Kuroko no Basket

Temat dostyczący Kuroko i Basketa, czyli razem mangi Kuroko's Basket

Gdyby manga ukazała się w Polsce, kupił(a)byś ją?

Tak
111
52%
Może
26
12%
Nie
77
36%
 
Liczba głosów: 214

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » czw lut 21, 2013 10:50 pm

Koszykówka napawa mnie lękiem, więc chyba nie...
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw lut 21, 2013 11:16 pm

W ogóle ta manga mnie nie interesuje choćby w najmniejszym stopniu. Jestem nie.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw lut 21, 2013 11:36 pm

Jak na to ile słyszałam głosów fanów że brak im sportówek tak zadziwiająco dużo tu głosów na nie ._. ... ? szkoda gdyż uważam że ta manga jest naprawdę świetna.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw lut 21, 2013 11:46 pm

Bo Kuroko wcale jakąś wybitną sportówką nie jest. W dziedzinie koszykówki chociażby Slam Dunk bije go na głowę.
Jednak mimo to rozważyłbym zakup, serię czyta się dosyć przyjemnie, pierwsza połowa anime mnie wciągnęła, z drugą było gorzej.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt lut 22, 2013 12:00 am

Marei pisze:Bo Kuroko wcale jakąś wybitną sportówką nie jest. W dziedzinie koszykówki chociażby Slam Dunk bije go na głowę.
Niedawno zaczęłam czytać Slam Dunka, historia jest wciągająca i humor tez bardzo fajny. Mimo to nie przepadam za kreską w której faceci są tacy napakowani, główny bohater trochę wkurza. No i w porównaniu do KnB mam wrażenie że autor olewa duża ilość postaci jest z 3 głównych a reszta to takie randomowe tło, w kuroko jest wiele postaci i każdy ma swój czas "antenowy".
Nie wiem czy z czasem się to zmienia gdyż nie przeczytałam jeszcze całego.
Marei pisze:pierwsza połowa anime mnie wciągnęła, z drugą było gorzej.
:D No patrz ja miałam zupełni na odwrót, a 2 ostatnie odcinki to już w ogóle zaparły mi dech w piersi :D

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » pt lut 22, 2013 1:24 am

Ze sportówkami jest niestety ten problem, że są długie ale kuroko bym kupił

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » pt lut 22, 2013 1:42 am

Za długa, już jest 21 tom i nadal wychodzi. Może gdyby była krótsza, była bym na tak, ale nie każdą-taką długą mangę dała bym radę przeczytać, pewnie by mi się szybko znudziła. Poprostu niektóre mogłabym czytać i czytać, ale nie tą, więc niestety jestem na NIE.

Freedom
Status: Offline

Post autor: Freedom » sob lut 23, 2013 10:18 pm

sumomo08, bardzo mądrze, ;] nie czytałaś i już jesteś na nie. ........,,,,,,,,, zapas przecinków i kropek ;]

MelodyChan
Status: Offline

Post autor: MelodyChan » ndz lut 24, 2013 7:16 pm

sumomo08, bardzo mądrze, nie czytałaś i już jesteś na nie. ........,,,,,,,,, zapas przecinków i kropek
Freedom, ja również nie czytałam KnB i nie mam zamiaru, gdyż nienawidze sportówek - co wynika że jestem na nie. Nie wiem czego ty się czepiasz.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz lut 24, 2013 7:58 pm

MelodyChan pisze: Cytat:
sumomo08, bardzo mądrze, nie czytałaś i już jesteś na nie. ........,,,,,,,,, zapas przecinków i kropek

Freedom, ja również nie czytałam KnB i nie mam zamiaru, gdyż nienawidze sportówek - co wynika że jestem na nie. Nie wiem czego ty się czepiasz.
Trochę smutne skreślać tytuł tylko przez wzgląd na gatunek ;) Nie uważam się za jakąś wielką fankę sportówek ale ten tytuł uwielbiam :).

Myślę że Freedom'owi chodzi o to, iż z postu Sumomo można odnieść wrażenie, że jest ona na "nie" tylko z powodu długości serii.

miya
Status: Offline

Post autor: miya » ndz lut 24, 2013 9:20 pm

Wiele bym dała, by ktoś wydał tę mangę w naszym kraju. Wyróżnia się na tle innych sportówek. Sama nie przepadam za tym gatunkiem, ale kuroko naprawdę mnie wciągnęło. Tu już nawet nie chodzi o stado biszów, ale o ciekawe rozgrywki, taktyki, umiejętności. Autor wszystko dobrze przemyślał i rysuje naprawdę ciekawą, pełną humoru i emocji mangę.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn lut 25, 2013 11:39 am

gg gonia pisze:
MelodyChan pisze: Cytat:
sumomo08, bardzo mądrze, nie czytałaś i już jesteś na nie. ........,,,,,,,,, zapas przecinków i kropek

Freedom, ja również nie czytałam KnB i nie mam zamiaru, gdyż nienawidze sportówek - co wynika że jestem na nie. Nie wiem czego ty się czepiasz.
Trochę smutne skreślać tytuł tylko przez wzgląd na gatunek ;) Nie uważam się za jakąś wielką fankę sportówek ale ten tytuł uwielbiam :).

Myślę że Freedom'owi chodzi o to, iż z postu Sumomo można odnieść wrażenie, że jest ona na "nie" tylko z powodu długości serii.
Co nie zmienia faktu, że Sumomo ma takie prawo.

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » śr lut 27, 2013 7:08 am

Powiem wam, że moja opinia się zmieniła dość drastycznie:

http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?p=94732#94732
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?p=94748#94748

Ponowny mecz z drużyną Teikou rozpoczął "erę ban-kaiów" i skreślił tym samym serię z mojej listy oczekiwanych mang. Te całe "Aomine-zone" i "Kagami-zone" były po prostu idiotyczne (podobnie jak Tezuka Zone albo inne super moce w PoT). Co gorsza nie był to koniec tego rodzaju chwytów. Umiejętności Akaishiego przyprawiły mnie o ból głowy po tym gdy zaliczyłem kilkanaście facepalmów. Niestety, ale poziom realizmu spadł tutaj znacznie poniżej poziomu Slam Dunka. W efekcie w dużej mierze straciłem zainteresowanie. A ponowny mecz z drużyną Kise ciągnął się niemiłosiernie i manga straciła kolejną z przewag nad Slam Dunkiem.

Tym samym ze sportówek aktualnie interesują mnie jedynie Hikaru no Go i Cross Game. No i Ashita no Joe, ale na nią na pewno nie ma szans.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr lut 27, 2013 2:18 pm

wszczebrzeszyn pisze:Ponowny mecz z drużyną Teikou
chyba Too ;)
wszczebrzeszyn pisze: A ponowny mecz z drużyną Kise ciągnął się niemiłosiernie
Z tym się akurat zgodzę, myślałam że nie wyrobię jak przerwali rozdział dosłownie kilka sekund przed zakończeniem meczu.
A kolega nie wypowiadał się czasem na senpuu? Fajnie by było jakby jakieś osoby które czytają na bieżąco tam wpadły bo bym sobie podyskutowała o najnowszym rozdziale a nie chce tu robić spojlero-spamu.
Jakby co to mecz z kise się już skończył :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz mar 10, 2013 10:56 am

Kupiłabym ją na 70-80% (zależnie od tego, ile tomów mang będę w danym czasie kupować).
Lubię bohaterów i nawet fabułę tej mangi, chociaż strasznie mnie zmęczyła. Ale jeden tomik co dwa miesiące nie powinien stanowić jakoś specjalnie kłopotu.

Momo
Status: Offline

Post autor: Momo » ndz mar 10, 2013 12:34 pm

Na tak ;D

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » ndz mar 10, 2013 1:05 pm

Podejrzewam, że tytuł będzie miał z 50 tomów i jak nie więcej :? Więc jestem na nie.

Font A. Marie
Status: Offline

Post autor: Font A. Marie » ndz mar 10, 2013 4:07 pm

Myślę, że kupiłabym przynajmniej pierwsze tomy na spróbowanie.

Nimsey
Status: Offline

Post autor: Nimsey » ndz mar 10, 2013 4:30 pm

Może i nie jest to najambitniejsza sportowa manga, ale bardzo przyjemnie się ją czyta, więc ja jestem jak najbardziej na tak i od razu mogę zapewnić, że bym ją zakupiła w całości nie zależnie od tego ile by miała tomów.

Darienna
Status: Offline

Post autor: Darienna » ndz mar 10, 2013 9:38 pm

Przyjaciółka przekonała mnie do tego tytułu i nie żałuję, że się na niego skusiłam. :)
Więc oczywiście jestem na tak. Teraz tylko Kuroko brakuje mi do szczęścia :D

Zablokowany

Wróć do „"Kuroko's Basket"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości