Tokyo Ghoul - temat ogólny

Miejsce do dyskusji o tokijskich gulach/ghoulach/ghulach/żulach (jak kto woli)
ODPOWIEDZ
Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw kwie 09, 2015 12:47 pm

romanova, wykład zawsze w cenie, człowiek uczy się całe życie. :wink:
Tylko hmm, w takim razie dobrze, że rzuciłam tamten 'super-hiper-bajerancki internetowy kurs Japońskiego', gdzie powiedzieli mi na przykład, że tylko 'oo' jest prawidłowe, bo 'ou' to efekt lenistwa Europejczyków. :lol:
Tak czy siak, obstaję przy swoim: dodać te trzy litery z kreskami do alfabetów i nie będzie problemów. :twisted:


Carnivall, a czy ty dla odmiany przeczytałaś może to co ja napisałam? To, że 'przekaz doskonale rozumiem' na ten przykład? :roll: To że takie ankiety są debilne jest oczywiste, nie ma co dyskutować.

Za to powinno się chyba zwracać uwagę na błędy? Bo Mikisi wypisała coś poprawnego jako błąd (jeśli używamy logiki języka polskiego, a chyba używamy). Jakbym na narzekała, że 'w Naruto powinien być Czerwony Księżyc a nie Brzask bo ja to wiem ze skanów' to raczej by mi zwrócono uwagę - Mikisi zrobiła to samo, tylko w formie 'kreski nad literami nie powinno być zostawiane bo są japońskie, czyli na pewno złe'. :P

No i co dziwnego w tym, że czepiłam się tylko JEDNEJ złej rzeczy w jej poście, skoro inne są prawidłowe? :lol:

Kończę off-top, bo nie chce mi się udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw kwie 09, 2015 1:06 pm

Likorys pisze:Carnivall, a czy ty dla odmiany przeczytałaś może to co ja napisałam? To, że 'przekaz doskonale rozumiem' na ten przykład? To że takie ankiety są debilne jest oczywiste, nie ma co dyskutować.
Może i rozumiesz, jednak posty tego nie odzwierciedlają. Nadal obstaje przy swoim, że piszesz tutaj by zwrócić na siebie uwagę i być za wszelką cenę kontrowersyjną w swoich wypowiedziach, a sens i spójność schodzą na dalszy plan.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw kwie 09, 2015 1:50 pm

Umówmy się tak, od teraz piszemy tylko posty na temat mangi lub jej polskiej edycji. Resztę postów kasuję, w najlepszym wypadku.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » pt sie 26, 2016 1:35 am

Czy Waneko zamierza wydać Tokyo Ghoul Jack? Jakby ktoś nie wiedział to jest to jednotomówka będąca prequelem do Tokyo Ghoula, której głównym bohaterem jest Arima Kishou. :)

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt sie 26, 2016 9:20 am

Może jeszcze nie mogą wydać? Coś jak z LN. Codzienność mogli wydać po 8 tomie mangi :)

Waneko... czemu wasze pocztówki są takie duże O_o kupiłam album, Fairy Tail weszło a TG jest o 1 milimetr za szerokie :(
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » ndz sie 28, 2016 11:15 pm

Naama, być może :0 Zapytałabym na asku, ale nie chce mi się zakładać konta... xD

Po za tym niedawno ruszyły zdjęcia do filmowej adaptacji Tokyo Ghoula! A Ishida Sui rysuje od nowa pierwszy rozdział mangi. Podobno ma wyjść w październiku. Spójrzcie na ten progres: link

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Post autor: Abrakadabra93 » ndz sie 28, 2016 11:37 pm

Apropos progresu mi się podobają obie wersje. Nie wiem po co sobie dokłada pracy :D Jak dla mnie jest spoko.

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » ndz sie 28, 2016 11:49 pm

Ja też nie wiem, ale chyba ten typ tak ma :) W zeszłym roku narysował kalendarz na ten rok i jeszcze do każdego dnia dodał jakieś ciekawe informacje, albo gry słowne bazujące na wymowie daty. Sam narysował też ilustracje do endingu drugiego sezonu anime. No i napisał wielką cegłę jaką był scenariusz do gry TG Jail. Skąd on bierze tyle energii???

Dorzucam nowego linka bo jest tam pełna ilustracja: link

Meivel
Status: Offline

Post autor: Meivel » pn wrz 12, 2016 6:23 pm

Dołączam się do pytania: Czy będą wydane mangi Tokyo Ghoul: Jack, Tokyo Ghoul: Joker i Redraw pierwszych dwóch rozdziałów?
Tokyo Ghoul: Jack było wydane jako komiks internetowy, więc wątpię, aby mogło być wyjść w formie papierowej. Ale czy istnieje szansa przetłumaczenia go i sprzedaży jako e-manga?

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pn wrz 12, 2016 7:14 pm

Meivel pisze:Dołączam się do pytania: Czy będą wydane mangi Tokyo Ghoul: Jack, Tokyo Ghoul: Joker i Redraw pierwszych dwóch rozdziałów?
Tokyo Ghoul: Jack było wydane jako komiks internetowy, więc wątpię, aby mogło być wyjść w formie papierowej. Ale czy istnieje szansa przetłumaczenia go i sprzedaży jako e-manga?
Joker jest wydrukowany w 3 tomie TG:re, więc jeśli wydawnictwo się zdecyduje kontynuować serię, to pewnie zostanie wydany. Jak zauważyłeś/zauważyłaś JACK jest dostępny tylko elektronicznie, więc nie wiem jakie Japonia postawiłaby warunki, ale Waneko wydaje mangi elektronicznie, więc szansa jest. Na redraw bym nie liczyła, chyba że wyjdzie cały tomik lub jako dodatek w jakimś tomie.

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » wt wrz 13, 2016 12:58 pm

Stawiam, że redraw lierwszego rozdziału pojawi się w ostatnim tomie :RE, jeśli tylko ten wyjdzie w Polsce, tak samo jak pilot wyszedł w ostatnim tomie pierwszej serii :v Pytanie tylko czy :re w ogóle wyjdzie w Polsce, a jeśli ma wyjść to dobrze by było aby tłumaczeniem tych wszystkich wierszy, których jest coraz więcej z tomu na tom, zajął się profesjonalista, z całym szacunkiem do obecnego tłumacza

Meivel
Status: Offline

Post autor: Meivel » wt wrz 13, 2016 5:40 pm

Clair pisze:Stawiam, że redraw lierwszego rozdziału pojawi się w ostatnim tomie :RE, jeśli tylko ten wyjdzie w Polsce, tak samo jak pilot wyszedł w ostatnim tomie pierwszej serii :v Pytanie tylko czy :re w ogóle wyjdzie w Polsce, a jeśli ma wyjść to dobrze by było aby tłumaczeniem tych wszystkich wierszy, których jest coraz więcej z tomu na tom, zajął się profesjonalista, z całym szacunkiem do obecnego tłumacza
Redraw w Japonii wyszedł jako osobna manga, więc bardziej prawdopodobne, że gdyby miał być wydany także osobno.
Myślę też (i mam taką nadzieję), że mało prawdopodobnym byłoby niewydanie :Re w Polsce, skoro to jedna z najlepiej sprzedających się mang.
A trak w ogóle, czy tylko ja mam dziwne przeczucie, że Tokyo Ghoul:re zakończy się na 14 tomie? Jednocześnie czytam go po angielsku na bieżąco i nie wyobrażam sobie jak dałoby się wyprowadzić akcję w 4 tomy z bajzlu jaki ostatnio powstał, z jakimś sensownym zakończeniem i rozwiązaniem wszystkich zagadek...

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » wt wrz 13, 2016 7:58 pm

No cóż niektórzy mówią że będzie jeszcze trzecia część.
Teoria tezy, antytezy i syntezy x
Aczkolwiek wolałabym żeby po prostu :re było nieco dłuższe :D
[center]ヽ( ・∀・)ノ ᴛᴜᴍʙʟʀ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ[/center]

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » wt wrz 13, 2016 10:03 pm

sanattia pisze:No cóż niektórzy mówią że będzie jeszcze trzecia część.
Teoria tezy, antytezy i syntezy x
Zapachniało Heglem xD No to teraz pytanie kto tu jest bohaterem a kto kamerdynerem historii :D [spoiler]Czemu mam wrażenie, że najlepiej na tym wszystkim wyjdą Klauny, a szczególnie Furuta?[/spoiler]

Meivel
Status: Offline

Post autor: Meivel » śr wrz 14, 2016 11:19 am

Clair pisze:
sanattia pisze:No cóż niektórzy mówią że będzie jeszcze trzecia część.
Teoria tezy, antytezy i syntezy x
Zapachniało Heglem xD No to teraz pytanie kto tu jest bohaterem a kto kamerdynerem historii :D [spoiler]Czemu mam wrażenie, że najlepiej na tym wszystkim wyjdą Klauny, a szczególnie Furuta?[/spoiler]
[spoiler] Ja mam dziwne wrażenie, że Kaneki może dość mocno ,,obić" Furutę za to co zrobił Eto. Jeszcze z tego co mówił Donato, można wywnioskować, że klany wiedziały kto był królem i co zamierzał zrobić. Myślę, że klauny mogą pomagać królowi. [/spoiler]
Ja tam stawiam na teorie syntezy. Inne by były nielogiczne, parzyąc na to co nasz bohater uważa o konflikcie ludzie-ghoule i co sądzi o świecie w którym się znajduje.

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » śr wrz 14, 2016 1:53 pm

[spoiler]Meivel, osobiście mam nadzieję, że Furuta będzie długo żyć po jest jedną z moich ulubionych postaci, ale też nie sądzę, żeby Ishida miał zabić bohatera dzięki któremu cała akcja poszła w ruch. Gdyby nie to, że zrzucił belę na Rize, Kaneki skończyłby w jej żołądku i tyle by było z historii.[/spoiler] Druga sprawa jest taka, że mam przedziwne wrażenie, że Kaneki dożyje do 32 lat a potem zejdzie ze sceny :( [spoiler] Po pierwsze, jak wiadomo dzięki Arimie pół ghule żyją dosyć krótko, a po drugie jest to tzw wiek chrystusowy, w którym zazwyczaj dochodzi do przemiany wewnętrznej :0 A jak już król zejdzie ze sceny pojawi się synteza historii.[/spoiler]

Meivel
Status: Offline

Post autor: Meivel » śr wrz 14, 2016 7:48 pm

Clair pisze:[spoiler]Meivel, osobiście mam nadzieję, że Furuta będzie długo żyć po jest jedną z moich ulubionych postaci, ale też nie sądzę, żeby Ishida miał zabić bohatera dzięki któremu cała akcja poszła w ruch. Gdyby nie to, że zrzucił belę na Rize, Kaneki skończyłby w jej żołądku i tyle by było z historii.[/spoiler] Druga sprawa jest taka, że mam przedziwne wrażenie, że Kaneki dożyje do 32 lat a potem zejdzie ze sceny :( [spoiler] Po pierwsze, jak wiadomo dzięki Arimie pół ghule żyją dosyć krótko, a po drugie jest to tzw wiek chrystusowy, w którym zazwyczaj dochodzi do przemiany wewnętrznej :0 A jak już król zejdzie ze sceny pojawi się synteza historii.[/spoiler]
[spoiler] Tylko dlaczego Furuta który też jest jednookim miałby żyć normalnie, a Kaneki miałby umrzeć w wieku 32 lat? .-. Możliwe, że jednoocy będą mieć normalną długość życia . Chyba się do końca nie zrozumieliśmy. Nie chodziło mi o to, że Kaneki miałby zabić Nimurę.
Ja też uwielbiam Furutę. Szczególnie uwiodła mnie te sceny z piłą tarczową i wypadającym zębem. :P[/spoiler]
A tak z innej beczki. Czy komuś udało się znaleźć jakieś liczby z tarota w redrawie? Bo ja wyłapałam tylko czwórkę, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest tam tylko jedna.
~Czy my właśnie po 12 stronach kłótni o tłumaczenie przeszliśmy na jakiś neutralny temat?~

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » śr wrz 14, 2016 11:00 pm

Meivel pisze: [spoiler] Tylko dlaczego Furuta który też jest jednookim miałby żyć normalnie, a Kaneki miałby umrzeć w wieku 32 lat? .-. Możliwe, że jednoocy będą mieć normalną długość życia . Chyba się do końca nie zrozumieliśmy. Nie chodziło mi o to, że Kaneki miałby zabić Nimurę.
Ja też uwielbiam Furutę. Szczególnie uwiodła mnie te sceny z piłą tarczową i wypadającym zębem. :P[/spoiler]
Też mam takie wrażenie xD [spoiler]Po prostu wyraziłam nadzieję, że Furuta będzie długo żyć (ale to Tokyo Ghoul, czyli manga, w której prędzej czy później wszyscy twoi ulubieńcy skończą martwi lub stanie im się coś gorszego),nigdzie nie napisałam, że przeżyje Kanekiego :0 A w to, czy jednoocy mogą żyć tak długo jak ludzie uwierzę jak pojawi się jakiś, który umarł śmiercią naturalną.[/spoiler]
Przyznam, że nie zwróciłam uwagi na liczby w redrawie, za bardzo skupiłam się potwierdzeniu pewnej teorii i mojej pięknej Rize :oops:
~ I... tak?? xD ~

Meivel
Status: Offline

Post autor: Meivel » czw wrz 15, 2016 10:44 am

Clair pisze:
Meivel pisze: [spoiler] Tylko dlaczego Furuta który też jest jednookim miałby żyć normalnie, a Kaneki miałby umrzeć w wieku 32 lat? .-. Możliwe, że jednoocy będą mieć normalną długość życia . Chyba się do końca nie zrozumieliśmy. Nie chodziło mi o to, że Kaneki miałby zabić Nimurę.
Ja też uwielbiam Furutę. Szczególnie uwiodła mnie te sceny z piłą tarczową i wypadającym zębem. :P[/spoiler]
Też mam takie wrażenie xD [spoiler]Po prostu wyraziłam nadzieję, że Furuta będzie długo żyć (ale to Tokyo Ghoul, czyli manga, w której prędzej czy później wszyscy twoi ulubieńcy skończą martwi lub stanie im się coś gorszego),nigdzie nie napisałam, że przeżyje Kanekiego :0 A w to, czy jednoocy mogą żyć tak długo jak ludzie uwierzę jak pojawi się jakiś, który umarł śmiercią naturalną.[/spoiler]
Przyznam, że nie zwróciłam uwagi na liczby w redrawie, za bardzo skupiłam się potwierdzeniu pewnej teorii i mojej pięknej Rize :oops:
~ I... tak?? xD ~
I zastanawiam się nad jeszcze jedną rzeczą: [spoiler] skoro mieszańce mają umierać szybciej, to co będzie z Quinx i modyfikowanym ludźmi? [/spoiler]
Ale to prawda, Rize wyszła ślicznie. W początkowych rozdziałach nie była zbyt urodziwa, ale i tak rozbiło mnie stwierdzenie Sui Ishidy, że wyglądała jak świnie. xD

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » pn wrz 19, 2016 1:57 pm

Meivel, [spoiler]myślę, że też nie będą za długo żyć :([/spoiler]

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Tokyo Ghoul"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości