Orange

Dział poświęcony mandze Orange

Forumowiczu, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak!
77
70%
Może...
15
14%
Nie!
18
16%
 
Liczba głosów: 110

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw paź 24, 2013 3:43 pm

Przyjrzałam się bliżej tej mandze, i nawet fajna się wydaje. Pierwszy tom bym kupiła, tak na spróbowanie :)

Berii
Status: Offline

Post autor: Berii » czw paź 24, 2013 4:56 pm

Ojeju, ojeju...! Na prawdę ma być wznowiona?! To cudownie!! Tak bardzo bym chciała mieć to na półce!:) historia ciekawa, ładna kreska, jest po prostu niesamowita:) Kupiłabym na 100%. Także Drogie Waneko...proszę;) nie poddawajcie się:)

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » czw paź 24, 2013 10:40 pm

Wow, a ja już nie miałam nadziei na poznanie zakończenia :p Świetna wiadomość xD No to Waneko liczymy na Was :)

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt paź 25, 2013 9:18 pm

A okładka jaka ładna [-o<

Obrazek
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Rika-chan
Status: Offline

Post autor: Rika-chan » sob paź 26, 2013 1:44 pm

Zdecydowanie tak, skoro wyjdą następne rozdziały :)
Miło się czyta i ładna kreska :)

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » sob paź 26, 2013 4:02 pm

Wspaniała manga, ciekawa a zarazem bardzo smutna. W końcu przeczytałam wszystkie dostępne rozdziały i jestem na tak :D. Super, że manga będzie wznowiona:)

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » sob paź 26, 2013 4:13 pm

Hmm piszecie, że smutne, w opisie jest tag ,,tragedia", mówicie o ładnej kresce wraz z nietuzinkowymi okładkami- i jak tu ma się nie udzielić mi Wasz entuzjazm. Kupiłbym zdecydowanie, ale jednak pod pewnym warunkiem- mała liczba tomów (bo rozumiem na razie, nie wiadomo ile ma ich być.)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob paź 26, 2013 4:31 pm

Mephisto, historia nie jest stworzona pod sporą ilość tomów. Obstawiam nie więcej niż 10. Coś około 5 - tak sądzę - ale kto wie co autorka ma zamiar z tym zrobić.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Sam44
Status: Offline

Post autor: Sam44 » sob paź 26, 2013 5:17 pm

Ilość tomów to raczej sprawa drugorzędna, skoro manga ma wychodzić nieregularnie, prawdopodobnie co 2 miesiące, albo i rzadziej (nowy rozdział dopiero 25 lutego w Japonii). W tym samym magazynie wczoraj wyszła nowa manga tej autorki, więc serie pewnie będą pojawiać się na przemian. Na oko wychodzi więc jakiś tom rocznie, nie więcej.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob paź 26, 2013 7:18 pm

Również byłabym zainteresowana "Orange", gdyby wyszło w takim wydaniu, jak SS, czy BR. W końcu wspominaliście, że nietypowe tytuły będą wydawane w większym rozmiarze, a ten taki (ponoć) jest (Już nie wspomnę o tym, że nadal nie rozumiem, dlaczego KnT się na takowe nie załapało). :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob paź 26, 2013 10:25 pm

Przed chwilą skończyłam czytać to, co znalazłam w skanach (czyli 9 rozdziałów). Tytuł spodobał mi się, taka spokojna obyczajówka z sympatycznymi bohaterami. Motyw z listami z przyszłości bardzo interesujący i ciekawa jestem, czy postaciom uda się zmienić pewne rzeczy (czy raczej tę jedną konkretną). Lektura bardzo przyjemna i "odprężająca".

Moim zdaniem tytuł nie powinien przekroczyć 10 tomów (powyżej fabuła mogłaby się rozwlec i stracić na wartości). Jeśli tak będzie, to z pewnością bym go kupiła.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz paź 27, 2013 3:16 am

Oj, podobno wcześniej autorka miała problem z terminami (chociaż obstawiam, że wina leżała bardziej po stronie wydawnictwa), to teraz z dwoma mangami... No, chyba że przez ten dłuższy czas narysowała Orange do końca i teraz tylko będzie wydawała, a ten nowy tytuł rysuje na bieżąco.
Co do fabuły, nie powinna być rozwleczona, skoro już w tych dostępnych do tej pory rozdziałach ujawniono tyle tajemnic. No i jak już rozmawialiśmy kiedyś- wbrew pozorom mało jest tytułów związanych z manipulacją czasem, mimo że to niby taki oklepany temat.

Kimura
Status: Offline

Post autor: Kimura » śr lut 19, 2014 5:43 pm

Jestem na tak, koniecznie! :D

Berii
Status: Offline

Post autor: Berii » ndz mar 02, 2014 6:55 pm

a tak wyglądała zapowiedź 10 rozdziału, który wyszedł 25 lutego :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr mar 05, 2014 12:54 pm

Spora różnica w kresce między 9 a 10 rozdziałem. Widać za to, że autorka na w głowie rozplanowaną całą fabułę i konsekwentnie podażą tym schematem. Mam tylko nadzieję, że nie będzie kolejnych cyrków z autorką i tym razem uda się doprowadzić mangę do końca (i wydać ją w Polsce).

Berii
Status: Offline

Post autor: Berii » śr mar 05, 2014 2:43 pm

Historia nadal świetna, ta manga ma w sobie to "coś" :) Faktycznie widać, że nie będzie się rozwlekać w nieskończoność i nie powinna być to zbyt długa seria. Też mam nadzieję, że tym razem wyda ją bez problemów i szczerze cudownie byłoby ją mieć wydaną w Polsce:) Będę to powtarzać do znudzenia: Waneko, liczę na Was!:)

Momo
Status: Offline

Post autor: Momo » śr mar 05, 2014 4:51 pm

Manga wznowiona, więc teraz tylko czekać aż jakieś wydawnictwo weźmie się za ten tytuł :D

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr mar 05, 2014 5:00 pm

No niech najpierw trochę tomów się zbierze :P Odbiór mangi jest tak pozytywny, że ktoś chyba się za to zabierze. Może Waneko lub JPF do serii josei?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr mar 05, 2014 5:04 pm

Daminox pisze:Może Waneko lub JPF do serii josei?
Nie zaliczyłbym tej mangi do josei. To wciąż shoujo, nietypowe i inne, ale wciąż shoujo. Do tego Waneko już zdradziło, że interesowali się tą mangą, więc...
Do tej pory rozdziałów nazbierało się na ponad 2 tomy, jak autorka nie będzie miała problemów z terminami, to szybko się nazbiera ich więcej.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr mar 05, 2014 5:09 pm

Marei pisze:
Daminox pisze:Może Waneko lub JPF do serii josei?
Nie zaliczyłbym tej mangi do josei.
No cóż, to seinen :P A przynajmniej tak twierdzi Baka. Przynajmniej mam kolejny argument przeciwko używaniu tych tagów. :D
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Zablokowany

Wróć do „"Orange"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości