"Great Teacher Onizuka"

Komentarze na temat ukazujących się mang, propozycje nowych tytułów, wrażenia i krytyka - czyli dyskusja na temat Mangamiksu :]

Ocenka w skali szkolnej - w jakim stopniu Ci się "GTO" podoba?

Czas głosowania minął czw lis 20, 2003 5:31 pm

6
9
14%
6
9
14%
5
8
12%
5
8
12%
4
8
12%
4
8
12%
3
3
5%
3
3
5%
2
1
2%
2
1
2%
1
1
2%
1
1
2%
Nie wiem - ten fragment z "MM" mi nie wystarcza, aby wyrazić opinię
3
5%
Nie wiem - ten fragment z "MM" mi nie wystarcza, aby wyrazić opinię
3
5%
 
Liczba głosów: 66

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pn lip 28, 2003 12:01 am

Masz całego Onizukę? WOAH...musisz mi kiedyś pożyczyć bo nie mam zamiaru tyle kupować ;] a nikt tego nie ma w całości (z moich znajomych) pozatym oglądałem Onizukę na konwencie i to chyba był Anime który najbardziej do mnie trafił...mam tylko nadzieję że manga jest lepsza (chociaż ma nikłe szanse...po tym co widziałem)

OOKIDAIBUTSU
Status: Offline

Post autor: OOKIDAIBUTSU » pn lip 28, 2003 3:22 pm

Bardzo ciekawie się zapowiada. Taka typowo męska manga. Dałem 6, zobaczę jak to dalej się rozwinie.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn lip 28, 2003 7:15 pm

Widzę, że wyniki jak na razie rozkładają się bardzo równo (brak zdecydowania^^). Spowodowane jest to pewnie zbyt krótkim fragmentem do oceny. Pozostaje więc czekać na kolejny nr MM :)

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pn lip 28, 2003 9:54 pm

Oglądałem Onizukę na konwencie i muszę przyznać...Sugoii desu! Kreska inna (co nie znaczy że gorsza) Za to historia rządzi...Onizuka RULEZ!

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn lip 28, 2003 10:37 pm

Jak skończę Ekonomiczną to idę na pedagogikę i zostanę nauczycielem w liceum :)

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » wt lip 29, 2003 4:05 pm

Brakuje ci tylko tej części o mistrzu karete i uprzedniej przynależności do gangu ;] (a może się mylę ;])

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » czw lip 31, 2003 8:46 pm

Dałam mandze piątkę, ale jak na razie za wersję niemiecką, Mangamix mam nadzieję kupić jutro. Zastanawiałam się nad szóstką, ale to oznaczałoby ideał, a z komiksem idealnym się jeszcze nie spotkałam. Tak czy siak, kciuki w górę i mocne 5. :)

if

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » pt sie 01, 2003 12:43 pm

Jestem po lekturze GTO z MM i kilku angielskich skanów (heh...dobrze mieć zaufanych kolegów...), a oprócz tego zdąrzyłem także przeczytać artykuł o GTO, który znajduje się KK8 [wynika z niego, że manga jest 10 razy lepsza niż anime, które określone jest jako "doskonały przykład jak NIE należy kręcić ekranizacji" (sic!)]. W związku z tym daję tej mandze ocenę 5(z plusem). Myślałem nad 6, ale doszedłem do wniosku, że w dalszym ciągu wiem o tym tytule za mało, aby dawać najwyższą z ocen.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » pt sie 01, 2003 3:34 pm

Dla mnie GTO to nareszcie coś nowego. Czekam na przybycie Onizuki do szkoły i scene "rozmowy" z chłopakami...

A kawałek z samochodem będzie wspaniały... :twisted:

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » śr sie 06, 2003 12:08 pm

Krzych>> A ja czekam na GTO w tomikach ;]

GonZo>> Poważnie tam tak piszą??? (jeszcze mi sie nie udało przeczytać, mam bardzo napięty program...) Po oglądnięciu 10 epków anime zajął u mnie 2 pozycję wśród najlepszych (zaraz po I My Me! Strawberry Eggs ^__^) To skoro manga jest lepsza...to to będzie manga wszechczasów...

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr sie 13, 2003 12:36 am

Z tego co zdążyłem się zorientować, to anime nie jest takie złe.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » czw sie 14, 2003 11:42 am

Kuso...oni mieli na myśli dramę ^^ czyli ekranizację GTO (real actors) ehh...czytaj ze zrozumieniem ^^

(hmmm mowisz do mnie?? albo ktos wywalil moje posty albo nie pamietam zebym tu cos pisal ^^'' - troche mnie nie bylo ale juz jestem ^^ - kuso)

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pt lis 14, 2003 3:01 pm

Nareszcie jakiś sensowny facet (o Onizuce piszę, o Onizuce :wink: )! Dałabym 6, ale -jak wszyscy zauważyli - za mały fragment mangi, więc 5.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » sob lis 15, 2003 2:57 am

Powiem szczerze że o Onizuce dowiedziałem się dopiero z MM. Z recenzji wcześniej wiedziałem że to manga trudna w odbiorze i nie obiecywałem sobie wiele po tym tytule. Niemniej kiedy przeczytałem te części, które się ukazały w MM to moja rezerwa stała się mniejsza. A to dlatego że manga ta jakby ukazuje ciemną stronę szkoły, tę którą okrywa się zasłoną milczenia. Romans nastolatki z „belfrem” w zamian za wyższe oceny to w końcu ostatnio temat jaki i w naszym kraju jest na porządku dziennym – a ile takich przypadków jest nieujawnionych bo jedna i druga strona milczy. Nauczyciel – wiadomo boi się zwolnienia ze szkoły, a uczennica nie chce tego ujawnić z obawy przed reakcją rodziny i znajomych bo mogłaby zostac uznana za łatwą (mógłbym tu użyć bardziej dosadnych określeń jednak z uwagi na wiek niektórych dyskutantów nie zrobię tego).
Jeśli chodzi o ankietę to na dzień dzisiejszy jestem w stanie dać ocenę 4. Ale z ostatecznym werdyktem wstrzymam się co najmniej do czasu kiedy MM zostanie wydrukowany ostatni odcinek. Dlatego na razie nie oddaję głosu w ankiecie. Natomiast co do publikacji tego tytułu w tomikach jestem za. Tylko patrząc na wydarzenia ostatnich miesięcy nasuwa się pytanie - czy Waneko wyda tę mangę do końca jeśli wygra w ankiecie :?: (GTO liczy sobie w końcu 25 tomów)

Zei-chan
Status: Offline

Post autor: Zei-chan » sob lis 15, 2003 1:17 pm

Moim zdaniem czeka ją to samo, co Kindaichiego (oby nieeeeeeeeeeeeeeeee!), no... Chyba, że Waneko przestanie rozprowadzać swoje mangi po Empikach...Czemu tylko shouneny są urywane?! To nie fair :(

Świstak
Status: Offline

Post autor: Świstak » śr gru 03, 2003 11:33 am

GTO to nie Kindachi :P
Ta manga sie nie nudzi(powiedzcie kto chciał rozwiązać KOLEJNĄ sprawę morderstwa :]) czeka sie na następny tomik jak na nie wiadomo co :P
Przeczytałem wszystkie dostępne skanlacje - sorki ale jak Waneko ma zamiar wydać mangę w 2004 to na vol 12(ten jest ostatni na necie) będe czekał do 2006 :(

Miałem zamiar zamówić sobie kilka tomików przez net ale cena 45 zł za tomik+przesyłka 10 +opłaty bankowe 5 odstraszyła mnie troszke :(
to nie jest śmieszne :(

a manga jest na 6 :P

P.S. co wszystko oczywiscie nie znaczy że jak manga będzie wychodzić nie będe jej kupował - Marsa też przeczytałem po angielsku a jakoś niecierpliwie czekam na następne tomy :) i kupuje max 2 dni po wyjściu ;)

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » śr gru 03, 2003 5:45 pm

Nyo manga teraz imho całkiem całkiem.. troche temat zbyt oklepany mi się wydaje, ale poczytać można. Choć wolałbym coś odmiennego całkiem jakieś fantasy, inne gatunki całkiem.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr gru 03, 2003 6:00 pm

_Keitaro_ pisze:Nyo manga teraz imho całkiem całkiem.. troche temat zbyt oklepany mi się wydaje, ale poczytać można. Choć wolałbym coś odmiennego całkiem jakieś fantasy, inne gatunki całkiem.
Nigdy nie marzyłeś aby zostać nauczycielem i podrywać licealistki?
Nie wierzę.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » śr gru 03, 2003 6:10 pm

Marzyć marzyłem.. ale lepiej może przejść do praktyki niż czytania o tym :twisted: :wink: Tak czy owak anime GTO chyba sobie skołuję 8)

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pn gru 08, 2003 1:21 pm

obecnie ucze sie w collegu na nauczyciela i przy GTO bawie sie super. hie hie te jego miny udreki z uczniami buehehehehe (smiej sie smiej a potem bedziesz plakal :wink: ) ja chce wiecej :twisted:

Zablokowany

Wróć do „Mangamiks”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości