Orange - temat ogólny

Dział poświęcony mandze Orange
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr sie 06, 2014 9:37 pm

zandam pisze:
Ajsza pisze:Tylko że nigdzie nie znalazłam potwierdzenia, że to według Waneko oznacza format Kurosha. Jeśli gdzieś to zauważyłaś - podaj mi proszę linka, będę wdzięczna.
Patrz, co wygrzebałam w komentarzach. :mrgreen:
Wataken pisze:Tak, rozmiar standardowy to taki Kurosz lub Pandora właśnie.
:lol: Teraz już nie mogą się wycofać, bo będzie można mówić, że są niesłowni. :P
Mam nadzieję, że Waneko dotrzyma słowa, bo kupię ten tytuł, jeśli format będzie Kuroszowy. :P
No i super :mrafroamerykanin: Teraz nic tylko kupować.
Ktoś może powiedzieć w jakim trybie wychodzą rozdziały Orange? :) Co miesiąc? Co tydzień?
Co dwa miesiące.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr sie 06, 2014 10:04 pm

Manga może sympatyczna, ale założenia - i sposób ich realizowania - ma całkowicie bezsensowne.
Więc chyba spasuje.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw sie 07, 2014 3:03 pm

Jak na razie jedyna manga Waneko z tego karnawału nowości, którą kupię na pewno.

Berii
Status: Offline

Post autor: Berii » czw sie 07, 2014 8:34 pm

Uwielbiam i kupię na pewno :D Wielkie DZIĘKUJĘ!
Ktoś może powiedzieć w jakim trybie wychodzą rozdziały Orange? :) Co miesiąc? Co tydzień?
Średni co dwa miesiące, czasami nieregularnie. Np ostatnio nie wyszedł, bo jak to pisała autorka pracuje nad wydaniem 3 tomu. 13 rozdział ma wyjść jeszcze w tym miesiącu (gdzieś 23/24) a okładka 3 tomu ( mimo, że okładki są zupełnie inne niż te wcześniejsze to moim zdaniem też piękne :D) prezentuje się tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » czw sie 07, 2014 9:03 pm

Postacie narysowane a tło to jakaś inna technika?

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » czw sie 07, 2014 10:59 pm

Okładki tragiczne, ale jakoś to przeżyję. ;)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt sie 08, 2014 9:07 am

Mi okładki się podobają :) Jak dla mnie są równie ładne jak te, na które Waneko nie dostało licencji.
Jeżeli rozdziały wychodzą co dwa miesiące... ech tyle czekania na nowe tomy... :( Ale z drugiej strony to ta seria i tak nie jest moim priorytetem zakupowym.
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt sie 08, 2014 10:08 pm

Czemu "tragiczne"? :O Sama manga średnio mnie interesuje, ale okładki mi się nawet podobają.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » sob sie 09, 2014 11:03 am

Mixik pisze:Czemu "tragiczne"? :O Sama manga średnio mnie interesuje, ale okładki mi się nawet podobają.
Mnie też się bardzo podobają. Chyba głównie przez kolory - są takie miłe dla oka.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sie 09, 2014 12:27 pm

Dużo bardziej podobały mi się poprzednie okładki. Te wyglądają przeciętnie (jak typowe shoujo) i gdybym to je widziała podczas pierwszego zapoznania z tym tytułem w dziale z propozycjami, to w ogóle bym się nim nie zainteresowała, bo typowe szojki już mi się dawno przejadły.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob sie 09, 2014 12:44 pm

Ja już miałam prosić wydawnictwo o te starsze okładki,ale skoro nie mogą to mówi się trudno :( .Mnie też przyciągały te starsze.Wyróżniały się na tle innych szojek.Nowsze też niby się wyróżniają(zwłaszcza tło),ale już bardziej przypominają typowe shoujo.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob sie 09, 2014 12:50 pm

Obrazek
Tak wyglądają te starsze okładki? Czy ja wiem, czy się wyróżniają... Tło jest ciekawe, ale po kresce bym powiedziała, że to typowa szojka...

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » sob sie 09, 2014 1:13 pm

Co prawda i tak nie kupuję tej serii, ale te nowsze okładki bardziej mi się podobają, tak patrząc obiektywnie. W starszych to taki misz-masz jest, jakby autor się nie mógł na nic zdecydować, ewentualnie chciał ozdobić sketchbook'a :P O, właśnie! Te okładki się do artbooków nadają.. Hehe, właśnie doszłam do tego, z czym mi się skojarzyły :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob sie 09, 2014 1:13 pm

Może są bardziej "artystyczne"? ;d Ja też wolę nowsze okładki, chociaż te pierwsze też nie są złe...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sie 09, 2014 1:48 pm

Mixik pisze:Tak wyglądają te starsze okładki? Czy ja wiem, czy się wyróżniają... Tło jest ciekawe, ale po kresce bym powiedziała, że to typowa szojka...
Chodzi o symbolikę tła, która nawiązuje do treści komiksu. :) W tych nowych ciągle pojawiają się te same postacie: dwóch chłopaków i dziewczyna na tle jakiegoś zdjęcia. Nie dość, że nie lubię takich połączeń (rysunek + fotografia), to ewidentnie wskazują na trójkąt miłosny, czyli oklepane shoujo... :|

vesta
Adept
Posty: 124
Rejestracja: śr paź 06, 2010 3:47 pm
Status: Offline

Post autor: vesta » sob sie 09, 2014 2:42 pm

zandam pisze:(rysunek + fotografia)
Może się nie znam, ale w powiększeniu, dla mnie to nie wygląda na zdjęcie, tylko bardzo dopracowany rysunek (odwzorowanie zdjęcia). O tu większy obrazek.
Ponadto bardzo podobają mi się grzbiety i logo w tej wersji. Pierwsze okładki fajnie nawiązywały do listów, ale drugie są takie malownicze, nie mogę się napatrzeć. I również nawiązują do treści, wystarczy porównać okładki pierwszego i drugiego tomucałe okładki(przód i tył). Dlatego nie skreślałabym ich od razu, jednak rozumiem, że każdemu może się podobać coś innego.

Awatar użytkownika
Mokuren
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 03, 2013 11:18 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mokuren » sob sie 09, 2014 3:58 pm

Co prawda, wypowiadałam się już o Orange w temacie z nowościami, ale tutaj też wtrącę swoje trzy grosze. Po tej przerwie w wydawaniu mangi w Japonii, straciłam nadzieję na wydanie Orange w Polsce. Tym bardziej cieszę się, że Waneko nie zrezygnowało ze starania się o ten tytuł. Z niecierpliwością będę czekać na pierwszy tom. To pierwsza wanekowa zapowiedź od czasu Kagen no Tsuki, która tak mnie ucieszyła.

Co do okładek, pierwsza wersja wiedzie u mnie prym, bo przypomina mi kolaż :) Połączenie czarno-białej postaci i kolorowego tła było na tle innych okładek mang shoujo bardzo wyróżniające. Do tego obrazki z okładek się ze sobą łączyły i mogły tworzyć jakąś większą całość jak np.: w przypadku okładek Monstera. Nowe wersje nie są brzydkie, ale takie bardziej jak zauważyła zandam, typowe dla szkolnych shoujo. Skoro jednak nie udało się uzyskać tamtych, to mówi się trudno. Nie będę z tego powodu załamywać rąk, a do nowych pewnie szybko przywyknę jak mi się opatrzą. Dziwnie też by wyglądały dwa pierwsze tomy ze starymi okładkami, a trzeci już w całkowicie odmiennej koncepcji.

MephDepth
Status: Offline

Post autor: MephDepth » pn sie 11, 2014 10:29 pm

Kupię na pewno :D Powiem szczerze, że coś czułam od lutego (?), że Waneko może to wydać. Polecam ;)

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pn sie 11, 2014 10:35 pm

Mephu, co Ty dwa konta masz? :p hue hue.


Orange, Orange, Orange~

MephDepth
Status: Offline

Post autor: MephDepth » pn sie 11, 2014 10:40 pm

2? XDD Może kiedyś założyłam i zapomniałam... Bo nikt takiej nazwy nie ma.. XDD

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Orange"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości