Tokyo Ghoul # 5

Miejsce do dyskusji o tokijskich gulach/ghoulach/ghulach/żulach (jak kto woli)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Tokyo Ghoul # 5

Post autor: Itachi Uchiha » wt lis 24, 2015 2:28 pm

Obrazek
Planowana premiera tego tomu to ok. 15 grudnia 2015.
Skoro już przy kolejnych tomach jesteśmy… Mamy też dla Was zdjęcia japońskich tomików TG 8-14 które dotarły do nas kilka dni temu – wyglądają obłędnie!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt lis 24, 2015 2:33 pm

Z każdym tomem coraz bardziej podobają mi się obwoluty TG, początkowe mnie nie zachwycały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt lis 24, 2015 4:18 pm

Mnie akurat bardzo podoba się pierwsza obwoluta. Mniej podobały mi się od tomu 2-4. Teraz "przeszłam" ten okropny okres z nieulubionymi okładkami XD I jest coraz lepiej. :)

Twitch
Status: Offline

Post autor: Twitch » śr lis 25, 2015 12:26 pm

Cavaliere pisze:Mnie akurat bardzo podoba się pierwsza obwoluta. Mniej podobały mi się od tomu 2-4. Teraz "przeszłam" ten okropny okres z nieulubionymi okładkami XD I jest coraz lepiej. :)
Dokładnie, ta z tomu 5 jest jednak najciekawsza, natomiast z pierwszego bardzo pasuje do klimatu.

Awatar użytkownika
marakeusz
Posty: 78
Rejestracja: wt cze 02, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: marakeusz » czw sty 21, 2016 8:06 am

Mam problem z tym tomem, bo większość treści to naparzanie się ghuli, czego, przyznam, trochę się nie spodziewałem i nie za to, tak bardzo polubiłem pierwsze 4. tomy (i w których jednak balans między walkami, a "całą resztą" był bardzo ok). Niewielki rozmiar tomika, czarnobiel i bogaty w detal rysunek to czynniki, które sprawiają, ze niewiele w tych potyczkach widziałem :(

Została mi jeszcze 3 rozdziały, które mam nadzieje nastawią mnie pozytywnie do całości.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw sty 21, 2016 10:58 am

Pytanie do osób obeznanych z całą serią? Późniejsze tomy odnotują jakiś wyraźny podskok w jakości fabuły? Bo jak na razie nie mam ochoty kupować dalej tej mangi :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Post autor: Em4il » pt sty 22, 2016 9:53 pm

Ja mam z tym tytułem tak, że po przeczytaniu każdego kolejnego tomu tracę ochotę na zakup kolejnego, ale koniec końców po tych dwóch miesiącach jednak kupuję. Takie niezobowiązujące czytadełko. Myślałem, że to będzie coś w stylu Tytanów, ale gdzie tam. Na razie również jestem rozczarowany.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt sty 22, 2016 10:18 pm

Gotenks pisze:Pytanie do osób obeznanych z całą serią? Późniejsze tomy odnotują jakiś wyraźny podskok w jakości fabuły? Bo jak na razie nie mam ochoty kupować dalej tej mangi :roll:
Czytaj dalej. Ja też nie byłam zachwycona początkiem i leniwym przedstawianiem całej obsady. Ale im dalej w las, tym bardziej nie mogłam się oderwać od lektury.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » sob sty 23, 2016 8:54 am

To zależy w dużej mierze od tego, czego oczekujesz od serii.
Ja lubię TG za pytania o człowieczeństwo, wewnętrzne konflikty różnych bohaterów, nawiązania do literatury (książek zarówno fikcyjnych, jak i tych prawdziwych, które to "smaczki" fajnie współgrają z tym, przez co bohaterowie przechodzą w danym momencie). Praktycznie nic nie jest tam czarno-białe, a wybory pomiędzy ochroną ważnych osób, a własną moralnością do mnie bardzo przemawiają. Zarówno świat ludzi jak i ghuli dzieli się na wiele frakcji, jednak wprowadzane są one dość powoli, do tego jest sporo postaci, więc dopiero pod koniec serii/w serii drugiej zaczyna się prawdziwa jazda.

Moim zdaniem - im dalej tym lepiej. Może TG nie ma aż tak złożonego świata jak "Monster" i stawia bardziej na fantastykę, niż realność (co akurat dla mnie jest plusem), jest skierowany do młodszej grupy wiekowej niż "Monster", jednak w moich oczach tytuł broni się. Jest to jedna z nielicznych serii, które staram się śledzić w miarę na bieżąco.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Tokyo Ghoul"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości