Kuroko's Basket 1

Temat dostyczący Kuroko i Basketa, czyli razem mangi Kuroko's Basket
Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pt gru 12, 2014 9:34 pm

Tłumaczenie dobre, rozkład tekstu też może być. Nie zapomnijcie poprawić:
lewa połowa 10 strony, kadr01, tekst02: przecinek przed "obserwując"
lewa połowa 12 strony, k02, dymek03: właś-ciwie

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob gru 13, 2014 7:07 am

Pierwsze strony tylko mnie utwierdziły w tym, że nie mój typ mangi. Za to z ciekawości: czy ktoś przy tym zapomniał dać tag supernatural? Bo bycie przeciętnym to jedno, znikanie takie jak już w przykładowych stronach to zwyczajnie paranormal.
Ostatnio zmieniony czw gru 18, 2014 6:59 pm przez Likorys, łącznie zmieniany 2 razy.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » sob gru 13, 2014 1:00 pm

Za to z ciekawości: czy ktoś przy tym zapomniał dać tag supernatural? Bo bycie przeciętnym to jedno, znikanie takie jak już w przykładowych stronach to zwyczajnie poaranormaln.
Znikanie to nic jak można na boisku robić kamehameha xD Japończycy nie umieją grać bez supermocy :|

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob gru 13, 2014 1:22 pm

Lilka pisze:lewa połowa 12 strony, k02, dymek03: właś-ciwie
Tam jest "właśnie". I rzeczywiście lepiej będzie "właś-nie", ale o ile się nie mylę, to obecny zapis też jest poprawny :-k
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob gru 13, 2014 1:27 pm

Chrno pisze:
Za to z ciekawości: czy ktoś przy tym zapomniał dać tag supernatural? Bo bycie przeciętnym to jedno, znikanie takie jak już w przykładowych stronach to zwyczajnie poaranormaln.
Znikanie to nic jak można na boisku robić kamehameha xD Japończycy nie umieją grać bez supermocy :|
Chodziło mi bardziej o to, że ewentualna technika na boisku to jedno - wiem swoje o rozpraszaniu uwagi - ale nałogowe znikanie Kuroko jakby był przeźroczysty to już duża przesada.
...ale anime uświadomiło mnie o Strefach i tym, że Kuroko nawet teleportację opanował, więc nic mnie już nie dziwi. #-o
Ciekawi mnie już tylko co bierze autor i czy zdradził komuś swojego dilera. :wink:

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob gru 13, 2014 5:01 pm

dejikos pisze:ale o ile się nie mylę, to obecny zapis też jest poprawny
Masz rację, tam jest "właśnie". Nie wiem, co mi się ubzdurało z "właściwie" :) No ale odnośnie dzielenia - bazując na tym, że PWN podpowiada włas-ny to dzieli się właś-nie

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob gru 13, 2014 5:09 pm

Tylko te sposoby dzielenia na sylaby mają często kilka poprawnych wersji. Jak się komuś nudzi: http://sjp.pwn.pl/zasady/Zasady-dzielen ... zow;629555
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob gru 20, 2014 4:31 pm

Mimo wszystko zdecydowałem się na pierwszy tom...
I mam takie pytanie. Czy papier zastosowany w przypadku Kuroko jest taki sam jak w przypadku Panny Zmierzchu, Pamiętnika, Ścieżek czy Deadman Wonderland? Bo jakoś nie mogę się pozbyć wrażenia, że tomik jest taki jakiś bardziej miękki i delikatny w stosunku do innych waszych mang.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob gru 20, 2014 4:42 pm

Papier jest ten sam, tylko materiał z jakiego zrobiona jest okładka jest inny, nieporozumienie na linii my-drukarnia. W kolejnych tomach okładki będą juz normalne.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob gru 20, 2014 5:59 pm

Miałem takie samo wrażenie, ale odniosłem je w sumie bardziej na plus. Tak na szybko bardzo mi się spodobało.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn gru 22, 2014 12:22 pm

No właśnie z jednej strony jakoś tak cienko, z drugiej jakoś tak fajnie się otwiera i czyta... Dylemat, ot co.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » pn gru 22, 2014 6:39 pm

A szkoda nawet, że to przypadek, a nie celowy zabieg. Bardzo mi się spodobała ta giętka okładka. Przypomina tę z shonen jumpa. W dodatku tomik zrobił się od razu lżejszy. Same plusy. Może jednak spróbujecie wprowadzić takie okładki na stałe? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn gru 22, 2014 10:14 pm

A ja za to wolę twardsze okładki. Lepiej się otwiera, trzyma, ogółem.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt gru 23, 2014 8:44 pm

Dzisiaj sobie odebrałam tomik i głosuję by zostać przy miękkiej bo o wiele wygodniej się czyta i nie trzeba się szarpać z tomem by zobaczyć całe ilustracje (jak przy niektórych tomach kurosha).
Wgl zacieszam że doszedł przed świętami , zwykle mam pecha do prenumerat :D :mrafroamerykanin:

Blazziken
Status: Offline

Post autor: Blazziken » śr gru 24, 2014 12:43 am

17.12 wysłane.
23.12 brak mangi w rękach :/
Coś ta nasza Poczta Polska się opuściła :/

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr gru 24, 2014 2:11 am

Nie opuściła się, po prostu są święta.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr gru 24, 2014 11:19 am

Blazziken pisze:Coś ta nasza Poczta Polska się opuściła :/
Carnivall pisze:Nie opuściła się, po prostu są święta.
Mimo tego, że są święta, to priorytety dochodzą w jeden dzień. Przesyłki ekonomiczne też dochodziły w dwa-trzy dni, więc z PP wszystko jest w porządku. Kłopot, jak zwykle, dotyczy przesyłek zwykłych bez potwierdzenia odbioru. :wink:

Blazziken
Status: Offline

Post autor: Blazziken » czw gru 25, 2014 12:14 am

Dzisiaj rano listonosz wsadził do skrzynki :) Jednak Poczta Polska zawsze dostarcza wszystko na czas :) (czyt. przed świętami)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt sty 13, 2015 10:18 am

Jednak się skusiłem, tomik dotrze dopiero koło piątku.

Co do tłumaczenia końcówek to mi jest to obojętne, natomiast trochę żałuje że nie spróbowano tłumaczyć całych imin i nazwisk tej tęczowej/kolorowej menażerii.

Zadaje sobie sprawę że nazw własnych się raczej nie tłumaczy, ale tu aż się prosiło. Tym bardziej że autor trzymał się kolorowego schematu. Choć raczej byłoby to zabójcze dla sprzedaży.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Post autor: Abrakadabra93 » wt sty 13, 2015 10:48 am

Daiki Błękitek? Kise Żółtko? Brzoskwiniowa Satsuki? :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroko's Basket"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości