Polskie Dzieci [cd]

"To mogło być bardzo śmieszne.. Gdyby nie było takie smutne" - zapraszamy do dyskusji na temat Jeża
Zablokowany
Xeo
Status: Offline

Polskie Dzieci [cd]

Post autor: Xeo » wt cze 03, 2003 3:26 pm

[Temat [by my], skopiowany z MANGAFORUM. -
przyczyna? Usuniecie tamtych dzialow ;)

Tak wiec zapraszam uzytkownikow
do dalszej lub nowej dyskusji:))]:



Tak nie moze byc, zeby takie tytuly jak 'Jez'
przestawaly byc produkowane w naszym kraju,
Ok, rozumiem doskonale Waneko, ze jak sie manga nie oplaca
to cofamy ja ze sprzedazy, i nie mam co do tego zadnych pretensji
do red. Waneko. Moje pretensje sa raczej kierowane do fanow..
Ludzie dorosnijcie.. postarajcie sie zrozumiec, cos powazniejszego..
postarajcie sie doszukac 'wyjatkowosci' w mangach o tzw. 'brzydkiej kresce'.. [btw ten text mnie dobija --].. To bez sensu jak ciagle
bedziemy czytac takie 'X', 'Love Hina' czy kto tam wie co..
[prosze sie nie obrazac, za te przyklady :)].. Jak narazie dochadza mangi typu 'slayers', odchadza takie jak 'jez' czy 'black jack'.. to swiadczy o naszym/waszym nienajwyzszym poziomie.. - przykre, ale prawdziwe.
mowie to chocby dlatego,
a. zeby roznorodnosc mang na polskim rynku wzrosla..
b. przede wszystkim - zebym wreszcie mogl z duma, zamowic cos dobrego.. a nie takie shety, o tematyce wtornej..
Latwo powiedziec: 'nie podoba sie - nie czytaj..'
Jakie to jest takie dobijajace!..
Mozecie mnie nazwac, 'przesadnie starym' [prosze sie nie obrazic,
za kierowanie moich slow do 'masy'] (czy jakies tam duperele)..
ale w stosunku do.. [no niech bedzie] niektorych, naprawde sie taki czuje..
Nie chodzi mi tutaj o wiek, chodzi o: 'dojrzalosc umyslowa'
czy jak mam to nazwac.. no, nie wiem..

w kazdym badz razie, zycze wszystkim,
zeby oceniac cos - jak sie to cos w pelni rozumie
[a nie ze brzydka kreska, i zla okladka ...]

pozdrawiam Xeo.

[i jeszcze raz: prosze sie na mnie nie obrazac :]

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » wt cze 03, 2003 3:51 pm

Zapis dyskusji z mangaforum

zgadam się z tobą w 100%
Cytat:
a. zeby roznorodnosc mang na polskim rynku wzrosla..

no wogóle nie ma hantajów (ja chce la blue girl)
btw.- czy ten temat pasuje do tego działu.
_________________





Xeo
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

*tez mialem dylemat gdzie ten topic umiescic,
jednak tu on pasowal najlepiej..
Bo wlasnie starsze mangi Waneko, zostaly zastapiane bardziej komercyjnymi tytulami, a Jez jest tego najlepszym przykladem..

w miare logiczne ;)

*prosilbym o bardziej 'ogolne wypowiedzi' zwiazane 'bardziej' z topic'em

Xeo




cratebeer
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Zgadzam sie z Xeo w 100% (hm, ktos juz to powiedzial). Waneko z wydawnictwa propagujacego ambitna mange powoli przeksztalca sie w kalke JPFu, czyli "lecimy po znanych tytulach, bo dzieciaki to kupia". "Jez" odszedl w niebyt, "Black Jack" wywalony z MangaMixu, zapowiadany "Adolf" Tezuki tez nie ma zamiaru sie ukazac... Niestety cierpi tez na tym nasz (fanow) wizerunek, bo zaczynamy byc postrzegani jako milosnicy komiksu prostego w odbiorze... Powoli przestaje mi sie to podobac...
_________________



Yoghurt
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Xeo, jak zwykle demonizujesz Zgadzam się, że zdjęcie Jeża "bo słabo schodził" było chyba pomyłką w obliczeniach (bo kogo nie spytam, to zawsze mówił "Zejebioza ten jeż, kupuję chętnie" i nawet kumpel, który mangi nie łyka jeza wszystkie tomy ma), ale nie można też przeginać w drugą stronę... Od czegoś trzeba zacząć, a z reguły lepiej sprzedaje się to, co jest znane. Wyobraź sobie, że do wydawania mang potrzebna jest kasa, a nie tylko dobre chęci. Co z tego, ze ktoś zacząłby od Mangi ambitnej, do wyrobionego czytelnika, jeśli padłby po załóżmy dwóch miesiącach, bo ci mniej wyrobieni nie kupili? Nie oszukujmy się, byznes yz byznes i zarobić na wydawanie czegokolwiek trzeba. Jeśli kasa skapnie im z takich bzdetów jak Mars, to potem i znajdą się pieniądze na wydawanie czegoś z wyższej półki... Nasz rynek to nie hameryka czy Niemcy, że można wydawać sobie 30 serii na raz i jeszcze na tym zarobić, u nas nawet wydawcy poczytnych tygodników ciułają jak mogą przez durne podatki na prasę... a co dopiero o naszym ryneczku mangi wspominać, gdzie każdy egzemplarz sprzedany to sukces.



Xeo
Moderator!
-------------------------------------------------------------------------------

*Rozumiem doskonale to, ze najpierw musi byc kasa, zeby cos dla 'innych' [tzw: mniej liczniejszych] moglo powstac, zreszta zaznaczylem, ze do waneko nie mam zadnych pretensji ;).
I ciesze sie, ze nie chodzi im tylko o zyski [wierzac ich slowom]..
Bo rownie dobrze mogliby wydac nastepnego 'pewniaka',
a w tedy to dupa totalna i tyle.
*Wiesz jakos nie przekonuje mnie to, ze nagle wszystkie polskie dzieci wydorosleja.. raczej ci co powinni [idac normalnym tokiem rozw.] wydoroslec, zdziecinnieja - m.im. dzieki mangom jak 'vga' czy cos w tym stylu :).. bo niestety to nie hameryka czy niemcy i mlodziez tutejsza jest troche inna [nie powiem jaka :):P]

Xeo.
_________________



Yoghurt
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
*Wiesz jakos nie przekonuje mnie to, ze nagle wszystkie polskie dzieci wydorosleja.. raczej ci co powinni [idac normalnym tokiem rozw.] wydoroslec, zdziecinnieja - m.im. dzieki mangom jak 'vga' czy cos w tym stylu .. bo niestety to nie hameryka czy niemcy i mlodziez tutejsza jest troche inna [nie powiem jaka ]


Wierz mi, ograniczenie umysłowe dopadło tylko niewielką część ludności w tym kraju (taaaa, 1/7 Polski głosuje na samoobronę...argh), ja tam wierze, ze młodzież młodsza (bo sam do młodzieży jeszcze przecież należę) zdoła przerzucić się lub chociaz docenić inne mangi niż dragona czy inne tałatajstwo.
A podany przez ciebie przykład VGA jest jakiś mało przekonywujący, bo to jedna z lepszych mang Waneko
_________________



cratebeer
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Yoghurt napisał:
ja tam wierze, ze młodzież młodsza (bo sam do młodzieży jeszcze przecież należę) zdoła przerzucić się lub chociaz docenić inne mangi niż dragona czy inne tałatajstwo.



Ja tez mam taka nadzieje, lecz niektore posty na forum DB powoli mi ja odbieraja... Po prostu niektorzy mowia, ze jak JPF skonczy wydawac Dragona, to oni definitywnie koncza z manga. Moze powinnismy sie cieszyc, ze zostana z nami prawdziwi milosnicy komiksu, a fani nawalanek (i tylko ich) sie wykrusza?




Krzych Ayanami
Pan Admin!
--------------------------------------------------------------------------------

Wolałbym nie mówić "a nie mówiłem" , ale stało się to co się stać musiało. Po prostu było wykluczone , żeby nie nastąpiło przesunięcie z tytułów "wyszukanych" na "masowe"...

I to już jest wina Waneko ; każda osoba , mająca przynajmniej podstawy wiedzy ekonomicznej mogła powiedzieć , że ich strategia rynkowa nie ma szans realizacji. Ale chcieli pokazać , że jest inaczej i teraz mają...


A co do czytelników , to część się wykruszy ,a część zostanie... Nie ma nad czym rozpaczać.
_________________



Xeo
Moderator!
-------------------------------------------------------------------------------

*Yoghurt: Oby :)

*Crate: Czy uwazasz, ze fani Dragon Ball,
przeszli by na taki 'Black Jack',
czy moze 'Tu detektyw Jez'? -
Jak dla mnie to very wiecej niz watpliwe (...)

*Krzych: Wiadome bylo, ze np. 'Black Jack'..
Nie przyniesie im tylu kozysci co 'Video Girl Ai'
i zapewnie doskonale o tym wiedzieli..
Ty to oceniasz jako 'nowatorstwo ekonomiczne',
a ja to oceniam, jako chec zaspokojenia potrzeb,
innych fanow mangi - fanow powazniejszej mangi..
Nie zadne nowatorstwo.. raczej, proba przestawienia
'dzieci' na cos sensowniejszego, inteligentenijszego,
powazniejszego etc.
Jednak pierwsza proba okazala sie
porazka, licze na nastepna.. Licze takze
na fanow, ze proby ratowania swiata, pseudo inteligentne texty,
przystojne anioly, rozowa krew.. Przestanie ich wreszcie
krecic i zdecyduja sie naprawde, na cos madrego..
a zarazem na cos cudownego ..
polecam Jeza :)

Xeo.
_________________




cratebeer
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Xeo napisał:


*Crate: Czy uwazasz, ze fani Dragon Ball,
przeszli by na taki 'Black Jack',
czy moze 'Tu detektyw Jez'? -
Jak dla mnie to very wiecej niz watpliwe (...)

Xeo.


Nie, ale Yoghurt tak uwaza . Dla mnie tez jest to watpliwe, ale nie tak bardzo, jak dla Ciebie (chyba...) .
_________________



Yoghurt
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Ja po prostu jestem niepoprawny optymista Mam nadzieję, ze choć część "dzieci", jak pogardliwie nazwał niektórych fanów Xeo przerzucą się na coś innego

No, może tylko dlatego, ze nie wchodze na forum DB- chyba by mi resztki mózgu ugotowało
_________________




Sayane
--------------------------------------------------------------------------------

ja też tęsknie za Jeżem ale obawiam sie, że prawa polskiego rynku są silniejsze od dobrego gustu. Niech waneko zarobi na chłamie, to moze nie tylko Jeż wróci, ale tez jakies inne, ambitne tytuły sie pojawią ... ech ... nadzieja matką gluopich ponoć...
_________________





Shig
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Nareszcie ktoś znajomy
Witaj Sayane

Żeby nie było offtopa:
Może kiedyś Jeż wróci. Tylko żeby nie było to na takiej zasadzie jak wiecznie odwlekany powrót Evangeliona
_________________



Xeo
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

*yogh: tu trzeba sie zastanowic czy 'niepoprawny optymizm' ma cos wspolnego z 'naiwnoscia' ;) .. [zreszta, chyba te slowa sa bardziej niz bardzo, ze soba zwiazane ;)]

*ayane: Ja bym na za duzo nie liczyl..
Jakby Jez sie pojawil, bym byl w pelni [no prawie]
usatysfakcjonowany..
Zreszta jakis tytul powinien im
zapewniac sensowne zyski,
a jak na razie Jez sie do tego sie niestety -
nie nadaje (...) [brutalna prawda ;P]

Xeo
_________________




Sayane
--------------------------------------------------------------------------------

Czesc, Shig I vice versa - wyglada na to ze prawie nikt juz sie nie udziela oprocz nas

A tak w ogole to smutne gdybanie n.t. Jeża jest troche bez sensu w sumie...Jakąs ankiete do waneko poslac, petycje, czy cos ... (chyba ze juz byla a ja jestem niedoinformowana) moze by cos dalo, a tak to pozostaje nam tylko czytac stare tomiki i molic sie, zeby nie zaginely w podejzanych okolicznosciach
_________________


cratebeer
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Mnie tez sie wydaje, ze Jeza juz raczej nie ujrzymy . Pozostaje tylko miec nadzieje, ze Waneko zarobi na nowych tytulach i za czas jakis rzuci na nasz skromny ryneczek jakas inna gekige. A moze JPF by pomyslal o czyms ambitniejszym?
_________________




Xeo
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

*Waneko ma te swoje glosowania, jaka manga ma ile % zwolennikow..
raczej na tym nalezaloby sie skupic, a nie na zadnych petycjach :)
*Niee, ja wierze/licze na to, ze Waneko wyda nastepne Jeze..
chocby te z fabula samurajska, w mangamixie - i tak bylaby wielka radocha :))
*Na jpf bym osobiscie nie liczyl.. niechce dodawac zbednych kometarzy
tym bardziej, ze jestem moderatorem na porum jpf :PP! [jakby nie bylo;)]

pozdro Xeo
_________________







Shig
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Z tego co czytałem na forum Waneko i w księdze gości to szanse na Jeża samuraja są spore.
Jestem ciekawy tego tytułu, bo może dzięki niemu przekonałbym się do normalnego Jeża, który jakoś mnie nie wciągnął.
_________________




Xeo
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Nie tylko ty jestes ciekawy 'nowego Jeza' ...
*Mnie osobiscie bardzo interesuje, jak oni
przeniosa akcje z lat '70 20w., do przypuscmy 16w. :P
*albo, czy Jez bedzie nawalal sie z ninjami i samurajami :)
*Czy z mangi detektywistycznej, zrobi sie bardziej.. hm,
no wlasnie jaka? Krwawa, wojenna :DD..
*Baaardzo mnie ciekawi jak to bedzie wygladalo :P

Xeo
_________________




Shig
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Własnie założyłem na forku Waneko temat o samurajskim Jeżu.
Ciekawe czy ktoś odpowie.
_________________



cratebeer
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Na moje oko to moze byc cos w stylu "Usagiego", tylko bardziej . Jesli dadza to w Mangamiksie, to moze znowu zaczne go kupowac...
_________________



Xeo
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

*Shig: Ja tam mam moda i ja odpowiedzi nie znam.. Zreszta oni sami pewnie jej nie znaja.. Chociaz warto sie spytac, polecam 'Pytania do Waneko' na ow forum :)
*Crate: u mnie podobnie, mangamixy w sumie mam do 6 numeru :P,
bo dalej jak dla mnie zaczal pojawiac sie shit :)
*Jak cos w stylu Usagiego, to nalezy sie cieszyc :)


Xeo
_________________




Shig
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

Xeo, wiem że jestes tam modem.
Pytanko zadałem w dziale o Jeżu bo najbardziej do niego pasuje, a z tego co zauważyłem to Lilu dość często do niego zagląda.
_________________



Xeo
Moderator!
--------------------------------------------------------------------------------

[offtop]*Shig: Po rozmowie z Lilu wywnioskowalem, ze ona tez nie wie.. ale to jest nie istotne. Btw, dzial o Jezu jest przeznaczony rozmowie na temat mangi, a nie- pytaniach kierowanych do wydawnictwa.. - tak przynajmniej ja sadze;
*Jestesmy na forum jpf, wiec nie rozmawiajmy o forum waneko - przynajmniej nie w dziale o Jezu.. bo sie robi zbyt skomplikowanie ;)
i zaczynam sie gubic :P[/offtop]

*Crate: sluszna zmana nazwy posta :)
Zawsze do usług - crate

Xeo
_________________





Sayane
--------------------------------------------------------------------------------

ups...czy mi sie wydaje czy niechcący rozpętałam dyskusję offtopic..?

coż, jakby nie było, Jeż jest świetny i wlasnie dzięki niemu (między innymi) ''nawróciłam'' dwojkę moich znajomych

A tak na marginesie, Xeo, to apelowanie o ''dorosnięcie'' to zbędny wydatek energii, bo dla każdego dorosłość znaczy coś innego, min. własne upodobania i stosownie do nich wybór mang, wiec takie apele na nic sie zdadzą.

Ale jak dla mnie, to takich Jeży powinno byc duzo więcej
_________________


Edycja: poprawiłem czytelność przeniesienia - Crate
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2003 4:42 pm przez Krejt, łącznie zmieniany 1 raz.

Xeo
Status: Offline

Post autor: Xeo » wt cze 03, 2003 3:58 pm

kawal dobrej roboty ;)

zapraszam do dyskusji!:P

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt cze 03, 2003 4:32 pm

Ojojoj. Kiepsko się to przeniesienie prezentuje no i fatalnie się to czyta. Jakaś obróbka by się przydała.

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » wt cze 03, 2003 4:43 pm

Setokun pisze:Ojojoj. Kiepsko się to przeniesienie prezentuje no i fatalnie się to czyta. Jakaś obróbka by się przydała.
Poprawiłem co się dało. Mam nadzieję, że teraz jest bardziej czytelne.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt cze 03, 2003 5:00 pm

cratebeer pisze:Poprawiłem co się dało. Mam nadzieję, że teraz jest bardziej czytelne.
Juz lepiej. Dzięki. :D

tak psi. Moglibyscie gadac na temat,
na prawde, nie mam ochoty niczego wywalac
w ogole nie lubie tego robic, ale bede zmuszony
[btw crate, czekam, az zajmiesz 2gie miejsce na pokladzie ;)]


Pierwszy oficer Crate melduje się na rozkaz ;)

Sayane
Status: Offline

Post autor: Sayane » śr cze 11, 2003 4:22 pm

temat sie pojawił ... tylko ciekawe, czy dyskusja rozgorzeje na nowo,czy wszytsko juz zostało powiedziane :evil:

Xeo
Status: Offline

Post autor: Xeo » śr lip 06, 2005 12:01 am

im w dupe
po 3ch latach czy tam 2ch stwierdzam ze rozwoj plskeigo spolecznestwa jest na minusie. pzdr Xeo (a tak bylo fajnie byc to modem, wywalili! wywalili!)
;)))

Zablokowany

Wróć do „Tu detektyw Jeż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości