Lucky Number 13

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Lucky Number 13

Post autor: SallyCzarownica » sob kwie 16, 2016 7:20 pm

Autor: Yamamoto Kotetsuko
Ilość tomów: 2
Gatunek: komedia, shounen-ai
Opis: „ZWIĄZEK Z TOBĄ MNIE ZABIJE!”

Tak brzmią słowa, którymi chłopak Satou oznajmia mu, że to koniec. Całą scenę przypadkiem widzi Tsumabuki. Kilka dni później po powrocie do akademika Tsumabuki słyszy dobiegający z zewnątrz hałas. Zaintrygowany wygląda przez okno, by zobaczyć wiszącego na drzewie Satou. Zauroczony chłopakiem Tsumabuki wyznaje mu swoje uczucia. Zostają parą. Ale wkrótce po nawiązaniu tej romantycznej relacji zaczyna się seria rozmaitych wypadków, a na ciele Tsumabukiego powoli kończą się zdrowe miejsca. Czyżby każdego, kto spotyka się z Satou, spadały same nieszczęścia…?!

[ Dodano: Sob 16 Kwi, 2016 ]
Obrazek

[ Dodano: Sob 16 Kwi, 2016 ]
Jak ja wielbię Yamamoto Kotetsuko! Jej mangi są tak ciepłe, kochane, zabawne. Potrafią wzruszyć, ale też wywołać atak śmiechu.
Muszę mieć chyba jakieś specyficzne poczucie humoru, bo czytając LN13 naprawdę chichrałam się jak głupia. Satou to taka kochana ciamajda, a Tsumabuki...ten to dopiero jest agent :D to się nazywa prawdziwy fan :D taka trochę z niego ciepła kluska, ale nie da się go nie lubić. Świetnie się dobrali :D
Co do wydania, to nie mam nic do zarzucenia. Świetne tłumaczenie, dużo przypisów ^^, czytało się bardzo płynnie. Krzaczki wyczyszczone. Ładna, matowa obwoluta. Kolorowa strona. Nic, tylko czekać na wydanie kolejnego tomu.
Mam nadzieję, że Ringo w końcu się ogarnie. Tydzień już minął od Pyrkonu, a u nich nadal cisza :? gdyby nie Yamamoto, to chyba nic bym od niech nie kupiła przez te zachowanie :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob kwie 16, 2016 7:31 pm

Jeżeli to komedia równie dobra jak pierwszy tom Bezsennych nocy, to nic tylko się cieszyć. Mangę zamierzam kupić, gdy(jeżeli?) wyjdzie drugi tom.
SallyCzarownica pisze:Mam nadzieję, że Ringo w końcu się ogarnie. Tydzień już minął od Pyrkonu, a u nich nadal cisza
swojej strony internetowej też nie aktualizują.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob kwie 16, 2016 7:39 pm

SallyCzarownica pisze: Zaintrygowany wygląda przez okno, by zobaczyć wiszącego na drzewie Satou.

Aż wstyd się przyznać (hehe), ale w tym momencie pierwszy raz w życiu poczułem zainteresowanie shounen-ai/Yaoi, dalej czar prysł bo po prostu źle zrozumiałem o co chodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Post autor: Abrakadabra93 » sob kwie 16, 2016 8:15 pm

Ja już po lekturze numerku 13 i przyznaję, że tłumaczenie jak zwykle bardzo fajne i nawet jestem w stanie pochwalic za ładne sfxy (mieli duzo czasu, skoro nie czuli presji terminu, więc mogli poszaleć).
Podsumowując, czekam na drugi tom:)
Kakaladze pisze:po prostu źle zrozumiałem o co chodzi
o matko XD

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob kwie 16, 2016 8:22 pm

Angu pisze:Jeżeli to komedia równie dobra jak pierwszy tom Bezsennych nocy, to nic tylko się cieszyć. Mangę zamierzam kupić, gdy(jeżeli?) wyjdzie drugi tom.

Jeśli nie zrażają Cię takie głupkowate rzeczy jak [spoiler] poślizgnięcia na skórce od banana, czy gołębi atak kupkowy [/spoiler] to manga będzie w sam raz. Ja tam lubię komedie, nawet te durnowate :D a drugi tom ma być ponoć na Magni
Angu pisze: swojej strony internetowej też nie aktualizują

Widziałam :?
Kakaladze pisze:SallyCzarownica napisał/a:
Zaintrygowany wygląda przez okno, by zobaczyć wiszącego na drzewie Satou.



Aż wstyd się przyznać (hehe), ale w tym momencie pierwszy raz w życiu poczułem zainteresowanie shounen-ai/Yaoi, dalej czar prysł bo po prostu źle zrozumiałem o co chodzi.

Myślałeś, że on się tam powiesił, czy co? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob kwie 16, 2016 10:16 pm

SallyCzarownica pisze:Myślałeś, że on się tam powiesił, czy co?
No dokładnie, a mnie ciągnie do tytułów gdzie się dzieją takie rzeczy, z reguły są bardzo mroczne i tajemnicze a lubię to :).

Co prawda już okładka nie wskazuje na taki tytuł, ale jak to mówią "nie oceniaj książki po okładce" :D.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob kwie 16, 2016 10:26 pm

Ja za LN13 z mang pani Kotetsuko akurat specjalnie nie przepadam, ale i tak kupię jak wyjdzie drugi tom ;) zamierzam mieć wszystkie jej mangi jakie wyjdą u nas na rynku (jeszcze brakuje mi Przekleństwa 17 wiosny, ale mam je na liście do kupienia) więc i tak się w to zaopatrzę, bo w sumie całkiem przyjemna historyjka :D Podziwiam samozaparcie głównego bohatera, haha.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość