Sekaiichi Hatuskoi

Temat dotyczący Sekaiichi Hatsukoi

Gdyby manga ukazała się w Polsce, kupił(a)byś ją?

Tak
18
30%
Nie
35
57%
Może
8
13%
 
Liczba głosów: 61

Yuzuki Trancy
Status: Offline

Sekaiichi Hatuskoi

Post autor: Yuzuki Trancy » sob kwie 05, 2014 5:37 pm

Obrazek
Liczba tomów: 8+
Publikowana: 2008 do ????
Autor: Nakamura Shungiku
Serializacja: Asuka Ciel
Gatunek: Komedia, Dramat, Yaoi
Anime skończyło się w połowie tomu 6(The Case of Takano Masamune No. 1).
Opis:
Kolejna manga Shungiku Nakamury, autorki przebojowego Junjou Romantica, zabiera nas w świat edytorów mangi. Akcja przedstawia losy trzech par: Onodery i Takano, Kisy i Yukiny oraz Hatoriego i Yoshino. Wątkiem przewodnim jest historia Ritsu Onodery, który przez podejrzenia o nepotyzm przenosi się do innego wydawnictwa. Jego nowym szefem zostaje Masamune Takano, szybko jednak wychodzi na jaw, że łączy ich wspólna przeszłość. Takano postanawia sprawić, by Ritsu znów się w nim zakochał.

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » ndz kwie 06, 2014 8:41 am

Może cud nastąpi i manga będzie wydana!!

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz kwie 06, 2014 9:17 am

Loleta pisze:Może cud nastąpi i manga będzie wydana!!
Potrzebny by był DOSŁOWNIE cud, bo tajemnicą poliszynela jest, że na nic chyba od tej autorki nie ma co liczyć póki ma problemy z wydawcami.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz kwie 06, 2014 2:28 pm

Mangom przedstawiającym molestowanie seksulane w pozytywnym świetle mówimy stanowczo nie. :x
Obrazek

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » ndz kwie 06, 2014 3:15 pm

ZenekPsychopata pisze:Mangom przedstawiającym molestowanie seksulane w pozytywnym świetle mówimy stanowczo nie. :x
Matko, podpisuję się pod tym rękami, i nogami, i wszystkim. Szczerze nienawidzę obu serii (tj. Sekaiichi i JR) i nigdy, przenigdy nie wsparłabym pomysłu wydania czegoś takiego w Polsce.

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » ndz kwie 06, 2014 3:49 pm

A ja znowu bym kupiła. Anime świetne. Po prostu są różne typy ja uwielbiam yaoi inny znowu lubią yuri ( co dla mnie jest ble...). Mam nadzieję że kiedyś doczekam się wydania tej lub JR :) Jestem na TAK!!

Lacrimosa
Status: Offline

Post autor: Lacrimosa » ndz kwie 06, 2014 3:53 pm

Osoby, które nie lubią yaoi nie powinny w ogóle tu zaglądać.Mam namyśli 2 lub 3 osoby..
Jestem na tak~!Anime było bardzo wciągające.Po za tym manga SH nie ma tak dużo tomów jak JR, więc spokojnie Waneko mogłoby ją udostępnić w Polsce.Szkoda, że teraz autorka jest największym problem.Niestety pokłóciła się z wydawnictwem i trudno odkupić licencję.Jednak liczę, że Waneko podejmie się tego.

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » ndz kwie 06, 2014 5:36 pm

Lacrimosa pisze:Osoby, które nie lubią yaoi nie powinny w ogóle tu zaglądać.Mam namyśli 2 lub 3 osoby..
Lubię bl, ale nie takie, które (a tutaj mówię o JR) są rozpoczęte sceną gwałtu, a potem głównym dylematem jest "czemu ten chłopak jest taki tsundere i nie chce wyznać swojemu gwałcicielowi miłości?". Czyżby to był dramat o ofierze syndromu sztokholmskiego? Ależ nie! To komedia romantyczna dla nastolatek! Dziękuję, ale chyba postoję :?
Zresztą, najgorsze jest to, że jest mnóstwo tego typu "słodkich i uroczych" tytułów yaoi, w których gwałt lub molestowanie seksualne jest formą wyznania swojej szczerej miłości. I to, proszę państwa, nie jest normalne i nie powinno być akceptowane w żadnym stopniu. Popieram wydawanie tytułów np. Junko, Takarai Rihito czy Sumomo Yumeki, ale na pewno nie takich, które są elementem 'rape culture'. Ale cóż, to tylko moje zdanie, które najwidoczniej i tak nic nie znaczy.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 06, 2014 6:28 pm

Gdzie w SH lub JR kogoś gwałcą? :shock: Chyba przegapiłam ten moment.
Sekaiichi kupiłabym prędzej niż Junjou, ale tak jak napisała Shakkaho nie ma możliwości na chwilę obecną wydania tego tytułu (a znając życie, gdy coś się w tej sprawie w końcu ruszy, to Kotori zgarnie tą mange).

Melly
Status: Offline

Post autor: Melly » ndz kwie 06, 2014 6:34 pm

ZenekPsychopata pisze:Mangom przedstawiającym molestowanie seksulane w pozytywnym świetle mówimy stanowczo nie. :x
Dokładnie.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz kwie 06, 2014 6:51 pm

Sayuki78 pisze:Gdzie w SH lub JR kogoś gwałcą? :shock: Chyba przegapiłam ten moment.
Ja się też chętnie dowiem.

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » ndz kwie 06, 2014 7:53 pm

ZenekPsychopata pisze:Mangom przedstawiającym molestowanie seksulane w pozytywnym świetle mówimy stanowczo nie. :x
On go kocha, tylko jeszcze o tym nie wie, dlatego się nie liczy jako molestowanie :P
Nie no, żarcik :D

Nie śledzę na bieżąco, ale mam wrażenie że autorka ciągle powtarza te same sceny i jest schematyczne do bólu :?
Jest dużo ambitniejszych tytułów (tak, nawet tych yaoi, serio mówię!), więc nie wiem, czy chciałabym się pakować w mangę 8+ która, coś czuję, nie skończy się tak szybko.

No i problemy z autorką :)

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » ndz kwie 06, 2014 8:18 pm

Przepraszam, może trochę przereagowałam, ale naprawdę jestem przeciwna tego typu motywom. Więc i tak nie zmienia to mojego zdania na temat obu pozycji.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz kwie 06, 2014 8:19 pm

Ja lubię i junjou i sekaiichi więc kopiłabym oba, choć osobiście bardziej podoba mi się junjou. Mam nadzieję że autorka przestanie się kłócić z wydawnictwem :)

Ja gwałtów tam nie zauważyłam, a co do molestowania, jeśli dobrze kojarzę nie raz pada kwestia że "jeśli tego nie chcesz to powiedz" a główni bohaterowie jakiegoś wielkiego sprzeciwu nie wykazują.

Jak dla mnie jest to naprawdę zabawna komedia z fajnymi chibi-momentami.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn kwie 07, 2014 1:07 am

A ten temat już gdzieś nie istnieje? O.o

Miałabym dylemat, czy kupić, czy też nie - jedno z pierwszych moich yaoi, spoko komedia (jeżeli chodzi o anime, mangi nie czytałam), ale boję się, że tak jak JR zacznie powielać schematy. No i ongoing. Na szczęście nikt u nas tej mangi nie wyda i problem rozwiązany.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pn kwie 07, 2014 5:44 am

gg gonia pisze:Ja gwałtów tam nie zauważyłam, a co do molestowania, jeśli dobrze kojarzę nie raz pada kwestia że "jeśli tego nie chcesz to powiedz" a główni bohaterowie jakiegoś wielkiego sprzeciwu nie wykazują.
O, dokładnie to, a jeśli stwierdzić dosadnie, to jest tak sam samo "prawdziwy gwałt" jak we wszystkich kobiecych marzeniach o gwałcie.

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » pn kwie 07, 2014 11:23 am

Shakkaho pisze:
gg gonia pisze:Ja gwałtów tam nie zauważyłam, a co do molestowania, jeśli dobrze kojarzę nie raz pada kwestia że "jeśli tego nie chcesz to powiedz" a główni bohaterowie jakiegoś wielkiego sprzeciwu nie wykazują.
O, dokładnie to, a jeśli stwierdzić dosadnie, to jest tak sam samo "prawdziwy gwałt" jak we wszystkich kobiecych marzeniach o gwałcie.
Popieram!!!!

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt kwie 11, 2014 4:21 pm

Chilies pisze:
ZenekPsychopata pisze:Mangom przedstawiającym molestowanie seksulane w pozytywnym świetle mówimy stanowczo nie. :x
On go kocha, tylko jeszcze o tym nie wie, dlatego się nie liczy jako molestowanie :P
Nie no, żarcik :D
'Sama jest sobie winna, po co ubrała się jak dziwka?'
'Dziewczyna mówi "nie", ale tak naprawdę to myśli "tak".'

Taki żarcik. >3>
Obrazek

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw kwie 17, 2014 6:58 pm

Jak to w JR nie ma gwałtu? O ile dobrze pamiętam, to w pierwszym rozdziale...
(Sprawdza)
A, no tak. Nie było penetracji, więc to nie jest jeszcze gwałt... Bo jakże można zaliczyć do gwałtu tak niewinny czyn, jak zmuszenie kogoś do osiągnięcia orgazmu, nawet jeśli ta osoba krzyczy "stop"? Misaki przecież nie jest niedoświadczonym, straumatyzowanym uczniem, a Usagi na pewno wtedy nie pełnił roli jego opiekuna. Nie, nie, nie było żadnego wykorzystania czy molestowania. Czysta miłość ;)
To samo "Zakochany tyran". Tam wcale nie ma sceny, gdzie jeden bohater jest pod działaniem jakiego środku i nie może się poruszać, a drugi bohater ignoruje jego prośby o zaprzestanie. Wcaaale.

(przepraszam, ale musiałam. Mocniejsze od Floty)

Nawet jeśli manga się pojawi na rynku, to nie kupię. Za długa i nie czuję się zainteresowana treścią.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pt kwie 18, 2014 6:31 am

Flota pisze:A, no tak. Nie było penetracji, więc to nie jest jeszcze gwałt...
To zupełnie nie o to chodzi, a o fakt, że prócz ukesiowego "no stóóój, no przeeestań" sprzeciwu konkretnego nie ma, więc całość to równie prawdziwy "gwałt", co te kobiece "marzenie by być zgwałconą" przez 90% kobiet...
Czyli typowe fikcyjne "bo on chce ale o tym jeszcze nie wie i się opiera ale tak naprawdę to tylko pojęczy, ale żeby się wyrwać to nie". Może nie jako dobry wzór związku, ale 18 czy 20 letnia osoba zna już chyba lepsze.
Misaki przecież nie jest niedoświadczonym, straumatyzowanym uczniem, a Usagi na pewno wtedy nie pełnił roli jego opiekuna.
No nie bardzo, w pierwszej chwili, to Misaki był chyba przeciętnym nastolatkiem, traumy poza wkurwem u niego nie zauważyłam, a Usagi był dla niego zboczonym homo... :roll:

Co do Tyrana: czyli co, od kiedy każdy seks po alkoholu/prochach uznajemy na gwałt? I nie chcę wyjść na potwora, ale skoro grzebie komuś po szafkach i pije co popadnie, to prosi się o nieszczęście i tyle.[/quote]

Zablokowany

Wróć do „"Sekaiichi Hatsukoi"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość