Kuroko's Basket - temat ogólny

Temat dostyczący Kuroko i Basketa, czyli razem mangi Kuroko's Basket
Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » sob lut 06, 2016 9:56 pm

SallyCzarownica pisze:
DarkNighty pisze:Na stronie 155 Momoi pyta Kise: "Przyszłeś sam?" - oczywiście powinno być: "Przyszedłeś sam?". Aż mnie boli, jak na to patrzę. Waneko, mam nadzieję, że więcej nie natknę się na takie potworki, a przy dodruku błąd zostanie poprawiony.

Waneko ma najgorszą korektę ze wszystkich wydawnictw. Niekiedy to po prostu ręce opadają przez te błędy.
Np. w Ścieżkach i w Orange o chłopakach mówi się w formie żeńskiej :?
Muszę się zgodzić, tłumaczenia Waneko są całkiem niezłe, ale praktycznie nie da się przeczytać całego tomiku bez choćby jednego babola... Wczoraj czytałam Orange i jedna postać zaczęła mówić coś o Takeru, a ja się z pół minuty zastanawiałam kto to kurde jest i czemu go nie kojarzę :D W Powozie takich potworków było sporo, w Battle Royale pojawiały się niemalże notorycznie, dziś się okazuje że w najnowszych Cykadach też :? Słabo to wygląda.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » sob lut 06, 2016 10:36 pm

Myślę, że Waneko powinno poważnie zastanowić się nad zatrudnieniem nowych korektorów, skoro trzy osoby nie były w stanie dostrzec tak rażącego błędu. Coś takiego nie powinno się wydarzyć. Mówimy przecież o profesjonalnej firmie, a nie fanowskim tłumaczeniu.
Możemy mieć tylko nadzieję, że coś z tym zrobią :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Post autor: Itachi Uchiha » śr mar 02, 2016 11:01 am

Jak ktoś tęskni za anime, może odetchnąć z ulgą. Zapowiedziano 4 filmy: filmową adaptację extra gry + 3 filmy streszczające fabułę anime :P ANN

http://myanimelist.net/anime/31658/Kuro ... sket_Movie
http://myanimelist.net/anime/32869/Kuro ... et_Movie_2
http://myanimelist.net/anime/32870/Kuro ... et_Movie_3
http://myanimelist.net/anime/32871/Kuro ... Extra_Game

Ostatni rozdział Kurobasu: Extra game wyjdzie już 11 marca :)

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » śr mar 02, 2016 11:32 am

Ogladalem 2 sezony anime i jak tylko zobaczylem ze ktos odwazyl sie wydac ta mange w PL zamowilem 10 tomów hurtem. Świetna seria i mam nadzieje ze manga bedzie równie przyjemna co Anime.

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » śr mar 02, 2016 11:52 am

Ło, nieźle się zdziwiłam, że będą aż cztery filmy. Ja jeszcze nie zaczęłam trzeciego sezonu, co muszę w bliższej przyszłości zrobić (lub może jednak dalekiej :mrgreen: ).

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr mar 02, 2016 12:42 pm

Niestety, 3 filmy to ponoć skrócone wersje sezonów. A tylko jeden film będzie na podstawie mangi Extra Game. Fajnie by było jakby i ten tom wyszedł w Polsce :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » śr mar 02, 2016 2:05 pm

Mi tam wystarczy w filmach świetna animacja i nowe piosenki, i będę zadowolona :D Extra Game nie czytałam, więc tym bardziej nie mogę się doczekać.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Post autor: Itachi Uchiha » sob mar 05, 2016 9:28 pm

Wyszedł ostatni rozdzialik EG, jak wrażenia. Dla mnie od początku było wiadomo jak się skończy meczyk :P

Ayu
Status: Offline

Post autor: Ayu » pt mar 25, 2016 11:08 am

Pls, Vorpale mieli taki sam "plot amor" jak Seirin. Trochę słabo, bo sama idea powrotu Kiseki do jednej drużyny była całkiem dobra i miała potencjał. W sumie widziałam propozycje by teraz Vorpal zrobiło wyprawę po Ameryce, no ale...
I było fajne to, że znów wrócił Tęczowy :D Mało, bo mało, ale przynajmniej wiemy, że żyje i ma się dobrze w Stanach :D
Ciekawe, co dalej, jak myślicie? Fujimaki stworzy coś nowego? Bo ten one shot o łuczniku był średni :?

A i co do nowelek, to tak, Fujimaki jest zamieszany w ich stworzenie (głównie scenariusz, pisze je jakaś kobieta), więc mniej lub bardziej są one canoniczne. Ale Replace + rysuje jego asystent, trochę jest pozmieniane. Ogółem ciężko dorwać angielskie tłumaczenia (jak ktoś ma nie tumblrowe, to będę wdzięczna).

Co do filmów mam nadzieję na jedno
[spoiler]W KOŃCU POKAŻĄ PIERWSZE SPOTKANIE KAGAMI'EGO I KUROKO[/spoiler]

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Post autor: Itachi Uchiha » pt paź 14, 2016 7:36 pm

Pojawił się nowy PV do kinówki Last Game, przestawiający wygląd drużyny Jabberwock :P
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ck/.107660

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt paź 14, 2016 11:33 pm

Itachi Uchiha pisze:Pojawił się nowy PV do kinówki Last Game, przestawiający wygląd drużyny Jabberwock :P
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ck/.107660
Nie mogę się doczekać :)
Chyba muszę mangę doczytać hehe
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Post autor: Itachi Uchiha » sob sty 21, 2017 11:45 am


Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob sty 21, 2017 11:48 am

Itachi Uchiha pisze:Nowy PV do kinówki ^^
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ng/.111308
I tutaj mam wielki żal do Waneko, że zrezygnowało z wydania Last Game, to tylko 2 tomy :<
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » sob sty 21, 2017 4:20 pm

Niestety :( To tak, jakby Waneko wydało dodatkową jednotomówkę 2w1. Nie wierzę, że tak bardzo nie opłaca im się to finansowo, a przynajmniej uszczęśliwiliby fanów KnB :(
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob sty 21, 2017 4:24 pm

Wydaje mi się, że w grę wchodzi opłacalność. Waneko samo skarżyło się nie raz, że sprzedaż nie jest zadowalająca. A szkoda wielka.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob sty 21, 2017 4:54 pm

Do innych serii potrafią zrobić fajne dodatki, albo nawet jakąś większą reklamę. A Kuroko to nawet czasami zapominam, że wychodzi. Posty są jakieś nijakie, a reklama zerowa. I potem narzekanie, że seria się nie sprzedaje. A no właśnie, seria długa, 30 tomów oraz sportowa. Wiadomo, że trzeba trochę jej pomóc. Grrr.... :< jedynym plusem to tłumaczenie i fakt, że wychodzi regularnie.
Ostatnio zmieniony pt lut 03, 2017 4:46 pm przez Naama, łącznie zmieniany 1 raz.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn sty 23, 2017 12:14 pm

Naama pisze: A no właśnie, seria długa, 39 tomów oraz sportowa
30 ;)

Czytałam Last Game i jako najwierniejszy fan kuroko, stwierdzam iż ten dodatek jest gorzej niż słaby. Amerykanie jako totalne niewychowane chamy, zony aktywowane na pstrykniecie palca z sekwencją przypominającą Dragon ball. Paradę głupoty ledwo ratował ten mecz, bo ewentualnie dało się pośmiać z przegięcia tego wszystkiego.
I bohaterowie w dodatku wyglądają jakby im ktoś łby wypastował tak mają płaskie fryzy.

Jestem na nie i nie żałuje decyzji waneko.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt lut 03, 2017 4:45 pm

Nie wiem dlaczego Kuroko tak słabo się sprzedaje, to bardzo dobry tytuł, dla mnie najlepsza sportówka. Także jestem Wam mega wdzięczna. Nie sądziłam, że będę mogła cieszyć się polskim wydaniem. Może cześć osób czeka aż wyjdzie całość czy coś. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.

[Alex] Bardzo się cieszymy! Właśnie z myślą o zatwardziałych fanach szykuję drobniutką niespodziewajkę. :D w przyszłym tygodniu dowiecie się co i jak :D
Szykuje się jakiś dodatek do mangi albo inna niespodzianka :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt lut 03, 2017 9:03 pm

Jestem bardzo ciekawa, co to będzie :)
Kilka razy na forum ktoś pisał, że Waneko nie promuje Kuroko, a to jednak długa seria i trzeba o niej nieco przypominać. Możesz dlatego coś szykują? Bardzo mnie to cieszy ^^
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pt lut 03, 2017 9:12 pm

Sam jestem bardzo ciekawy dodatków. Liczę że Waneko jakoś nas zaskoczy. ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroko's Basket"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości