Konya mo nemurenai

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
Havoc
Status: Offline

Konya mo nemurenai

Post autor: Havoc » sob wrz 20, 2014 9:36 pm

Obrazek

Ze strony wydawcy:
Autorka: Yamamoto Kotetsuko
Gatunek: komedia, fantasy, shounen-ai
Liczba tomów: 3 (seria zakończona)
Liczba stron: około 180
Cena: 19,99 zł
Okładka: miękka z obwolutą
Wymiary: około 13 x 18 cm
Tłumaczenie: Anna Piechowiak

Fabuła: Nieśmiały student Rikiya, w wyniku pewnych nieprzyjemnych i równie zaskakujących okoliczności, zostaje skazany na wyjątkowo żarłocznego lokatora i jego ptasiego lokaja.

Seria 18+ bynajmniej nie ze względu na fapułę, lecz dość niecodzienne wydarzenia w rozdziale pierwszym. :lol:

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob wrz 20, 2014 10:30 pm

Przejrzałam ten pierwszy rozdział i o kurde! Hahahaha, jakie to głupie :lol:
A ciekawi mnie tylko jedno. Będzie polski tytuł czy pozostanie japoński, tak jak w przypadku Lamentu?

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » sob wrz 20, 2014 10:35 pm

Fakt, jest nieco głupawe, ale w taki pocieszny sposób. Uśmiałam się przy paru momentach, więc na pewno kupię. :D

Póki co tylko ogłosili tytuł (trzy dni temu), tak że w sumie nie wiadomo, czy go przetłumaczą. Oby tak.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz wrz 21, 2014 3:47 am

Havoc pisze:Seria 18+ bynajmniej nie ze względu na fapułę, lecz dość niecodzienne wydarzenia w rozdziale pierwszym.
Sayuki78 pisze:Przejrzałam ten pierwszy rozdział i o kurde! Hahahaha, jakie to głupie :lol:
Zerknąłem z ciekawości :lol: Czego jak czego, ale cycków w yaoi to się nie spodziewałem.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz wrz 21, 2014 10:13 am

Przez chwilę nawet myślałam, że o te cycki się rozchodzi :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr gru 03, 2014 2:06 pm

Okładka:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr gru 03, 2014 3:10 pm

Wciąż się zastanawiam czy kupić, przeczytałam mangę i nawet mi się spodobała, nieźle się uśmiałam w niektórych momentach, chociaż nie podobało mi się, że prawdziwą formą Endo był taki bish - ziemska forma jakoś bardziej do niego pasowała. I główny bohater to taka trochę zbytnio beksa.

Ale to tylko 3 tomy, plus polubiłam tego kumpla głównego bohatera, fajny był :D więc są szanse, że kupię.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr gru 03, 2014 6:47 pm

Więc jednak przetłumaczyli tytuł =D> Okładka nieźle wygląda.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » śr gru 03, 2014 7:04 pm

Dosłowne tłumaczenie tytułu, które brzmi "Dzisiejszej nocy znów nie mogę zasnąć/spać" brzmi jak dla mnie dużo lepiej, niż "Bezsenne noce" :/Chociaż w sumie i tak nie planowałam kupować...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr gru 03, 2014 7:14 pm

isei Masz rację lepiej brzmi te dosłowne tłumaczenie :shock: .

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr gru 03, 2014 7:44 pm

Ta jedynka na brązowym tle tak z dupy do niczego nie pasuje :\ Ale poza tym, to całkiem ładny projekt im wyszedł. Szkoda tylko, że mnie nie interesuje ta manga. Czekam na drugiego yaoica od Kotetsuko :)
Tytuł mi tam specjalnie nie wadzi, przynajmniej jest krótki i zwięzły.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr gru 03, 2014 9:32 pm

isei pisze:Dosłowne tłumaczenie tytułu, które brzmi "Dzisiejszej nocy znów nie mogę zasnąć/spać" brzmi jak dla mnie dużo lepiej, niż "Bezsenne noce" :/Chociaż w sumie i tak nie planowałam kupować...
Już sobie wyobrażam cały ten tytuł wciśnięty na grzbiet :lol:

Podoba mi się tytuł i manga wydaje się zabawna, więc wesprę wydawnictwo =D>
Obrazek

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » śr gru 03, 2014 9:42 pm

Akiho pisze:
isei pisze:Dosłowne tłumaczenie tytułu, które brzmi "Dzisiejszej nocy znów nie mogę zasnąć/spać" brzmi jak dla mnie dużo lepiej, niż "Bezsenne noce" :/Chociaż w sumie i tak nie planowałam kupować...
Już sobie wyobrażam cały ten tytuł wciśnięty na grzbiet :lol:

Podoba mi się tytuł i manga wydaje się zabawna, więc wesprę wydawnictwo =D>
Oj tam, zrobili by ładne logo to i na grzebiecie można by ładnie wkomponować :P

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » sob gru 13, 2014 8:42 am

Ta okładka to jakaś porażka. Popatrzyłam sobie, jak wygląda oryginał i stwierdzam, że z dwojga złego polska wersja jest o niebo lepsza. Zrobili, co mogli.

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » ndz gru 28, 2014 7:02 pm

Przeczytałam, nie żałuję zakupu, bardzo podoba mi się okładka i matowa obwoluta. Jeśli chodzi o tłumaczenie, to jakoś nie mam zastrzeżeń, ale jestem z tych niewymagających, jak czasem podkreślam :P Czekam na kolejne tomy :D
Jeśli chodzi o jakąś fabułę, to czekam na plottwisty jakieś czy coś.

Slayerka
Status: Offline

Post autor: Slayerka » pn gru 29, 2014 1:17 pm

Całą recenzję napisałam tutaj, więc nie będę się raczej powtarzać. : ) Bardzo mi się podoba i jestem naprawdę zaskoczona że wydawnictwo tak dobrze zaczyna. Nie mówiąc już o tym że tytuł znałam wcześniej i go kupiłam, więc coś w sobie musi mieć, a polskiemu wydaniu nie mam nic do zarzucenia. Kawał dobrej roboty zarówno ze strony autorki, jak i wydawnictwa. : )

Yunoha
Status: Offline

Post autor: Yunoha » ndz cze 07, 2015 2:09 pm

isei pisze: Oj tam, zrobili by ładne logo to i na grzebiecie można by ładnie wkomponować :P
No niby można, ale z drugiej strony czy wtedy tekst na grzbiecie nie byłby zbyt mały i niezbyt czytelny?
Weźmy na przykład Księcia Piekieł, który pod spodem ma podtytuł: Devil and realist...
Jeżeli cały tytuł konyi miałby być tak mały to ja bym się zapłakała...
A w gruncie rzeczy dokładne tłumaczenie japońskiego tytułu i nasz polski są do siebie podobne więc nie widzę problemu :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt paź 16, 2015 9:38 am

Skompletowałem całość. Jako komedia może być, bo momentami jest bardzo rozkosznie głupie, poza ostatnim tomem bo on niestety słabo wypada jako komedia.

Jestem zadowolony z lektury, jest to dość przyjemny średniaczek.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt paź 27, 2015 12:54 pm

W końcu przeczytałam.
Bardzo podobał mi się humor w tej serii i szkoda, że ta seria nie pozostała czysto komediowa - o ile przez cały pierwszy tom się śmiałam, to drugi już było tego mniej bo głównie z niego pamiętam porwanie Hirikiego. W trzecim to już w ogóle zero śmiechu - ino ostatnie strony. Także pierwszy tom zostaje moim ulubionym.
Świat demonów okazał się mało ciekawy. Niby nie było czasu by jakoś szczegółowiej go przedstawić, ale chociaż w rysunku autorka mogła się wysilić - a tak głównie mamy jakieś wieże, korony drzew i chmury - nuda. Zwykłe budynki, zwykłe cele/pomieszczenia. Można było to lepiej narysować.
Postacie dało się łatwo polubić - nawet mazgaje Hirikiego bo nie siedzi tylko i nie czeka na cud, tylko stara się i robi co może.

Do naszego wydania Bezsennych nie mam o co się przyczepić. Krzaczki wyczyszczone, tłumaczenie dobrze się czyta, są marginesy wewnętrzne.

Bardzo bym chciała kontynuacje przeczytać - może tam autorka wraca głównie do komedii. Mam nadzieje, że wyjdzie w wydaniu tomikowym w Japoniii a potem Ringo to u nas wyda.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob lis 07, 2015 1:01 pm

Ostatnio tomik przeczytany. Manga jest cudna. Taka ciepła, taka kochana. Mam straszny niedosyt. Chcę więcej i więcej. Mam nadzieję, że Ringo Ame wyda kontynuację. Na pewno będę często wracać do tego tytułu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości