Orange - temat ogólny

Dział poświęcony mandze Orange
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » ndz paź 26, 2014 9:52 am

Pomysł na historie naprawdę genialny. Kto z nas nie ma w sobie żali i wyrzutów wspominając przeszłość? Chyba nikt. Usiadłam do skanów, bo zawsze tak robię przed kupnem by potem nie żałować zakupu i zmarnowanych pieniędzy, których nigdy za wiele. No i.... manga sama w sobie naprawdę super. Ładna kreska, ciekawa historia i dobrze zrobiony charakter głównej bohaterki, jej rozterki i podejmowane decyzje. Jednak pomimo tych wszystkich zalet tytuł nie dla mnie. Raz że już jednak wyrosłam chyba z takich shojek, a dwa tak wielkiego smutku w moim sercu po przeczytaniu ledwie kilkunastu stron żaden tytuł nie wywołał. A ja nie lubię się przy lekturach za bardzo smucić. Jednak odpuszczę sobie ten tytuł. Ale innym polecam jak najbardziej.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » ndz paź 26, 2014 9:42 pm

W końcu też siadłam do skanów, żeby tylko zerknąć o co to halo. Doszłam do momentu w którym była dziewczyna tego głównego chłopaka chciała wziąć spinkę od tej protagonistki i agresywnie wcisnęłam czerwony krzyżyk na w prawym górnym rogu. Stresujące :lol: Nie zamierzałam kupić i w sumie przy tym zostanę. Łez i bólu po NANIE wystarczy mi na całe życie, nie potrzebuję Orange. *idzie do łóżka płakać*

Jestem z siebie dumna - pierwszy raz zaznaczałam spoiler i dobrze mi wyszło.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz paź 26, 2014 10:39 pm

Czy tylko ja nie płakałam przy Orange :P ?Gdy czytam to nawet się przy tym nie smucę...
Coś ze mną jest nie tak :-k ?

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » wt lut 03, 2015 9:25 pm

Obwoluta Orange 4 tom -------> (Chyba, jeśli nie to, to pls bez hejty XDD)

https://41.media.tumblr.com/94643782a9a ... o1_540.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt lut 03, 2015 9:28 pm

Hmmm... obwoluta to nie jest, tylko obrazek, który będzie na niej. Okładka będzie wyglądać tak: http://41.media.tumblr.com/b08e678a8a7c ... 1_1280.png
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » wt lut 03, 2015 9:56 pm

Ajsza pisze:Hmmm... obwoluta to nie jest, tylko obrazek, który będzie na niej. Okładka będzie wyglądać tak: http://41.media.tumblr.com/b08e678a8a7c ... 1_1280.png
Każda okładka ma swój urok. Autorka ładnie rysuje i pomysł na okładki też ma fajny. Bardzo podoba mi się ten realizm, tło jak ze zdjęcia(autorka wzoruje się na zdjęciach i rzeczywistych miejscach) :) . Chciałabym już uzbierać wszystkie tomiki :P .

Edit: Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł co do Orange, oprócz tych kopert do ostatniego tomiku. Jeśli dobrze pamiętam to w Japonii była też pocztówka. Ale mój nowy pomysł to znaczek pocztowy z Orange, nawet nie musiał by być taki prawdziwy(w sensie taki z klejem). Wiem, że to akurat nie wykonalne, ale chciałam chociaż podać coś takiego ;) .

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » czw mar 12, 2015 9:13 am

muszę sobie w najbliższym czasie kupić to "Orange", bo wszyscy bardzo chwalą, polecają, do tego ma bardzo ładne okładki :D

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » czw mar 12, 2015 6:32 pm

Dahlia pisze:muszę sobie w najbliższym czasie kupić to "Orange", bo wszyscy bardzo chwalą, polecają, do tego ma bardzo ładne okładki :D
Chwalą i polecają, bo warto ją promować :) . Jeszcze tylko 2 tomiki do końca i jeśli dobrze pójdzie to w tym roku będzie komplet na półce :) .

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr mar 25, 2015 1:58 pm

Postanowiłem zabrać się za jakiś romans i padło na Orange, bo tyle osób zachwala i mam sprzeczne odczucia. Przeczytałem 3 tomy.

Zacznijmy od tego że nie lubię zabaw z czasem. Takie moje uprzedzenie.
Główna bohaterka jest zła, w zasadzie to najsłabsza postać tej serii. Jestem już za stary i męczy mnie okrutnie przekaz by (uproszczenia początek) być dobrym, miłym, cichym, potulnym, bez charakteru i czekać aż pojawi się ukochany (uproszczenia koniec). Niestety Naho wpisuje się w niego całkowicie. Do zwykłego pakietu użalania/zamartwiania się doszły jeszcze te z związane z zmianą historii.
Kakeru dzięki swojej normalności jest ciekawą postacią, nie zdobył on jednak mojej sympatii bo się poddał i zrezygnował z życia, do tego polubiłem kogo innego.
Reszta paczki wyszła bardzo fajnie, sympatyczni i bardzo pozytywnie.
Suwa natychmiast przypadł mi gustu i to jemu najbardziej kibicuje, bo to aż za dobry chłopak jest. Niestety z każdym rozdziałem było mi go coraz bardziej szkoda.
Ogólnie historia nie jest zła, choć nie udało jej się mnie kupić. Postacie poza głównymi spodobały mi się.

Co ciekawe to ta bonusowa historia spodobała mi się dużo bardziej, choć pierwsza część tego nie zapowiadała. W drugim ciekawie się zrobiło.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » sob mar 28, 2015 12:29 pm

Trzeci tom rozpoczyna serię rozdziałów ktorych jeszcze nie miałam okazji poznać, także jestem bardzo ciekawa jak ta historia potoczy się dalej. No i jedna rzecz byla taka jak myślałam że się okaże : )
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » ndz kwie 05, 2015 4:43 pm

Reviolli pisze: Zacznijmy od tego że nie lubię zabaw z czasem. Takie moje uprzedzenie.
Mnie to osobiście chyba najbardziej zafascynowało w tej mandze. No i już nie przesadzajmy, mieszanie w czasie ogranicza się tutaj do krótkich przeniesień w czasie do przyszłości, gdzie poznajemy zachowania dorosłych bohaterów, tutaj nie ma totalnie nic niezrozumiałego.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw kwie 23, 2015 11:13 am

Manga Orange doczeka się adaptacji w postaci LA :)
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ber/.87421

MidoriCha
Status: Offline

Post autor: MidoriCha » sob lip 04, 2015 9:38 am

Co z piątym tomem? Wiem, że jeszcze oryginał nie został wydany, ale wiadomo coś mniej więcej choć?

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » sob lip 04, 2015 3:05 pm

Powinien pojawić się w okolicach listopada/grudnia w Japonii ;) Trzeba do tego dołożyć jakieś 3 miesiące i wyjdzie data premiery u nas.

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » sob lip 04, 2015 5:49 pm

kuras pisze:Powinien pojawić się w okolicach listopada/grudnia w Japonii ;) Trzeba do tego dołożyć jakieś 3 miesiące i wyjdzie data premiery u nas.
Hoho, no to jeszcze sobie poczekamy ponad pół roku :) .

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 20, 2015 8:19 am

Manga oficjalnie zostanie zakończona 25 sierpnia [5 tomów] :( Cały news
The official website for the live-action film based on Ichigo Takano's manga Orange announced on Monday that the manga will end in the October issue of Futabasha's Monthly Action magazine on August 25. The manga will have five compiled volumes.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pn lip 20, 2015 11:29 am

No i dobrze. Po co sztucznie przedłużać.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn sie 24, 2015 4:10 pm

Oficjalnie piąty tomik Orange będzie miał swoją premierę 12 listopada w Japonii.

Herbset
Status: Offline

Post autor: Herbset » śr sie 26, 2015 8:27 am

Jak wam się podobało zakończenie? Jeżeli o mnie chodzi, to odczuwam pewien niedosyt. Mam wrażenie jakby autorka chciała jak najszybciej zamknąć akcję, ze względu na film który niedługo wychodzi, przez co cały klimat się posypał.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr sie 26, 2015 8:55 am

Czekam na tomik od waneko żeby poznać zakończenie. Wszystkie 4 tomy kupiłam hurtowo i bardzo mnie wciągneło mimo, że za shojo nie przepadam.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Orange"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości