Tasogare Otome x Amnesia - temat ogólny

Miejsce do rozmów wszelakich na temat mangi Tasogare Otome X Amnesia
Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr sie 13, 2014 7:13 pm

A więc tylko okładka 7 tomu, to dobrze.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 13, 2014 7:15 pm

Jeśli tak to w porządku.Nie przeczytałam Mephisto.
Ostatnio zmieniony śr sie 13, 2014 7:17 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr sie 13, 2014 7:17 pm

Ame pisze:Co będą cenzurować?Waneko stacza się coraz bardziej w moich oczach.To dajcie do 18.Tylko nie cenzurujcie nic.
Chodzi o banderolę - jak w Motylu - na TEN tył okładki zdaje się? Bez przesadyzmów, żadna cenzura. :roll:

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr sie 13, 2014 7:17 pm

Nie będzie żadnej cenzury. Czytajcie uważnie. Banderole można zdjąć zaraz po kupieniu.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » śr sie 13, 2014 8:09 pm

Okładka w pełnej okazałości prezentuje się strasznie mizernie. Waneko poszło po linii najmniejszego oporu niestety. A szkoda. :/
Projekty Shakkaho dużo bardziej mi się podobały (też nie całkowicie, ale bardziej niż "oficjal").

Szkoda tylko, że na pierwszej stronie wataken pisał, że to "miejsce do dyskusji na temat tłumaczenia (np. tytułu)", a później kompletnie tę dyskusję pominął. Teraz mamy już tylko finalny projekt okładki, zapewne zaakceptowany, z którym nic się już zmienić nie da, a który pewnie wyglądałby tak samo bez 13 stron tematu o tłumaczeniu tytułu.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr sie 13, 2014 8:44 pm

Logo jak dla mnie nie byłoby takie złe, gdyby nie to że wszystko strasznie poszło w prawo. Gdyby jeden prostokąt dać pod drugim, a pod nimi autora, to było by spoko. Teraz jest strasznie nierówno, i to w sumie najbardziej mnie denerwuje xD

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn sie 18, 2014 8:23 pm

Im dłużej przyglądam się temu logo, tym bardziej jest dla mnie paskudne. Pierwsze wrażenie po zerknięciu na plakat przy stoisku to było takie "meh", a teraz zaczynam się zwyczajnie cieszyć, że tego nie kupię, bo robiłoby mi się smutno za każdym razem, jak patrzyłabym na obwolutę.
Komentarze na fejsbuku dobijają już totalnie:
"Zostawienie oryginalnego tytułu to najlepsza decyzja jaka mogła zostać podjęta.. Czytałem na forum propozycje i każda następna była coraz głupsza. Polaczki trochę się burzą bo wszystko muszą mieć po polsku i najlepiej żeby imiona bohaterów zacząć im tłumaczyć.. +!"
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn sie 18, 2014 9:32 pm

W sumie w takiej sytuacji JG zdecydowało się na tytuł angielski (Zakuro). Przynajmniej da się go bez przeszkód wymówić :lol:

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pn sie 25, 2014 4:35 pm

Ame pisze:
mika pisze: bo razem z nią dostałam taże zakładkę z "Tasogare"
Możesz pokazać :P ?
Mogę :P Ponownie, wyblakłe kolory, to wina skanera.

Obrazek

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn sie 25, 2014 4:43 pm

Jaka śliczna zakładka :3 Bardzo się cieszę że dzisiaj rano zamówiłam przedpłatę, już nie mogę się doczekać premiery <3 Jestem ciekawa jak będzie wyglądał plakat, ale przy tak ładnych grafikach nawet to logo nie przeszkadza ^^

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » pn sie 25, 2014 4:45 pm

Niepamięć bo widocznie brzmi bardziej po polsku niż amnezja. A może niektórzy fani nie wiedzieliby co znaczy słowo amnezja? :)

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » pn sie 25, 2014 4:46 pm

Mam nadzieję że jedną z tych grafik w plakacie będzie ta z pierwszej strony zakładki, to akurat kolorystycznie by mi pasowała do plakatu z Kyoko ^^

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn sie 25, 2014 6:08 pm

Czuję się dyskryminowany :wink: .

Mam takie zbiory zakładek Waneko:
Obrazek

Tymczasem Tasogare jakoś mnie ominęło :wink: .

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn sie 25, 2014 6:24 pm

Dzięki mika. Chyba zastanowię się czy następnego zamówienia nie zrobię w sklepie waneko.Ostatnio zauważyłam,że mam tylko 1 zakładkę i przydałyby się :wink: .

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn sie 25, 2014 7:04 pm

Ja mam ostatnio aż za dużo różnych zakładek, ale ciągle je do czegoś wkładam i ciągle się gubią. przedpłatę Toxy pewnie zamówię, szkoda byłoby przegapić takie bonusy. Niestety Śmiechu nie zamierzam kupować, przynajmniej teraz, ale zakładka też jest świetna :[

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pn sie 25, 2014 10:47 pm

Śliczne te zakładki z Tasogare *__* Niech no ja jeszcze zobaczę jak będzie wyglądał plakat i może nawet kupię prenumeratę na pierwszy tom.

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » śr wrz 03, 2014 7:46 pm

Waneko na fejsie zaprezentowało dwustronny plakat, który będzie dołączony do przedpłaty 1 tomu i prenumki.
Obrazek
Obrazek
Czerwona strona plakatu taka śliczna :D Myślałam, że będę miała wielki dylemat którą stronę wyeksponować, no ale... powiedzmy, że rwać włosów z głowy nie będę. Aczkolwiek jeśli przy jakiejś okazji mi się to uda, do wydębię dwa.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » śr wrz 03, 2014 7:48 pm

Czerwony lepszy :P
Niebieski też ładny ale taki nieklimatyczny, bardziej mi się kojarzy z jakąś serią szkolną :wink:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr wrz 03, 2014 7:53 pm

Czerwony też mi się bardziej podoba :P Pierwszy raz żałuje,że nie zamówiłam prenumeratury :cry:

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » śr wrz 03, 2014 7:56 pm

Ame pisze:Pierwszy raz żałuje,że nie zamówiłam prenumeratury :cry:
Do 14 września można zamawiać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tasogare Otome X Amnesia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość