Tasogare Otome x Amnesia

Miejsce do rozmów wszelakich na temat mangi Tasogare Otome X Amnesia

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
70
53%
Nie
40
31%
Może
21
16%
 
Liczba głosów: 131

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » sob cze 01, 2013 3:04 pm

No i git. Tyle tomów to tak akurat żeby wydać i potem kupić (nie żebym znów coś sugerował). Swoją drogą wygląda na to że manga jest jeszcze popularniejsza niż początkowo mi się wydawało bo ciągle gdzieś w fandomie trafiam na ten tytuł.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob cze 01, 2013 3:35 pm

Hoho no i super :D taką długość mang lubię (takie skrzywienie po Hellsingu, mojej pierwszej mandze ^^ ). Kolejny argument za wydaniem ;)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob cze 01, 2013 8:27 pm

O to fajnie długość w sam raz.Gdyby miała więcej tomów to był musiała się zastanowić nad kupnem.Manga mi się podoba,ale nie aż tak by wydawać w tą serię dużo kasy.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » sob cze 01, 2013 8:47 pm

Bardzo rzadko wpadam na tak stonowane i pod względem klimatu, gatunków i wydarzeń dobrane z delikatnością mangi, a przy tym pokazujące co jakiś czas "pazur". Niezwykle wciągająca historia, nie brakuje jej niczego. Nic tylko polecam.

Kimura
Status: Offline

Post autor: Kimura » śr cze 26, 2013 5:56 pm

Opis mangi, zaciekawił mnie. Skusiłabym się.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » czw sie 29, 2013 7:54 am

Manga na pewno byłaby warta kupna. Jeśli widzieliście tylko anime to najlepiej zapomnieć o jego drugiej połowie, gdyż jest po prostu zmyślona (nie było wtedy jeszcze mangi do ekranizacji).

Ogólnie anime jest bardzo słabe i często absurdalne, a przeszłość Yuuko została tak beznadziejnie pokazana (w dodatku ocenzurowana w żałosny sposób), że nigdy bym się tego nie spodziewał. Nie sądziłem, że można to aż tak zepsuć.

Natomiast manga jest wyjątkowo dobrze skonstruowana, ale rozdziały od 36 w górę to wyciskacz łez. Powiem szczerze, ale tak drastycznej, bezlitosnej i okrutnej śmierci ( wszystko ukazane ze szczegółami i ogromnymi emocjami) to jeszcze nigdy nie widziałem (zarówno w anime jak i mandze), a oglądam anime od wielu lat.

Yukisa
Status: Offline

Post autor: Yukisa » pt sie 30, 2013 6:03 pm

Kupię na 100 procent.

bell
Status: Offline

Post autor: bell » ndz wrz 01, 2013 2:38 pm

Anime był swietne, bardzo chętnie kupiłbym mangę :)

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr wrz 04, 2013 10:46 pm

Warto wiedzieć, że manga jest już zakończona i liczy sobie 10 tomów. Długość idealna, seria na poziomie, fantastyczne artystyczne okładki- nic tylko wydawać :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 13, 2013 11:44 pm przez Mephisto, łącznie zmieniany 1 raz.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 05, 2013 7:11 am

No i większość bezwzględna forumowiczów jest za wydaniem xD rzadki widok ^^

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw wrz 05, 2013 8:45 am

Grey pisze:No i większość bezwzględna forumowiczów jest za wydaniem xD rzadki widok ^^
Istotnie, tym bardziej że mówimy tu o TOxA. Bardzo lubię tę mangę, mam nawet oryginalne tomiki, ale nie spodziewałem się tak pozytywnego odzewu :shock: =D> W każdym razie, jestem na tak, kupiłbym. Jedyne o co bym się bał, to groźba ocenzurowania jak miało to miejsce w przypadku Hatsukoi Limited (tak wiem że to nie wina Waneko).

Edit: Dziwi mnie to tym bardziej, że Sankarea została chłodno potraktowana przez forumowiczów, choć jest to lepsza manga niż TOxA (ten sam gatunek i klimaty).

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw wrz 05, 2013 11:21 am

Nie bardzo jest co cenzurować bo spódniczki podwiewa zawsze odrobinę za mało a w rozbieranych scenach ręcznik, kotara czy jakaś inna poręcz od krzesła zasłania najbardziej niebezpieczne miejsca (chyba że jakiś kadr mi uciekł z pamięci).
Mnie zaskoczyło że TOxA wzbudza równe zainteresowanie u obu płci, gdzie wydaje się rzeczą raczej męską.

Sankarea była fajna do
spoiler pisze:wycieczki do ZOMY
później traci swój klimat i IMO poziom mocno spada :| ale jestem pełen nadziei i czytam dalej.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 05, 2013 12:49 pm

Chrno, jeśli chodzi o Sankareę to zgadzam się z Tobą w 100% :( nie rozumiem dlaczego autorzy mang tak często musżą psuć własne dzieła :( :( :(
A jeśli chodzi o cenzurę to ona nie ma żadnego sensu wiec sądze, że Waneko więcej się w to bawić nie będzie xD

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw wrz 05, 2013 1:39 pm

To chyba jestem osamotniony, bo mi ten arcade bardzo się podobał.
spoiler pisze:Pobudka Chihiro w klatce - genialny zwrot akcji. I jak dostawał fioła gdy zobaczył te wszystkie zombie w laboratorium i jego reakcja jak Rozalie go gryzła we włosy XD
Z tą cenzurą to rzeczywiście raczej jest niewielkie zagrożenie, że zostanie wprowadzona. Ale kto wie, NHK też musiało zostać poddane "retuszowi". Ale żeby się martwić o to, najpierw musi zapaść decyzja o wydaniu TOxA, wtedy będę się martwił :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 05, 2013 1:51 pm

Canis, wszystko zależy czego się po mandze oczekuje :) ja chciałem przyjemnej historii a

SPOILER


utrata pamięci przez Reę zasmuciła mnie, dlatego moja ogólna ocena tej mangi spadła

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » sob wrz 07, 2013 2:57 pm

Canis pisze:Jedyne o co bym się bał, to groźba ocenzurowania jak miało to miejsce w przypadku Hatsukoi Limited (tak wiem że to nie wina Waneko).
Możesz napisać co konkretnie było ocenzurowane ?
Canis pisze: Edit: Dziwi mnie to tym bardziej, że Sankarea została chłodno potraktowana przez forumowiczów, choć jest to lepsza manga niż TOxA (ten sam gatunek i klimaty).
Lepsza nie jest. A pomysł z utratą pamięci może sugerować, że autor chce ją na siłę przedłużać.
Jednak anime Sankarea było znacznie lepiej zrobione (choć niedokończone) od anime Tasogare Otome.

Największa różnica między tymi mangami to ukazana wyjątkowo okrutnie przeszłość głównej bohaterki (nigdy czegoś tak dramatycznego i bezlitosnego nie widziałem) w mandze Tasogare Otome. To co pokazali w Sankarea nie umywa się do tego (choć też były bardzo smutne i dramatyczne sceny).
Chrno pisze:Nie bardzo jest co cenzurować bo spódniczki podwiewa zawsze odrobinę za mało a w rozbieranych scenach ręcznik, kotara czy jakaś inna poręcz od krzesła zasłania najbardziej niebezpieczne miejsca (chyba że jakiś kadr mi uciekł z pamięci).
Podstawowa różnica odnośnie poziomu fanserwisu:

- w mandze Tasogare Otome nie pokazują sutków
- w mandze Sankarea pokazują sutki
Chrno pisze: Sankarea była fajna do
spoiler pisze:wycieczki do ZOMY
później traci swój klimat i IMO poziom mocno spada :| ale jestem pełen nadziei i czytam dalej.
To było też ciekawe, ale nie spodobało mi się to co się stało z główną bohaterką.
Jednak bardzo chciałbym happy endu. Nie lubię smutnych zakończeń.

Marusera
Status: Offline

Post autor: Marusera » sob wrz 07, 2013 5:54 pm

Tasogare Otome x Amnesia bym kupiła, co prawda anime nie oglądałam i mangi nie czytałam, ale słyszałam dużo pozytywnych opinii, fabuła ciekawa, no i kreska również mi się podoba :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob wrz 07, 2013 6:39 pm

Marusera, polecam anime bo jest naprawdę świetnie zrobione :)

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » sob wrz 07, 2013 7:21 pm

Grey pisze:Marusera, polecam anime bo jest naprawdę świetnie zrobione :)
Odwrotnie niż ja napisałeś. :)
Mnie anime bardzo zawiodło (i zirytowało), więc nikomu bym go nie polecił. Jedynie zachowanie Yuuko wymieniłbym jako zaletę, gdyż lubię takie charaktery u dziewczyn w anime. :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob wrz 07, 2013 7:59 pm

Po obejrzeniu pierwszego odcinka odpuściłam...Radze nie oglądać,ale co kto woli.

O_o :shock: jest to już 4 str. jestem trochę zaskoczona popularnością TOxA,ale wiem chyba dlaczego.
- niektórym główna bohaterka przypomina bohaterkę z Bakemonogatari
- obejrzeli anime
- przez polskie skany, są od dawna
- większość forumowiczów od razu ogłosowała na tak lub może,bo spodobała się okładka oraz opis

Zablokowany

Wróć do „Tasogare Otome X Amnesia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość