Tokyo Ghoul - temat ogólny

Miejsce do dyskusji o tokijskich gulach/ghoulach/ghulach/żulach (jak kto woli)
ODPOWIEDZ
Marc
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 25, 2016 7:31 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Marc » ndz lip 02, 2017 9:27 pm

Naama, ishida sui napisał cały, bardzo szczegółowy storyboard do drugiego sezonu anime, jednak studio pierrot postanowiło wszystko wyrzucić do kosza (dosłownie) i zrobić swoją wersję. kilka pomysłów ishidy zostało, jednak całość została spłycona i pozbawiona głębi, no i wyszło jak wyszło. przez ten fakt straciłam resztki szacunku do tego studia.
cieszę się, że seria ci się podobała, :re jest imo jeszcze lepsze!
a teraz spoilery:
[spoiler]ishida wciąż trzyma status hide w tajemnicy, ale według teorii, jakie powstały na ten temat, wkróce możemy dowiedzieć się, co się z nim stało! niektórzy uważają, że w kanałach to nawet nie był on :0[/spoiler]

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » ndz lip 02, 2017 9:45 pm

Marc pisze:Naama, ishida sui napisał cały, bardzo szczegółowy storyboard do drugiego sezonu anime, jednak studio pierrot postanowiło wszystko wyrzucić do kosza (dosłownie) i zrobić swoją wersję. kilka pomysłów ishidy zostało, jednak całość została spłycona i pozbawiona głębi, no i wyszło jak wyszło. przez ten fakt straciłam resztki szacunku do tego studia.
cieszę się, że seria ci się podobała, :re jest imo jeszcze lepsze!
a teraz spoilery:
[spoiler]ishida wciąż trzyma status hide w tajemnicy, ale według teorii, jakie powstały na ten temat, wkróce możemy dowiedzieć się, co się z nim stało! niektórzy uważają, że w kanałach to nawet nie był on :0[/spoiler]
[spoiler]Jak to, to nie był on? Na pewno Hide nie miał brata bliźniaka, to nie jest inna manga,
która obecnie przeżywa nową młodość :D
Ja mam szczerą nadzieję, że Hide jednak będzie żył, może nawet również gdzieś tam siedzi w Aogiri i sobie na nim robią eksperymenty. [/spoiler]

Mi się anime podobało. Nawet 2 sezon, chociaż miałam wrażenie, że 2 sezon był mocno naciągany i jakiś taki, o co u licha chodzi.
Po przeczytaniu mangi, rozumiem, że moje odczucia były prawidłowe. Chociaż moja ocena, co do całości serii się nie zmieniła. Po prostu manga lepsza :D

RE zaczęłam czytać po angielsku, ale trochę się pogubiłam w postaciach i w wydarzeniach więc wolę poczekać na wersję polską.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » ndz lip 02, 2017 11:01 pm

Co do Hide.
[spoiler]Są podejrzenia, że on może być głównym bossem w grze dla Kanekiego i on jest przywódcą rodziny/klanu/gangu Naaga (Naaga = Nagachika) oraz jest tym sławnym smokiem lub być w jakimś rodzaju połączony z nim, o którym była mowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek [/spoiler]

Marc
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 25, 2016 7:31 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Marc » ndz lip 02, 2017 11:24 pm

[spoiler]powiedziałabym, o co chodzi z tym "to nie był hide" ale byłby to zbyt brutalny spoiler :D ma to związek z klaunami. ale nie bardzo wierzę w tą teorię. bardziej zgadzam się z tym, co mówi Cavaliere. chociaż fandom tg ma to do siebie, że nawet najbardziej abstrakcyjna teoria może stać się rzeczywistością! ciekawi mnie, czy hide ma rzeczywiście jakieś połączenia z rodziną washuu? jakby ktoś chciał, mogę się podzielić linkami do teorii na tumblr, mam ich dość sporo :3[/spoiler]

mad02maddie
Status: Offline

Post autor: mad02maddie » pn lip 03, 2017 6:04 pm

A ja dopiero teraz zaczynam z seria i mam pytanie: lepiej najpierw obejrzec anime czy mange? Bo tak, czy tak zamierzam sie zapoznac z obiema wersjami, tylko mam dylemat w jakiej kolejnosci :(

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pn lip 03, 2017 6:13 pm

mad02maddie, zdecydowanie polecam zacząć od przeczytania mangi. :wink:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

mad02maddie
Status: Offline

Post autor: mad02maddie » pn lip 03, 2017 6:38 pm

KubciO Dziękuję ^-^

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Tokyo Ghoul - temat ogólny

Post autor: ZenekPsychopata » śr gru 13, 2017 6:58 pm

Mam pytanie do osób zaznajomionych z Tokyo Ghoul:re - jak oceniacie kontynuację? Jest na miarę oryginału?
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Tokyo Ghoul - temat ogólny

Post autor: Cavaliere » czw wrz 06, 2018 11:53 pm

ZenekPsychopata pisze:
śr gru 13, 2017 6:58 pm
Mam pytanie do osób zaznajomionych z Tokyo Ghoul:re - jak oceniacie kontynuację? Jest na miarę oryginału?
Moim zdaniem nie, kontynuacja jest gorsza. Nie czuje nawet jakby to był horror.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Tokyo Ghoul"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość