Tasogare Otome x Amnesia - temat ogólny

Miejsce do rozmów wszelakich na temat mangi Tasogare Otome X Amnesia
arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr wrz 03, 2014 8:16 pm

Rabbit D pisze:Czerwony lepszy :P
Niebieski też ładny ale taki nieklimatyczny, bardziej mi się kojarzy z jakąś serią szkolną :wink:
Haha, też mi się tak kojarzy xD Myślałam że nie będę się mogła zdecydować którą stroną powiesić, ale zdecydowanie pierwsza Yuuko bardziej mi się podoba, no i będzie mi pasować kolorami do plakatu z Kyoko :3 I zakładka i plakat są bardzo ładnie zrobione, duży plus dla Waneko za takie bonusy do przedpłat ^^

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr wrz 03, 2014 8:27 pm

Rabbit D pisze:Czerwony lepszy :P
Niebieski też ładny ale taki nieklimatyczny, bardziej mi się kojarzy z jakąś serią szkolną :wink:
Przecież to właśnie jest szkolne romansidło z duchem w ramach wisienki na torcie. :lol:

Plakaty ładne, ale logo nadal jest bleh. Ale powoli się do tego bleh przyzwyczajam. :shock: Kto by pomyślał, że się da.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » śr wrz 03, 2014 8:41 pm

Shakkaho pisze:Przecież to właśnie jest szkolne romansidło z duchem
Miałem na myśli taką typową szkolną serie jak Ścieżki, Toradora, Sukitte li na yo :P

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » śr wrz 03, 2014 9:00 pm

Rabbit D pisze:Czerwony lepszy :P
Niebieski też ładny ale taki nieklimatyczny, bardziej mi się kojarzy z jakąś serią szkolną :wink:
Nie znam co prawda historii, ale czy nie chodzi o to, że po jednej stronie jest uroczy dzień a po drugiej mroczny zmierzch?
Ale zgadzam się, czerwony lepszy. Niebieski nie ma nawet do niego startu. :P
Ostatnio zmieniony śr wrz 03, 2014 9:01 pm przez biB, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr wrz 03, 2014 9:00 pm

Ja tam wolę niebieską stronę, bardziej pogodna i będzie pasować do moich żółtych ścian. Czerwona nie jest zła, ale... wydaje mi się, że są lepsze obrazki z główną bohaterką w podobnym klimacie.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » śr wrz 03, 2014 10:24 pm

Faktycznie ten czerwony plakat rewelacyjny. Dużą zaletą tej mangi jest ładna kreska dobrej jakości (szczególnie głównej bohaterki).

Ogólnie to fajny romans polegający głównie na rozwiązywaniu różnych zagadek i oczywiście tej najważniejszej. Poza tym dramat (bez wątpienia szokujący) i trochę lekkiego ecchi.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw wrz 04, 2014 12:43 am

Rabbit D pisze:
Shakkaho pisze:Przecież to właśnie jest szkolne romansidło z duchem
Miałem na myśli taką typową szkolną serie jak Ścieżki, Toradora
Te pasują przecie jak ulał. :P Ganiają po szkole, się kochają i nienawidzę, ale naprawdę wszyscy wszystkich kochają, najlepsza część historii o duchach też opiera się na biednych nastoletnich związkach... Są też wklejone kawałki o duchach i dramacie. :wink:
Dla mnie zbyt się te dwie atmosfery różnią i jest manga szkolna i manga horror posklejane razem.

Ale kreseczka dobra. :lol:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 04, 2014 7:44 am

Czerwony bardzo fajny. W ogóle Waneko cos lubi czerwony :P plakat z Madoki DS również był świetny i czerwony hehe ^^ szkoda, że plakaty które jakimś cudem trafily w moje ręce leżą w szafce i prawie zostały wczoraj przeze mnie wyrzucone w czasie wielkich porządków xD

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw wrz 04, 2014 9:22 am

Mimo, że serii nie zbieram to plakaty są fajne. Ale i tak mam ten sam problem co Grey, nie mam gdzie ich powiesić wiec albo daje koleżance albo wyrzucam.
Obrazek

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » czw wrz 04, 2014 4:06 pm

Shakkaho pisze: Te pasują przecie jak ulał. :P Ganiają po szkole, się kochają i nienawidzę, ale naprawdę wszyscy wszystkich kochają, najlepsza część historii o duchach też opiera się na biednych nastoletnich związkach... Są też wklejone kawałki o duchach i dramacie. :wink:
Dla mnie zbyt się te dwie atmosfery różnią i jest manga szkolna i manga horror posklejane razem.
Jest tak jak napisałem przed twoim postem.
Oczywiście takie połączenie wielu elementów (komedia, zagadki, ecchi, dramat) nie każdemu musi odpowiadać. Elfen Lied też budzi kontrowersje z tego powodu.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw wrz 04, 2014 8:32 pm

larso8op, nie dam się znów wciągnąć w kłotnię ze ścianą, sory, dość mam tego z twoich PM.

Plakat cudny, na tyle, że rozważam kupienie preorderu, ale mangi nadal nie polubię. z powodu niezgrabnych przejść między jedną atmosferą a drugą. Tobie może się to podobać, mi nie musi. Peace.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » czw wrz 04, 2014 9:39 pm

Shakkaho pisze:nie dam się znów wciągnąć w kłotnię ze ścianą, sory, dość mam tego z twoich PM.
Akurat określenie "ściana" idealnie pasuje do ciebie. :)
Zresztą to ty się lubisz kłócić, a nie ja.
Shakkaho pisze: ale mangi nadal nie polubię. z powodu niezgrabnych przejść między jedną atmosferą a drugą.
Lubić nie trzeba. To oczywiste. :)

Nie powiedziałbym, że były tam jakieś niezgrabne przejścia, a takie zaskoczenia są najlepsze.

Zawsze lubiłem mangi/anime polegające na rozwiązywaniu różnych zagadek. Jednak w tym przypadku po raz kolejny się okazało, że anime to prawie gniot, a manga wielokrotnie lepsza pod prawie każdym względem. Jest znacznie bardziej sensowna niż anime.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw wrz 04, 2014 9:54 pm

No kurcze, to już jest chamskie nabijanie postów, zaczynacie 2 raz tą samą dyskusje! Gadaliście o tym 4 strony i wtedy miało to sens bo wymienialiście poglądy o tytule, a teraz nie bo robicie replay dyskusji. Przestańcie sobie narzucać swoją opinie. Nie możecie się pogodzić z faktem że druga storna ma inne zdanie?
Już wiem co myślicie o tym tytule, zarówno Shakkaho i larso8op, i wasze opinie pewno pomogą niezdecydowany, i ok już wszyscy wiedzą co wam się podobało/nie podobało.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw wrz 04, 2014 10:05 pm

larso8op pisze: Jest tak jak napisałem przed twoim postem.
Oczywiście takie połączenie wielu elementów nie każdemu musi odpowiadać. Elfen Lied też budzi kontrowersje z tego powodu.
Czyli nie dość, że tylko ty masz rację, to jeszcze ja po prostu nie ma gustu. Za wiele do mnie pisałeś bym nie widziała o co ci chodzi. :lol:

GG gonia, to on pisze, że tak jak on twierdzi, więc ja muszę się mylć. Ja jego lubienie serii doskonale rozumiem. :wink: To on mi wmawiał, że muszę uważać średniawą mangę za dobrą, skoro anime jest od niej gorsze.

Ale spoko, nie mam na to ochoty. Goodnight everybody.

A żeby nie był off-top, tak mi się przypomniało: wiadomo czy ostatni tom ma ten bonusowy rozdział z dodatkową zagadką, tą pod mostem?

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » czw wrz 04, 2014 10:14 pm

Shakkaho pisze: GG gonia, to on pisze, że tak jak on twierdzi, więc ja muszę się mylć. Ja jego lubienie serii doskonale rozumiem. :wink: To on mi wmawiał, że muszę uważać średniawą mangę za dobrą, skoro anime jest od niej gorsze.
"ALE PSZE PANI TO ON MNIE PIERWSZY POPCHNĄŁ, BUEEEEEEE T.T"

Plakat z Tasagore jest bardzo ładny z obu stron (choć raczej jestem w drużynie czerwonej), ale niestety wolę zamawiać z jednego stałego miejsca, bardziej mi się to opłaca (a szkoda).

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » czw wrz 04, 2014 10:28 pm

Shakkaho pisze:To on mi wmawiał, że muszę uważać średniawą mangę za dobrą, skoro anime jest od niej gorsze.
Nic ci nie wmawiałem, ale jakbyś obejrzała anime to przynajmniej zrozumiałabyś różnicę. :)

EDIT:
gg gonia pisze:Co ma poziom anime do mangi?
A co ma mieć? Pisałem o porównaniu.
Ostatnio zmieniony czw wrz 04, 2014 10:49 pm przez larso8op, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw wrz 04, 2014 10:39 pm

larso8op pisze:Nic ci nie wmawiałem, ale jakbyś obejrzała anime to przynajmniej zrozumiałabyś różnicę. :)
A może wcale nie? I co jej zrobisz? Co ma poziom anime do mangi? Ponadto, to jest temat o mandze a nie o anime.
Niech tu jakiś moderator zacznie walić osty... proszę.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 05, 2014 7:45 am

Przydałoby się xD huhu jeszcze nigdy nie widziałem na tym forum osoby z dwoma ostami ^^

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr cze 03, 2015 6:11 pm

Jak się sprzedaje Tasogare do tej pory?

MidoriCha
Status: Offline

Post autor: MidoriCha » pn cze 08, 2015 6:03 pm

Mam pytanie, ostatni kadr na stronie 26 (tom 5) wygląda dość dziwnie (rozpikselowany), to jakaś forma cenzury przez przybliżenie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tasogare Otome X Amnesia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości