Orange - temat ogólny

Dział poświęcony mandze Orange
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Orange - temat ogólny

Post autor: wataken » śr sie 06, 2014 4:29 pm

Jak w temacie, temat do ogólnych rozważań na temat mangi Orange.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr sie 06, 2014 4:38 pm

Format kuroshowy, prawdaaaaa? :mrgreen:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 06, 2014 4:39 pm

Przecież napisali,że format standardowy.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » śr sie 06, 2014 4:41 pm

Zastanowię się... pytanie tylko ile ta manga może mieć tomów?

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr sie 06, 2014 4:45 pm

Ame pisze:Przecież napisali,że format standardowy.
Tylko że nigdzie nie znalazłam potwierdzenia, że to według Waneko oznacza format Kurosha. Jeśli gdzieś to zauważyłaś - podaj mi proszę linka, będę wdzięczna.

1000 post, nolife jak nic
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

psiak200
Status: Offline

Post autor: psiak200 » śr sie 06, 2014 4:56 pm

Na pewno kupię ;) Ciekawa jestem czy do przedpłaty 1 tomu będą dodawane jakieś plakaty albo coś? ;)

Nozomi
Posty: 97
Rejestracja: pt lis 30, 2012 3:01 pm
Status: Offline

Post autor: Nozomi » śr sie 06, 2014 4:56 pm

Ajsza pisze:Tylko że nigdzie nie znalazłam potwierdzenia, że to według Waneko oznacza format Kurosha. Jeśli gdzieś to zauważyłaś - podaj mi proszę linka, będę wdzięczna.
Masz racje, przy Sekaiichi pisze format standardowy, ale tu chyba chodzi o ten kuroszowy, przy Orange też pisze standardowy tylko chyba że taki jak DD.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr sie 06, 2014 4:58 pm

Jakie będą okładki?
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr sie 06, 2014 5:01 pm

Okładki będą z wydania Futabashy, ponieważ od nich mamy licencje, te pierwsze są nieosiągalne choć w naszej opinii były ładniejsze :(

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr sie 06, 2014 5:04 pm

kuras pisze:Okładki będą z wydania Futabashy, ponieważ od nich mamy licencje, te pierwsze są nieosiągalne choć w naszej opinii były ładniejsze :(
Aha, czyli te okładki, które macie w sklepie? To mnie zasmuciliście.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr sie 06, 2014 5:10 pm

kuras pisze:Okładki będą z wydania Futabashy, ponieważ od nich mamy licencje, te pierwsze są nieosiągalne choć w naszej opinii były ładniejsze :(
Fakt, były ładniejsze i ciekawsze. Ale te nowe też nie są brzydkie. Zresztą, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
psiak200 pisze:Ciekawa jestem czy do przedpłaty 1 tomu będą dodawane jakieś plakaty albo coś? ;)
O, popieram :D.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr sie 06, 2014 5:14 pm

Mnie żaden plakat ani inny dodatek nie zachęci do zakupu. Może znajdę czas, żeby przejrzeć to, co dotąd wyszło, bo krótkie i się zastanowię. :P

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » śr sie 06, 2014 5:26 pm

kuras pisze:Okładki będą z wydania Futabashy, ponieważ od nich mamy licencje, te pierwsze są nieosiągalne choć w naszej opinii były ładniejsze :(
Łeee szkoda :/. Tamte lepsze były okładki, idealnie pasowały do mangi. Alen nie ma co narzekać;p, bo tak czy siak Orange wydacie, Extra :). Tryb trzymiesięczny w przypadku tej mangi jest całkiem spoko.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr sie 06, 2014 5:32 pm

NIc nie będzie zmieniane w układzie graficznym? (logo, cyfra, itp..)

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr sie 06, 2014 5:52 pm

Tytuł zostaje po angielsku?

Pytam bo czytałem tylko jeden rozdział, może pomarańcza ma jakieś znaczenie w mandze i warto byłoby złamać zasadę - "co brzmi obco-kul dla Japończyka powinno brzmieć - obco-kul dla Polaka".

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr sie 06, 2014 6:17 pm

Faust pisze:Tytuł zostaje po angielsku?

Pytam bo czytałem tylko jeden rozdział, może pomarańcza ma jakieś znaczenie w mandze i warto byłoby złamać zasadę - "co brzmi obco-kul dla Japończyka powinno brzmieć - obco-kul dla Polaka".
Czytałam póki autorki nie wykopsali z wydawnictwa i ani słowa o pomarańczach nie było.

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » śr sie 06, 2014 6:29 pm

Shakkaho pisze:
Faust pisze:Tytuł zostaje po angielsku?

Pytam bo czytałem tylko jeden rozdział, może pomarańcza ma jakieś znaczenie w mandze i warto byłoby złamać zasadę - "co brzmi obco-kul dla Japończyka powinno brzmieć - obco-kul dla Polaka".
Czytałam póki autorki nie wykopsali z wydawnictwa i ani słowa o pomarańczach nie było.
A ja wnioskuję, że tytuł wynika z jej koloru włosów, tak samo jednego z jej przyjaciół (męża z przyszłości). Ale bardziej bym obstawiała, że chodzi o nią, bo w końcu sporo się kręci wokół niej.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr sie 06, 2014 8:36 pm

Ktoś może powiedzieć w jakim trybie wychodzą rozdziały Orange? :) Co miesiąc? Co tydzień?
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr sie 06, 2014 9:07 pm

Ajsza pisze:Tylko że nigdzie nie znalazłam potwierdzenia, że to według Waneko oznacza format Kurosha. Jeśli gdzieś to zauważyłaś - podaj mi proszę linka, będę wdzięczna.
Patrz, co wygrzebałam w komentarzach. :mrgreen:
Wataken pisze:Tak, rozmiar standardowy to taki Kurosz lub Pandora właśnie.
:lol: Teraz już nie mogą się wycofać, bo będzie można mówić, że są niesłowni. :P
Mam nadzieję, że Waneko dotrzyma słowa, bo kupię ten tytuł, jeśli format będzie Kuroszowy. :P

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sie 06, 2014 9:07 pm

Angu pisze:Ktoś może powiedzieć w jakim trybie wychodzą rozdziały Orange? :) Co miesiąc? Co tydzień?
Ni wiem czy mam aktualne info, ale chyba co miesiąc i do tego niekoniecznie regularnie, ponieważ autorka w tej chwili rysuje także drugą mangę. Chyba że się coś zmieniło.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Orange"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości