Tasogare Otome x Amnesia - temat ogólny

Miejsce do rozmów wszelakich na temat mangi Tasogare Otome X Amnesia
arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » wt sie 12, 2014 9:16 pm

^ Haha, też o tym dzisiaj pomyślałam, ale raczej nie będe miała kasy na dwie prenumeraty, i nie będzie mi się potem chciało kombinować gdzie sprzedać drugi egzemplarz xD No i Waneko pisało że niedługo pokażą logo, a później będzie obwoluta pierwszego tomu :3

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » śr sie 13, 2014 10:19 am

Mai-Takeru pisze:(O kurczę, to faktycznie brzmi jak "to-są-gary-oto-me", jak to już kiedyś ktoś pisał. :lol:)
Obrazek
Mai-Takeru pisze:Czy to naprawdę jest na tyle popularny tytuł, że japońska nazwa jest warta pozostawienia ze względu na jej rozpoznawalność? Pytam serio, bo przed zapowiedzią tej serii nigdy o niej nie słyszałam, ale chyba wszyscy na forum ją znali.
Też mnie to nurtuje. Co zdecydowało o tym, że wybrano właśnie japońską wersję (a nie np. bardziej zrozumiałą polską - tu jak rozumiem żaden wariant się nie spodobał - czy angielską - tu mogę stawiać na jakieś warunki licencyjne? Angielski tytuł był wykupiony przez jakieś wydawnictwo europejskie? - czy po prostu żadna wersja poza japońską się nie podobała?).

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr sie 13, 2014 12:27 pm

Jak dla mnie Panna Zmierzchu X Amnezja brzmi dobrze, o ile nie bardzo dobrze, biorąc pod uwagę inne opcje. Amnezja Panny Zmierzchu też jest dobre. Nie wiem, dlaczego te propozycje nie wypaliły. Szkoda :|
Obrazek

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr sie 13, 2014 1:13 pm

^ Mi też te dwie propozycje w sumie najbardziej się spodobały. Ale cóż, jest jak jest, nic już nie poradzimy.

LunaWillow
Status: Offline

Post autor: LunaWillow » śr sie 13, 2014 4:12 pm

http://waneko.pl/wp-content/uploads/201 ... ci-v-2.jpg
Tu można bardziej przyjrzeć się logo.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr sie 13, 2014 5:06 pm

LunaWillow pisze:http://waneko.pl/wp-content/uploads/201 ... ci-v-2.jpg
Tu można bardziej przyjrzeć się logo.
Przecież to wygląda równie źle co wersja angielska (która, jeśli to TA, to wieje lekko prowizorką/stronką do szkoły). Ramka różnych wielkości wygląda dziwnie, jakby ktoś chciał upchnąć mniej tekstu w więcej miejsca. "X"z boku powinien też być według loga czarny, bo teraz prawie go nie widać.

Bo nie chodzi tu już o puryzm językowy, takie rozwiązanie jest po prostu dziwaczne i bezsensowne. Z pozoru, chodzi o zachowanie japońskiego układu logo - ale w praktyce prawie wcale nie jest on zachowany. Nie ma kwadratów, tylko prostokątne pola, nie ma kolorów w niektórych sylabach, jest dziwnawa ramka oddzielająca wyrazy. Do tego polski podtytuł tak widoczny, że w sumie wcale...

Nie da się chyba odtworzyć u nas tego logo, bo nasze sylaby są różnej długości - ale spokojnie da się pobawić "słowo na kratkę" + np. same litery "A" na osobnej czerwonej kratce.
Albo zrezygnować z ramek i zostać z czarnym+czerwonym dla wyrazów i białą ramką oraz ten "X".
Albo, trzymając się już oryginały, w coś takiego:
PAlNI NOlCY X
AlMNlElSIlA

Moje partactwo made in paint dla zobrazowania.


I nie, nie atakuję nikogo, treść mangi mnie odrzuca dzięki zakończeniu, ale szkoda mi, że takie ładne okładki mają takie dziwne logo. :(
Ostatnio zmieniony śr sie 13, 2014 5:30 pm przez Shakkaho, łącznie zmieniany 1 raz.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sie 13, 2014 5:15 pm

Podtrzymuję moją opinię, że zachowywanie zamysłu japońskiej wersji jest takie se. Powinno się zrobić wersję polską, ale nie analogiczną do oryginalnej. Coś jak W Spice&Wolf.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr sie 13, 2014 5:17 pm

Zabiłeś mnie na śmierć tym obrazkiem, biB, dzięki! :lol:

A po tym, jak Luna wkleiła linka do większego obrazka z zapowiedziami, muszę się zgodzić z Shakkaho - nie widać za dobrze polskiego podtytułu, a X to w ogóle niemalże zniknął...
Shakkaho pisze:Albo, trzymając się już oryginały, w coś takiego:
PAlNI NOlCY X
AlMNlElSIlA
Rany, jakie to proste a świetne rozwiązanie! Aż dziwne, że (chyba) nikt wcześniej na forum tego nie zaproponował. Z pewnością dałoby się z tej wersji zrobić dużo bliższe oryginałowi logo (tylko dałabym "amnezja" zamiast "amnesia"). No i "pani nocy" brzmi świetnie. Aż mi się żal zrobiło, że pewnie już za późno na zmiany. :|
Ostatnio zmieniony śr sie 13, 2014 5:22 pm przez Mai-Takeru, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr sie 13, 2014 5:17 pm

...nie można stworzyć polskiego logo, które będzie nawiązywać do japońskiego?

LunaWillow
Status: Offline

Post autor: LunaWillow » śr sie 13, 2014 5:37 pm

Mnie nawet logo się podoba. Ładna czcionka, tylko podtytuł za mały, no i X powinien być w bardziej widocznym kolorze, bo w pierwszej chwili w ogóle go nie zauważyłam. Nie podoba mi się też czcionka autora, jakoś tak mi tu nie pasuje.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr sie 13, 2014 6:00 pm

Ja także jestem tego samego zdania co Shakkaho. Pierwsza propozycja którą pokazała, Waneko mogłoby zrobić tak samo i wyglądałoby to o wiele lepiej od tego co wyszło. Bardzo mi smutno że tak zepsuli logo, te prostokąty chociaż jeden pod drugim mogli dać, a nie, tak nie przypiął nie przyłatał. Ehh, nie dość że pomysł tak zepsuli, to okładki teraz też ;_;

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » śr sie 13, 2014 6:25 pm

Słodki jezu, przecież to logo jest okropne. Żeby chociaż te prostokąty były tej samej wielkości, i jeden pod drugim, wtedy nie byłoby aż tak źle. A teraz? Jeden większy, drugi mniejszy, jeden bardziej z prawej, drugi z lewej, jeszcze ten zupełnie niewidoczny X. Aż żal mi się zrobiło, zwłaszcza jak pomyślałam jak okładki będą z czymś takim wyglądać. To chyba pierwszy raz kiedy tak mocno zawiodłam się na Waneko. Zawsze ich uwielbiałam, i byli moim ulubionym wydawnictwem, ale teraz zrobiło mi sie bardzo smutno że tak spaprali sprawę ;_; Nigdy bym się po nich tego nie spodziewała :<

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 13, 2014 6:42 pm

Ja tego X nadal nie widzie w polskiej wersji :shock:
Mai-Takeru pisze: No i "pani nocy" brzmi świetnie. Aż mi się żal zrobiło, że pewnie już za późno na zmiany.
Mi tak samo :( Waneko spartaczyło logo :cry:
Shakkaho,twoja pierwsza wersja loga jest najlepsza =D>

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr sie 13, 2014 6:47 pm

Jak z Shakkaho rzadko się zgadzam (nigdy?), tak teraz w zupełności podzielam jej zdanie. Szkoda, że nic się nie pokombinowało, bo na miesiąc przed premierą obwoluta jest już zapewne zaakceptowana.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 13, 2014 6:49 pm

Może by jeszcze zdążyli...
Nie chce by tak wyglądało polskie logo :cry: .

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » śr sie 13, 2014 6:56 pm

Wątpię, bo na materiałach promocyjnych (zakładkach i takim wielkim plakacie przy stoisku na Niuconie) było to samo "logo". W pierwszej chwili zupełnie nie dostrzegłam polskiego podtytułu, więc z tym jest trochę marniutko... i mnie też ta pierwsza propozycja Shakkako wydaje się bardziej pomysłowa, no ale to już zamknięta sprawa raczej. I nie wydaje mi się, żeby było tragicznie, choć fakt, bywały lepsze (Ścieżki czy Śmiech mają naprawdę ładne).

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr sie 13, 2014 6:57 pm

Mephisto pisze:Jak z Shakkaho rzadko się zgadzam (nigdy?), tak teraz w zupełności podzielam jej zdanie.
Wiesz, zawsze musi być ten pierwszy raz. I pewnie ostatni. :wink:

Zawsze można zrobić projekt Polskiego logo i ankietą co wolą, 1 -> japońskie czy 2 -> przesunięcie premiery i Polskie. :lol:

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr sie 13, 2014 7:01 pm

Shakkaho pisze:I pewnie ostatni.
Pewnie tak.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr sie 13, 2014 7:05 pm

Od ilu lat będzie ta manga? Bo jak sie nie milę mówili coś o cenzurowaniu tyłu 7 tomu...Ale nie pamiętam na 100%


tak btw:
- Błagam, kto do cholery robi te gówniane tłumaczenia tytułów? Płaczę krwią

-Popieram. Powinna być możliwość zamówienia przez internet wersji (okładki) z japońskim tytułem.. O ile niektóre mangi typu Atak Tytanów da się przeboleć, tak inne załamują.

Miałem kupić sobie TOxA, i mam nadzieję że pozostanie taki tytuł jak na obrazku obok. Istota Zła w sumie nie brzmi najgorzej ale pewnie i tak zrobię własną okładkę z japońskim tytułem..
[scroll] #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o [/scroll]
Ostatnio zmieniony śr sie 13, 2014 7:12 pm przez Psychonauts, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr sie 13, 2014 7:12 pm

Od ilu lat będzie ta manga? Bo jak sie nie milę mówili coś o cenzurowaniu tyłu 7 tomu...Ale nie pamiętam na 100%
Cytat z pierwszej strony tego tematu:
wataken pisze:Quithe napisał/a:
To jak z tą cenzurą cycków i co by tam jeszcze mogło być naruszone? Bo tak szczerze, jak na razie tylko ich występowanie mnie jako tako zachęca.

Nie będzie cenzury, ewentualnie tylko do 7 tomu damy banderolę aby zasłaniała co bardziej strategiczne elementy tyłu obwoluty. Ale to pod cenzurę nie podpada, więęęęc - nie będzie cenzury.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tasogare Otome X Amnesia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości