MM13 - ankieta

Komentarze na temat ukazujących się mang, propozycje nowych tytułów, wrażenia i krytyka - czyli dyskusja na temat Mangamiksu :]

Którą z mang najchętniej ujrzelibyście w wersji tomikowej

Paradise Kiss
25
21%
Paradise Kiss
25
21%
Love Hina
28
23%
Love Hina
28
23%
Tu detektyw Jeż
3
3%
Tu detektyw Jeż
3
3%
Locke Superczłowiek
1
1%
Locke Superczłowiek
1
1%
Card Captor Sakura
3
3%
Card Captor Sakura
3
3%
 
Liczba głosów: 120

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » czw sie 28, 2003 1:41 am

GoDziO-KuN-HenTaii pisze: 2.Poprawiam...(tak X to shojo IMO)...FY ma 18 tomów więc to już koniec...tak samo z X`em, ten tom też jest ostatni
FY ma co prawda 18 tomów i ten wrześniowy będzie ostatnim, ale podobno (uwaga to tylko plotka !) JPF chce jeszcze wydać FY Eikouden (2 tomy) czyli z tego co wiem ,kontynuację FY. Jeśli chodzi o X to w jednym na pewno się mylisz. Osiemnasty tom nie jest ostatnim. Seria jest nadal tworzona, a liczba tomów jest przewidziana na 21-22.
GoDziO-KuN-HenTaii pisze:5.A od kiedy DB to shonen?
W takim razie pod jaki gatunek podpiąłbyś tą serię ? Moim zdaniem to shonen, a przynajmniej spełnia wszelkie warunki tego gatunku (przede wszystkim dla chłopców, bohaterowie dorastają z czytelnikami itp.). Jeżeli miałbym być jeszcze bardziej dokładny to zaliczyłbym DB do jednego z podgatunków shonena, a mianowicie Geiki (czyli mangi, które można zaliczyć to tzw. "przygodówek").
GoDziO-KuN-HenTaii pisze:GTO (o ile to shonen bo to chyba bi jest)
Wszystkie znaki na ziemi i na niebie mówią mi, że to shonen ;].

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » czw sie 28, 2003 8:15 am

DB to jest imo czystej wody shonen (to, ze cos podoba sie tez dziewczynom wcale nie oznacza, ze to nie jest shonen). GTO to tez shonen. (powtorzeniaaaaaaaaa! AAAA!! TT_TT)

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw sie 28, 2003 10:41 am

idiotka pisze: .....ano mogliby ;] (nic na to nie poradze, nie lubie takich komiksow )

tak wiec
'zamiast wydawac takie komiksy jakie mi sie osobiscie nie podobaja, ale bez obrazy dla tych ludzi ktorzy je lubia, czyli AS albo Seimadena mogliby dac Belach, Blade of the Immortal' albo chociaz 'Berserka''

tak lepiej? ;]
Sheril pisze: pewnie ze lepiej :twisted:
Sheril to był mój text :wink: :twisted: My to sie dobrze rozumiemy

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw sie 28, 2003 10:50 am

Kira the Demon pisze:
idiotka pisze: .....ano mogliby ;] (nic na to nie poradze, nie lubie takich komiksow )

tak wiec
'zamiast wydawac takie komiksy jakie mi sie osobiscie nie podobaja, ale bez obrazy dla tych ludzi ktorzy je lubia, czyli AS albo Seimadena mogliby dac Belach, Blade of the Immortal' albo chociaz 'Berserka''

tak lepiej? ;]
Sheril pisze: pewnie ze lepiej :twisted:
Sheril to był mój text :wink: :twisted: My to sie dobrze rozumiemy
wiem ze Twoj,ale tez poczulam sie urazona :wink: :twisted: no a jak,wspolne przezycia i zainteresowania lacza,hlehle

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw sie 28, 2003 12:37 pm

GonZo pisze:
GoDziO-KuN-HenTaii pisze: 2.Poprawiam...(tak X to shojo IMO)...FY ma 18 tomów więc to już koniec...tak samo z X`em, ten tom też jest ostatni
FY ma co prawda 18 tomów i ten wrześniowy będzie ostatnim, ale podobno (uwaga to tylko plotka !) JPF chce jeszcze wydać FY Eikouden (2 tomy) czyli z tego co wiem ,kontynuację FY. Jeśli chodzi o X to w jednym na pewno się mylisz. Osiemnasty tom nie jest ostatnim. Seria jest nadal tworzona, a liczba tomów jest przewidziana na 21-22.
GoDziO-KuN-HenTaii pisze:5.A od kiedy DB to shonen?
W takim razie pod jaki gatunek podpiąłbyś tą serię ? Moim zdaniem to shonen, a przynajmniej spełnia wszelkie warunki tego gatunku (przede wszystkim dla chłopców, bohaterowie dorastają z czytelnikami itp.). Jeżeli miałbym być jeszcze bardziej dokładny to zaliczyłbym DB do jednego z podgatunków shonena, a mianowicie Geiki (czyli mangi, które można zaliczyć to tzw. "przygodówek").
GoDziO-KuN-HenTaii pisze:GTO (o ile to shonen bo to chyba bi jest)
Wszystkie znaki na ziemi i na niebie mówią mi, że to shonen ;].
W sumie to też miałem takich odpowiedzi Godziowi udzielić (z wyjątkiem FY Eikouden, bo o tym nie wiedziałem) :)

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » czw sie 28, 2003 12:55 pm

Shig pisze: W sumie to też miałem takich odpowiedzi Godziowi udzielić (z wyjątkiem FY Eikouden, bo o tym nie wiedziałem) :)
Ta informacja to póki, co zwykła plotka. Nikt z JPF nie wypowiadał się oficjalnie na ten temat. Swego czasu spotkałem się z takim newsem na jednej ze stron o M&A i dlatego też umieściłem to info w swoim poście. Zaznaczam jednak, że to może być jedna z wielu plotek jakie krążą po sieci.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pn wrz 08, 2003 6:00 pm

No i LH i tu wyszła na prowadzenie...i waneko dalej się zastanawia czy ją wydać w tomach -_-" Większość populacji forum głosowało w MM

Aha i jeszcze jedno pytanie...(ostatnio miałem nocną roztwinkę ^^) jak to możliwe że przy ilości głosów 2 na osobę PK zdobył 80% głosów? przecież licząc każdy głos za 1 pkt to jeśli by każda ankieta miała oddany głos na PK to max ile PK może punktów zdobyć to 50%...a wszyscy na PK niegłosowali na 100%...więc cóż to za bubel?

OOKIDAIBUTSU
Status: Offline

Post autor: OOKIDAIBUTSU » pn wrz 08, 2003 7:26 pm

Dziwne. Ale spoko poczekamy zobaczymy.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn wrz 08, 2003 7:45 pm

Może nie każdy oddał dwa głosy poprostu.. np. jak tylko jedna manga komuś odpowiadała..

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pn wrz 08, 2003 7:45 pm

Pewnie chodziło o to, że 80% czytelników głosowało na PK (czyli 40% wszystkich zliczonych głosów - na ParaKiss), ale Waneko nie chciało się wyjaśniać, że 40% w tym przypadku mimo wszystko oznacza, że znaczna większość chce tę mangę, i dlatego podali 80%... Też bym tak chyba zrobiła. :)

if

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » pn wrz 15, 2003 8:26 am

ODPOWIEDZ WANEKO
"Ciagle nie dajemy rady policzyc wszystkich ankiet.

PARADISE KISS ma obecnie ponad 80 % glosow LOVE HINA CARD CAPTOR SAKURA po trzydziesci pare procent kazda. Wyniki te codziennie wahaja sie w granicach 3 do 5 procent na korzysc to jednej to drugiej
mangi. Na razie, niestety, nie mozemy podac nic blizszego. Jak tylko ankiety przestana splywac zrobimy gruntowne podsumowanie.
Cieszymy sie, bo i tym razem przyszlo wiecej ankiet niz poprzednio. (Ciagle nam ten wskaznik osob, ktore chca pomagac przy redagowaniu
pisma rosnie). W nr 14 znajdzie sie opis przecietnego "mangofila", ktory sporzadzamy na podstawie porownania odpowiedzi na poszczegolne
punkty ankiety. Dla nas, wydawcow, jest to bardzo ciekawe. Mamy nadzieje, ze i Czytelnicy przeczytaja to male podsumowanie z uwaga."

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn wrz 15, 2003 8:43 am

hmm ciekawe.. :? Myślałem że coś się bardziej zmieni..

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn wrz 15, 2003 10:54 am

Lilu pisze:ODPOWIEDZ WANEKO
"Ciagle nie dajemy rady policzyc wszystkich ankiet.

PARADISE KISS ma obecnie ponad 80 % glosow LOVE HINA CARD CAPTOR SAKURA po trzydziesci pare procent kazda..."
:shock:

80% + 30% + 30% = 140%
Zaiste ciekawe... :twisted:

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pn wrz 15, 2003 11:08 am

Shig pisze: :shock:

80% + 30% + 30% = 140%
Zaiste ciekawe... :twisted:
:shock: Eeee. No ten tego. Jak mamy to rozumieć? Tak czy siak PK wygrywa. Hmmm...

dark_grzyb
Status: Offline

Post autor: dark_grzyb » śr paź 29, 2003 11:09 pm

Ja też wykaże się orginalnością i powiem że chce LH .
Tylko na litość boską niech Waneko wyda na lepszym papierze . Chociaż takim jak mangi Egmontu

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » czw paź 30, 2003 8:04 am

Shig pisze:
Lilu pisze:ODPOWIEDZ WANEKO
"Ciagle nie dajemy rady policzyc wszystkich ankiet.

PARADISE KISS ma obecnie ponad 80 % glosow LOVE HINA CARD CAPTOR SAKURA po trzydziesci pare procent kazda..."
:shock:

80% + 30% + 30% = 140%
Zaiste ciekawe... :twisted:
Gdzies w starych mailach od Waneko mialam wyjasnienie tych % bo juz kiedys ich sie o to pytalam. Dzis w domku to sprawdze i postaram sie na jutro Wam to podac :]

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw paź 30, 2003 10:36 am

Lilu pisze:Gdzies w starych mailach od Waneko mialam wyjasnienie tych % bo juz kiedys ich sie o to pytalam. Dzis w domku to sprawdze i postaram sie na jutro Wam to podac :]
Olać procenty.
Spytaj Waneko o wyniki drugiej ankiety, bo ponoć już się skończyła.

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » czw paź 30, 2003 10:45 am

Juz dawno poslalam to pytanie :]

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » czw paź 30, 2003 9:20 pm

Lilu pisze:
Gdzies w starych mailach od Waneko mialam wyjasnienie tych % bo juz kiedys ich sie o to pytalam. Dzis w domku to sprawdze i postaram sie na jutro Wam to podac :]
Lilu pozwól że ja Ci coś wyjaśnię. Jeżeli tak jak było w dogrywce gdzie głosowało się tylko na 1 mangę to suma procentowa wszystkich oddanych głosów musi być równa 100%. Natomiast w pierwszej „turze” głosowania można było zaznaczyć(ale to było nieobowiązkowe) 2 mangi. Rozumowanie zatem jest proste 2 głosy x 100% to daje razem 200%. Czyli maksymalna procentowa głosów w pierwszej turze może (ale nie musi) wynosić maksymalnie 200%. To dlatego było możliwe 80% dla PK a po 30% dla LH i CCS. Wynika z tego że część fanek (fanów) PK głosowało także na LH lub CCS. :wink:

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw paź 30, 2003 9:47 pm

Takashi pisze:
Lilu pisze:
Gdzies w starych mailach od Waneko mialam wyjasnienie tych % bo juz kiedys ich sie o to pytalam. Dzis w domku to sprawdze i postaram sie na jutro Wam to podac :]
Lilu pozwól że ja Ci coś wyjaśnię. Jeżeli tak jak było w dogrywce gdzie głosowało się tylko na 1 mangę to suma procentowa wszystkich oddanych głosów musi być równa 100%. Natomiast w pierwszej „turze” głosowania można było zaznaczyć(ale to było nieobowiązkowe) 2 mangi. Rozumowanie zatem jest proste 2 głosy x 100% to daje razem 200%. Czyli maksymalna procentowa głosów w pierwszej turze może (ale nie musi) wynosić maksymalnie 200%. To dlatego było możliwe 80% dla PK a po 30% dla LH i CCS. Wynika z tego że część fanek (fanów) PK głosowało także na LH lub CCS. :wink:
Niestety Takashi, ale Twoje rozumowanie jest z matematycznego punktu widzenia nieprawidłowe.
Nawet jeżeli jakaś osoba ma 2 głosy to nie jest możliwe, aby wszystkie głosy stanowiły 200%.
Całość zawsze, ale to zawsze będzie równa 100%.
Suma wszystkich głosów jest równa 100% i dopiero na tej podstawie powinna być obliczana procentowa wartość głosów na każdą pozycję.

Prawidłowym byłoby stwierdzenie, że 80% osób głosowało na PK, a nieco ponad 30% na LH i tyleż samo na CCS.
W końcu jak napisałeś jedna osoba mogła głosować na dwa tytuły.
Niemniej Waneko napisało 80% głosów oddanych a nie 80% osób oddało głos, a to już nie to samo.

Zablokowany

Wróć do „Mangamiks”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości