MM13 - ankieta

Komentarze na temat ukazujących się mang, propozycje nowych tytułów, wrażenia i krytyka - czyli dyskusja na temat Mangamiksu :]

Którą z mang najchętniej ujrzelibyście w wersji tomikowej

Paradise Kiss
25
21%
Paradise Kiss
25
21%
Love Hina
28
23%
Love Hina
28
23%
Tu detektyw Jeż
3
3%
Tu detektyw Jeż
3
3%
Locke Superczłowiek
1
1%
Locke Superczłowiek
1
1%
Card Captor Sakura
3
3%
Card Captor Sakura
3
3%
 
Liczba głosów: 120

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » śr sie 27, 2003 12:21 am

Shig pisze:
GoDziO-KuN-HenTaii pisze:A fani LH was nie męczą?
Pozwolę sobie zacytować swoją wypowiedź z Mangaforum:
Shig pisze:Coś mi się wydaje, że jak Waneko nie wyda Love Hina, to serwerek pocztowy padnie, listonosz zastrajkuje, a linia telefoniczna nie wytrzyma przeciążenia :twisted:
Pozwolę sobie wyrazić wielką aprobatę twoim podejściem do sprawy :twisted:
Sheril pisze:no moglbys tak napisac,wcale by kretynsko nie brzmialo,albo mogles uzyc innego wyrazu zamiast-badziewie nie urazilbys moich uczuc itepe:P
Jeszcze raz gomen ale tak mówie na coś czego nie lubię, zresztą czy to była by jakakolwiek różnica jakbym powiedział że to badziew, czy jakbym powiedział że to syf czy poprostu że to słaby tytuł...i tak we wszystkich przypadkach wyraziłbym że mi się nie podoba...w końcu mówiąc że to badziew nie obraziłem ciebie tylko tytuł (powtórze - nie traktujcie mang jak sacrum - to że ktoś mówi że nie jest idealna a ubiera ją w te czy inne słowa - mówicie że otaku nie jesteście ale tak się zachowujecie - To też nie afront - nie bijcie ^^)

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » śr sie 27, 2003 8:09 am

Jestem na 100% pewna ze nikt nie sfalszowal wynikow. Z takiego obrotu sprawy wynika ze fani LH nie kupuja MM albo tez nie chcialo im sie wysylac ankiety gdyz byli pewni zwyciestwa LH. Najlepszym rozwiazaniem byloby aby Waneko wydalo dwie serie, no ale po takich wynikach boja sie ze seria im sie nie sprzeda (a tego jest 15 tomow o ile sie nie myle).

Pasuzuko
Status: Offline

Post autor: Pasuzuko » śr sie 27, 2003 11:07 am

Zei-chan zaglosowal na Jeża i PK, bo go kumpel poprosił (o PK) A sam glosowałby na LH. Problem w tym że wszyscy byli pewni o wygranej LH, i oddawali głos na co innego("oddam sobie głos na PK, bo LH i tak wygra" :P)... pewnie w tym tkwi problem...ale glowy nie daję....

Zei-chan
Status: Offline

Post autor: Zei-chan » śr sie 27, 2003 11:13 am

Pasuzuko pisze:Zei-chan zaglosowal na Jeża i PK, bo go kumpel poprosił (o PK) A sam glosowałby na LH. Problem w tym że wszyscy byli pewni o wygranej LH, i oddawali głos na co innego("oddam sobie głos na PK, bo LH i tak wygra" :P)... pewnie w tym tkwi problem...ale glowy nie daję....
- Pasuś, zabiję :twisted:

Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » śr sie 27, 2003 11:50 am

Gonzo >> a co jest w tym zlego jakby wlasnie Waneko wydawalo Shojce

Nie bede sie wypowiadac na ten temat co uwazam o tej ankiecie bo Godzio i reszta mnie Killing
EnD

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » śr sie 27, 2003 12:05 pm

chodzi o to, zeby nie wydawali tylko shojo (mam dziwne wrazenie, ze gto przegra z seimadenem... O_o")

Yuto_Aquarius
Status: Offline

Post autor: Yuto_Aquarius » śr sie 27, 2003 12:15 pm

For mi to jest tak:
Dawni Fani Sakury przezucili sie na PK, a po przejsciach z poprzednią anketą, juz napewno nie pozwolą, by ktos za nich zadecydował, co ma byc wydane, wiec specjalnie kupili MM i wysłąli ankietę.

ps. was ist seimadenem??

ahia jeszcze jedno- dziwi mnie postawa Waneko. kupują licencje na wydawanie mang, wydaja tylko pierwsyz tom w częsciach i co? koniec? a licenceja chyba kosztuje i to nie mało ni? <no chyba ze są specjalne tanisze licencje, tylko na 1 tomy...>

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » śr sie 27, 2003 12:48 pm

Seimaden - gatunkowo shojo z lekka dawka yaoi -_-' wpisz w gugulu seimaden manga to ci wyskoczy kilka fansite'ow

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr sie 27, 2003 1:30 pm

Lilu pisze:Jestem na 100% pewna ze nikt nie sfalszowal wynikow. Z takiego obrotu sprawy wynika ze fani LH nie kupuja MM albo tez nie chcialo im sie wysylac ankiety gdyz byli pewni zwyciestwa LH. Najlepszym rozwiazaniem byloby aby Waneko wydalo dwie serie, no ale po takich wynikach boja sie ze seria im sie nie sprzeda (a tego jest 15 tomow o ile sie nie myle).
A wydać dwa tomy LH "na próbę" w nie za dużym nakładzie by się nie dało?
Albo zebrać zamówienia od chętnych przez internet?

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » śr sie 27, 2003 1:31 pm

Lilu pisze:Jestem na 100% pewna ze nikt nie sfalszowal wynikow. Z takiego obrotu sprawy wynika ze fani LH nie kupuja MM albo tez nie chcialo im sie wysylac ankiety gdyz byli pewni zwyciestwa LH. Najlepszym rozwiazaniem byloby aby Waneko wydalo dwie serie, no ale po takich wynikach boja sie ze seria im sie nie sprzeda (a tego jest 15 tomow o ile sie nie myle).
Ja jestem za tym że fani LH nie kupują MM albo robią tak jak napisała Pasuzuko
idiotka pisze:chodzi o to, zeby nie wydawali tylko shojo (mam dziwne wrazenie, ze gto przegra z seimadenem... O_o
Tia...też mam takie wrażenie -_-" Gdzieś już o tym pisałem...Wcześniej Mars, Teraz PK no to i Seimaiden nie może być gorszy...Ale jak waneko zrobi dogrywkę w 14 MM to głosuję napewno na LH...nie ma przebacz

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr sie 27, 2003 1:39 pm

Same ckliwe szojce Obrazek
To jakaś moda, czy jak?
Myślałem, że Saisha wystarczy, a tu i Kasen się zaczyna pchać i Waneko.

Wygląda na to, że docelowym klientem ma być dzieczyna/kobieta w wieku 12-25 lat.
Czyżby tak wyglądał przeciętny czytelnik mangi w naszym kraju?

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » śr sie 27, 2003 1:43 pm

fak... niech ktos wyda Blade of the Immortla zamiast jakichs badziewi w stylu seimadena albo as!!!!!!! :x zeby chociaz Kasen Berserka wydal, ale glosowa to se w tej ich nakiecie mozna a i tak glosu nie podlicza... :P

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » śr sie 27, 2003 5:33 pm

Ej... Id nie mów tak o AS i Seiu (Seimaden) :evil:
A tak swoją drogą mogli by wydać Bleach'a :wink:

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » śr sie 27, 2003 5:47 pm

.....ano mogliby ;]
tak wiec
'zamiast wydawac takie komiksy jakie mi sie osobiscie nie podobaja, ale bez obrazy dla tych ludzi ktorzy je lubia, czyli AS albo Seimadena mogliby dac Belach, Blade of the Immortal' albo chociaz 'Berserka''

tak lepiej? ;]
Ostatnio zmieniony czw sie 28, 2003 8:11 am przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Ktośtam
Status: Offline

Post autor: Ktośtam » śr sie 27, 2003 9:17 pm

Shig pisze: To jakaś moda, czy jak?
A tak dużo jest shoujo? Caly Mars i tyle (afaik FY i X sie skonczyly .. prosze mnie poprawic).
Shig pisze: Myślałem, że Saisha wystarczy, a tu i Kasen się zaczyna pchać i Waneko.
Ja tam zycze Kasen dużo szczęścia jeśli maja zamiar wydać Angel Sanctuary. 20 tomów piechotą nie chodzi.
A dlaczego Waneko ma się wzbraniać przed wydawaniem tego co ludzie chcą aby wydali?
Shig pisze: Wygląda na to, że docelowym klientem ma być dzieczyna/kobieta w wieku 12-25 lat.
Bardzo dobra klientela. Może nawet lepsza niż jej męski odpowiednik który ma już tyle różnych mang do wyboru, że nie wie co ma kupić.
Shig pisze:Czyżby tak wyglądał przeciętny czytelnik mangi w naszym kraju?
Nie. Sytuacja się po prostu normuje. Ta część rynku która dotychczas (głównie nie mając wyboru) kupowała mangi shonen nareszcie jakiś wybór ma.

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » śr sie 27, 2003 11:12 pm

idiotka pisze:fak... niech ktos wyda Blade of the Immortla zamiast jakichs badziewi w stylu seimadena albo as!!!!!!! :x
Id za tą wypowiedź masz u mnie DUŻEGO plusa ;]
Ktośtam pisze:A tak dużo jest shoujo? Caly Mars i tyle (afaik FY i X sie skonczyly .. prosze mnie poprawic).
Poprawiam...zarówno FY (18 tom we wrześniu)jak i X (X to shojo ? Nie wiedziałem... Poza tym seria jeszcze się nie skończyła) są w dalszym ciągu wydawane przez JPF.
Ktośtam pisze:A dlaczego Waneko ma się wzbraniać przed wydawaniem tego co ludzie chcą aby wydali?
Bo ankieta, która jest w MM nie oddaje prawdziwego zapotrzebowania rynku (IMO). O wydanych w przyszłości mangach decyduje zaledwie garstka fanów, a co z resztą ?
Ktośtam pisze:Bardzo dobra klientela. Może nawet lepsza niż jej męski odpowiednik który ma już tyle różnych mang do wyboru, że nie wie co ma kupić.
No tak, to jak zawsze jest wina męskicj szowinistycznych świnek ( ;]). Mam dziwne wrażenie, że Ktośtam to kobieta... :]
Ktośtam pisze:Sytuacja się po prostu normuje. Ta część rynku która dotychczas (głównie nie mając wyboru) kupowała mangi shonen nareszcie jakiś wybór ma.
A kto kiedykolwiek zmuszał płeć piękną do kupowania np. Dragon Balla ? Nie chcesz nie kupuj, nikt cie nie zmusza. Poza tym o ile mnie pamięć nie myli to kobiety miały zawsze jakieś "swoje mangi". Gdzie były te wszystkie shoneny, kiedy JPF wydawał "Aż do nieba" i "Czarodziejkę z Księżyca" ?

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » śr sie 27, 2003 11:14 pm

idiotka pisze:.....ano mogliby ;] (nic na to nie poradze, nie lubie takich komiksow :P)

tak wiec
'zamiast wydawac takie komiksy jakie mi sie osobiscie nie podobaja, ale bez obrazy dla tych ludzi ktorzy je lubia, czyli AS albo Seimadena mogliby dac Belach, Blade of the Immortal' albo chociaz 'Berserka''

tak lepiej? ;]
pewnie ze lepiej :twisted:

OOKIDAIBUTSU
Status: Offline

Post autor: OOKIDAIBUTSU » śr sie 27, 2003 11:40 pm

Męską część czytelników zniechęcił do MM przesyt shojo. Nie kupują, bo szkoda im kasy na to. Wcale się nie dziwię. Kupić dla ankiety? Jest to trochę nie fair. taka ankieta powinna być w każdej manga WANEKO.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw sie 28, 2003 12:00 am

GonZo pisze:
Ktośtam pisze:A tak dużo jest shoujo? Caly Mars i tyle (afaik FY i X sie skonczyly .. prosze mnie poprawic).
Poprawiam...zarówno FY (18 tom we wrześniu)jak i X (X to shojo ? Nie wiedziałem... Poza tym seria jeszcze się nie skończyła) są w dalszym ciągu wydawane przez JPF.
Chodziło mi o propozycje.
BTW: Zerknij do ostatniego Mangamixu.
Doll, Paradise Kiss, Great Teacher Onizuka (jedyny tytuł jaki mi pasi)...
2:1
Albo mi się wydaje, albo w MM zaczynają dominować szojce Obrazek

Ktośtam pisze:Bardzo dobra klientela. Może nawet lepsza niż jej męski odpowiednik który ma już tyle różnych mang do wyboru, że nie wie co ma kupić.
Polemizowałbym.
Kobitki przepuszczają masę kasy na ciuchy i kosmetyki, a faceci tylko na piwo i... piwo :)
Wniosek z tego, że nam zostaje więcej kasy na mangi (chociaż to zależy od tego ile kto pije) :D

GonZo pisze:No tak, to jak zawsze jest wina męskich szowinistycznych świnek ( ;]). Mam dziwne wrażenie, że Ktośtam to kobieta... :]
A mi się wydaje, że to Raul z Saishy :)

GonZo pisze:o ile mnie pamięć nie myli to kobiety miały zawsze jakieś "swoje mangi". Gdzie były te wszystkie shoneny, kiedy JPF wydawał "Aż do nieba" i "Czarodziejkę z Księżyca" ?
To fakt.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » czw sie 28, 2003 12:09 am

GonZo pisze:
idiotka pisze:fak... niech ktos wyda Blade of the Immortla zamiast jakichs badziewi w stylu seimadena albo as!!!!!!! :x
Id za tą wypowiedź masz u mnie DUŻEGO plusa ;]
Ktośtam pisze:A tak dużo jest shoujo? Caly Mars i tyle (afaik FY i X sie skonczyly .. prosze mnie poprawic).
Poprawiam...zarówno FY (18 tom we wrześniu)jak i X (X to shojo ? Nie wiedziałem... Poza tym seria jeszcze się nie skończyła) są w dalszym ciągu wydawane przez JPF.
Ktośtam pisze:A dlaczego Waneko ma się wzbraniać przed wydawaniem tego co ludzie chcą aby wydali?
Bo ankieta, która jest w MM nie oddaje prawdziwego zapotrzebowania rynku (IMO). O wydanych w przyszłości mangach decyduje zaledwie garstka fanów, a co z resztą ?
Ktośtam pisze:Bardzo dobra klientela. Może nawet lepsza niż jej męski odpowiednik który ma już tyle różnych mang do wyboru, że nie wie co ma kupić.
No tak, to jak zawsze jest wina męskicj szowinistycznych świnek ( ;]). Mam dziwne wrażenie, że Ktośtam to kobieta... :]
Ktośtam pisze:Sytuacja się po prostu normuje. Ta część rynku która dotychczas (głównie nie mając wyboru) kupowała mangi shonen nareszcie jakiś wybór ma.
A kto kiedykolwiek zmuszał płeć piękną do kupowania np. Dragon Balla ? Nie chcesz nie kupuj, nikt cie nie zmusza. Poza tym o ile mnie pamięć nie myli to kobiety miały zawsze jakieś "swoje mangi". Gdzie były te wszystkie shoneny, kiedy JPF wydawał "Aż do nieba" i "Czarodziejkę z Księżyca" ?
1.U mnie też Idi ^^
2.Poprawiam...(tak X to shojo IMO)...FY ma 18 tomów więc to już koniec...tak samo z X`em, ten tom też jest ostatni
3.Oczywiście że tak jest...wspominałem o tym już ne raz ale Waneko to nie rusza bo boją się "że ludzie będą oddawać po 50 głosów w kafejkach jak zrobią ankietę internetową, a im nie zależy żeby wydawać coś co się nie sprzeda" A najgorszym krokiem wydawnictwa będzie właśnie nie wydanie LH...bo PK kupią tylko czytelnicy MM, LH kupią czytelnicy MM i ci którzy z MM nie mają nic wspólnego
4.Ja też ^^ 1:0 dla szowinistycznych świnek ;]
5.A od kiedy DB to shonen?
6.W planach wydawniczych -_-" To właśnie teraz dopiero możemy się cieszyć równią tytułów pomiędzy shonen a shojo...i teraz znowu równowaga zostanie zachwiana...

Kończąc:
OOKIDAIBUTSU pisze:Męską część czytelników zniechęcił do MM przesyt shojo. Nie kupują, bo szkoda im kasy na to. Wcale się nie dziwię. Kupić dla ankiety? Jest to trochę nie fair. taka ankieta powinna być w każdej manga WANEKO.
Nie wyraził bym tego lepiej...Przesyt shojo jest i z tego co widzę będzie...Doll, PK vs LH; Seimaiden, Bezimienny Koń vs GTO (o ile to shonen bo to chyba bi jest) a ja nie "kupię" ankiety. BTW Też myślałem nad zaproponowaniem ankiety w mandze Waneko ale szybko zrezygnowałem z tego pomysłu bo odpowiedź Waneko by zabrzmiała że ci co zbierają więcej mang będą mieli zbyt dużą przewagę nad tymi co zbierają jeden lub wogóle nie zbierają tytułów Waneko -_-" Ale jeśli takie coś by przeszło to dajcie luźną żeby adwali w kasie do każdego zakupu (bo ciąć tomika nie będę)

Zablokowany

Wróć do „Mangamiks”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości