym, że te mangi jedna po drugiej wychodzą właśnie w Mangamiksie. Gdyby Waneko wydało je jako osobny tomik, fani Marsa na pewno byliby zadowoleni, ja zresztą też, a i na pewno bym to kupiła... W takiej formie jak teraz wszyscy mają Soryo Fuyumi zwyczajnie dosyć - i trudno się dziwić. ;P

if

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt kwie 13, 2004 9:34 pm

Gotenks pisze:odcinek GTO wydaje sie za krotki :cry:
Niestety...
I kończy się w najciekawszym momencie :x

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » wt kwie 13, 2004 10:55 pm

Ja tego na razie nie przeczytam bo na Śląsku nowego MM jeszcze nie ma :twisted: (byłem dzisiaj w komiksiarni). Na dodatek ekspedientka w sklepie myślała że chodzi mi o Mangazyn Extra.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr kwie 14, 2004 8:23 am

Ja przeczytałem jakimś cudem wczoraj wieczorem, no i zostaje pewien niedosyt. Najlepszy był jak zwykle Onizuka, ale jak pisał Shig skończył się w baaaardzo chamskim momencie :evil: No, ale chyba wydadza go niedlugo w tomikach, wiec nie jest zle :D
Wiekszosc artykulow byla niezla. Szczegolnie podobaly mi sie te o japonskiej kuchni. Takiego czegos mi brakowalo.
Przyznaje, ten caly Lew byl jeszcze zjadalny, ale da druga manga toz to totalne dno, az zaluje, ze ja czytalem :evil: Z Jezem niestety tak samo, baaardzo cieniutko...
Ciekaw jestem co bedzie w nastepnym numerze, bo w tym nic na ten temat nie napisali.
Juz prawie skonczylem wypelniac ankiete, moze jeszcze dzisiaj ja wysle. Tylko mozna bylo zaznaczyc dwa tytuly i wlasnie mialem dylemat, bo bardzo chcialbym przeczytac o dalszych losach Kindola, ale tez bardzo lubie mange Black Jack. W koncu jednak zdecydowalem sie na ten pierwszy tytul, w koncu lepiej konczyc stare niz zaczynac nowe i tez ich nie konczyc.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » pt kwie 16, 2004 3:41 pm

W końcu dopadłem najnowszy Mangamix.
Pomysł z liczbą tomów przy każdym tytule w ankiecie uważam za jak najbardziej trafiony - przynajmniej głosujący będą wiedzieli na czym stoją. Przy okazji jestem zaskoczony faktem że znowu mozna oddawać głos na dwa tytuły (czyżby były jakieś problemy z Hiroshimą lub CCS :?: ). Z artykułów to chyba najlepsze relacje ze współczesnej Japonii Pani Watanuki i druga część artykułu o kulturze w okresie Edo.
Co do mang:
Śpiący Lew - zakończenie rzeczywiście zaskakujące.
Jednokaratowy Owoc - jeszcze nie czytałem, trudno mi coś powiedzieć o tym tytule
Detektyw Jeż - uważam że powinno sie dać szansę temu tytułowi. Troszkę ubolewam, że tego typu manga nie znajduje zrozumienia u czytelników, a bez tego niestety nie ma szansy na jej wydanie.
Onizuka - główny faworyt ankiety. Manga jak najbardziej na czasie (już to chyba gdzieś pisałem). Raczej na ten tytuł głosować nie będę, ale jak się pokaże to kupię o ile będzie kasa. Niemniej ciekawe czy zostanie wydana w całości.

Zablokowany

Wróć do „Mangamiks”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość