Strona 1 z 1

Time Killers

: wt sty 27, 2015 1:34 pm
autor: Ame
Obrazek
Premierę Time Killers planujemy na 27 lutego 2015.

: wt sty 27, 2015 2:39 pm
autor: Mai-Takeru
Oświeci mnie ktoś, czemu TK nie należy do serii Jednotomówki Waneko? :o A okładka wygląda bardzo ładnie, aż chce się zajrzeć do środka.

: wt sty 27, 2015 2:42 pm
autor: wataken
Bo mniejszy format, taki jak ma Egzorcysta

: śr mar 04, 2015 1:54 pm
autor: Reviolli
Przeczytane. Za dużo, za szybko, za mało miejsca. Podobały mi się tylko historie opowieść o wojowniku z czerwonej ziemi i ostatnie o egzorcyście. Po namyśle ufoki tez przypadli mi do gustu.

: czw mar 05, 2015 3:55 pm
autor: pridek
Emmmm taaaaa...

Jestem świeżo po lekturze, ogólnie wrażenia pozytywne. Wydanie bardzo ładne, kolorowe strony są na fajnym papierze, reszta jest jasna, ładna i czytelna.
Bardzo podoba mi się okładka - uwielbiam szkice ♥

Jeśli już mówimy o ulubionym opowiadaniu, to dla mnie najfajniejsze jest Usa Boy, bo takie uadne to to i kolorkowe :D

Co do negatywnych rzeczy, to już nie będę się czepiać umiejsowienia tekstu na rozkładówce ze strony 170 XD Albo przyciętych minimalnie jakichś tam stron.

Ale przyczepię się do wulgaryzmów. Wierzcie mi, że sama święta nie jestem i irl klnę jak szewc i sama się tego brzydzę, a znajomym zajmuje trochę czasu, zanim się do mojej podwórkowej łaciny przyzwyczają.

Cenzura ahead, dzieciaki zamknąć kartę i iść w inne tematy.

Czytanie tych wszystkich kurew i pierdoleń przyprawiało mnie o secondhand embarrassment. I jak zobaczyłam pierwszą stronę komiksu to musiałam zerknąć, czy macie może jakieś ostrzeżenie co do wieku (idk +16 maybe?) czy cokolwiek (uprzedzę pytania - nie ma).
Ej, ja rozumiem, żeby używać k. i p. kiedy od cholery dzieje się dookoła (wcześniej czytałam nowe DW i tam mnie te przekleństwa nie raziły [jeśli jakieś były w ogóle...]). Ja rozumiem, że postacie w komiksach są dorosłe/w liceum. Ja rozumiem, że przedszkolaki w naszych czasach często klną bardziej niż dorośli.
Ale może jakoś tak... stonować z tych kurew na na przykład cholery albo kuźwy tudzież szlagi? Przecież już w AoExie Bon nie przeklina bardziej niż co poniektórzy z TK.
A poza tym, mamy w polskim taką piękną gamę przekleństw, aż żal ograniczać się do jednych XD
(I jeszcze na dokładkę - no w niemieckim i angielskim wydaniu takich ciężkich przekleństw nie uświadczyłam :P)

Proszę, dostosujcie przy tłumaczeniach poziom wulgaryzmów do poziomu treści i mangi, bo ta łacina aż razi po oczach :( Kurde, TK ma lekkie opowiastki, nie zarzynają się nie wiadomo jak, a i krew nie tryska z każdego kadru.

Tylko mi nie mówcie, że się starzeję... XD
---
Tylko mi osta nie wlepcie :lol: Na ustnej maturze z polaka klęłam i mnie jakoś z sali nie wyrzucili... Powód trywialny - analizowałam teksty Kazika Staszewskiego :mrgreen:

: pt mar 06, 2015 12:45 pm
autor: vishaad
Pierwsza strona chyba nie powinna wyglądać tak jak na poniższym zdjęciu? :(
http://i.imgur.com/WoAA5Sy.jpg

: pt mar 06, 2015 1:49 pm
autor: wataken
Powinna taka właśnie być, jak trochę bardziej rozegniesz tomik to zobaczysz, że strona się normalnie otwiera.

: pt mar 06, 2015 1:54 pm
autor: vishaad
Jej, dzięki. Już myślałem, że drukarnia znowu coś zrobiła, bo wcześniej nie spotkałem się z taką formą przedstawienia pierwszej kolorowej strony. Poza tym jest bardziej wąska od pozostałych stron tego tomiku :[
Moja inteligencja jest momentami wątpliwa...

: sob mar 07, 2015 12:13 am
autor: Mixik
Kolorowa rozkładówka śliczna. :) I chyba pierwsza/jedna z pierwszych tego typu w polskim wydaniu...? (poprawcie mnie, jeśli się mylę)

: sob mar 07, 2015 8:31 am
autor: Meliona
Mixik pisze:Kolorowa rozkładówka śliczna. :) I chyba pierwsza/jedna z pierwszych tego typu w polskim wydaniu...? (poprawcie mnie, jeśli się mylę)
W DOGS kilka razy też była podobna rozkładówka. Bardzo podobają mi się takie rzeczy. :D

: sob mar 07, 2015 8:30 pm
autor: Mixik
Meliona pisze:W DOGS kilka razy też była podobna rozkładówka. Bardzo podobają mi się takie rzeczy.
Mi też. Bo jak dotąd spotkałam się z tym jedynie w artbookach/chara bookach/etc., także miło widzieć na odmianę przy czarno-białej reszcie.

: sob mar 07, 2015 9:28 pm
autor: vishaad
Zakup tej mangi był dobrym pomysłem. Bardzo sympatycznie zabiłem przy niej czas. Nie miałem wcześniej kontaktu z autorką, a nie chciałem brać się za Egzorcystę, bo anime strasznie mnie zraziło do tego tytułu.
Moje ulubione opowieści to "Pomidor", "Usa Boy", "Kosmiczny świr" i ta ostatnia, "Co się wydarzyło w rezydencji Miya...". Nie mogę się zdecydować, która z nich była najlepsza, ale chyba zostanę przy "Kosmicznym świrze", bo te ufoludki były urocze, a poza tym feelsy. Zaraz za nim "Pomidor", bo babcia i króliki.

Nie jestem jednak całkowicie zadowolony z wydania. Strony są bardzo przycięte i na początku są tylko połowy pierwszych liter, ale w ostatniej historii jest przycięta pierwsza litera onomatopei, co nie wygląda za dobrze. Nie wygląda jest dobrze kadr, który ma pół centymetra. Nie wiem też czemu prawie wszystkie onomatopeje są wymazane, a w bodajże "Pan i sługa" napisaliście znaczenie obok.
Cóż, źle nie jest, ale trochę pojechaliście z marginesami tymi wewnętrznymi...

: sob mar 07, 2015 10:54 pm
autor: pridek
vishaad pisze:Zakup tej mangi był dobrym pomysłem. Bardzo sympatycznie zabiłem przy niej czas. Nie miałem wcześniej kontaktu z autorką, a nie chciałem brać się za Egzorcystę, bo anime strasznie mnie zraziło do tego tytułu.
Sorry za offtop, ale czuję iż poinformować warto: manga bardzo różni się od anime (tak od połowy sezonu) i jest znacznie lepsza :) (chociaż jeśli zdarzy się jeszcze parę rozdziałów równie beznadziejnych jak ostatni to niedługo zmienię to zdanie...). W wydaniu tomikowym - wszystko czego nie było w animcu zaczyna się od tomu 5.

: sob mar 14, 2015 12:47 pm
autor: romanova
Jakoś tak wyszło, że jednak kupiłam i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autorka naprawdę nieźle radzi sobie w krótkich formach, nawet te kilkustronicowe są dobre. Pytanie do osób, które znają egzorcystę (lepiej niż ja, odpadłam po kilku odcinkach anime): trzyma podobny poziom?

: czw kwie 02, 2015 12:08 pm
autor: Meliona
Ze wszystkich opowiadań podobały mi się jedynie Usa Boy i Ubierz królewnę. A Gwiezdny maniak nieźle mnie wkurzył swoją idiotyczną fabułą. Przekleństw nawet nie zauważyłam, co pewnie oznacza, że uznałam je za naturalne i pasujące do dialogów.
romanova pisze: Pytanie do osób, które znają egzorcystę (lepiej niż ja, odpadłam po kilku odcinkach anime): trzyma podobny poziom?
Ciężko powiedzieć. Dla mnie Egzorcysta jest lepszy od Time Killers. Z tym, że Egzorcysta podobał mi się od pierwszego odcinka i teraz, po 10. tomie, nadal uważam go za fajną mangę.