Tasogare Otome X Amnesia # 1

Miejsce do rozmów wszelakich na temat mangi Tasogare Otome X Amnesia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt wrz 23, 2014 12:29 pm

arhus pisze:plakat bardzo ładny, wisi już u mnie na ścianie, ale zakładki nie dostałam ;_;
Też nie dostałem zakładki, a zależało mi na niej :evil:

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt wrz 23, 2014 2:04 pm

Też nie mam zakładki ;( a też mi na niej zależało ;(

Plakat ładny, ale niestety ten sam problem jak z Madoką a nawet większy przez to że dużo ciemnego :/ sporo druku odpadło na zagięciach :( a nie można ich po prostu plakatu złożyć na pół i potem "owinąć" w niego tomik (tak jak na zasadzie obwoluty, ale nie robić "skrzydełek")

Edit: ładnie się przynajmniej komponują oba plakaty :P

Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt wrz 23, 2014 2:31 pm

Możemy spróbować jeszcze coś pomyśleć, trzeba by było złożyć 2 razy i potem nałożyć na tomik. To może oszczędzić jednej kreski co prawda tylko ale zawsze ;) Zaraz zlecę pracę badawczo-rozwojowe w tym temacie ;)
Najlepszym rozwiązaniem dla plakatu były by tuby, ale koszt samej tuby i wysyłki za wysokie (więc nie najlepszym pod względem finansowym).
Jest jeszcze opcja żeby drukować plakat na offsecie wtedy farba nie powinna odpryskiwać, ale cały plakat wyglądał by strasznie paskudnie więc to nie jest wyjście.
Plakat zawsze można u nas wymienić (jeśli oczywiście jeszcze mamy), wtedy dostanie się ładny zrolowany zabezpieczony gumką ;)
A jak rozsyłał JPF plakaty z tytanów?

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » wt wrz 23, 2014 5:29 pm

Alextasha pisze:Też nie mam zakładki ;( a też mi na niej zależało ;(

Plakat ładny, ale niestety ten sam problem jak z Madoką a nawet większy przez to że dużo ciemnego :/ sporo druku odpadło na zagięciach :( a nie można ich po prostu plakatu złożyć na pół i potem "owinąć" w niego tomik (tak jak na zasadzie obwoluty, ale nie robić "skrzydełek")
A miała być w ogóle jakaś zakładka? Z plakatem mam ten sam problem, a dodatkowo ktoś go chyba składał pod wpływem, a tomik chyba próbował być przez kogoś nadgryziony, ale obwoluta to zasłania więc można z tym żyć.

A mam tez takie pytanie do innych, a czy mianowicie też w swoich tomikach macie takie wnerwiające białe kropki, czy bardziej kółeczka na czarnych powierzchniach że tak powiem?
Obrazek

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt wrz 23, 2014 5:40 pm

To tylko ja dostałem zakładkę, mimo, że samej mangi jeszcze nie zamówiłem? :P

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt wrz 23, 2014 5:51 pm

maciejko pisze:A mam tez takie pytanie do innych, a czy mianowicie też w swoich tomikach macie takie wnerwiające białe kropki, czy bardziej kółeczka na czarnych powierzchniach że tak powiem?
Tak mam to samo...

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » wt wrz 23, 2014 6:03 pm

^ W sumie to dopiero teraz zauważyłam że coś takiego mam, ale jest tych kropek na tyle mało że w ogóle ich nie zauważyłam i nie zwracam na nie uwagi xD Co do zakładek to smutno trochę że niektórzy dostali zakładki tak o przy innych zamówieniach, a prenumeraty pierwszych tomów miały same plakaty (chociaż nie wiem jak inni, ale widzę że sporo osób ma tą samą sytuację co ja). Mam nadzieję że zrobią jakiś dodruk, alby wyślą przy następnym zamówieniu, bo bardzo podobała mi się ta zakładka ;_;

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » wt wrz 23, 2014 6:03 pm

Dostałam już preorder. Nie było w niej zakładki! :evil: Była ona jednym z powodów dla których zamawiałam tą mangę.
Tu pytanie do Waneko: czy jak zamówię inny preorder, to dostanę tą zakładkę (poproszę o nią w komentarzu do zamówienia)? Skończyły Wam się czy dlaczego jej nie dostałam? Będę irytująca, ale zależy mi na tej zakładce :P
Alextasha pisze:
maciejko pisze:A mam tez takie pytanie do innych, a czy mianowicie też w swoich tomikach macie takie wnerwiające białe kropki, czy bardziej kółeczka na czarnych powierzchniach że tak powiem?
Tak mam to samo...
Aż sprawdziłam swój egzemplarz. U mnie są takie malutkie białe kółeczka. Na okładce na tytule są jeszcze jakieś białe paprochy.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt wrz 23, 2014 6:13 pm

A ja jestem hipsterem i powiesiłem niebieską stronę, bo nie widać na niej tak bardzo przetarć i pasuje do koloru ścian ^^"
http://i.imgur.com/mnjTDBK.jpg
Myślałem nad zamaskowaniem białych pasków cienkopisem, przynajmniej w miejscach, gdzie brakuje czarnego, ale jest to trochę szalony pomysł...
#problemypierwszegoswiata
maciejko pisze: A miała być w ogóle jakaś zakładka? Z plakatem mam ten sam problem, a dodatkowo ktoś go chyba składał pod wpływem, a tomik chyba próbował być przez kogoś nadgryziony, ale obwoluta to zasłania więc można z tym żyć.
O zakładce było wspominane w głównym temacie, tutaj link do skanu: http://postimg.org/image/rfw0vzgm3/
Nanaly pisze:Dostałam już preorder. Nie było w niej zakładki! :evil: Była ona jednym z powodów dla których zamawiałam tą mangę.
[...]Skończyły Wam się czy dlaczego jej nie dostałam? Będę irytująca, ale zależy mi na tej zakładce :P
.
Wygląda na to, że był to tylko materiał promocyjny dodawany do preorderów :evil: Tak samo z zakładką Śmiechu w chmurach. Specjalnie zamówiłem preorder Madoki, żeby ją dostać, ale ostatecznie wolałbym tę z TOxA'y. Też mi na niej zależy :evil:
Alextasha pisze:
maciejko pisze:A mam tez takie pytanie do innych, a czy mianowicie też w swoich tomikach macie takie wnerwiające białe kropki, czy bardziej kółeczka na czarnych powierzchniach że tak powiem?
Tak mam to samo...
U mnie też są...

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt wrz 23, 2014 7:25 pm

kuras pisze:A jak rozsyłał JPF plakaty z tytanów?
też składali w kostkę, trochę większą niż tomik ale przy gabarytach tegoż plakatu i tak zgięć było sporo. Nie mam go pod ręką więc nie wiem jak tam przetarcia. Jako ze plakat po złożeniu większy jak manga to pre-order był wysyłany w kartonie .

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt wrz 23, 2014 8:13 pm

Takam niedobra :P Podsyciłam żądze na zakładkę :twisted:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob wrz 27, 2014 8:47 pm

Pierwszy tom przeczytany. Muszę przyznać, że manga spodobała mi się bardziej niż sądziłem. Nie wiedziałem czego oczekiwać, przygotowywałem się na najgorsze, a tutaj całkiem miłe zaskoczenie. Bardzo sympatyczna komedia z elementami nadprzyrodzonymi i zagadkami oraz dramą, bardzo przyjemnie się się czyta. Jedyną moją obawą jest to, że jeśli autor nie wymyśli potem czegoś ciekawego, to manga stanie się po prostu nudna i przewidywalna. 10 tomów to jednak nie jest tak mało. No i bardziej podobała mi się historia kolegów z klasy niż ta historia z beksą.
O kółeczkach i dymkach już wspominano, ale pragnę zaprezentować swojego ulubieńca: link
Wygląda to trochę wepchane na siłę. Wydaje mi się, że jeśli edytorzy potrafią wymazać i narysować kawałek obrazka, to umieszczenie tego w mniej pokraczny sposób również jest możliwe.
Ale przyzwyczaiłem się już do loga, ponieważ widzę je zawsze przy otwieranie drzwi xd

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » sob wrz 27, 2014 9:49 pm

Widziałem dzisiaj w empiku, grzbiet jest okropny, nie gość że za wąski to jeszcze na wpół był z tyłu mangi.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn wrz 29, 2014 8:30 am

Hmmm grzbiet jest w porządku moze osoba która w drukarni zakładała obwolutę się nie popisała wyjątkowo.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr paź 01, 2014 8:54 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję pierwszego tomu.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » śr paź 01, 2014 10:03 pm

Waneko zezwala na reklamowanie tanuki?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr paź 01, 2014 10:22 pm

W końcu samo przysyła nam swoje mangi do recenzji, więc to logiczne.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » śr paź 01, 2014 11:54 pm

Polskie wydania rozumiem, ale mangi nie wydane jeszcze przez Waneko jak widzę również.

http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t= ... &start=140

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw sty 29, 2015 10:26 pm

Dopiero przed chwilą przeczytałem 1 tom. Generalnie fajnie to to wydane jest xD nie żałuję zakupu ^^ fajnie, że przynajmniej u wydawców mangowych widać jakiś progres w naszym kraju xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tasogare Otome X Amnesia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości