Orange # 5

Dział poświęcony mandze Orange
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Status: Offline

Orange # 5

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 14, 2016 3:52 pm

Obrazek

Już 10 lutego poznacie długo wyczekiwany finał mangi Orange! Jak zakończą się losy tej grupki przyjaciół? Czy będą w stanie zmienić swój los, czy powtórzą błędy z przyszłości?

Waneko, kocham was za Soumę i Magi ♥
Moje komentarze na temat anime/mang są
moją prywatną opinią - każdy ma swój indywidualny gust

kera
Adept

Post autor: kera » czw sty 14, 2016 11:30 pm

Już nie mogę się doczekać :mrgreen: ale z drugiej strony szkoda że to już koniec :(

Awatar użytkownika
sumomo08
Adept

Post autor: sumomo08 » pt sty 15, 2016 12:36 pm

Zdecydowanie za mało tomików jak na taki dobry tytuł. Jeszcze można by było to pociągnąć chociaż o 2-3 tomiki więcej. Poza tym autorka wydaje teraz LN Orange. Ciekawe, czy byłaby szansa na to :) .
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony

Post autor: Naama » pt sty 15, 2016 12:49 pm

Na razie posiadam tom 1, ale do 10 lutego zamierzam mieć już cały komplecik :) Bardzo piękna, wzruszająca historia. Na początku nie bardzo wiedziałam, czy mi się spodoba. Ale poczytałam po angielsku i jestem zachwycona. Chce mieć swoje polskie wydanie :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Akatsuki no Yona, Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Lina
Wtajemniczony

Post autor: Lina » śr sty 20, 2016 1:49 pm

Jak zwykle ładna obwoluta :D. To będę miała prezent na walentynki hehe;).
sumomo08 pisze:Zdecydowanie za mało tomików jak na taki dobry tytuł. Jeszcze można by było to pociągnąć chociaż o 2-3 tomiki więcej.
Noo... chociaż jeden tom więcej i by było ok.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Kontakt:

Post autor: dejikos » czw sty 21, 2016 3:15 pm

Ja to należę do tej mniejszości, która czeka na ostatni tom, żeby móc sprzedać komplet. Pierwszy tom był ciekawy, a później to... nie określiłabym tej mangi jako "niesztampowa", musicie mi wybaczyć ;)
Tu mnie znajdziesz * Mój Twitter~
>> Szufladkuj albo zgiń! - jedno z przykazań tego forum.

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » pt lut 19, 2016 10:20 pm

Do osób, które zakupiły Orange 5 w przedpłacie: dotarły już do was tomiki?
Minęło już osiem dni roboczych od premiery, a ja wciąż nie otrzymałam tomu. Do tej pory nie musiałam czekać na przedpłatę więcej niż 3-4 dni robocze. A tak chciałam wreszcie przeczytać całość. Pozostałe tomiki czekają na półce...
Skip Beat!, Cat Street, Magi: Sinbad no Bouken, ACCA, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Taiyou no Ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ninna
Fanatyk

Post autor: ninna » pt lut 19, 2016 10:45 pm

DarkNighty, ja dostałam dzisiaj. Też zamawiałam w przedpłacie i zaczęłam się już martwić. Niestety, ostatnio zamówienia z Waneko (kupuję tylko pre-ordery) zaczęły przychodzić do mnie później. Kiedyś czekałam około 3-4 dni...

Awatar użytkownika
Madness
Adept

Post autor: Madness » pt lut 19, 2016 10:45 pm

Mi Orange przyszło w poniedziałek ;)

Awatar użytkownika
sumomo08
Adept

Post autor: sumomo08 » pt lut 19, 2016 10:56 pm

DarkNighty pisze:Do osób, które zakupiły Orange 5 w przedpłacie: dotarły już do was tomiki?
Minęło już osiem dni roboczych od premiery, a ja wciąż nie otrzymałam tomu. Do tej pory nie musiałam czekać na przedpłatę więcej niż 3-4 dni robocze. A tak chciałam wreszcie przeczytać całość. Pozostałe tomiki czekają na półce...
Może tomik zaginął w drodze? Ale mam nadzieję, że tak się nie stało. Choć wiem jak to czasem z pocztą jest. Może też być tak, że jakieś opóźnienie mają, albo po prostu ktoś się nie spieszy z twoją mangą. Poczekaj do początku przyszłego tygodnia.

Ja o tyle miałam dobrze, że byłam w Empiku w sobotę. Nie było tomiku na półce i spytałam się, czy już mają. Kobitka przyniosła mi, bo chyba nie spieszyli się z wyłożeniem na półkę. Cieszę się, że zamknęłam kolejną kolekcję :D .
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » pt lut 19, 2016 11:46 pm

Właśnie widziałam już Orange 5 w empiku i w kilku innych miejscach. Zamówiłam specjalnie w przedpłacie, żeby go szybciej dostać, ponieważ chciałabym już przeczytać całą serię. Zapoznałam się tylko z pierwszym tomem i teraz cierpliwie czekam... Ale już się robię zła -.-'
Jeśli nie dojdzie do rody w następnym tygodniu, to będę pisać do Waneko. Nie mam innego wyjścia.
Skip Beat!, Cat Street, Magi: Sinbad no Bouken, ACCA, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Taiyou no Ie
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
Fanatyk

Post autor: Fani » sob lut 20, 2016 12:37 am

Do mnie tomik doszedł we wtorek. Sam kupuje mangi najczęściej w przedpłatach i trzeba przyznać, że te od waneko idą najdłużej w porównaniu do innych wydawnictw.

yurizono

Post autor: yurizono » sob lut 20, 2016 11:09 am

Ostatecznie do tego tomu nie dorzucano żadnego dodatku? Jeśli dobrze pamiętam, miało się coś pojawić, na asku uznano nawet papeterię za ciekawy pomysł.

Awatar użytkownika
Otai
Wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Otai » sob lut 20, 2016 2:08 pm

Na asku pisali też, że żadnych dodatków do 5 tomu nie będzie :P.

yurizono

Post autor: yurizono » sob lut 20, 2016 2:36 pm

Otai pisze:Na asku pisali też, że żadnych dodatków do 5 tomu nie będzie :P.
Dziękuję, musiałam to przeoczyć.

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » sob lut 20, 2016 4:03 pm

Dotarł dzisiaj do mnie tomik. Okazało się, że listonosz wrzucił przesyłkę z Orange do złej skrzynki - kilka ulic dalej. Prawdopodobnie po prostu nie chciało mu się iść dalej...
Obrazek

Awatar użytkownika
sumomo08
Adept

Post autor: sumomo08 » sob lut 20, 2016 9:56 pm

yurizono pisze:Ostatecznie do tego tomu nie dorzucano żadnego dodatku? Jeśli dobrze pamiętam, miało się coś pojawić, na asku uznano nawet papeterię za ciekawy pomysł.
Uznano mój pomysł z papeterią za dobry, ale niestety go nie wykorzystano, a szkoda bo to by był fajny dodatek.
DarkNighty pisze:Dotarł dzisiaj do mnie tomik. Okazało się, że listonosz wrzucił przesyłkę z Orange do złej skrzynki - kilka ulic dalej. Prawdopodobnie po prostu nie chciało mu się iść dalej...
Kilka ulic dalej to trochę przeginka, rozumiem jakby ktoś mieszkał w bloku i by pomylił przykładowo twoją skrzynkę ze skrzynką sąsiada obok. Ale ważne, że tomik mimo wszystko nie zaginął i dotarł do ciebie. Pewnie już przeczytany? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » sob lut 20, 2016 11:09 pm

sumomo08 pisze:Kilka ulic dalej to trochę przeginka, rozumiem jakby ktoś mieszkał w bloku i by pomylił przykładowo twoją skrzynkę ze skrzynką sąsiada obok. Ale ważne, że tomik mimo wszystko nie zaginął i dotarł do ciebie. Pewnie już przeczytany? :P
Bingo :D
Przeczytałam dzisiaj całość, ponieważ czekałam z lekturą do ostatniego tomu. Seria bardzo mi się podobała i cieszę się, że mnie nie zawiodła. W końcu jakieś shoujo na polskim rynku, które faktycznie mnie wciągnęło i nie żałuję kupna :D
Obrazek

Awatar użytkownika
sumomo08
Adept

Post autor: sumomo08 » pn lut 22, 2016 1:40 am

DarkNighty pisze:
sumomo08 pisze:Kilka ulic dalej to trochę przeginka, rozumiem jakby ktoś mieszkał w bloku i by pomylił przykładowo twoją skrzynkę ze skrzynką sąsiada obok. Ale ważne, że tomik mimo wszystko nie zaginął i dotarł do ciebie. Pewnie już przeczytany? :P
Bingo :D
Przeczytałam dzisiaj całość, ponieważ czekałam z lekturą do ostatniego tomu. Seria bardzo mi się podobała i cieszę się, że mnie nie zawiodła. W końcu jakieś shoujo na polskim rynku, które faktycznie mnie wciągnęło i nie żałuję kupna :D
Mangę polubiłaś to teraz tak jak wiele fanów tego tytułu pewnie będziesz czekać na anime :) ?

Jak dla mnie manga mogłaby mieć jeszcze jeden tomik :) . Pewnie byśmy się dowiedzieli jak w przyszłości dalej się potoczyło. Ci co przeczytali wiedzą i domyślają się co w dalszej przyszłości było, ale ja mam lekki niedosyt :D . Świetny tytuł i ciągle mi go mało :P .
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » pn lut 22, 2016 11:00 am

sumomo08 pisze:Mangę polubiłaś to teraz tak jak wiele fanów tego tytułu pewnie będziesz czekać na anime :) ?

Jak dla mnie manga mogłaby mieć jeszcze jeden tomik :) . Pewnie byśmy się dowiedzieli jak w przyszłości dalej się potoczyło. Ci co przeczytali wiedzą i domyślają się co w dalszej przyszłości było, ale ja mam lekki niedosyt :D . Świetny tytuł i ciągle mi go mało :P .
Tak, czekam. Jestem ciekawa, jak odbiorę postacie w animowanej wersji :D

Nie miałabym nic przeciwko jeszcze jednemu tomowi, szczególnie, że dużo rzeczy zostało niedopowiedzianych. Autorka zdecydowała się jednak na zakończenie otwarte i ma ono również swoje plusy :D

Dla mnie jedyną wadą jest to, że główny wątek miłosny był strasznie słodki i niewinny. Jakby byli w podstawówce, a nie w liceum. To częsty zarzut względem japońskich shoujo xD
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Orange"”