Ayuta

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ayuta

Post autor: SallyCzarownica » wt maja 24, 2016 11:40 pm

Autor: Pako
Gatunek: seinen, komedia, supernatural, science-fiction, postapo
Ilość tomów: 1 (seria trwająca, max 5 tomów)
Opis: Świat pokryty zielenią. Dwaj chłopcy, Hoshito i Endou, leniwie spędzają czas w pustej „szkole”. Pewnego dnia opuszczają ją i wyruszają w świat. A u celu swej podróży spotykają... Właśnie. Kogo spotkają, co zobaczą i czym jest zagadkowa Ayuta? Tego właśnie dowiecie się w tej zabawnej historii o dwóch chłopcach na świecie pokrytym miliardami kwiatów.

[ Dodano: Wto 24 Maj, 2016 ]
Obrazek

Premiera: Magnificon 2016

[ Dodano: Wto 24 Maj, 2016 ]
Na stronie Ringo i fb można zobaczyć przykładowe strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr maja 25, 2016 7:54 am

No nie wierze, oni to naprawde wydadza... Sprawdzilam bake, ten tytul wciaz ma tylko jeden tom. Ta manga jeszcze wychodzi, czy autor ja olal?
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr maja 25, 2016 9:17 am

Meliona pisze:No nie wierze, oni to naprawde wydadza... Sprawdzilam bake, ten tytul wciaz ma tylko jeden tom. Ta manga jeszcze wychodzi, czy autor ja olal?
Miałam zrobić to samo jak tylko zobaczyłam temat :P
Ringo ogłosiło wydanie we wrześniu - czyli mamy około 8 miesięcy z wydanym jednym tomem. Na japońskim amazonie też brak pre-orderu czy coś tego drugiego tomu. A biorąc jeszcze pod uwagę, że manga wychodzi od 2014 roku... No wszystko mi mówi, żeby tego nie kupować.
Jak Rino jeszcze mi nie podpadło to byłam nawet zainteresowana kupnem. Teraz bez żalu sobie odpuszczam.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr maja 25, 2016 9:27 am

Kreska jest ładna i manga wydaje się mieć fajny klimat. Przy ogłoszeniu tytułu byłam zdecydowana tego nie kupować. Teraz, po obejrzeniu przykładowych stron, byłabym skłonna rozważyć kupno. Gdyby wydawało to inne wydawnictwo. Od Ringo to zbyt ryzykowne. No i to co napisały Meliona i Angu też robi swoje. Jakby to była jedno/dwutomówka to bym wzięła. W obecnej sytuacji odpuszczę.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr maja 25, 2016 12:59 pm

Angu pisze:Jak Rino jeszcze mi nie podpadło to byłam nawet zainteresowana kupnem. Teraz bez żalu sobie odpuszczam.
Ja także. Kupowanie od nich jest ryzykowne. Zwłaszcza, że nie wiadomo czy w ogóle wyjdzie następny tom.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr maja 25, 2016 5:09 pm

A ja mimo wszystko kupię. Po pierwsze dlatego, że na "Ayutę" czekałam od dawna, a po drugie dlatego, że może w ten sposób dołożę "cegiełkę" do rozwoju wydawnictwa i być może podźwignie się ono jak feniks z popiołów.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » śr maja 25, 2016 5:56 pm

Zważywszy że tom wyszedł w Japonii rok temu i nie słychać nic o drugim (a co dopiero o ostatnim), to zakupię go z myślą że to będzie raczej jednotomówka.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw maja 26, 2016 10:30 am

Ringo Ame ask pisze:Ayuta to w ogóle będzie zakończona? Na bace jest podane info, że wyszedł tylko jeden tom i od 2014 ani widu ani słychu o następnym :-/
Tak, bedzie zakończona. Tom 1 został wydany w Japonii w roku 2015. W 2014 ukazał się pierwszy rozdział w wydaniu magazynowym (Baka zazwyczaj udostępnia daty pierwszego zaistnienia tytułu na rynku a nie daty wydania pierwszego tomu).
Ciekawe czy mają też info z Japonii o ilości potencjalnej tomów.
Obrazek

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » czw maja 26, 2016 12:46 pm

Angu pisze:Ciekawe czy mają też info z Japonii o ilości potencjalnej tomów.
z ich strony:
Obrazek
[center]ヽ( ・∀・)ノ ᴛᴜᴍʙʟʀ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ[/center]

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr cze 01, 2016 1:48 pm

Tomik zakupiony, przeczytany... Mam mieszane uczucia. Z jednej strony dobry materiał na jednotomowkę a z drugiej aż sie prosi na kontynuacje. W zasadzie nic sie tam nie dzieje. Są fajne rysunki i kadry.... I w zasadzie tyle.

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » śr cze 01, 2016 2:04 pm

...plus częstymi momentami dialogi z gatunku "cholera wie, co autor miał na myśli". Ale nie żałuję zakupu, o dziwo, nawet wciągało. Oby tylko ten drugi tom kiedyś się ukazał. I żeby Ringo go wydało. I żeby nie upadło w międzyczasie. No i żeby znowu nie odstawili akcji a la "OMG, ludzie na FB się o coś pytajo, siedźmy cicho i udawajmy, że nas nie ma...".

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ayuta

Post autor: Mormicc » sob sty 19, 2019 8:08 pm

Kupiłem, przeczytałem i w sumie to tyle.
Fabuła jakaś jest, ale nic z niej nie wynika. Nawet pomijając brak zakończenia to przedstawiony świat mi się nie klei.
► Pokaż Spoiler
Rzeczy się dzieją, poprostu. Pojawiają się, kończą i idziemy dalej, bez żadnej refleksji nad czymkolwiek. Działania postaci z niczego nie wynikają, one poprostu są, żeby coś się działo.
Bohaterowie są równie żadni jak historia.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Nie polecam. Tytuł obecnie nie oferuje w sumie niczego czytelnikowi. Chyba, że masz zapędy kolekcjonerskie i chcesz mieć wszystko od Ringo Ame, ale wtedy kwestie fabularne schodzą na drugi plan :P

Sprawdzając twittera autora odkryłem, że jest fanem Dogsów. Cóż... :lol:
https://mobile.twitter.com/pakosun/stat ... 5072875520
Na dalsze tomy bym nie liczył. Autor pracuje obecnie nad innymi tytułami (LN Occultic Nine) i nie wspomina o tym tytule już wcale.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości