Przekleństwo siedemnastej wiosny (Sugiru Juunana no Haru)

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
Otochan
Status: Offline

Post autor: Otochan » pn lip 28, 2014 9:37 pm

Czytałam dzisiaj i stwierdzam (choć z lekkim zdziwieniem), że jest to jedna z lepszych mang, które chwilowo ukazują się na polskim rynku. Historia jest ciekawa i faktycznie trzyma w napięciu i nie pozwala czytelnikowi ot tak odłożyć mangi iść gdzieś, co zdecydowanie uważam za plus, do tego piękna kreska - czegóż chcieć więcej? Liczę na więcej takich tytułów i rożnych wydawnictw :>

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » pn lip 28, 2014 9:48 pm

Bardzo lubię historie nadprzyrodzone, pierwszy tomik był naprawdę świetny. Połknęłam na raz bo nie mogłam się oderwać. Kreska bardzo ładna i schludna, bohaterowie wiarygodni, nic mnie w tej mandze nie wkurzało a ostatnio w każdej coś mnie wkurza :)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt lip 29, 2014 9:14 pm

Nie miałam jakiś wielkich oczekiwań w stosunku do tej mangi i chyba dobrze zrobiłam, bo przynajmniej zostałam miło zaskoczona. Pierwszy tom, może faktycznie jest trochę "leniwy", ale miałam wrażenie, że to jedynie preludium do drugiej części. Padło kilka pytań, pod koniec Tło wydarzeń zostało nakreślone, padło kilka pytań, akcja pod koniec zaczęła się zagęszczać. Naprawdę dobrze się to czyta. I cieszę się, że autorka nie patyczkuje się z bohaterami (którzy rzeczywiście są wiarygodni i przekonujący!). A co do kreski nie mam żadnych zastrzeżeń. To po prostu dobra manga, nie żałuję zakupu.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt lip 29, 2014 11:46 pm

Kiedy zamawiałam ten tytuł już mniej więcej wiedziałam czego mogę się po nim spodziewać i oczywiście się nie zawiodłam. To (moim zdaniem) jeden z najlepszych tytułów, jakie pojawiły się w naszym kraju. :D Bardzo subtelna, klimatyczna, tajemnicza i mroczna historia z postaciami, które można bez problemu polubić. Jakości wydania także nie można niczego zarzucić, więc już nie mogę się doczekać drugiego tomu i mam nadzieję, że kolejne tytuły tego wydawnictwa będą równie dobre. :D

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » śr lip 30, 2014 3:50 pm

Wiadomo coś kiedy drugi tom?

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » śr lip 30, 2014 5:13 pm

Z tego co pamiętam, to miał być we wrześniu, ale nie wiem dokładnie, którego.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn sie 25, 2014 7:36 pm

Wieści odnośnie drugiego tomu: planowana data wydania II połowa września. Obwoluta:

Obrazek
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Alajla
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 14, 2014 3:39 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alajla » pn sie 25, 2014 8:01 pm

Podoba mi się, a że sama historia mnie ciekawi, to już nie mogę się doczekać aż będę miała drugi tomik w swoich dłoniach :)

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn sie 25, 2014 8:09 pm

Kurde, nadal mnie zastanawia, jak można było wpaść na pomysł dania takiej czcionki na okładkę - litery rozmywają się przed oczami... Zupełnie tak, jakby się miało jakąś wadę wzroku. :?

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pn sie 25, 2014 8:15 pm

hmm mi się akurat czcionka podoba choć wydaje mi się jednak trochę niewyraźna ale co ja tam wiem mam przecież wadę wzroku :P
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pn sie 25, 2014 8:19 pm

Też mam wadę i ten napis faktycznie mi "chodzi" albo wydaje mi się, że widzę obwolutę bez okularów. Tak czy tak efekt nie jest za dobry. Ta manga ma mieć dwa tomy? Może kieeedyś, jak nadrobię wszystkie "chcice" i o niej nie zapomnę, to sobie sprawię?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn sie 25, 2014 8:23 pm

Mnie się tam czcionka podoba. I też mam wadę wzroku, ale nie noszę okularów (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jest to konieczne) więc czcionka tytułu jest rozmazana "jak zwykle" :P.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn sie 25, 2014 9:32 pm

mika pisze:Też mam wadę i ten napis faktycznie mi "chodzi" albo wydaje mi się, że widzę obwolutę bez okularów. Tak czy tak efekt nie jest za dobry. Ta manga ma mieć dwa tomy? Może kieeedyś, jak nadrobię wszystkie "chcice" i o niej nie zapomnę, to sobie sprawię?
W rzeczywistości wygląda dużo lepiej (mam na myśli pierwszy tom). Nadrabiaj "chcice", Przekleństwo jest naprawdę godną uwagi pozycją, także warto kupić. I tak, ma dwa tomy (zakończona).
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pn sie 25, 2014 9:54 pm

"Chcic" całkiem sporo jest do nadrobienia, ale skoro to ma tylko dwa tomy, to się może gdzieś pomiędzy nie wsadzi. Zawsze łatwiej taką niż mającą więcej tomików (chociaż "Hana Yori Dango", Horimiyę", czy "Cat Street" wcisnę wszędzie :twisted: - tym razem "chcica życzeniowa")

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob wrz 06, 2014 7:24 pm

Zakładki do "Przekleństwa" Emmm... nie? Niestety, grafiki to oni nie umieją robić

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » sob wrz 06, 2014 7:35 pm

Mój Ty Borze Zielony!
A co to za paskudztwo?!

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » sob wrz 06, 2014 7:54 pm

A wg mnie są całkiem spoko (kiedy to piszę, w poście na fb wydawnictwo zaznaczyło, że teraz dodano nowe zdjęcie zakładek, bo "poprzednie jednak było straszne :)").
W zupełnie innym stylu niż okładki - tzn. zdecydowanie bardziej horrorowym - ale mnie taki kontrast nie przeszkadza. Mogło być lepiej, to fakt, ale jakoś nic we mnie nie wrzeszczy na ich widok, a po waszych reakcjach spodziewałam się nie wiadomo czego. :P

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » sob wrz 06, 2014 8:15 pm

Całkiem ciekawe, takie spokojne i mało krzykliwe :D Jakby tylko wykonanie i jakość (ostrość) obrazków były lepsze niż przewiduję, to może bym się i zaopatrzyła kiedyś przy okazji.
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob wrz 06, 2014 10:12 pm

Mi też się nie wydają takie złe, aczkolwiek daleko im do przecudownych zakładek Waneko. Na pewno nie zachęcają do zakupu prenumeraty. :P

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » pt wrz 19, 2014 3:04 pm

Właśnie przyszła do mnie prenumerata, tomik piękny i pachnący ale zakładka dłuższa niż tomik więc połamała się w kopercie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość