Tokyo Ghoul

Miejsce do dyskusji o tokijskich gulach/ghoulach/ghulach/żulach (jak kto woli)

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
88
55%
Nie
45
28%
Może
26
16%
 
Liczba głosów: 159

Atobe-san
Status: Offline

Tokyo Ghoul

Post autor: Atobe-san » czw maja 22, 2014 3:09 pm

[center]Obrazek [/center]

Tytuł japoński: 東京喰種-トーキョーグール-
Tytuły alternatywne: Tokyo Kushu, Toukyou Kushu, Toukyou Ghou
Autor: Ishida Sui
Gatunek: Dramat, Horror, Nadprzyrodzone moce, Psychologiczny, Seinen
Wydawca: Shueisha
Magazyn: Young Jump
Wydano: 2011
Ilość tomów: 11 [ongoing]
Anime: Tak [TV seria została zapowiedziana na lipiec tego roku]
Opis:
Policja bada serię dziwnych morderstw w Tokio. Analiza zebranych dowodów rodzi podejrzenie, że sprawcami zbrodni są żywiące się ludzkim mięsem ghule. Dwaj studenci, Kaneki i Hide, sądzą, że potwory mogą udawać ludzi i właśnie dlatego są nieuchwytne. Nawet nie przypuszczają, jak szybko przyjdzie im zweryfikować trafność tej teorii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw maja 22, 2014 3:56 pm

Nie widzę w tym nic ciekawego. Meh więc.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw maja 22, 2014 4:30 pm

Kiedyś czytałem początek i odebrałem wrażenie, że to kolejna manga, która próbuje się wybić poprzez przemoc. Sorry, ale nein.

PS Przemoc jest okej, ale nie tak niskim poziomie i nie w sytuacji, kiedy jest celem samym w sobie.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » sob lip 05, 2014 2:27 pm

zauważyłam że na facebook'u na poszczególnych grupach strasznie zaczynają się tą mangą/anime jarać :lol: (pewnie będzie to samo co z mirai nikki) przyznam że mi samej podoba się ten tytuł i anime wyglada naprawdę zachęcająca, opening bardzo klimatyczny i pasujący do serii,bardzo mi się podoba :) Ogólnie jestem na tak
Obrazek

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » sob lip 05, 2014 10:52 pm

Widziałem właśnie pierwszy odcinek anime i było całkiem zabawne :P co do mangi jestem raczej na nie

MephDepth
Status: Offline

Post autor: MephDepth » czw lip 24, 2014 11:35 pm

Hm.. Nie będę ukrywać, ale manga pomimo kiepskiego początku jest jednym z moich ulubionych tytułów. Mimo wszystko - kupiłabym.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » sob sie 09, 2014 7:02 am

Jak Mirai Nikki i Deadman Wonderland się dobrze sprzedadzą, to może Waneko się zainteresuje? :-k
Obrazek

WildH
Status: Offline

Post autor: WildH » sob sie 09, 2014 5:38 pm

Mnie się ta manga podoba, anime mniej.
Jest w niej też wątek filozoficzny lub może psychologiczny - główny bohater jest zmuszony zweryfikować swoje pojęcie dobra i zła - nie opiera się tylko na bezmyślnej przemocy.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » sob sie 09, 2014 5:41 pm

Z każdym odcinkiem jestem coraz bardziej na nie :| szczególnie denerwujący jest Ghoul, który ciągle coś krzyczy po francusku i dostaje orgazmów wąchając głównego bohatera :|

WildH
Status: Offline

Post autor: WildH » sob sie 09, 2014 5:47 pm

Dlatego wolę mangę, ale fakt - bywa psychodeliczna :P

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » sob sie 09, 2014 5:52 pm

Rabbit D pisze:iągle coś krzyczy po francusku i dostaje orgazmów wąchając głównego bohatera
Zgadzam się, trochę dziwne to, ale zobaczymy, jak doczytam mangę do bieżących rozdziałów, to zdecyduję, czy aż tak mi to przeszkadza i czy dalej jest dużo lepiej - a przynajmniej na tyle, żebym na to mogła przymknąć oko.
Obrazek

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » sob sie 09, 2014 6:03 pm

WildH pisze:Dlatego wolę mangę, ale fakt - bywa psychodeliczna
lubię psychodele ale ta jest wyjątkowo nieudana :|
jeśli ktoś wyda te mangę to zaznajomię się bliżej z mangą, bo jak na razie przeczytałem tylko parę pierwszych roździałów

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sie 09, 2014 8:27 pm

Nie, nie w moim guście xD

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob sie 09, 2014 9:47 pm

Anime ujdzie ale rewelacji niema. Wiele wątków mniej istotnych zostało brutalnie pomięte, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale może później w dalszych epkach nadrobią te braki :P

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » ndz sie 10, 2014 8:09 am

Ciężko nazwać coś seinenem, gdzie pełno bishów i dziwnie zachowujących się facetów. Nie wspominając o braku sympatii do wymoczkowanego bohatera. Natomiast klimat mangi i sama tematyka choć wydaje się być naprawdę ciekawa i obiecująca, to rozwinięcie jej pozostawia wiele do życzenia. Nie dla mnie. Ani nikomu nie polecam. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » wt sie 26, 2014 6:57 pm

Jestem świeżo po przeczytaniu rozdziałów 60-70 i mogę powiedzieć tylko jedno: ugh.
Wrażenie takie samo jak w Madoce, gdy Mami traci glowę.Do tego momentu tematykę zjadania ludzi traktowałam jak coś pokroju nowinek kulinarnych i (być może) zaczątki mody na ghule wśród wszechobecnego panoszenia się wąpierzy. Ale takie coś to już deczko za dużo jak na moją słabą psychikę.
Z tego też powodu Ghula nie dałoby się wydać w Polsce bez znaczka +18 (chyba?), a to może rzutować na sprzedaż. Co mnie niezmiernie smuci, bo manga robi się coraz ciekawsza. :(
Obrazek

MephDepth
Status: Offline

Post autor: MephDepth » czw sie 28, 2014 8:43 pm

Manga rzeczywiście robi się ciekawsza od rozdziałów 60+. Mangę doczytałam do rozdziału 139. i widać, jak drastycznie zmienia się nasz główny bohater. SPOILER? Widać, że w pewnych momentach ghoul przejmuje nad nim kontrolę, ten jednak [Kaneki] próbuje z nim bezskutecznie walczyć. Ciekawie rozwijają się też wątki Gołębi, doktora Kanou (chyba tak go nazywali) i innych postaci. W pewnym momencie wkracza też autorka kochanych przez Kanekiego książek.
Mimo wszystko manga i obecnie wychodzące anime bardzo się różnią. Choćby nawet chronologią wydarzeń.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pt sie 29, 2014 1:05 pm

Na razie się waham, ponieważ lubię takie krwawsze serie, a tu w fabule dodatkowo pada jedno z moich ulubionych pytań - o definicję człowieczeństwa. Jeszcze jestem w trakcie zapoznawania się z tą serią, jednak z każdym rozdziałem przechylam się coraz bardziej na tak.

Stupid_Shishio
Status: Offline

Post autor: Stupid_Shishio » ndz sie 31, 2014 12:44 am

Jakby była wydawana to z pewnością bym kupiła. Na bieżąco jestem z anime i chociaż teoretycznie dopiero zaczynam ją czytać, to jak zaczęłam zauważać pierwsze posty na tumblr to sobie przeczytałam kilka rozdziałów ze środka żeby sobie trochę pospojlerować, żeby wiedzieć jak sie porozwija akcja. Szczerze mówiąc, jestem mile zaskoczona. Dość krwawe, sytuacja Kanekiego boli mnie z rozdziału na rozdział coraz bardziej, także nie narzekałabym gdyby było wydawane w Polsce.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » sob wrz 13, 2014 12:07 am

Manga oficjalnie kończy się na 14 tomikach. Liczba nie odstrasza, więc z pewnie skusiłbym się na ten tytuł.

Zablokowany

Wróć do „"Tokyo Ghoul"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości