Durarara!! - wątek ogólny

Temat dotyczący mangi Durarara!!
Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » pt lut 12, 2016 3:16 pm

Waneko pisze:[Madziozord] Pisaliśmy tylko, że postaramy się wydać DRR!, DRR SAIKA i DRR! Yellow Scarves ( na to ostatnie wciąż jest szansa). Co do innych serii, mieliśmy ich wydanie ewentualnie rozważyć po wydaniu tych trzech. EWENTUALNIE. Teraz już wiemy, że ich nie wydamy.
Najświeższe info z aska.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pt lut 12, 2016 8:19 pm

Coś mi mówi, że to dlatego, że jakieś inne wydawnictwo (Kotori?) wyda LN-kę DRRR. :P

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt lut 12, 2016 8:41 pm

TAK BĘDZIE.
A ja sprzedam siostrę.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt lut 12, 2016 9:03 pm

Też bym sprzedała, jakbym miała O_o Ale normalnie jakby LN została wydana to bym płakała z radości :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » pt lut 12, 2016 9:18 pm

To taka bardzo optymistyczna wersja, ja myślę że jest tak jak z Madoką, każda część coraz słabiej się sprzedaje :| Sama LN też bym pewnie kupiła, chociaż nowsze sezony anime mi się wydają sporo słabsze od pierwszego.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » czw lut 18, 2016 10:44 am

Z Aska:
Hehehej Waneko, czy jest jakakolwiek szansa na wydanie light novel Durarara? Czy obie serie mangi nie cieszyły się aż taką popularnością żeby zaryzykować i to?

[Madziozord] Nie jesteśmy zainteresowani wydaniem LN DRRR.
Moje serce krwawi T.T
Why? Aż tak źle manga się sprzedawała? (Chociaż przyznam, że z tego uniwersum manga jest zdecydowanie najsłabszym ogniwem).

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw lut 18, 2016 11:42 am

Kibiusz, zawsze możesz liczyć,że wydawnictwo Kotori się zainteresuje.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » czw lut 18, 2016 1:31 pm

Moje uczucia względem wydań Kotori są dość ambiwalentne, plus w Waneko czasem udaje mi się wkręcić i pilnować by nie było merytorycznych baboków.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw lut 18, 2016 1:46 pm

Skoro czekają na papiery LN (Kotori) która wygrała ankietę i jest dłuższa to raczej od nich można się DRRR spodziewać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob mar 12, 2016 11:39 pm

Drogie Waneko, napisaliście parę tygodni temu, że nie wydacie więcej Durary, teraz napisaliście, że są duże szanse. Możecie coś zdradzić, bo nie wiem czy kupować :3 Pozdrufka <3
[Madziozord] A możemy :)
Pisaliśmy, że zastanawiamy się nad wydaniem arcu Yellow Scarves, ostatecznie podjęliśmy decyzję, że go wydamy :)
Bardzo dobra wiadomość! Wielkie DZIĘKUJĘ Waneko! :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt kwie 01, 2016 11:56 pm

Już jakiś czas temu kupiłam cała Durararę!! i Durararę!! Saikę, jednak nie mogłam się zebrać za czytanie, ponieważ słyszałam, że jest słabsza od light novel i anime. A kiedy już zaczęłam... Nim się obejrzałam - tomy się skończyły -.-'
Początkowo kreska wydawała mi się średnia, ale bardzo szybko do niej przywykłam i uznałam, że na swój sposób pasuje do klimatu Durarary!!. Akcję już znałam, jednak nadal się świetnie bawiłam i mogłam zwracać uwagę na drobne szczegóły, które przy anime mi umknęły. W końcu wiedziałam, kto pisze na chacie pod jakim pseudonimem xD

Z największych różnic. Zupełnie inaczej odebrałam postać Anri w anime i mandze. Nie wiem, z czego to wynika. Może dlatego, że pierwsze sezony anime (w tym odcinki z Saiką) oglądałam dawno temu i już wielu rzeczy nie pamiętałam tak dokładnie. W każdym razie w anime wydawała się strasznie zwyczajna, w gruncie rzeczy. Wiem, paradoks. Mimo wszystko ginęła gdzieś na tle innych postaci. W mandze miałam takie "wow". Ujęła mnie psychologia postaci i jej sposób myślenia. Jestem ciekawa, jak odbiorę Anri w light novel. Już niedługo :D

Mimo że planuję zbierać light novel, to bardzo chętnie kupię Żółte Chusty w wydaniu mangowym. Już się nie mogę doczekać, jak je wydacie, drogie Waneko :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr kwie 20, 2016 12:09 am

Miałam wykupioną prenumeratę Durarara!! Saika i miałam wszystkie trzy tomy już jakiś czas, ale nie miałam czasu ich przeczytać. A że dzisiaj miałam siedzieć na uczelni 7h to wzięłam je ze sobą i przeczytałam wszystkie na raz.

Fabułę znałam, to i nie będę się wypowiadać zbytnio. Po za faktem, że dużo bardziej wolę Shizuo w mandze aniżeli w anime. Bardziej podoba mi się z wyglądu jak i jakoś inaczej, pozytywniej go odbieram, bo w anime za nim nie przepadałam. BARDZO podobają mi się niektóre kadry, mimo, że za kreską autorki nie przepadam specjalnie.

Przyszłam tu jednak raczej by porozmawiać o wydaniu jako takim, bo jest marne :F mianowicie chodzi mi o przebijające strony. Normalnie nie zwracam na nie zbytniej uwagi, ale przy tym tytule, zwłaszcza trzecim, ostatnim tomie, serio mocno mi się to rzucało w oczy.
Przykłady ze wszystkich trzech tomów:
1.
2.
3.
4. (mistrzostwo)
5.
6.
7. (widać zupełnie następną stronę)
8.
9.
10.

Tutaj natomiast tekst przeskoczył:
1.

Tutaj na kolorowej stronie z tomu pierwszego jest krecha którą widać jakby nie patrzeć, czy pod światło czy nie.
1.

Tu jest czarna plama jakby od tuszu i była jeszcze strona gdzie była taa wyraźniejsza ale teraz jak w domu robiłam zdjęcie to nie umiałam jej znaleźć:
1.

I coś, co mnie chyba najbardziej smuci - podczas czytania trzeciego tomu, grzbiet po prostu... pękł. Tak o. Nigdy jeszcze przy żadnej mandze mi się to tak nie stało :c czuć jak się czyta, wręcz momentami się boję, że kartki poodpadają:
1.



Waneko pls.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr kwie 20, 2016 1:11 pm

Coraz bardziej nie chcę, aby Waneko kiedykolwiek wydało tytuły, na które czekam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr kwie 20, 2016 2:08 pm

W sumie do dzisiaj nie mam aż tak przebijającej mangi, dziwne to, na pewno jest tak w całym nakładzie? Bo aż dziwne że nikt jeszcze nie pisał o tym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr kwie 20, 2016 2:56 pm

Ja aż sprawdziłam moje tomy i mnie tak to nie przebija. Powiem, tak: coś widać z drugiej strony, szczególnie na stronach, gdzie po drugiej stronie jest dużo czerni, ale nie mija się to z przyjętymi i akceptowalnymi normami. Próbowałam robić zdjęcia, ale praktycznie niezauważalne wychodzi moim telefonem, więc nawet nie ma co wrzucać.

Nie wiem, czy to ja mam takie szczęście, czy Kocurzyca takiego pecha.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr kwie 20, 2016 3:34 pm

Moje tomiki również nie prześwitują, więc jestem zaskoczony aż takim widocznym defektem :shock:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr kwie 20, 2016 5:40 pm

U mnie w dwóch pierwszych tomach nie ma aż takiego problemu, zdarzają się prześwitujące strony ale nie w większym stopniu co innych mangach. Natomiast większość zdjęć pochodzi z tomu trzeciego który jest po prostu masakryczny. Jeszcze ten złamany grzbiet. Uprzedzam, że nie należę do osób które by na siłę rozwierały tomik i do tej pory nie zdarzyło mi się, by jakiś grzbiet, zwłaszcza w nowej rzeczy, mi się po prostu tak o złamał. Widać, że jest nie tak, nawet, jak tomik nie jest otwarty tylko leży na stoliku.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr kwie 20, 2016 6:18 pm

A nie próbowałaś coś z tym fantem zrobić, np. napisać reklamacje itp? :|

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr kwie 20, 2016 7:20 pm

Przeczytałam mangę po raz pierwszy dopiero wczoraj a koło 20 dopiero wróciłam do domu. Dzisiaj też mnie prawie cały dzień nie było, nie miałam zwyczajnie kiedy.
Po za tym nigdy jeszcze nie składałam reklamacji i trochę się stresuję, tbh xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw kwie 21, 2016 11:51 am

Kocurzyca pisze:Miałam wykupioną prenumeratę Durarara!! Saika i miałam wszystkie trzy tomy już jakiś czas, ale nie miałam czasu ich przeczytać. A że dzisiaj miałam siedzieć na uczelni 7h to wzięłam je ze sobą i przeczytałam wszystkie na raz.

Fabułę znałam, to i nie będę się wypowiadać zbytnio. Po za faktem, że dużo bardziej wolę Shizuo w mandze aniżeli w anime. Bardziej podoba mi się z wyglądu jak i jakoś inaczej, pozytywniej go odbieram, bo w anime za nim nie przepadałam. BARDZO podobają mi się niektóre kadry, mimo, że za kreską autorki nie przepadam specjalnie.

Przyszłam tu jednak raczej by porozmawiać o wydaniu jako takim, bo jest marne :F mianowicie chodzi mi o przebijające strony. Normalnie nie zwracam na nie zbytniej uwagi, ale przy tym tytule, zwłaszcza trzecim, ostatnim tomie, serio mocno mi się to rzucało w oczy.
Przykłady ze wszystkich trzech tomów:
1.
2.
3.
4. (mistrzostwo)
5.
6.
7. (widać zupełnie następną stronę)
8.
9.
10.

Tutaj natomiast tekst przeskoczył:
1.

Tutaj na kolorowej stronie z tomu pierwszego jest krecha którą widać jakby nie patrzeć, czy pod światło czy nie.
1.

Tu jest czarna plama jakby od tuszu i była jeszcze strona gdzie była taa wyraźniejsza ale teraz jak w domu robiłam zdjęcie to nie umiałam jej znaleźć:
1.

I coś, co mnie chyba najbardziej smuci - podczas czytania trzeciego tomu, grzbiet po prostu... pękł. Tak o. Nigdy jeszcze przy żadnej mandze mi się to tak nie stało :c czuć jak się czyta, wręcz momentami się boję, że kartki poodpadają:
1.



Waneko pls.
Dopytałem się co mogło stać za/być przyczyną tych błędów i wyszło na to, że:

- tej kreski na stronach kolorowych nie było na plikach które poszły do drukarni, mógł to być błąd techniczny (zarysowana płyta w maszynie czy coś)

- grzbiet złamany to też wina (wiem, wygląda to jakbym zrzucał winę, ale tak jest, serio) drukarni + wydaje mi się, że to błąd jednostkowy. Zawsze taki tomik można podesłać do nas abyśmy go wymienili, skoro już właściwie się rozpada.

- przeskoczenie tekstu to wina edytorki, sama tak mi powiedziała. Podczas sprawdzania coś się musiało jej źle przekliknąć i dupa gotowa.

- przebijanie stron... często jest tak, że w jednej mandze nie przebija a w drugiej już tak, choć papier jaki do obu zamówiliśmy jest taki sam. Ciężko też dochodzić w takiej sprawie swoich praw w drukarni, bo to trudno udowodnić "na 100%", wina może też leżeć po stronie hurtowni papieru.

- plama od tuszu to też chyba sprawa jednostkowa, mamy u siebie tomiki gdzie jej nie ma.

Jeżeli coś pominąłem to daj/dajcie znać.

I składanie reklamacji to nic strasznego, skoro są błędy drukarskie to nie powinno być z nią problemu.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Durarara!!"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości