Tasogare Otome X Amnesia # 1

Miejsce do rozmów wszelakich na temat mangi Tasogare Otome X Amnesia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Tasogare Otome X Amnesia # 1

Post autor: Ame » pn sie 18, 2014 4:28 pm

Obrazek
Planowana premiera 1 tomu to 18 września.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn sie 18, 2014 4:38 pm

Grzbiet mi się podoba, ale jak pisałam wcześniej, logo jest okropne xD

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn sie 18, 2014 4:41 pm

Dodam jeszcze:
Przypominamy, że do każdej przedpłaty/prenumeraty zawierającej 1 tom będziemy dokładać dwustronny plakat formatu A3, to jak wygląda i jakie znalazły się na nim grafiki zaprezentujemy na ok. 3 tygodnie przed premierą mangi.
Jeśli plakat będzie tak samo ładny, jak tylna część okładki (która, swoją drogą, wygląda o wiele lepiej niż przód), to może nawet się skuszę...

Mam nadzieję, że logo zostanie zmienione, podtytuł to dla mnie nieporozumienie, a jego "widoczności" na grzbiecie nie skomentuję...

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn sie 18, 2014 4:43 pm

Na facebooku już zaczął się hejt na zostawienie oryginalnego tytułu :lol: Dla mnie ta manga już zawsze będzie się nazywać To są gary oto me, ale nie pamiętam które...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn sie 18, 2014 4:47 pm

Marei pisze:Na facebooku już zaczął się hejt na zostawienie oryginalnego tytułu :lol:
Dobrze im tak :twisted:

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn sie 18, 2014 4:49 pm

1.Dlaczego kolory są takie wyblakłe? Mam nadzieję że wydrukowane będzie lepiej wyglądało.
2.Już widać że za wąski grzbiet. Cyba że ta manga ma jakieś 140/150 stron.
3.Co ma znaczyć ten tytuł?

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn sie 18, 2014 4:53 pm

Psychonauts pisze:1.Dlaczego kolory są takie wyblakłe? Mam nadzieję że wydrukowane będzie lepiej wyglądało.
Już odchodząc od tego nieudanego loga, które jest po prostu wklejeniem na czarne tło tytułu, muszę się zgodzić. Mało soczyste są te kolory, jeśli się da fajnie by było je podkręcić.

Tak wiem, inaczej to wygląda przy wydruku itd itp.

No ale jednak warto wspomnieć. http://manga.joentjuh.nl/series/41618/1/
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

andziela
Adept
Posty: 254
Rejestracja: śr sty 25, 2012 6:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: andziela » pn sie 18, 2014 5:05 pm

Marei pisze:Na facebooku już zaczął się hejt na zostawienie oryginalnego tytułu :lol:
Dzień odwrotny! :D Albo też widać, że inny target (patrz: hejcenie gimboyaoistek i gimbootaku) ma manga.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pn sie 18, 2014 5:41 pm

I gdzie jest ta duża ingerencja w okładkę, o której mi mówiono? Przecież tam spokojnie by wszedł polski tytuł. Poza tym dziwna czcionka dobrana do polskiego tytułu, skaczące "a" wygląda jakby ktoś na siłę chciał je tam upchnąć. Jak dla mnie lipa.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn sie 18, 2014 5:53 pm

ja bym tylko chciała wszystkie okładki w formie plakatów, bo są po prostu świetne :P

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pn sie 18, 2014 6:09 pm

vishaad pisze:Mam nadzieję, że logo zostanie zmienione, podtytuł to dla mnie nieporozumienie, a jego "widoczności" na grzbiecie nie skomentuję...
Nie zostanie, bo dawno zaakceptowane. Czyli "Waneko idzie na łatwiznę odsłona kolejna". :lol:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn sie 18, 2014 6:24 pm

No cóż, trudno.

W dyskusji w komentarzach na fb pojawił się nowy argument odnośnie nietłumaczenia tytułów na polski:
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn sie 18, 2014 6:29 pm

Lol, komentarze tego typa są dobijające. A potem się dziwią, że nikt "otaku" nie lubi :P

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn sie 18, 2014 6:29 pm

Widać jestem podróbą kolekcjonera, bo tym, co widzę na okładce, jestem jednak trochę zawiedziona.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pn sie 18, 2014 6:57 pm

Ojej, ale słabo to wygląda w całości. Zupełnie mi się nie podoba. :evil:

Wszystko na temat tego jak ten tytuł wygląda zostało już chyba powiedziane w tym czy innym temacie, więc nie ma sensu powtarzać. Może tylko dodam, że przez to jakiej czcionki użyto do podtytułu, wygląda on jeszcze bardziej jakby go wstawiono na siłę (wiem, specjalnie miało to tak wyglądać, w oryginale też tak było, ale...).

Swoją drogą, wataken, od czego zależy, że raz tytuł na grzbiecie jest "z góry na dół" ("Śmiech...", PH, DD, SS itp.), a raz "z dołu w górę" (TOxA, DW, Madoki itp.)? Zupełnie niespójna jest tak "polityka grzbietowa". :P

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn sie 18, 2014 6:58 pm

to ja jestem dziwny typ kolekcjonera :D wychodzę z założenia, że dobrze na półce mieć pierwsze wydanie oryginału i pierwsze wydanie z mojego kraju :D hmm...

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn sie 18, 2014 7:06 pm

Dopiero teraz zauważyłam że na grzbiecie Waneko ma inne logo niż zazwyczaj. Tutaj jest malutki biały pasek z napisem i znakiem, gdzie np. w Madoce logo wygląda zupełnie inaczej. Skąd ta zmiana?

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn sie 18, 2014 7:09 pm

JPF tłumaczy- hejt, waneko nie przetłumaczy- hejt... normalnie mózg imploduje od sprzecznych danych.
Mnie to bez różnicy, polski podtytuł mam czyli wiem co znaczy tytuł mangi. Waneko już tego nie zmieni więc to ze napiszecie po 30 razy w kółko macieju ten sam post nic nie da....i powtórzeni tego na fejsbuku też niczego nie zmieni, bo wiem ze piszą te same osoby :lol:
Rozumiem ze wam się logo/tytuł/obwoluta nie podoba ale przerabiamy 2 raz tą samą dyskusję. Uważacie ze to nie wybaczalne- zaprotestujcie portfelem.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn sie 18, 2014 7:09 pm

arhus pisze:Dopiero teraz zauważyłam że na grzbiecie Waneko ma inne logo niż zazwyczaj. Tutaj jest malutki biały pasek z napisem i znakiem, gdzie np. w Madoce logo wygląda zupełnie inaczej. Skąd ta zmiana?
brak miejsca :lol:

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pn sie 18, 2014 7:10 pm

arhus pisze:Dopiero teraz zauważyłam że na grzbiecie Waneko ma inne logo niż zazwyczaj. Tutaj jest malutki biały pasek z napisem i znakiem, gdzie np. w Madoce logo wygląda zupełnie inaczej. Skąd ta zmiana?
Logo Waneko zmienia się w zależności od tytułu, Pandora i Deadman mają takie samo jak Gary. Madoka ma takie jak np. Dogs. A Karneval ma jeszcze inne. Zależy od tytułu i tak jest od dawna (zawsze). :)

Chyba tylko JPF ma zawsze w tym samym miejscu logo z naszych wydawnictw. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tasogare Otome X Amnesia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości