Hitsuji no Uta (Lament Jagnięcia)

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
marekpl
Adept
Posty: 177
Rejestracja: czw gru 06, 2012 7:15 pm
Status: Offline

Post autor: marekpl » sob paź 25, 2014 8:50 am

Plakat jest świetny, zakładka też w porządku.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob paź 25, 2014 11:24 am

Dobry sposób na zachęcenie ludzi. Gorzej jak ktoś ma świeżo wytapetowany pokój, full mebli i nie ma gdzie go powiesić. Ale zakładki i plakat fajny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lis 12, 2014 7:11 pm

Nikt z forumowiczów się nie skusił?Nie zamierzam kupić,ale jestem ciekawa opinii o tym tytule.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » śr lis 12, 2014 7:15 pm

Ja się skusiłam, na razie powiem tyle, że mi się podoba, chociaż widać, że pierwszy tom to taki wstęp, a więcej będzie... kiedyś, ponieważ jakoś nie mogę się zebrać :) Ale ogólnie mi się podoba, chociaż urwało się wtedy, kiedy zaczęło się coś dziać, lecz wystarczająco mnie do kolejnych zachęciło.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lis 12, 2014 7:20 pm

l33 pisze:chociaż urwało się wtedy, kiedy zaczęło się coś dziać
Tak zawsze się dzieje.Ostatnio nawet się ciesze,że mam zaległe tomy,bo nie muszę tyle czekać na ciąg dalszy...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr lis 12, 2014 10:40 pm

Mangę czyta się płynnie i przyjemnie, tłumaczenie jest naprawdę dobre. Kreska w stylu retro, oryginalna, ma swój klimat. Fabuła zapowiada się interesująco. W pierwszym tomie poznajemy dwójkę głównych bohaterów, ich skomplikowane relacje rodzinne i zarys problemów, które będą musieli pokonać. Mnie osobiście po lekturze niczego nie brakowało, jestem zaciekawiona i pozytywnie nastawiona, dlatego sięgnę też po kolejny tom.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw lis 13, 2014 11:15 am

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję pierwszego tomu "Lamentu Jagnięcia".
Swoją drogą, na miejscu wydawnictwa czytałbym komentarze i opinie z obawami. Jakoś tak jest, że gdy użytkownikom tego forum coś się podoba, to hitem komercyjnym raczej nie zostaje...

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » czw lis 13, 2014 4:01 pm

I tak chyba nikt temu tytułowi większych sukcesów nie wróżył, a szkoda, bo niezłe jest. A i wydanie dobre, a nawet bardzo dobre, i kreska pasująca (chociaż pewnie "ogół" między innymi z jej powodu nie kupi), a i mimo, że pierwszy tom to dopiero zarys, to i tak ciekawe.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw lis 13, 2014 5:44 pm

Przyciąga mnie ten klimat retro, może się jednak skuszę, bo uwielbiam takie mangi.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn mar 23, 2015 12:36 pm

Przeczytałem drugi tom. W sumie nic ciekawego się tam nie wydarzyło (tylko gadali, przypominali sobie przeszłość, ciachali się), a podobało mi się...
To kiedy będzie następny?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » śr mar 25, 2015 8:29 pm

Ringo Ame w ogóle jeszcze działa? Bo od grudnia cisza...

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Atom » śr mar 25, 2015 8:35 pm

No przecież wydali niedawno 2 tomik Lamentu, ale faktycznie do prowadzenia strony mogliby się nieco bardziej przyłożyć.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt paź 16, 2015 9:18 am

W sumie w tomie trzecim mało co się zmieniło w stosunku do drugiego (no może poza głupotą która troszeczkę wzrosła), czyli znowu głównie gadali. Tak się zastanawiam czemu mi się to podoba i naprawdę nie wiem. :?:

To kiedy następny?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt paź 16, 2015 2:50 pm

Ponoć w grudniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pt kwie 22, 2016 12:41 pm

Chcę się zabrać za czytanie po angielsku, bo uznałam, że to już najwyższy czas, żeby do końca zapoznać się z tą historią bez czekania na łaskę wydawnictwa. I mam pewien problem. Czy ktoś, kto zna japoński mógłby sprawdzić, jak się ma tłumaczenie polskie z tomików i angielskie ze skanów do tego, co jest w oryginale? Bo przeczytałam sobie ostatni rozdział tomu 3 i część kwestii jest zgrabnie przetłumaczona a część rozmija się kompletnie. Chciałabym się dowiedzieć, czy to w polskim przekładzie jest taka radosna twórczość, czy w angielskim. :|

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » pt kwie 22, 2016 12:48 pm

Dobrze rozumiem, że porównujesz oficjalne tłumaczenie do twórczości angielskich skanlatorów?

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pt kwie 22, 2016 12:59 pm

Tak, porównuję skanlacje angielskie do oficjalnego polskiego tłumaczenia, bo chcę przeczytać tę mangę do końca. Wiem, że to nie jest oficjalne tłumaczenie angielskie, ale chcę się dowiedzieć po prostu, czy to skanlatorzy jadą po bandzie w niektórych tekstach czy też nie.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » pt kwie 22, 2016 1:12 pm

Obstawiałabym skanlatorów. Przynajmniej w tym wypadku, patrząc na stopkę redakcyjną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości