Tasogare Otome X Amnesia # 1

Miejsce do rozmów wszelakich na temat mangi Tasogare Otome X Amnesia
ODPOWIEDZ
Wiwaldo
Status: Offline

Post autor: Wiwaldo » pn sie 18, 2014 8:06 pm

A mnie na szczęście wszystko jedno jak to będzie wyglądać, ważne by w środku była fajna treść. :)

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn sie 18, 2014 8:26 pm

biB pisze:
arhus pisze:Dopiero teraz zauważyłam że na grzbiecie Waneko ma inne logo niż zazwyczaj. Tutaj jest malutki biały pasek z napisem i znakiem, gdzie np. w Madoce logo wygląda zupełnie inaczej. Skąd ta zmiana?
Logo Waneko zmienia się w zależności od tytułu, Pandora i Deadman mają takie samo jak Gary. Madoka ma takie jak np. Dogs. A Karneval ma jeszcze inne. Zależy od tytułu i tak jest od dawna (zawsze). :)

Chyba tylko JPF ma zawsze w tym samym miejscu logo z naszych wydawnictw. :P
Dziękuję za odpowiedź, innych mang Waneko poza Madoką póki co nie mam, dlatego nie mogłam tego porównać :3

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pn sie 18, 2014 8:39 pm

gg gonia pisze:Waneko już tego nie zmieni więc to ze napiszecie po 30 razy w kółko macieju ten sam post nic nie da....i powtórzeni tego na fejsbuku też niczego nie zmieni, bo wiem ze piszą te same osoby :lol:
Nie zgodzę się. Waneko poszło na totalną łatwiznę, ale jeśli zobaczy ilóść krytyki to może nie powtórzy tego błędu, wiec tak, jest po co pisać. Nawet w kółko to samo. :wink:

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn sie 18, 2014 9:08 pm

Po zestawieniu polskiej okładki z oryginalną za nic nie mogę zrozumieć, czemu zmieniono pozycję i kolor (chyba, może nie ogarniam i to ta sama barwa) tego nieszczęsnego iksa. Chyba tylko po to, żeby czytelnicy mogli się teraz bawić z tą literką w "Gdzie jest Wally?". :? Wszystko przez obniżenie umiejscowienia tytułu względem oryginału (tam iks był na czarnym rękawie postaci).

Co do pozostawienia japońskiego tytułu, to pisałam już wcześniej, że nie podoba mi się taki zabieg i jestem nim bardzo rozczarowana. Szczerze wierzyłam, że na "Ao no Exorcist", "Kagen no tsuki" i "Hatsukoi Limited" skończą się takie koszmarki... Powiedziałabym, że dobrze chociaż, iż mamy polski podtytuł - ale jego widoczność jest słaba, zatem ciężko to chwalić.

Z pozytywów - grzbiet mi się podoba.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sie 19, 2014 12:09 am

gg gonia pisze:i powtórzeni tego na fejsbuku też niczego nie zmieni, bo wiem ze piszą te same osoby :lol:
Ten stalking :lol:
W tej sytuacji może nie zmieni nic, ale może zmienić przy kolejnych.

LunaWillow
Status: Offline

Post autor: LunaWillow » wt sie 19, 2014 3:04 am

Logo takie sobie, grzbiet okropny, no i kolory wyblakłe. Rozczarowaliście mnie, Waneko, wasze wydania zawsze były takie dobre... No cóż, każdemu zdarza się gorszy dzień. Mam tylko nadzieję, że inne mangi które mnie interesują zostaną wydane na przyzwoitym poziomie.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt sie 19, 2014 10:04 am

Shakkaho pisze:
gg gonia pisze:Waneko już tego nie zmieni więc to ze napiszecie po 30 razy w kółko macieju ten sam post nic nie da....i powtórzeni tego na fejsbuku też niczego nie zmieni, bo wiem ze piszą te same osoby :lol:
Nie zgodzę się. Waneko poszło na totalną łatwiznę, ale jeśli zobaczy ilóść krytyki to może nie powtórzy tego błędu, wiec tak, jest po co pisać. Nawet w kółko to samo. :wink:
Nope, Egzorcysta nic ich nie nauczył. Bardzo, bardzo się cieszę, że ten tytuł mnie nie interesuje.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt sie 19, 2014 10:22 am

Marei pisze:gg gonia napisał/a:
i powtórzeni tego na fejsbuku też niczego nie zmieni, bo wiem ze piszą te same osoby :lol:

Ten stalking :lol:
Obrazek

Bardziej chodzi mi o to że, identyko dyskusja jak tu jest w dziale ogólnym o tasogare.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » wt sie 19, 2014 10:38 am

dejikos pisze:
Shakkaho pisze:Nie zgodzę się. Waneko poszło na totalną łatwiznę, ale jeśli zobaczy ilóść krytyki to może nie powtórzy tego błędu, wiec tak, jest po co pisać. Nawet w kółko to samo. :wink:
Nope, Egzorcysta nic ich nie nauczył. Bardzo, bardzo się cieszę, że ten tytuł mnie nie interesuje.
Tym bardziej to szokuje opinię publiczną (;p), że po wtopie z Egzorcystą było już naprawdę dobrze z tytułami (nawet "trudnymi", jak AHR czy Donten) i chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Szczególnie, że Waneko samo prosiło o propozycje tytułu, potem długo nie podnosiło tematu i bum! tytuł japoński. I wciąż zero komentarza.

Wydaje mi się też, że bunt przeciwko japońskiemu tytułowi jest większy niż przy Egzorcyście (mniejsza popularność, inny target pewnie mają tu do gadania), więc może jednak wydawnictwo weźmie sobie do serca nasze słowa. Albo chociaż nie będzie się decydowało na kupno licencji na "trudne" tytuły. :P

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt sie 19, 2014 12:54 pm

Ja w poprzednim temacie pisałem tyle, co kot napłakał. Być może wciąż jest mi ciężko uwierzyć, że zostawili takiego potworka. Tutaj nawet nie chodzi o same logo, ale na reakcję nakładają się też czynniki, o których napisał biB - zabawa w wymyślanie podtytułu i prawie całkowite olanie sprawy potem. Fakt, wydawnictwo może sobie robić co zechce, może nawet zostawić tytuł w kanji i kompletnie ignorować opinie czytelników, ale wydawało mi się, że skoro Waneko prowadzi forum, to jednocześnie odsuwa się od takiej polityki :roll: Zaznaczam, że moim celem nie jest narzekanie na nich, po prostu ta sytuacja najzwyczajniej w świecie mnie dziwi i zarazem niepokoi, ale krótko jestem na forum i nie wiem nic.
Nie wiem, może to przez ten hejt na "babskie" tytuły stwierdzili, że nie warto odzywać się przy podobnych zamieszaniach.

Ja chciałem jeszcze zapytać, czy obwoluta będzie błyszcząca, jak w większości mang, czy może matowa, jak w Pandorze? Okładki Garów kojarzą mi się z tymi z Another, tam się bardzo dobrze sprawdziły. Mam też przeczucie, że połysk odbierze im trochę klimatu i "mroczności".

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt sie 19, 2014 3:04 pm

vishaad pisze:Ja chciałem jeszcze zapytać, czy obwoluta będzie błyszcząca, jak w większości mang, czy może matowa, jak w Pandorze? Okładki Garów kojarzą mi się z tymi z Another, tam się bardzo dobrze sprawdziły. Mam też przeczucie, że połysk odbierze im trochę klimatu i "mroczności".
Zadaj to pytanie na priwa, może doczekasz się odpowiedzi...
Waneko bardzo szerokim łukiem omija kwestie związane z Tasogare :evil: :evil: :evil: .

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt sie 19, 2014 3:44 pm

Mam wrażenie że gdzieś pisałem o tytule, ale możliwe że na forum partyzantki, więc wiem że zaraz będą hejty, sprawa wygląda następująco. Tytuł jest taki a nie inny ponieważ żaden nam "nie brzmiał" na tyle fajnie żeby go dać jako tytuł główny. Ot i cała historia.

Co do obwoluty to będzie matowa tak jak w oryginale.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » wt sie 19, 2014 4:05 pm

kuras pisze:Mam wrażenie że gdzieś pisałem o tytule, ale możliwe że na forum partyzantki, więc wiem że zaraz będą hejty, sprawa wygląda następująco. Tytuł jest taki a nie inny ponieważ żaden nam "nie brzmiał" na tyle fajnie żeby go dać jako tytuł główny. Ot i cała historia.

Co do obwoluty to będzie matowa tak jak w oryginale.
Uff, matowa. Cieszy mnie to. :D

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt sie 19, 2014 4:19 pm

Super, że będą matówki - uwielbiam je.
kuras pisze:Tytuł jest taki a nie inny ponieważ żaden nam "nie brzmiał" na tyle fajnie żeby go dać jako tytuł główny. Ot i cała historia.
... :o Żaden? Żaden? To mi dopiero "nie brzmi fajnie" (za to z pewnością niepokojąco).
Czytałam temat z propozycjami i chociaż wiele było tam dziwnych tytułów, to było i sporo naprawdę dobrych. Ba, już podtytuł, na który się zdecydowaliście - "Niepamięć panny zmierzchu" - brzmi dla mnie dobrze, a to i tak nie był mój faworyt. Bez urazy, ale stanęli mi przed oczami fejsowicze, dla których "Koszykówka Kuroko" brzmi idiotycznie. Po prostu nie jestem w stanie zrozumieć, jak mogliście dojść do takiego wniosku. :|

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » wt sie 19, 2014 4:29 pm

kuras pisze:Mam wrażenie że gdzieś pisałem o tytule, ale możliwe że na forum partyzantki, więc wiem że zaraz będą hejty, sprawa wygląda następująco. Tytuł jest taki a nie inny ponieważ żaden nam "nie brzmiał" na tyle fajnie żeby go dać jako tytuł główny. Ot i cała historia.

Co do obwoluty to będzie matowa tak jak w oryginale.
Nie brzmiał wam? :?: :evil: Polski zły język, po japońsku lepiej brzmi #-o Szkoda że macie takie podejście.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt sie 19, 2014 4:35 pm

Dajcie nam chwilę, powoli się przyzwyczajamy do polskich tytułów, źle to brzmi wiem ale przez bardzo długo było wszystko po japońsku i musimy się przyzwyczaić, możliwe że jakbyśmy teraz podejmowali decyzje było by inaczej. Tendencja jest w kierunku nadawania polskich tytułów (ewentualnie niejapońskich jeśli tak było w oryginale tak jak w Are you Alice?)

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » wt sie 19, 2014 4:37 pm

Ale przecież seria miała swój angielski podtytuł. Dlaczego nie chcieliście użyć tego wariantu jako tytułu podstawowego? Byłby o niebo bardziej zrozumiały.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt sie 19, 2014 6:12 pm

Nie da się zrobić aneksu do akceptacji? :P

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt sie 19, 2014 6:33 pm

Dziękuję za odpowiedź! Z matową obwolutą okładka byłaby perfekcyjna, gdyby nie wiadomy element.

Zapomniałem o tym w końcu napisać wcześniej - Nikt nie zwrócił uwagi na ten "kripi" podpis pod obrazkiem na skrzydełku? ;__;

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt sie 19, 2014 7:39 pm

Zapomniałem o tym w końcu napisać wcześniej - Nikt nie zwrócił uwagi na ten "kripi" podpis pod obrazkiem na skrzydełku? ;__;
Ja zwróciłam... Ale jakoś nie zrobił na mnie wrażenia. :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tasogare Otome X Amnesia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości