Hitsuji no Uta (Lament Jagnięcia)

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
l33
Status: Offline

Hitsuji no Uta (Lament Jagnięcia)

Post autor: l33 » wt wrz 02, 2014 9:23 pm

No i mamy obwolutę pierwszego tomu.
Obrazek
Premiera podobno pod koniec października, lecz wcześniejsza jest możliwa.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » wt wrz 02, 2014 9:25 pm

Nawet fajnie im to wyszło :wink:

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt wrz 02, 2014 9:28 pm

A mi się okropnie nie podoba grzbiet. Za dużo kolorów, logo kompletnie nie pasuje.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt wrz 02, 2014 9:30 pm

Rabbit D pisze:Nawet fajnie im to wyszło :wink:
A grafik płakał jak to robił :P

Tytuł nie przetłumaczony, hejt czas zacząć! :D
Ostatnio zmieniony wt wrz 02, 2014 9:31 pm przez Jaskol, łącznie zmieniany 1 raz.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt wrz 02, 2014 9:30 pm

Logo wciąż szpeci wszystko na czym się pojawi, tło - te dziwne kreskowanie bez postarzenia wygląda dziwnie - nadal im nie wychodzi, z jakiegoś powodu tytuł jest kolejną przeklętą hybrydą.
Czyli "jak nie uczyć się na błędach oraz popełniać kolejne do kompletu" tom 1. =D>

Przynajmniej nie walą 3 razy po oczach od jakiego wieku mam to czytać...?
No i może tło wyjdzie lepiej w realu. Może.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt wrz 02, 2014 9:42 pm

Dawno nie widziałem tak paskudnego grzbietu. No ale z samą mangą poczekamy na opinie ludzi z forum.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt wrz 02, 2014 9:46 pm

Ten turkusowy pasuje tu jak pięść do nosa, tak samo wielki biały prostokąt z tyłu.... potem spojrzałam na oryginał, tam też ten turkusowy i jeszcze większy prostokąt z tyłu...ehhhh :?

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » wt wrz 02, 2014 9:50 pm

Jaskol pisze:A grafik płakał jak to robił
Może płakał, ale jakoś bardziej mi się podoba niż japońska wersja :P
A grzbiet mógłby być trochę bardziej stonowany

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt wrz 02, 2014 9:50 pm

gg gonia pisze:Ten turkusowy pasuje tu jak pięść do nosa, tak samo wielki biały prostokąt z tyłu.... potem spojrzałam na oryginał, tam też ten turkusowy i jeszcze większy prostokąt z tyłu...ehhhh :?
Niet, tak jest morski i błękitny na okładce, ale dwa odcienie błękitu na grzbiecie. My z jakiegoś powodu mamy najbardziej oczorąbny morski jaki jest w palecie. :lol:
No i jest małą szansa, że w wydruku wszystko wyjdzie lepiej... jakieś 0,0000000000005%?

Jak kto chce, oryginał.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt wrz 02, 2014 9:52 pm

AAAAAAAAAAA!!! ](*,) Co za koszmarny koszmar! NIE ZASNĘ!
Jaskol pisze:
Rabbit D pisze:Nawet fajnie im to wyszło :wink:
A grafik płakał jak to robił :P

Tytuł nie przetłumaczony, hejt czas zacząć! :D
Padaka. Ani projekt obwoluty nie jest ładny, a ten nieprzetłumaczony tytuł... Po wyczesanym Przekleństwie, to coś wygląda jak po ostrej balandze w firmie. Photoshop się zepsuł? BEZ JAJ. Nie dostaną moich pieniędzy, no way.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt wrz 02, 2014 9:56 pm

Miałam kupić pierwszy tom, ale jak zobaczyłam ten japoński tytuł, to mnie w dołku ścisnęło. XD Nie mam zamiaru wspierać podobnych praktyk, więc mangi na pewno nie kupię (chyba, że jakieś zagraniczne wydanie). :?

Projekt okładki jest kiczowaty, więc tylko mnie w tym upewnia. :P

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt wrz 02, 2014 9:56 pm

Teraz się skapłam ze na grzbiecie jest niebieski numerek i turkusowy tytuł XD

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt wrz 02, 2014 9:57 pm

Tu można obejrzeć japońską obwolutę.

Jako całość, obwoluta nie podoba mi się.
Zgadzam się, że za dużo tych kolorów na grzbiecie.
Z plusów - czcionka tytułu jest ładna - tylko to "kółko"/"oko"(?) zbędne moim zdaniem ;p
Zastanawiałam się nad kupnem... ale zapowiedzi z ostatnich tygodni z innych wydawnictw odstawiły ten tytuł na później. Jedyne co by mnie zachęciło do kupna szybciej, to bardzo dobre opinie na temat historii/wydania.
Obrazek

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt wrz 02, 2014 10:01 pm

Rabbit D pisze:
Jaskol pisze:A grafik płakał jak to robił
Może płakał, ale jakoś bardziej mi się podoba niż japońska wersja :P
A grzbiet mógłby być trochę bardziej stonowany
Nie wiem co ćpiesz, ale rzuć to. W oryginalnej okładce przynajmniej kolory do siebie pasują, tutaj wygląda to jakby rzucili do zaprojektowania okładkę stażyście, który pierwszy raz na oczy widział photoshopa.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » wt wrz 02, 2014 10:08 pm

Jaskol pisze:Nie wiem co ćpiesz, ale rzuć to.
Oh pardonne monsieur Sru Otaku, przez przypadek zabłądziłem do miejsca gdzie nie można mieć swojego zdania bo zaraz zostaniesz zjechany, "oto Polska właśnie". Żyjemy w czasach, w których sztuką jest rzyganie farbami na płótno i obrzucanie ich fekaliami więc sory ale...
Obrazek

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » wt wrz 02, 2014 10:10 pm

Kurczę, spalili z tym tytułem... Lament Jagnięcia ok, ale Hitsuji no Uta kojarzy mi się tylko z tym :lol:

PS - Nie kupię, bo horror xD

EDIT:
Dopiero zobaczyłam te skrzydełka... O co chodzi? xD Mogli chociaż lustrzane odbicie zrobić *dobra, niewiele by to zmieniło...*
Ostatnio zmieniony wt wrz 02, 2014 10:18 pm przez treemore, łącznie zmieniany 1 raz.

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » wt wrz 02, 2014 10:13 pm

Jak już musieli zostawić japoński tytuł (bo serial/film/10 innych rzeczy, które wymieniali przy zapowiedzi, nie wiem), to mogli chociaż zamienić kolejność i dać polski jako ten główny. "Lament Jagnięcia" przecież brzmi dobrze.

Nie wiem czy w oryginale też są takie skrzydełka, ale w polskiej wersji stworzyło to potworka: jedna część to zdjęcie, druga to coś mające wyglądać jak obraz na płótnie a trzecie to kiepski scrapbooking na kartonie.

Grzbiet, jeszcze w połączeniu z tym czerwonym logiem, to prawdziwa dyskoteka.

Ale jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie po druku :mrgreen:

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt wrz 02, 2014 10:49 pm

Może i własne zdanie masz, ale to nie zmienia faktu, że okładka to crap gorszy od oryginału :P

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt wrz 02, 2014 10:50 pm

Wincyj kolorów, wincyj! Tak mało ich jeszcze jest na tym grzbiecie. A szkoda, bo okładka bardzo ładna.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt wrz 02, 2014 11:00 pm

Te skrzydełka to jakaś pomyłka, tak samo jak zostawienie wielkiego japońskiego tytułu, ja jeszcze JAKOŚ zrozumiem jak w imie biznesu pozostawia się 'tytuł utrwalony w świadomości fanów', ale to to ani jakoś super znane ani nic, więc bez sensu, a polska wersja ładna, pasuje. Moim skromnym zdaniem japonska okladka tez jakoś nie powala, ale nasza wciąż gorsza, moze w wersji papierowej kolory jakos lepiej będą wygladać, ale wątpię. Ogólnie tytuł mnie nie interesował od momentu zapowiedzenia, a to 'cudo' nie zdołało mnie zainteresować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości