Tokyo Ghoul - temat ogólny

Miejsce do dyskusji o tokijskich gulach/ghoulach/ghulach/żulach (jak kto woli)
ODPOWIEDZ
Marc
Status: Offline

Post autor: Marc » ndz lip 02, 2017 8:27 pm

Naama, ishida sui napisał cały, bardzo szczegółowy storyboard do drugiego sezonu anime, jednak studio pierrot postanowiło wszystko wyrzucić do kosza (dosłownie) i zrobić swoją wersję. kilka pomysłów ishidy zostało, jednak całość została spłycona i pozbawiona głębi, no i wyszło jak wyszło. przez ten fakt straciłam resztki szacunku do tego studia.
cieszę się, że seria ci się podobała, :re jest imo jeszcze lepsze!
a teraz spoilery:
[spoiler]ishida wciąż trzyma status hide w tajemnicy, ale według teorii, jakie powstały na ten temat, wkróce możemy dowiedzieć się, co się z nim stało! niektórzy uważają, że w kanałach to nawet nie był on :0[/spoiler]

Naama
Wtajemniczony

Post autor: Naama » ndz lip 02, 2017 8:45 pm

Marc pisze:Naama, ishida sui napisał cały, bardzo szczegółowy storyboard do drugiego sezonu anime, jednak studio pierrot postanowiło wszystko wyrzucić do kosza (dosłownie) i zrobić swoją wersję. kilka pomysłów ishidy zostało, jednak całość została spłycona i pozbawiona głębi, no i wyszło jak wyszło. przez ten fakt straciłam resztki szacunku do tego studia.
cieszę się, że seria ci się podobała, :re jest imo jeszcze lepsze!
a teraz spoilery:
[spoiler]ishida wciąż trzyma status hide w tajemnicy, ale według teorii, jakie powstały na ten temat, wkróce możemy dowiedzieć się, co się z nim stało! niektórzy uważają, że w kanałach to nawet nie był on :0[/spoiler]
[spoiler]Jak to, to nie był on? Na pewno Hide nie miał brata bliźniaka, to nie jest inna manga,
która obecnie przeżywa nową młodość :D
Ja mam szczerą nadzieję, że Hide jednak będzie żył, może nawet również gdzieś tam siedzi w Aogiri i sobie na nim robią eksperymenty. [/spoiler]

Mi się anime podobało. Nawet 2 sezon, chociaż miałam wrażenie, że 2 sezon był mocno naciągany i jakiś taki, o co u licha chodzi.
Po przeczytaniu mangi, rozumiem, że moje odczucia były prawidłowe. Chociaż moja ocena, co do całości serii się nie zmieniła. Po prostu manga lepsza :D

RE zaczęłam czytać po angielsku, ale trochę się pogubiłam w postaciach i w wydarzeniach więc wolę poczekać na wersję polską.
[center]NO BLOOD! NO BONE! NO ASH![/center]
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Akatsuki no Yona, Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Status: Online

Post autor: Cavaliere » ndz lip 02, 2017 10:01 pm

Co do Hide.
[spoiler]Są podejrzenia, że on może być głównym bossem w grze dla Kanekiego i on jest przywódcą rodziny/klanu/gangu Naaga (Naaga = Nagachika) oraz jest tym sławnym smokiem lub być w jakimś rodzaju połączony z nim, o którym była mowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek [/spoiler]
Manga: Shut Hell, Natsume Yuujinchou, Kartekyo Hitman Reborn!, Gintama.
Light novel: Rokka no Yuusha,Pandora Hearts: Caucus Race, Yahar, Seirei no Moribito

Marc

Post autor: Marc » ndz lip 02, 2017 10:24 pm

[spoiler]powiedziałabym, o co chodzi z tym "to nie był hide" ale byłby to zbyt brutalny spoiler :D ma to związek z klaunami. ale nie bardzo wierzę w tą teorię. bardziej zgadzam się z tym, co mówi Cavaliere. chociaż fandom tg ma to do siebie, że nawet najbardziej abstrakcyjna teoria może stać się rzeczywistością! ciekawi mnie, czy hide ma rzeczywiście jakieś połączenia z rodziną washuu? jakby ktoś chciał, mogę się podzielić linkami do teorii na tumblr, mam ich dość sporo :3[/spoiler]

mad02maddie

Post autor: mad02maddie » pn lip 03, 2017 5:04 pm

A ja dopiero teraz zaczynam z seria i mam pytanie: lepiej najpierw obejrzec anime czy mange? Bo tak, czy tak zamierzam sie zapoznac z obiema wersjami, tylko mam dylemat w jakiej kolejnosci :(

Awatar użytkownika
KubciO
Adept
Status: Online

Post autor: KubciO » pn lip 03, 2017 5:13 pm

mad02maddie, zdecydowanie polecam zacząć od przeczytania mangi. :wink:

mad02maddie

Post autor: mad02maddie » pn lip 03, 2017 5:38 pm

KubciO Dziękuję ^-^

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Tokyo Ghoul"”