Doll

Komentarze na temat ukazujących się mang, propozycje nowych tytułów, wrażenia i krytyka - czyli dyskusja na temat Mangamiksu :]
Sinbad
Status: Offline

Doll

Post autor: Sinbad » ndz maja 25, 2003 11:02 am

Hm, co uwazacie o Doll? Bo tak jakos ta manga bez echa przechodzi...

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » ndz maja 25, 2003 1:10 pm

Bo i nie jest to coś, co wywołałoby jakikolwiek oddźwięk. Niby fajna rzecz, ale nic specjalnego... Mars wniósł u nas coś nowego, Doll nie. Postacie - przynajmniej w pierwszym odcinku - bardzo schematyczne, finał chyba raczej łatwy do przewidzenia. Komiks nie jest najgorszy, ale i nie wzbudza żadnych głębszych emocji, stąd ta cisza.

if

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » ndz maja 25, 2003 1:16 pm

Nie będę się wypowiadać na temat tej mangi, bo mi się poprostu nie podoba i tyle. Po pierwsze to nie mój styl rysowania, a po drugie tak jak wspomniała Ithil to nic specjalnego.

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » ndz maja 25, 2003 1:26 pm

Doll hmmm. manga srednia. nie wzbudzila we mnie jakis tam rewelacji ale tez nie jest najgorsza.
lubie takie historyjki i zawsze lubilem taniec (choc nie tancze :P )
kreska jak dla mnie to tez nic ponad przecietnosc
nie wroze kontynuacji w tomikach tej mandze :wink:

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » ndz maja 25, 2003 2:55 pm

kuso pisze:Doll hmmm. manga srednia. nie wzbudzila we mnie jakis tam rewelacji ale tez nie jest najgorsza.
lubie takie historyjki i zawsze lubilem taniec (choc nie tancze :P )
kreska jak dla mnie to tez nic ponad przecietnosc
nie wroze kontynuacji w tomikach tej mandze :wink:
Zgadzam się w 100%. Nie jest to jakaś super nowość, ale miło się czyta ;)

Sinbad
Status: Offline

Post autor: Sinbad » ndz maja 25, 2003 3:29 pm

A mi sie nie podoba to. Jakies takie ospale i dretwe to jest. Mi sie wydaje jakby autorka sie chciala popisac ze zna pare okreslen w balecie

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » ndz maja 25, 2003 6:06 pm

Sinbad pisze:A mi sie nie podoba to. Jakies takie ospale i dretwe to jest. Mi sie wydaje jakby autorka sie chciala popisac ze zna pare okreslen w balecie
Przesadzasz. Przecież to normalne ze zawodowi tancerze posługują się takimi terminami.

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » ndz maja 25, 2003 7:02 pm

To po prostu kolejna fabułka z cyklu "kompletna amatorka lepsza od tabunu zawodowców", coś jak Cherry Project. Poczytać miło, ale uwierzyć nie idzie. Co do terminologii to jest raczej na odwrót - najpierw decyduje się, w jakim środowisku historia ma się toczyć, a dopiero potem zapoznaje z fachowym słownictwem. ;)

if

Sergiusz_chmurka
Status: Offline

Post autor: Sergiusz_chmurka » ndz maja 25, 2003 9:38 pm

nie wroze kontynuacji w tomikach tej mandze
I dobrze Kuso wrozysz ,bo Waneko nie ma takich zamiarow.
Poczytać miło, ale uwierzyć nie idzie
Rozne rzeczy sie na tym swiecie zdarzaja.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn maja 26, 2003 1:11 am

Sergiusz_chmurka pisze:
nie wroze kontynuacji w tomikach tej mandze
I dobrze Kuso wrozysz ,bo Waneko nie ma takich zamiarow.
Bo Doll ma raptem parę odcinków i całe będzie wydane w Mangamixie :wink:

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pn maja 26, 2003 2:27 pm

Shig pisze: Bo Doll ma raptem parę odcinków i całe będzie wydane w Mangamixie :wink:
serio?? a o tym to nie wiedzialem. to dobrze ze takie krotkie niczego nie stracimy :wink:

Ayanami
Status: Offline

Post autor: Ayanami » śr cze 04, 2003 4:22 pm

A mi się doll podoba choć do Marsa jej daleko (jak stąd do Krakowa). Miło się czyta.

Elficzka
Status: Offline

Post autor: Elficzka » pt cze 06, 2003 8:41 am

'Doll' mnie również przypadłą do gustu, jednak niczym się ona nie różni od zwykłych, przeciętnych shoujo. tematyką baaardzo przypomina 'The cherry project' Naoko Takeuchi. ot, słodziutka historyjka z wątkiem miłosnym.

Pasuzuko
Status: Offline

Post autor: Pasuzuko » ndz cze 08, 2003 7:50 pm

wolę Marsa :P Ech różne mangi sie czyta...Doll może być, ale LH i PK są zdecydowanie lepsze dlatego ta manga mimo wszystko słabo na ich tle wypada...

jvege
Status: Offline

złe

Post autor: jvege » pt cze 13, 2003 7:30 pm

Mi też się nie podoba. Mimo że jestem dwunastoletnim chłopakiem lubię niektóre mangi shojo ale to jest po prostu porarzka. Poza tym zero orginalności. Postacie żywcem z Marsa. Mars ma klasę a doll nie. Miałem nadzieję że autorka ma więcej orginalności.

Sinbad
Status: Offline

Post autor: Sinbad » pn cze 16, 2003 8:40 pm

Nom racja. Dla mnie te postacie sa takie jakies W OGOLE nienaturalne :/

Ayanami
Status: Offline

Post autor: Ayanami » wt cze 17, 2003 12:05 pm

e bez przesady

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » wt cze 17, 2003 4:29 pm

A co w nich jest takiego nienaturalnego? jak dla mnie to zachowują się całkiem normalnie....

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » wt cze 17, 2003 4:47 pm

po przeczytaniu 2 czesci doll podtrzymuje swoje zdanie ze historyjka moze byc ale nie jest to cos szczegolnego. taka ladna historia o tancu i milosci, a obie te zeczy ladnie sie razem komponuja.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » wt cze 17, 2003 10:03 pm

W sumie nie jest tak źle... Tylko mam jedno zatrrzeżenie. "Kocham cię" po rosyjsku to jest raczej "ja liubju tiebia" , a nie "ja tiebia jubliu"... Szyk jest nieprawidłowy.

Zablokowany

Wróć do „Mangamiks”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość