Strażnik domu Momochi # 5

Temat o wszystkim, co dotyczy tej mangi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Strażnik domu Momochi # 5

Post autor: Itachi Uchiha » czw lut 04, 2016 4:11 pm

Obrazek
Planowana premiera to ok. 3 marca 2016.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw lut 04, 2016 4:17 pm

PRZEPIĘKNA! Cudowne kolory.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt lut 05, 2016 6:39 am

Czemu okladki sa tak ladne, zwlaszcza ta, a w srodku mam problem z rozroznieniem postaci, bo wszedzie ta sama twarz ;_;

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pt lut 05, 2016 7:30 pm

Nawet pomijając fryzury to tam nie mam problemu z rozróżnianiem postaci, bo jest straszny wachlarz ekspresji na twarzy, w zależności od tego z którą postacią mamy do czynienia (sam główny bohater jest dla mnie z ekspersji twarzy zupełnie inny w obydwóch formach) po sposobie w jakim autorka różnicuje wiek i płeć postaci dlatego ciężko mi powiedzieć gdzie leży problem z widzeniem tej samej twarzy w tej serii (np. w przypadku Minase Masary jestem w stanie to zrozumieć, ale w tej serii akurat twarze i malowanie na nich emocji to dla mnie naprawdę mocny punkt i wzór)

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pt lut 05, 2016 9:21 pm

Ja tam też nie mam problemów, ale to może dlatego że nie patrzę tylko na twarze.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz lut 07, 2016 2:21 pm

W sumie może to wynikać z mojej delikatnej prozopagnozji... Ale znajomi też mają problemy z tą serią.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt maja 06, 2016 5:48 pm

Ja nie mam problemów z rozróżnieniem bohaterów :)
Piąty tom nie wciągnął mnie tak jak wcześniejsze cztery. O ile historia z Yukarim była całkiem fajna, to ta z klątwą, czyli cała druga połowa tomu jakaś idiotyczna dla mnie xD Pomysł na klątwę, spotkanie z Kashą - niby z jakiej racji ma im niby pomagać? Ew. wygląda na to, że relacje między Kashą a Aoim są o wiele bardziej skomplikowane, niżby mogło się czytelnikom wydawać - nie podobały mi się... No i te dziewczyny z klasy Himari strasznie irytujące.

Co do tłumaczenia - występowały troszkę dziwne zdania, w niektórych zmieniłabym szyk. "Nie spinaj się" nie pasuje mi takie stwierdzenie do Kashy, dałabym może... "nie unoś się"?

Na nie wiadomo której stronie chyba zapomniano zasłonić jednego krzaczka.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Strażnik domu Momochi # 5

Post autor: Reviolli » pt lis 03, 2017 9:36 pm

Jak wyżej. Pierwsza część nawet fajna, ale druga z głazem...

Zaś relacja Kasha-Nue-Aoi no cóż, w dalszej perspektywie może być naprawdę bardzo ciekawie. No i wielbiciele (-ki) męskiego parowania też muszą mieć coś ciekawego do roboty.

A tak na poważnie to kim jest 3 chowaniec Nue? Jeden jest ognisty, drugi jest wodnym smokiem. A trzeci? Chodzi mi o tych którzy potrafią przybrać formę człowieka.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Strażnik domu Momochi"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości